Resultat Indal - Gropa

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Senay Fissehatsion
Motionsklassen
00:08:11
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Håkon Hjelstuen
Motionsklassen
00:08:50
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
Motionsklassen
00:08:54
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Tøndel Hammer
Motionsklassen
00:09:14
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
TOR MORTEN KLINGEN
Motionsklassen
00:09:22
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Myrmo
Motionsklassen
00:09:24
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 101
Støtet
Terje Krangsås
Motionsklassen
00:09:24
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 108
Motionsklassen
00:09:28
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JO SVINSÅS
Motionsklassen
00:09:29
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 188
Hallkutarna
Victor Hallquist
Motionsklassen
00:09:40
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Martin Emilsson
Motionsklassen
00:09:47
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 186
Bratsberg IL
Edvin Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:09:53
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Andreas Skoglund
Motionsklassen
00:09:53
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 4
Strindheim IL
Håkon Kristoffersen
Motionsklassen
00:09:54
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Odd Bjørnar Joboten
Motionsklassen
00:09:58
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 170
Motionsklassen
00:10:00
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Håkon Fjærli
Motionsklassen
00:10:03
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 38
Sportsgym
Åsa Wiklund
Motionsklassen
00:10:11
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 195
Vinne IL 1
Fredrik Vehus Skjerve
Motionsklassen
00:10:14
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 94
I.L Nor
Eskil Lystad Meås
Motionsklassen
00:10:23
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 70
Motionsklassen
00:10:33
Plats: 22
Plats: 12
Startnr: 58
Motionsklassen
00:10:56
Plats: 23
Plats: 13
Startnr: 160
Motionsklassen
00:10:56
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 91
Leik il
Kristine Unsgård
Motionsklassen
00:11:02
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Oskar Lönnberg
Motionsklassen
00:11:09
Plats: 26
Plats: 14
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:11:10
Plats: 27
Plats: 14
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Inga Aftret Brøndbo
Motion Damer
00:11:10
Plats: 28
Plats: 14
Startnr: 255
Byåsen IL
Hanne Rofstad
Motion Damer
00:11:12
Plats: 29
Plats: 15
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Ragne Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:11:21
Plats: 30
Plats: 16
Startnr: 206
Leksvik il
Daniel Dretvik
Motionsklassen
00:11:21
Plats: 31
Plats: 17
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Marit Moe Berg
Motionsklassen
00:11:26
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 183
SPILLUM IL
Are Fossheim
Motionsklassen
00:11:30
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Bård Rannem
Motionsklassen
00:11:35
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 26
Budal i.l
Esten Solem
Motionsklassen
00:11:42
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 279
HUNT4
Atle Kongsvold
Endagars dag 3
00:11:43
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 196
Vinne IL 2
Roar Haugmark
Motionsklassen
00:11:43
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 31
Motionsklassen
00:11:50
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 243
Motion Damer
00:11:51
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 281
RENÅ
Sondre Kvello
Motionsklassen
00:11:54
Plats: 40
Plats: 22
Startnr: 129
Ogndal IL
Ivar Johannes Bjerkan
Motionsklassen
00:11:57
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Terje Iversen
Motionsklassen
00:11:58
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 285
Powel
Solveig Benum Vestre
Endagars dag 3
00:12:02
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 150
Frosta IL
Asta Svean Halberg
Motionsklassen
00:12:03
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 342
Mostadmark
Magnus Grøtte Renå
Endagars dag 3
00:12:03
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 103
Leinstrand IL
Lucas Sørgjerd
Motionsklassen
00:12:07
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 28
Leirådal I.L
Klara Sofie Steinsli
Motionsklassen
00:12:10
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 66
Meråker Mix
Mia Mossige
Motionsklassen
00:12:15
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Wilheim Beck
Motionsklassen
00:12:17
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 59
Motionsklassen
00:12:18
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 171
Motionsklassen
00:12:20
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Trond Marius Fornes
Endagars dag 3
00:12:21
Plats: 52
Plats: 26
Startnr: 76
Marieby GIF
Tomas Olsson
Motionsklassen
00:12:21
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Aksel Wormdahl
Motionsklassen
00:12:22
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 232
TrønderEnergi
Svein Olav Åmot
Motionsklassen
00:12:24
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 117
Östersunds kommun
Björn Sandal
Motionsklassen
00:12:25
Plats: 56
Plats: 28
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Eskild Bjørklimark
Motionsklassen
00:12:28
Plats: 57
Plats: 28
Startnr: 185
Hattfjelldal il
isak Larsen
Motionsklassen
00:12:29
Plats: 58
Plats: 29
Startnr: 105
Politiets IL Sør-Trøndelag
Olga Margrethe Olsen
Motionsklassen
00:12:30
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 50
Skogn IL
Aksel Sporild
Motionsklassen
00:12:30
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 98
Motionsklassen
00:12:32
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 180
Adresseavisen
Vetle Christian Nødtvedt
Motionsklassen
00:12:34
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:12:35
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Terje Bjørnes
Motionsklassen
00:12:35
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:12:38
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 43
Lättja IF
Olof Eriksson
Motionsklassen
00:12:41
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 155
Team Adonai
Sølvi Renate Askeland
Motionsklassen
00:12:48
Plats: 67
Plats: 32
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Solvor Moen
Motionsklassen
00:12:49
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mikael Ärfström
Motionsklassen
00:12:50
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Marie Wollan Benum
Motionsklassen
00:12:51
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 244
Byåsen damer
Bente Sæther
Motion Damer
00:12:51
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Tuva Jeanette Arvidsson
Motionsklassen
00:12:52
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jon Martin Fordal
Motionsklassen
00:12:59
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 111
Malvik IL
Christer Skaug
Motionsklassen
00:13:00
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 237
Teknikens Under
Stefan Lindberg
Motionsklassen
00:13:02
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Sofia Nilsson
Motion Damer
00:13:09
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 110
Hommelvik il
Lisa Renå
Motionsklassen
00:13:11
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Katrine Andersen
Motionsklassen
00:13:13
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 60
ATT-Fram
Bjørn MARTHINSEN
Motionsklassen
00:13:14
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Sebastian Børset
Motionsklassen
00:13:17
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Jannicke Green
Motion Damer
00:13:17
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Elias Wullum
Motionsklassen
00:13:18
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 54
Rønning runners
Mathilde Rønning
Motionsklassen
00:13:20
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 47
Lånke IL
Eline Lerfall
Motionsklassen
00:13:22
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Matias Johnsborg
Motionsklassen
00:13:25
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 35
Stadsbygd IL
William Simonsen
Motionsklassen
00:13:28
Plats: 86
Plats: 44
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Torunn Haukaas
Endagars dag 3
00:13:30
Plats: 87
Plats: 44
Startnr: 192
Campus Miun IF
Wietske ten Berge
Motionsklassen
00:13:31
Plats: 88
Plats: 44
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Vigdis Hansvik
Endagars dag 3
00:13:33
Plats: 89
Plats: 44
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Anton Engström
Motionsklassen
00:13:34
Plats: 90
Plats: 44
Startnr: 153
Motionsklassen
00:13:37
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 292
Hemit
Hanne Olsen
Motionsklassen
00:13:41
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Erik Sivertsen
Motionsklassen
00:13:42
Plats: 93
Plats: 45
Startnr: 278
Motionsklassen
00:13:47
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Synnøve Kroglund Rian
Motionsklassen
00:13:47
Plats: 95
Plats: 45
Startnr: 99
Motionsklassen
00:13:48
Plats: 96
Plats: 45
Startnr: 169
Duveds IF
Mats Jonsson
Motionsklassen
00:13:48
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
LINN RØEN SKJERMO
Endagars dag 3
00:13:50
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Johannes Fuglem
Motionsklassen
00:13:50
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 198
Teeness BIL
Vegard Romundset
Endagars dag 3
00:13:51
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 71
Motionsklassen
00:13:51
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Magnar Forbord
Motionsklassen
00:13:56
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kirsti Øyum-Jakobsen
Motion Damer
00:13:58
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
HANNA B. KVÆRNØ
Motion Damer
00:13:59
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 138
Brunflo IF
Carina Magnusson
Motionsklassen
00:14:00
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 143
Lag Olsson
Carl Jacobsson
Motionsklassen
00:14:01
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 233
Prima
Ida Leer
Motionsklassen
00:14:04
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 151
Motionsklassen
00:14:05
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 92
Rapp IL
Joakim Reitan
Motionsklassen
00:14:10
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 189
Motionsklassen
00:14:10
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 29
Henning IL
Bastian Elnan Aurstad
Motionsklassen
00:14:12
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 276
Endagars dag 3
00:14:14
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 40
NTE BIL
Synne Juberg Eng
Motionsklassen
00:14:16
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 137
Undersåkers IF
Janne Wennergren
Motionsklassen
00:14:17
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 67
Motionsklassen
00:14:18
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Leo "Messi" Fransson
Motionsklassen
00:14:29
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 131
Motionsklassen
00:14:29
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Bjørnar Langeland
Motionsklassen
00:14:35
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 172
Motionsklassen
00:14:39
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 102
Ytterøy
Rune Munkeby
Motionsklassen
00:14:40
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 214
Motionsklassen
00:14:43
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 205
Nidarosdomen
Gustav Møller
Motionsklassen
00:14:45
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 304
Endagars dag 3
00:14:49
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 114
Motionsklassen
00:14:50
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 215
Rödöns SK
Björn Larsson
Motionsklassen
00:14:50
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 106
Team 3T
Eskil Haug
Motionsklassen
00:14:50
Plats: 126
Plats: 50
Startnr: 140
Alsens IF
Viggo Lindholm
Motionsklassen
00:14:54
Plats: 127
Plats: 50
Startnr: 229
Motionsklassen
00:15:03
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 81
Motionsklassen
00:15:08
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 112
Byneset il
Arvid Røstum
Motionsklassen
00:15:12
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 197
Namdalseid IL
Simen Westerhus
Motionsklassen
00:15:13
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 149
Kälens SK
Fanny Israelsson
Motionsklassen
00:15:16
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 86
Möringan
Örjan Bengtsson
Motionsklassen
00:15:16
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Kjell Morten Lyngås
Endagars dag 3
00:15:18
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Magdalena Arvidsson
Motion Damer
00:15:22
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 25
Kværner BIL
Hanne Govender
Endagars dag 3
00:15:25
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Ingunn Eggen
Motionsklassen
00:15:26
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 210
Team Skånøy
Solfrid Bjørnstad
Endagars dag 3
00:15:27
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Oskar Brurok
Motionsklassen
00:15:27
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 90
IL Skauga
Elin Olsøy
Motionsklassen
00:15:29
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Ines Stjerna
Motionsklassen
00:15:32
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 65
Sjetne
Hedda Kildal
Motionsklassen
00:15:38
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 157
Forra IL
Oddvar Vigdenes
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 143
Plats: 58
Startnr: 69
Kullarmark SK
Märta Uebel
Motionsklassen
00:15:42
Plats: 144
Plats: 58
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Linnea Brandvold
Motionsklassen
00:15:43
Plats: 145
Plats: 58
Startnr: 260
FSK Östersund
Maja Norberg
Motionsklassen
00:15:48
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Vetle Nygaard
Motionsklassen
00:15:56
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 335
Endagars dag 3
00:15:57
Plats: 148
Plats: 59
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Marcus Fjærli Aune
Motionsklassen
00:15:58
Plats: 149
Plats: 59
Startnr: 95
Röde Runners
Kerstin Wolf Watz
Motionsklassen
00:15:59
Plats: 150
Plats: 59
Startnr: 85
Domstolene
Kai Roger Thorsen
Motionsklassen
00:16:05
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 109
Sætervik UIG
Siri Mette Hårstad
Motionsklassen
00:16:09
Plats: 152
Plats: 60
Startnr: 121
NTNU IT
Hanne Helmersen
Endagars dag 3
00:16:21
Plats: 153
Plats: 60
Startnr: 96
Motionsklassen
00:16:22
Plats: 154
Plats: 60
Startnr: 257
Motion Damer
00:16:25
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 145
Mörsils IF
Isabelle Evensson
Motionsklassen
00:16:31
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 142
Motionsklassen
00:16:32
Plats: 157
Plats: 61
Startnr: 51
Ole Vig
Frank Fuglem
Motionsklassen
00:16:34
Plats: 158
Plats: 61
Startnr: 79
Helgådal il
Elias Ness
Motionsklassen
00:16:46
Plats: 159
Plats: 61
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Jan Paul Bolstad
Motionsklassen
00:16:47
Plats: 160
Plats: 61
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Tora Bjørnås Kristiansen
Endagars dag 3
00:16:48
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 317
Motionsklassen
00:16:53
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 301
HENT AS
May Helen Dahlstrø
Endagars dag 3
00:17:01
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 163
Team Alseth
Inger Haarberg
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 57
I.L Aasguten
Signe Langlid
Motionsklassen
00:17:15
Plats: 165
Plats: 62
Startnr: 30
Inderøy
Ane Karlsen
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 49
Jämtkraft
Dag Wiklund
Motionsklassen
00:17:39
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 130
Vallbo sk
Julian Kivimaa Långström
Motionsklassen
00:17:45
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Britt-Marie Svensson
Motionsklassen
00:17:46
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 83
Motionsklassen
00:17:51
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 41
Motionsklassen
00:17:53
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Saga Mehlhorn
Motionsklassen
00:18:33
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 42
Motionsklassen
00:18:41
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Asbjørn Opdal
Motionsklassen
00:18:45
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:19:05
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 24
Blecket
Johanna "Sölve" Pettersson
Motionsklassen
00:21:01
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 306
Endagars dag 3
00:27:30

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Senay Fissehatsion
Motionsklassen
00:08:11
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Håkon Hjelstuen
Motionsklassen
00:08:50
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
Motionsklassen
00:08:54
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Tøndel Hammer
Motionsklassen
00:09:14
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
TOR MORTEN KLINGEN
Motionsklassen
00:09:22
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Myrmo
Motionsklassen
00:09:24
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 101
Støtet
Terje Krangsås
Motionsklassen
00:09:24
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 108
Motionsklassen
00:09:28
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JO SVINSÅS
Motionsklassen
00:09:29
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 188
Hallkutarna
Victor Hallquist
Motionsklassen
00:09:40
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Martin Emilsson
Motionsklassen
00:09:47
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 186
Bratsberg IL
Edvin Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:09:53
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Andreas Skoglund
Motionsklassen
00:09:53
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 4
Strindheim IL
Håkon Kristoffersen
Motionsklassen
00:09:54
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Odd Bjørnar Joboten
Motionsklassen
00:09:58
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 170
Motionsklassen
00:10:00
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Håkon Fjærli
Motionsklassen
00:10:03
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 38
Sportsgym
Åsa Wiklund
Motionsklassen
00:10:11
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 195
Vinne IL 1
Fredrik Vehus Skjerve
Motionsklassen
00:10:14
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 94
I.L Nor
Eskil Lystad Meås
Motionsklassen
00:10:23
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 70
Motionsklassen
00:10:33
Plats: 22
Plats: 12
Startnr: 58
Motionsklassen
00:10:56
Plats: 23
Plats: 13
Startnr: 160
Motionsklassen
00:10:56
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 91
Leik il
Kristine Unsgård
Motionsklassen
00:11:02
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Oskar Lönnberg
Motionsklassen
00:11:09
Plats: 26
Plats: 14
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:11:10
Plats: 27
Plats: 14
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Ragne Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:11:21
Plats: 28
Plats: 15
Startnr: 206
Leksvik il
Daniel Dretvik
Motionsklassen
00:11:21
Plats: 29
Plats: 16
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Marit Moe Berg
Motionsklassen
00:11:26
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 183
SPILLUM IL
Are Fossheim
Motionsklassen
00:11:30
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Bård Rannem
Motionsklassen
00:11:35
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 26
Budal i.l
Esten Solem
Motionsklassen
00:11:42
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 196
Vinne IL 2
Roar Haugmark
Motionsklassen
00:11:43
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 31
Motionsklassen
00:11:50
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 281
RENÅ
Sondre Kvello
Motionsklassen
00:11:54
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 129
Ogndal IL
Ivar Johannes Bjerkan
Motionsklassen
00:11:57
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Terje Iversen
Motionsklassen
00:11:58
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 150
Frosta IL
Asta Svean Halberg
Motionsklassen
00:12:03
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 103
Leinstrand IL
Lucas Sørgjerd
Motionsklassen
00:12:07
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 28
Leirådal I.L
Klara Sofie Steinsli
Motionsklassen
00:12:10
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 66
Meråker Mix
Mia Mossige
Motionsklassen
00:12:15
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Wilheim Beck
Motionsklassen
00:12:17
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 59
Motionsklassen
00:12:18
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 171
Motionsklassen
00:12:20
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 76
Marieby GIF
Tomas Olsson
Motionsklassen
00:12:21
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Aksel Wormdahl
Motionsklassen
00:12:22
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 232
TrønderEnergi
Svein Olav Åmot
Motionsklassen
00:12:24
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 117
Östersunds kommun
Björn Sandal
Motionsklassen
00:12:25
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Eskild Bjørklimark
Motionsklassen
00:12:28
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 185
Hattfjelldal il
isak Larsen
Motionsklassen
00:12:29
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 105
Politiets IL Sør-Trøndelag
Olga Margrethe Olsen
Motionsklassen
00:12:30
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 50
Skogn IL
Aksel Sporild
Motionsklassen
00:12:30
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 98
Motionsklassen
00:12:32
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 180
Adresseavisen
Vetle Christian Nødtvedt
Motionsklassen
00:12:34
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:12:35
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Terje Bjørnes
Motionsklassen
00:12:35
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 43
Lättja IF
Olof Eriksson
Motionsklassen
00:12:41
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 155
Team Adonai
Sølvi Renate Askeland
Motionsklassen
00:12:48
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Solvor Moen
Motionsklassen
00:12:49
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mikael Ärfström
Motionsklassen
00:12:50
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Marie Wollan Benum
Motionsklassen
00:12:51
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Tuva Jeanette Arvidsson
Motionsklassen
00:12:52
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jon Martin Fordal
Motionsklassen
00:12:59
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 111
Malvik IL
Christer Skaug
Motionsklassen
00:13:00
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 237
Teknikens Under
Stefan Lindberg
Motionsklassen
00:13:02
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 110
Hommelvik il
Lisa Renå
Motionsklassen
00:13:11
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Katrine Andersen
Motionsklassen
00:13:13
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 60
ATT-Fram
Bjørn MARTHINSEN
Motionsklassen
00:13:14
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Sebastian Børset
Motionsklassen
00:13:17
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Elias Wullum
Motionsklassen
00:13:18
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 54
Rønning runners
Mathilde Rønning
Motionsklassen
00:13:20
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 47
Lånke IL
Eline Lerfall
Motionsklassen
00:13:22
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Matias Johnsborg
Motionsklassen
00:13:25
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 35
Stadsbygd IL
William Simonsen
Motionsklassen
00:13:28
Plats: 75
Plats: 40
Startnr: 192
Campus Miun IF
Wietske ten Berge
Motionsklassen
00:13:31
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Anton Engström
Motionsklassen
00:13:34
Plats: 77
Plats: 40
Startnr: 153
Motionsklassen
00:13:37
Plats: 78
Plats: 40
Startnr: 292
Hemit
Hanne Olsen
Motionsklassen
00:13:41
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Erik Sivertsen
Motionsklassen
00:13:42
Plats: 80
Plats: 41
Startnr: 278
Motionsklassen
00:13:47
Plats: 81
Plats: 41
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Synnøve Kroglund Rian
Motionsklassen
00:13:47
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 99
Motionsklassen
00:13:48
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 169
Duveds IF
Mats Jonsson
Motionsklassen
00:13:48
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Johannes Fuglem
Motionsklassen
00:13:50
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 71
Motionsklassen
00:13:51
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Magnar Forbord
Motionsklassen
00:13:56
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 138
Brunflo IF
Carina Magnusson
Motionsklassen
00:14:00
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 143
Lag Olsson
Carl Jacobsson
Motionsklassen
00:14:01
Plats: 89
Plats: 42
Startnr: 233
Prima
Ida Leer
Motionsklassen
00:14:04
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 151
Motionsklassen
00:14:05
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 92
Rapp IL
Joakim Reitan
Motionsklassen
00:14:10
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 189
Motionsklassen
00:14:10
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 29
Henning IL
Bastian Elnan Aurstad
Motionsklassen
00:14:12
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 40
NTE BIL
Synne Juberg Eng
Motionsklassen
00:14:16
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 137
Undersåkers IF
Janne Wennergren
Motionsklassen
00:14:17
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 67
Motionsklassen
00:14:18
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Leo "Messi" Fransson
Motionsklassen
00:14:29
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 131
Motionsklassen
00:14:29
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Bjørnar Langeland
Motionsklassen
00:14:35
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 172
Motionsklassen
00:14:39
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 102
Ytterøy
Rune Munkeby
Motionsklassen
00:14:40
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 214
Motionsklassen
00:14:43
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 205
Nidarosdomen
Gustav Møller
Motionsklassen
00:14:45
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 114
Motionsklassen
00:14:50
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 215
Rödöns SK
Björn Larsson
Motionsklassen
00:14:50
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 106
Team 3T
Eskil Haug
Motionsklassen
00:14:50
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 140
Alsens IF
Viggo Lindholm
Motionsklassen
00:14:54
Plats: 108
Plats: 44
Startnr: 229
Motionsklassen
00:15:03
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 81
Motionsklassen
00:15:08
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 112
Byneset il
Arvid Røstum
Motionsklassen
00:15:12
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 197
Namdalseid IL
Simen Westerhus
Motionsklassen
00:15:13
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 149
Kälens SK
Fanny Israelsson
Motionsklassen
00:15:16
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 86
Möringan
Örjan Bengtsson
Motionsklassen
00:15:16
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Ingunn Eggen
Motionsklassen
00:15:26
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Oskar Brurok
Motionsklassen
00:15:27
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 90
IL Skauga
Elin Olsøy
Motionsklassen
00:15:29
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Ines Stjerna
Motionsklassen
00:15:32
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 65
Sjetne
Hedda Kildal
Motionsklassen
00:15:38
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 157
Forra IL
Oddvar Vigdenes
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 69
Kullarmark SK
Märta Uebel
Motionsklassen
00:15:42
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Linnea Brandvold
Motionsklassen
00:15:43
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 260
FSK Östersund
Maja Norberg
Motionsklassen
00:15:48
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Vetle Nygaard
Motionsklassen
00:15:56
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Marcus Fjærli Aune
Motionsklassen
00:15:58
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 95
Röde Runners
Kerstin Wolf Watz
Motionsklassen
00:15:59
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 85
Domstolene
Kai Roger Thorsen
Motionsklassen
00:16:05
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 109
Sætervik UIG
Siri Mette Hårstad
Motionsklassen
00:16:09
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 96
Motionsklassen
00:16:22
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 145
Mörsils IF
Isabelle Evensson
Motionsklassen
00:16:31
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 142
Motionsklassen
00:16:32
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 51
Ole Vig
Frank Fuglem
Motionsklassen
00:16:34
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 79
Helgådal il
Elias Ness
Motionsklassen
00:16:46
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Jan Paul Bolstad
Motionsklassen
00:16:47
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 317
Motionsklassen
00:16:53
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 163
Team Alseth
Inger Haarberg
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 57
I.L Aasguten
Signe Langlid
Motionsklassen
00:17:15
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 30
Inderøy
Ane Karlsen
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 49
Jämtkraft
Dag Wiklund
Motionsklassen
00:17:39
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 130
Vallbo sk
Julian Kivimaa Långström
Motionsklassen
00:17:45
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Britt-Marie Svensson
Motionsklassen
00:17:46
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 83
Motionsklassen
00:17:51
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 41
Motionsklassen
00:17:53
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Saga Mehlhorn
Motionsklassen
00:18:33
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
00:18:41
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Asbjørn Opdal
Motionsklassen
00:18:45
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 24
Blecket
Johanna "Sölve" Pettersson
Motionsklassen
00:21:01

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Inga Aftret Brøndbo
Motion Damer
00:11:10
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Hanne Rofstad
Motion Damer
00:11:12
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:11:51
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 244
Byåsen damer
Bente Sæther
Motion Damer
00:12:51
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Sofia Nilsson
Motion Damer
00:13:09
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Jannicke Green
Motion Damer
00:13:17
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kirsti Øyum-Jakobsen
Motion Damer
00:13:58
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
HANNA B. KVÆRNØ
Motion Damer
00:13:59
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Magdalena Arvidsson
Motion Damer
00:15:22
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
00:16:25

Endagars dag 3

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Atle Kongsvold
Endagars dag 3
00:11:43
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Solveig Benum Vestre
Endagars dag 3
00:12:02
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Magnus Grøtte Renå
Endagars dag 3
00:12:03
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Trond Marius Fornes
Endagars dag 3
00:12:21
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:12:38
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Torunn Haukaas
Endagars dag 3
00:13:30
Plats: 7
Plats: 1
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Vigdis Hansvik
Endagars dag 3
00:13:33
Plats: 8
Plats: 1
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
LINN RØEN SKJERMO
Endagars dag 3
00:13:50
Plats: 9
Plats: 1
Startnr: 198
Teeness BIL
Vegard Romundset
Endagars dag 3
00:13:51
Plats: 10
Plats: 1
Startnr: 276
Endagars dag 3
00:14:14
Plats: 11
Plats: 1
Startnr: 304
Endagars dag 3
00:14:49
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Kjell Morten Lyngås
Endagars dag 3
00:15:18
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Hanne Govender
Endagars dag 3
00:15:25
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 210
Team Skånøy
Solfrid Bjørnstad
Endagars dag 3
00:15:27
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 335
Endagars dag 3
00:15:57
Plats: 16
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Hanne Helmersen
Endagars dag 3
00:16:21
Plats: 17
Plats: 4
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Tora Bjørnås Kristiansen
Endagars dag 3
00:16:48
Plats: 18
Plats: 4
Startnr: 301
HENT AS
May Helen Dahlstrø
Endagars dag 3
00:17:01
Plats: 19
Plats: 4
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:19:05
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 306
Endagars dag 3
00:27:30