Resultat Vaterholmen - Indal

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:21:10
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Jonas Lurås Hammer
Motionsklassen
00:21:28
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 38
Sportsgym
Petter Engdahl
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Simen Ellingsdalen
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Jan Sandstad Næss
Motionsklassen
00:23:28
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 123
Motionsklassen
00:23:29
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kristoffer Vollset
Motionsklassen
00:23:55
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 12
Motionsklassen
00:24:02
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 66
Meråker Mix
Gaute Iversen
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 243
Motion Damer
00:24:34
Plats: 11
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Knut Ødegaard
Motionsklassen
00:24:49
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 54
Rønning runners
Sigurd Rønning
Motionsklassen
00:24:53
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 10
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 129
Ogndal IL
Morten Vannebo
Motionsklassen
00:25:20
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JONAS AASBØ
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Håvard Mikalsen
Endagars dag 3
00:25:45
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Riseth Hammer
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 91
Leik il
Even Opland
Motionsklassen
00:25:52
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 188
Hallkutarna
Andreas Bergstedt
Motionsklassen
00:25:54
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 206
Leksvik il
Øystein Ramdal
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Håvard Lorange
Motionsklassen
00:26:38
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 138
Brunflo IF
Jonathan Haraldsson
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Oskar Lönnberg
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Ådne Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:27:06
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Myrmo
Motionsklassen
00:27:06
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 102
Ytterøy
Lars Erik Vandsvik
Motionsklassen
00:27:07
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 105
Motionsklassen
00:27:08
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Heike Aas Bjørset
Motionsklassen
00:27:25
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 30
Inderøy
Olve Røvik
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vegard Stav
Motionsklassen
00:27:31
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 157
Forra IL
Odd Even Fossen
Motionsklassen
00:27:36
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 195
Vinne IL 1
Martin Vehus Skjerve
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 183
SPILLUM IL
Hanna Mørkved
Motionsklassen
00:27:41
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kjell vidar norheim
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 114
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 210
Team Skånøy
Sindre Skånøy
Endagars dag 3
00:27:51
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 110
Hommelvik il
Liv Paulsen
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 103
Leinstrand IL
Håvard Græsli
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 172
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 149
Kälens SK
Anders Björkman
Motionsklassen
00:28:10
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 24
Blecket
William "Gunde" Selander
Motionsklassen
00:28:55
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 60
ATT-Fram
Bjørn MARTHINSEN
Motionsklassen
00:28:56
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sander Sæther
Motionsklassen
00:29:01
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Alf Martin Eggan
Endagars dag 3
00:29:18
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 67
Motionsklassen
00:29:23
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Arne Steffenrem
Motionsklassen
00:29:29
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Wilheim Beck
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 23
Motionsklassen
00:29:44
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håvard Merkesnes
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 43
Lättja IF
Olof Eriksson
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 255
Byåsen IL
Marte Lien
Motion Damer
00:29:52
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Sander Johansen Strandheim
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Frode Munkhaugen
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 196
Vinne IL 2
Geir Kolstad
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 201
HV-12
Rune Morten Vannebo
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 143
Lag Olsson
Henrik Olsson
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 336
Endagars dag 3
00:30:10
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 278
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 150
Frosta IL
Jan Idar Henriksen
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Knut Arne Kissten
Motionsklassen
00:30:17
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 232
TrønderEnergi
Kjetil Værnes
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Atle Norli
Motionsklassen
00:30:22
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Bård Odin Haugen
Motionsklassen
00:30:29
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Lars Kyllo
Endagars dag 3
00:30:35
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 31
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 58
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Katrine Sandbakk
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:30:49
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 169
Duveds IF
Roger Jonsson
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 47
Lånke IL
Ingunn Wangberg Melhus
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Fredrik Ericksson
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 94
I.L Nor
Marion Steigedal
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 65
Sjetne
Janne Sandrød
Motionsklassen
00:30:59
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 49
Jämtkraft
Hampus Halvarsson
Motionsklassen
00:31:01
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 205
Nidarosdomen
Anna Storvig Winther
Motionsklassen
00:31:17
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 95
Röde Runners
Jan Bergetorp
Motionsklassen
00:31:18
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 92
Rapp IL
Halvard Rekkebo
Motionsklassen
00:31:28
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 101
Støtet
Otto Helge Reitan
Motionsklassen
00:31:28
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 137
Undersåkers IF
Olle Sundemo
Motionsklassen
00:31:33
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 112
Byneset il
Jon Erik By
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ingrid Borgen
Motionsklassen
00:31:46
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 50
Skogn IL
Kjell Aksel Sporild
Motionsklassen
00:31:46
Plats: 83
Plats: 42
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jon Martin Fordal
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 84
Plats: 43
Startnr: 56
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Sigrun Saur Almberg
Motion Damer
00:32:00
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 197
Namdalseid IL
Kristoffer Reitan Buvarp
Motionsklassen
00:32:01
Plats: 87
Plats: 44
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Ola Ludvik Stavrum
Endagars dag 3
00:32:20
Plats: 88
Plats: 45
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 89
Plats: 45
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Kicki "Kick-Machine" Fransson
Motionsklassen
00:32:33
Plats: 90
Plats: 45
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elin Andersson
Motion Damer
00:32:33
Plats: 91
Plats: 46
Startnr: 279
HUNT4
Anne Lovise Nordstoga
Endagars dag 3
00:32:34
Plats: 92
Plats: 46
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Hampus Isaksson
Motionsklassen
00:32:36
Plats: 93
Plats: 46
Startnr: 29
Henning IL
Roald Wekre
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 94
Plats: 46
Startnr: 214
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 95
Plats: 46
Startnr: 90
IL Skauga
Jon Arve Årlott
Motionsklassen
00:32:50
Plats: 96
Plats: 47
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Linda Eriksson
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 97
Plats: 47
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johan Nilsson
Motionsklassen
00:32:58
Plats: 98
Plats: 48
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Jan Magne Vesterdal
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 99
Plats: 48
Startnr: 99
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 100
Plats: 48
Startnr: 151
Motionsklassen
00:33:12
Plats: 101
Plats: 48
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Julie Hågensen Kleven
Motion Damer
00:33:17
Plats: 102
Plats: 48
Startnr: 142
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 103
Plats: 49
Startnr: 317
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 104
Plats: 49
Startnr: 87
Hedevikens IF
Lars Björnmyr
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 105
Plats: 49
Startnr: 237
Teknikens Under
Daniel Nilsson
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 106
Plats: 49
Startnr: 106
Team 3T
Eskil Haug
Motionsklassen
00:33:38
Plats: 107
Plats: 49
Startnr: 198
Teeness BIL
Emil Selliseth
Endagars dag 3
00:33:48
Plats: 108
Plats: 49
Startnr: 130
Vallbo sk
Vincent Grein
Motionsklassen
00:33:50
Plats: 109
Plats: 49
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
HELLE PÜTZ
Endagars dag 3
00:33:51
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Erlend Holand Kolstø
Motionsklassen
00:33:53
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 51
Ole Vig
Dag Petter Slungård
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 285
Powel
Atle Rimehaug
Endagars dag 3
00:34:03
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 304
Endagars dag 3
00:34:09
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 70
Motionsklassen
00:34:09
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Sander Lefdal
Motionsklassen
00:34:11
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 250
Motion Damer
00:34:13
Plats: 117
Plats: 52
Startnr: 215
Rödöns SK
Björn Larsson
Motionsklassen
00:34:15
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 155
Team Adonai
Stig-Jonny Hanssen
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 61
Motionsklassen
00:34:29
Plats: 120
Plats: 53
Startnr: 171
Motionsklassen
00:34:33
Plats: 121
Plats: 53
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Patrik Åslund
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 111
Malvik IL
Kyrre Auran
Motionsklassen
00:34:42
Plats: 123
Plats: 54
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Torgny Brandvold
Motionsklassen
00:34:45
Plats: 124
Plats: 54
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Tonje Kroglund Rian
Motionsklassen
00:34:55
Plats: 125
Plats: 54
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marius Søberg
Motionsklassen
00:34:56
Plats: 126
Plats: 54
Startnr: 26
Budal i.l
Gyda Kristin Hyttehaug
Motionsklassen
00:35:01
Plats: 127
Plats: 54
Startnr: 342
Mostadmark
Ole Vidar Flateby
Endagars dag 3
00:35:09
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 40
NTE BIL
Håvard Fossli
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 129
Plats: 54
Startnr: 233
Prima
Pål Erik Larsen
Motionsklassen
00:35:35
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Elin Bellingmo
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Magnus Munkeby Forbord
Motionsklassen
00:35:50
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Tollef Kulset Merakerås
Endagars dag 3
00:35:51
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 140
Alsens IF
Lars Åsenlund
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Monika Glørstad
Motionsklassen
00:35:58
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Tor Andre Hellandsjø
Motionsklassen
00:36:04
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 192
Campus Miun IF
Lovisa Högberg
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 301
HENT AS
Nils Petter Hjulstad
Endagars dag 3
00:36:34
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 57
I.L Aasguten
Guro Hegstad
Motionsklassen
00:36:35
Plats: 139
Plats: 56
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Ingvild Aksnes
Motionsklassen
00:36:36
Plats: 140
Plats: 57
Startnr: 121
NTNU IT
Hanne Helmersen
Endagars dag 3
00:36:36
Plats: 141
Plats: 57
Startnr: 145
Mörsils IF
Hugge Lindholm
Motionsklassen
00:36:43
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Arnstein Kvelstad
Endagars dag 3
00:36:47
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 76
Marieby GIF
Christine Larsson
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 144
Plats: 58
Startnr: 160
Motionsklassen
00:37:00
Plats: 145
Plats: 58
Startnr: 281
RENÅ
Thomas Kvello
Motionsklassen
00:37:03
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 244
Byåsen damer
Line Johnsen
Motion Damer
00:37:16
Plats: 147
Plats: 59
Startnr: 208
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 148
Plats: 59
Startnr: 42
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 149
Plats: 59
Startnr: 79
Helgådal il
Vegard Indahl
Motionsklassen
00:37:52
Plats: 150
Plats: 59
Startnr: 85
Domstolene
Kai Roger Thorsen
Motionsklassen
00:37:54
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Katja Schwartz
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 131
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 163
Team Alseth
Elin Alseth
Motionsklassen
00:38:17
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 117
Östersunds kommun
Arne Hjalmarsson
Motionsklassen
00:38:31
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:38:36
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Astrid Gustavsson
Motion Damer
00:38:40
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 257
Motion Damer
00:38:43
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Kai- Richard Ernstsen
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 83
Motionsklassen
00:38:45
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Catrine Sigstadstø
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 161
Plats: 59
Startnr: 109
Sætervik UIG
Maria Tørriseng
Motionsklassen
00:38:48
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 229
Motionsklassen
00:39:05
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 71
Motionsklassen
00:39:05
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 86
Möringan
Ulrika Forss
Motionsklassen
00:39:13
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mireille Van Beekvelt
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 292
Hemit
Anne Lene Ulven Kvamsøy
Motionsklassen
00:40:11
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 260
FSK Östersund
Joakim Wiklund
Motionsklassen
00:40:12
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Tonje Kristiansen
Endagars dag 3
00:40:24
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 96
Motionsklassen
00:41:01
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Jan Paul Bolstad
Motionsklassen
00:41:04
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:41:19
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 25
Kværner BIL
Joachim Thingstad
Endagars dag 3
00:41:21
Plats: 173
Plats: 63
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Kristina Persson
Motionsklassen
00:41:39
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 180
Adresseavisen
Kjersti Fikse Ness
Motionsklassen
00:42:24
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Amalie Myhre
Motion Damer
00:42:53
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 189
Motionsklassen
00:42:57

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:21:10
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Jonas Lurås Hammer
Motionsklassen
00:21:28
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 38
Sportsgym
Petter Engdahl
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Simen Ellingsdalen
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Jan Sandstad Næss
Motionsklassen
00:23:28
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 123
Motionsklassen
00:23:29
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kristoffer Vollset
Motionsklassen
00:23:55
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 12
Motionsklassen
00:24:02
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 66
Meråker Mix
Gaute Iversen
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Knut Ødegaard
Motionsklassen
00:24:49
Plats: 11
Plats: 6
Startnr: 54
Rønning runners
Sigurd Rønning
Motionsklassen
00:24:53
Plats: 12
Plats: 6
Startnr: 10
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 129
Ogndal IL
Morten Vannebo
Motionsklassen
00:25:20
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JONAS AASBØ
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Riseth Hammer
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 91
Leik il
Even Opland
Motionsklassen
00:25:52
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 188
Hallkutarna
Andreas Bergstedt
Motionsklassen
00:25:54
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 206
Leksvik il
Øystein Ramdal
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Håvard Lorange
Motionsklassen
00:26:38
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 138
Brunflo IF
Jonathan Haraldsson
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Oskar Lönnberg
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Ådne Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:27:06
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Myrmo
Motionsklassen
00:27:06
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 102
Ytterøy
Lars Erik Vandsvik
Motionsklassen
00:27:07
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 105
Motionsklassen
00:27:08
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Heike Aas Bjørset
Motionsklassen
00:27:25
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 30
Inderøy
Olve Røvik
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vegard Stav
Motionsklassen
00:27:31
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 157
Forra IL
Odd Even Fossen
Motionsklassen
00:27:36
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Martin Vehus Skjerve
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 183
SPILLUM IL
Hanna Mørkved
Motionsklassen
00:27:41
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kjell vidar norheim
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 114
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 110
Hommelvik il
Liv Paulsen
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 103
Leinstrand IL
Håvard Græsli
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 172
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 149
Kälens SK
Anders Björkman
Motionsklassen
00:28:10
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 24
Blecket
William "Gunde" Selander
Motionsklassen
00:28:55
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 60
ATT-Fram
Bjørn MARTHINSEN
Motionsklassen
00:28:56
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sander Sæther
Motionsklassen
00:29:01
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 67
Motionsklassen
00:29:23
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Arne Steffenrem
Motionsklassen
00:29:29
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Wilheim Beck
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 23
Motionsklassen
00:29:44
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håvard Merkesnes
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 43
Lättja IF
Olof Eriksson
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Sander Johansen Strandheim
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Frode Munkhaugen
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 196
Vinne IL 2
Geir Kolstad
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 201
HV-12
Rune Morten Vannebo
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 143
Lag Olsson
Henrik Olsson
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 278
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 150
Frosta IL
Jan Idar Henriksen
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Knut Arne Kissten
Motionsklassen
00:30:17
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 232
TrønderEnergi
Kjetil Værnes
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Atle Norli
Motionsklassen
00:30:22
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Bård Odin Haugen
Motionsklassen
00:30:29
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 31
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 58
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Katrine Sandbakk
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:30:49
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 169
Duveds IF
Roger Jonsson
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 47
Lånke IL
Ingunn Wangberg Melhus
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Fredrik Ericksson
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 94
I.L Nor
Marion Steigedal
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 65
Sjetne
Janne Sandrød
Motionsklassen
00:30:59
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 49
Jämtkraft
Hampus Halvarsson
Motionsklassen
00:31:01
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 205
Nidarosdomen
Anna Storvig Winther
Motionsklassen
00:31:17
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 95
Röde Runners
Jan Bergetorp
Motionsklassen
00:31:18
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 92
Rapp IL
Halvard Rekkebo
Motionsklassen
00:31:28
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 101
Støtet
Otto Helge Reitan
Motionsklassen
00:31:28
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 137
Undersåkers IF
Olle Sundemo
Motionsklassen
00:31:33
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 112
Byneset il
Jon Erik By
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ingrid Borgen
Motionsklassen
00:31:46
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 50
Skogn IL
Kjell Aksel Sporild
Motionsklassen
00:31:46
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jon Martin Fordal
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 77
Plats: 41
Startnr: 56
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 78
Plats: 41
Startnr: 197
Namdalseid IL
Kristoffer Reitan Buvarp
Motionsklassen
00:32:01
Plats: 79
Plats: 42
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 80
Plats: 42
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Kicki "Kick-Machine" Fransson
Motionsklassen
00:32:33
Plats: 81
Plats: 42
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Hampus Isaksson
Motionsklassen
00:32:36
Plats: 82
Plats: 42
Startnr: 29
Henning IL
Roald Wekre
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 83
Plats: 42
Startnr: 214
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 90
IL Skauga
Jon Arve Årlott
Motionsklassen
00:32:50
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Linda Eriksson
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johan Nilsson
Motionsklassen
00:32:58
Plats: 87
Plats: 44
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Jan Magne Vesterdal
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 88
Plats: 44
Startnr: 99
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 89
Plats: 44
Startnr: 151
Motionsklassen
00:33:12
Plats: 90
Plats: 44
Startnr: 142
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 91
Plats: 45
Startnr: 317
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 92
Plats: 45
Startnr: 87
Hedevikens IF
Lars Björnmyr
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 93
Plats: 45
Startnr: 237
Teknikens Under
Daniel Nilsson
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 106
Team 3T
Eskil Haug
Motionsklassen
00:33:38
Plats: 95
Plats: 45
Startnr: 130
Vallbo sk
Vincent Grein
Motionsklassen
00:33:50
Plats: 96
Plats: 45
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Erlend Holand Kolstø
Motionsklassen
00:33:53
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 51
Ole Vig
Dag Petter Slungård
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 70
Motionsklassen
00:34:09
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Sander Lefdal
Motionsklassen
00:34:11
Plats: 100
Plats: 46
Startnr: 215
Rödöns SK
Björn Larsson
Motionsklassen
00:34:15
Plats: 101
Plats: 46
Startnr: 155
Team Adonai
Stig-Jonny Hanssen
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 61
Motionsklassen
00:34:29
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 171
Motionsklassen
00:34:33
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Patrik Åslund
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 111
Malvik IL
Kyrre Auran
Motionsklassen
00:34:42
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Torgny Brandvold
Motionsklassen
00:34:45
Plats: 107
Plats: 48
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Tonje Kroglund Rian
Motionsklassen
00:34:55
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marius Søberg
Motionsklassen
00:34:56
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 26
Budal i.l
Gyda Kristin Hyttehaug
Motionsklassen
00:35:01
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 40
NTE BIL
Håvard Fossli
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 233
Prima
Pål Erik Larsen
Motionsklassen
00:35:35
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Elin Bellingmo
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Magnus Munkeby Forbord
Motionsklassen
00:35:50
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 140
Alsens IF
Lars Åsenlund
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Monika Glørstad
Motionsklassen
00:35:58
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Tor Andre Hellandsjø
Motionsklassen
00:36:04
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 192
Campus Miun IF
Lovisa Högberg
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 57
I.L Aasguten
Guro Hegstad
Motionsklassen
00:36:35
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Ingvild Aksnes
Motionsklassen
00:36:36
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 145
Mörsils IF
Hugge Lindholm
Motionsklassen
00:36:43
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 76
Marieby GIF
Christine Larsson
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 122
Plats: 52
Startnr: 160
Motionsklassen
00:37:00
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 281
RENÅ
Thomas Kvello
Motionsklassen
00:37:03
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 208
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 42
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 79
Helgådal il
Vegard Indahl
Motionsklassen
00:37:52
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 85
Domstolene
Kai Roger Thorsen
Motionsklassen
00:37:54
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Katja Schwartz
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 131
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 163
Team Alseth
Elin Alseth
Motionsklassen
00:38:17
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 117
Östersunds kommun
Arne Hjalmarsson
Motionsklassen
00:38:31
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Kai- Richard Ernstsen
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 83
Motionsklassen
00:38:45
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Catrine Sigstadstø
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 109
Sætervik UIG
Maria Tørriseng
Motionsklassen
00:38:48
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 229
Motionsklassen
00:39:05
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 71
Motionsklassen
00:39:05
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 86
Möringan
Ulrika Forss
Motionsklassen
00:39:13
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mireille Van Beekvelt
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 292
Hemit
Anne Lene Ulven Kvamsøy
Motionsklassen
00:40:11
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 260
FSK Östersund
Joakim Wiklund
Motionsklassen
00:40:12
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 96
Motionsklassen
00:41:01
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Jan Paul Bolstad
Motionsklassen
00:41:04
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Kristina Persson
Motionsklassen
00:41:39
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 180
Adresseavisen
Kjersti Fikse Ness
Motionsklassen
00:42:24
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 189
Motionsklassen
00:42:57

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:24:34
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Marte Lien
Motion Damer
00:29:52
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Sigrun Saur Almberg
Motion Damer
00:32:00
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elin Andersson
Motion Damer
00:32:33
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Julie Hågensen Kleven
Motion Damer
00:33:17
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:34:13
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Line Johnsen
Motion Damer
00:37:16
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Astrid Gustavsson
Motion Damer
00:38:40
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
00:38:43
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Amalie Myhre
Motion Damer
00:42:53

Endagars dag 3

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Håvard Mikalsen
Endagars dag 3
00:25:45
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 210
Team Skånøy
Sindre Skånøy
Endagars dag 3
00:27:51
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Alf Martin Eggan
Endagars dag 3
00:29:18
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 336
Endagars dag 3
00:30:10
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Lars Kyllo
Endagars dag 3
00:30:35
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Ola Ludvik Stavrum
Endagars dag 3
00:32:20
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 279
HUNT4
Anne Lovise Nordstoga
Endagars dag 3
00:32:34
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Emil Selliseth
Endagars dag 3
00:33:48
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
HELLE PÜTZ
Endagars dag 3
00:33:51
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 285
Powel
Atle Rimehaug
Endagars dag 3
00:34:03
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 304
Endagars dag 3
00:34:09
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 342
Mostadmark
Ole Vidar Flateby
Endagars dag 3
00:35:09
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Tollef Kulset Merakerås
Endagars dag 3
00:35:51
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Nils Petter Hjulstad
Endagars dag 3
00:36:34
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Hanne Helmersen
Endagars dag 3
00:36:36
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Arnstein Kvelstad
Endagars dag 3
00:36:47
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:38:36
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Tonje Kristiansen
Endagars dag 3
00:40:24
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:41:19
Plats: 20
Plats: 3
Startnr: 25
Kværner BIL
Joachim Thingstad
Endagars dag 3
00:41:21