Resultat Gropa- Leirådal

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:22:39
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE MARIUS BACH
Motionsklassen
00:23:55
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Motionsklassen
00:24:24
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Magnus Warvik
Motionsklassen
00:24:32
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 101
Støtet
Einar L. Grilstad
Motionsklassen
00:24:32
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 129
Ogndal IL
Svein Anders Melhus
Motionsklassen
00:24:57
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS MOHOLDT
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jonas Aamodt Moræus
Motionsklassen
00:25:15
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 4
Strindheim IL
Henning Andersson
Motionsklassen
00:25:34
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ola Skjølberg
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
John Einar Føll Flytør
Motionsklassen
00:26:01
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 38
Sportsgym
Yoie Bohlin
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Johan Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 188
Hallkutarna
Victor Hallquist
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Håvard Høiaas
Motionsklassen
00:26:31
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Fredrik Owren
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 131
Motionsklassen
00:26:55
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Martin Emilsson
Motionsklassen
00:27:01
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 63
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 160
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 22
Plats: 12
Startnr: 30
Inderøy
Sivert Melting
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 23
Plats: 12
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Kristian Sæther
Motionsklassen
00:27:29
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ronny Osen
Motionsklassen
00:27:31
Plats: 25
Plats: 13
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Aleksander Skoglund
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 26
Plats: 14
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 27
Plats: 14
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Konrad Mattsson Myhr
Motionsklassen
00:27:39
Plats: 28
Plats: 14
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
HENRIK HENRIKSEN
Motionsklassen
00:27:44
Plats: 29
Plats: 15
Startnr: 206
Leksvik il
Ole Lund
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 30
Plats: 16
Startnr: 36
IL Dalebrand
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:27:54
Plats: 31
Plats: 17
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jan Ståle Berg
Motionsklassen
00:27:55
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 281
RENÅ
Eivind Furunes
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 180
Adresseavisen
Richard Sagen
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 66
Meråker Mix
Torkel Sende
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 35
Plats: 18
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Fredrik Tvete Hansen
Motionsklassen
00:28:05
Plats: 36
Plats: 18
Startnr: 138
Brunflo IF
August Nilsson
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 37
Plats: 19
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Jørgen Halgunset
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 155
Team Adonai
Tor Johan Askeland
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 39
Plats: 20
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vetle Utheim Rikardsen
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Adrian Fløttum
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 41
Plats: 21
Startnr: 54
Rønning runners
Stian Berre
Motionsklassen
00:28:38
Plats: 42
Plats: 21
Startnr: 250
Motion Damer
00:28:42
Plats: 43
Plats: 22
Startnr: 98
Motionsklassen
00:28:46
Plats: 44
Plats: 22
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Nils Ole Fuglem
Motionsklassen
00:28:48
Plats: 45
Plats: 22
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Vegard Hjelmstadbakk
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 46
Plats: 23
Startnr: 169
Duveds IF
Andreas Hansson
Motionsklassen
00:28:58
Plats: 47
Plats: 23
Startnr: 105
Motionsklassen
00:29:12
Plats: 48
Plats: 24
Startnr: 47
Lånke IL
John Lang Dybvad
Motionsklassen
00:29:19
Plats: 49
Plats: 25
Startnr: 243
Motion Damer
00:29:23
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Jon Magne Auran
Motionsklassen
00:29:27
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 25
Kværner BIL
Karl Iver Haugan
Endagars dag 3
00:29:29
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 67
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Christian Fjærli Aune
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 54
Plats: 27
Startnr: 114
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 55
Plats: 27
Startnr: 137
Undersåkers IF
David Mobärg
Motionsklassen
00:30:10
Plats: 56
Plats: 27
Startnr: 210
Team Skånøy
Kåre Gruven
Endagars dag 3
00:30:21
Plats: 57
Plats: 27
Startnr: 279
HUNT4
Atle Kongsvold
Endagars dag 3
00:30:34
Plats: 58
Plats: 27
Startnr: 28
Leirådal I.L
Anna Høyem Lademo
Motionsklassen
00:30:41
Plats: 59
Plats: 28
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 60
Plats: 28
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
INGEBJØRG SANDE
Endagars dag 3
00:30:48
Plats: 61
Plats: 28
Startnr: 215
Rödöns SK
Ninni Söderberg
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 62
Plats: 28
Startnr: 255
Byåsen IL
Amalie Myhre
Motion Damer
00:30:50
Plats: 63
Plats: 29
Startnr: 49
Jämtkraft
Hans-Olof Eriksson
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 64
Plats: 29
Startnr: 58
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 65
Plats: 30
Startnr: 145
Mörsils IF
Daniel Bixo
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 66
Plats: 30
Startnr: 214
Motionsklassen
00:31:01
Plats: 67
Plats: 30
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Tor Erik Sivertsen
Motionsklassen
00:31:03
Plats: 68
Plats: 31
Startnr: 260
FSK Östersund
Christoffer Svedin
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 69
Plats: 31
Startnr: 94
I.L Nor
Håvard Solfeldt
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 70
Plats: 31
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Øystein Vidarsson Haukaas
Endagars dag 3
00:31:09
Plats: 71
Plats: 31
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Marie Fuglesang
Motion Damer
00:31:24
Plats: 72
Plats: 31
Startnr: 163
Team Alseth
Ingrun Alseth
Motionsklassen
00:31:25
Plats: 73
Plats: 31
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Eskil Heggli
Motionsklassen
00:31:28
Plats: 74
Plats: 32
Startnr: 166
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 75
Plats: 32
Startnr: 26
Budal i.l
Mats Øyen
Motionsklassen
00:31:46
Plats: 76
Plats: 32
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 77
Plats: 32
Startnr: 69
Kullarmark SK
Assar Uebel
Motionsklassen
00:31:59
Plats: 78
Plats: 32
Startnr: 149
Kälens SK
Frej van den Brink
Motionsklassen
00:32:02
Plats: 79
Plats: 32
Startnr: 102
Ytterøy
Jhon Peder Thun Langli
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 80
Plats: 33
Startnr: 110
Hommelvik il
Sander Svendgård
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 81
Plats: 34
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Amanda Fjällberg
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 82
Plats: 34
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Bård Rannem
Motionsklassen
00:32:25
Plats: 83
Plats: 34
Startnr: 65
Sjetne
Marius Myklebust
Motionsklassen
00:32:33
Plats: 84
Plats: 35
Startnr: 79
Helgådal il
Christoffer Green
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 85
Plats: 35
Startnr: 342
Mostadmark
Roger Eidem
Endagars dag 3
00:32:39
Plats: 86
Plats: 35
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 87
Plats: 35
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Jens Sørmeland
Endagars dag 3
00:32:45
Plats: 88
Plats: 35
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Albin Cooper
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 89
Plats: 35
Startnr: 103
Leinstrand IL
Madelen Rekkebo
Motionsklassen
00:32:56
Plats: 90
Plats: 36
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mikael Ärfström
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 91
Plats: 36
Startnr: 142
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 92
Plats: 37
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Oddgeir Sausjord
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 93
Plats: 38
Startnr: 172
Motionsklassen
00:33:10
Plats: 94
Plats: 38
Startnr: 304
Endagars dag 3
00:33:14
Plats: 95
Plats: 39
Startnr: 29
Henning IL
Oleander Austmo
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 96
Plats: 39
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Terje Iversen
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 97
Plats: 39
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Stefan Forsgren
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 98
Plats: 39
Startnr: 111
Malvik IL
Eva Kvam
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 99
Plats: 40
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Even Knipenberg
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 100
Plats: 41
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Jan Petter Selbekk
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 101
Plats: 42
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Julian Grøtte
Motionsklassen
00:33:36
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 112
Byneset il
Ole Wik
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Ole Jørgen Børseth
Motionsklassen
00:33:57
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Unni Valla Skevik
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Håvard Løge Hagen
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 197
Namdalseid IL
Adrian Åsegg
Motionsklassen
00:34:17
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Arne Olav Haugan
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Gøril Holmvassdal
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 276
Endagars dag 3
00:34:21
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Kjetil Bjørnerås
Endagars dag 3
00:34:22
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 92
Rapp IL
Bernt Kristian Kvamme
Motionsklassen
00:34:23
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Simon Liljedahl
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Anne Grøtte
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Monica Helden
Motion Damer
00:34:26
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 86
Möringan
Annica Boije
Motionsklassen
00:34:48
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 150
Frosta IL
Solveig Kandahl
Motionsklassen
00:34:55
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Asgeir Eggan
Endagars dag 3
00:34:59
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 196
Vinne IL 2
Henrik Myhran
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 278
Motionsklassen
00:35:19
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Andreas Forsberg
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 244
Byåsen damer
Wenche Lande
Motion Damer
00:35:31
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 96
Motionsklassen
00:35:33
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 183
SPILLUM IL
Jonatan Devik
Motionsklassen
00:35:33
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 90
IL Skauga
Ellen Marie Dahlen
Motionsklassen
00:35:40
Plats: 126
Plats: 54
Startnr: 285
Powel
Jakob Graabak
Endagars dag 3
00:35:45
Plats: 127
Plats: 54
Startnr: 292
Hemit
Elisabeth Hjulstad Aarøe
Motionsklassen
00:35:47
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 83
Motionsklassen
00:35:47
Plats: 129
Plats: 54
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:35:52
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:54
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 157
Forra IL
Bjørn Roger Rosvold
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 132
Plats: 55
Startnr: 76
Marieby GIF
Tomas Olsson
Motionsklassen
00:36:12
Plats: 133
Plats: 56
Startnr: 81
Motionsklassen
00:36:14
Plats: 134
Plats: 56
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Erik Simonsen
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 135
Plats: 57
Startnr: 40
NTE BIL
Bjørn Iver Eng
Motionsklassen
00:36:34
Plats: 136
Plats: 57
Startnr: 85
Domstolene
Knut Brekka
Motionsklassen
00:36:39
Plats: 137
Plats: 57
Startnr: 233
Prima
Anette Nilsen
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 138
Plats: 57
Startnr: 301
HENT AS
Vegard Nilssen
Endagars dag 3
00:37:01
Plats: 139
Plats: 57
Startnr: 117
Östersunds kommun
Björn Sandal
Motionsklassen
00:37:16
Plats: 140
Plats: 57
Startnr: 42
Motionsklassen
00:37:27
Plats: 141
Plats: 57
Startnr: 198
Teeness BIL
Mathias Tjomsland
Endagars dag 3
00:37:29
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Lars Henrik Vatterholm
Endagars dag 3
00:37:32
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 277
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 229
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 145
Plats: 58
Startnr: 306
Endagars dag 3
00:37:47
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 151
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 335
Endagars dag 3
00:38:07
Plats: 148
Plats: 59
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kirsti Øyum-Jakobsen
Motion Damer
00:38:24
Plats: 149
Plats: 59
Startnr: 57
I.L Aasguten
Anikken Evenhus
Motionsklassen
00:38:30
Plats: 150
Plats: 60
Startnr: 189
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 151
Plats: 60
Startnr: 60
ATT-Fram
Vegard Rønning VALSTADSVE
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 152
Plats: 60
Startnr: 339
Barne-og ungdomsposten, Levanger
Hilde Albertsen Dahlen
Endagars dag 3
00:38:48
Plats: 153
Plats: 60
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Roar Valøen
Motionsklassen
00:38:56
Plats: 154
Plats: 60
Startnr: 106
Team 3T
Beinda Ramberg Skibnes
Motionsklassen
00:38:59
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Therese Andersson
Motion Damer
00:39:15
Plats: 156
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Fredrik Buhaug
Motionsklassen
00:39:21
Plats: 157
Plats: 62
Startnr: 140
Alsens IF
Adam Åsenlund
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 158
Plats: 62
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ingrid Vingelen Digre
Motionsklassen
00:39:50
Plats: 159
Plats: 62
Startnr: 24
Blecket
Markus "Mackan" Näslund
Motionsklassen
00:39:56
Plats: 160
Plats: 62
Startnr: 50
Skogn IL
Ingrid Okkenhaug
Motionsklassen
00:39:56
Plats: 161
Plats: 63
Startnr: 317
Motionsklassen
00:40:09
Plats: 162
Plats: 63
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:40:13
Plats: 163
Plats: 63
Startnr: 99
Motionsklassen
00:40:33
Plats: 164
Plats: 63
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Christoffer Eriksson
Motionsklassen
00:40:47
Plats: 165
Plats: 63
Startnr: 153
Motionsklassen
00:40:53
Plats: 166
Plats: 63
Startnr: 51
Motionsklassen
00:41:00
Plats: 167
Plats: 63
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:41:03
Plats: 168
Plats: 63
Startnr: 70
Motionsklassen
00:41:28
Plats: 169
Plats: 63
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Katarina Ståhl
Motion Damer
00:41:34
Plats: 170
Plats: 63
Startnr: 205
Nidarosdomen
Steinar Leirvik
Motionsklassen
00:41:45
Plats: 171
Plats: 63
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ingrid Vik
Motionsklassen
00:42:14
Plats: 172
Plats: 63
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Linda Renate Linmo
Motionsklassen
00:42:19
Plats: 173
Plats: 63
Startnr: 143
Lag Olsson
Lennart Dahlen
Motionsklassen
00:43:16
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 121
NTNU IT
Magnar Hole
Endagars dag 3
00:44:09
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 95
Röde Runners
Pernilla Rydberg
Motionsklassen
00:45:10
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 192
Campus Miun IF
Ingrid Zakrisson
Motionsklassen
00:45:15

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:22:39
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE MARIUS BACH
Motionsklassen
00:23:55
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Motionsklassen
00:24:24
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Magnus Warvik
Motionsklassen
00:24:32
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 101
Støtet
Einar L. Grilstad
Motionsklassen
00:24:32
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 129
Ogndal IL
Svein Anders Melhus
Motionsklassen
00:24:57
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS MOHOLDT
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jonas Aamodt Moræus
Motionsklassen
00:25:15
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 4
Strindheim IL
Henning Andersson
Motionsklassen
00:25:34
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ola Skjølberg
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
John Einar Føll Flytør
Motionsklassen
00:26:01
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 38
Sportsgym
Yoie Bohlin
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Johan Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 188
Hallkutarna
Victor Hallquist
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Håvard Høiaas
Motionsklassen
00:26:31
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Fredrik Owren
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 131
Motionsklassen
00:26:55
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Martin Emilsson
Motionsklassen
00:27:01
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 63
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 160
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 22
Plats: 12
Startnr: 30
Inderøy
Sivert Melting
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 23
Plats: 12
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Kristian Sæther
Motionsklassen
00:27:29
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ronny Osen
Motionsklassen
00:27:31
Plats: 25
Plats: 13
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Aleksander Skoglund
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 26
Plats: 14
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 27
Plats: 14
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Konrad Mattsson Myhr
Motionsklassen
00:27:39
Plats: 28
Plats: 14
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
HENRIK HENRIKSEN
Motionsklassen
00:27:44
Plats: 29
Plats: 15
Startnr: 206
Leksvik il
Ole Lund
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 30
Plats: 16
Startnr: 36
IL Dalebrand
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:27:54
Plats: 31
Plats: 17
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jan Ståle Berg
Motionsklassen
00:27:55
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 281
RENÅ
Eivind Furunes
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 180
Adresseavisen
Richard Sagen
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 66
Meråker Mix
Torkel Sende
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 35
Plats: 18
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Fredrik Tvete Hansen
Motionsklassen
00:28:05
Plats: 36
Plats: 18
Startnr: 138
Brunflo IF
August Nilsson
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 37
Plats: 19
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Jørgen Halgunset
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 155
Team Adonai
Tor Johan Askeland
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 39
Plats: 20
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vetle Utheim Rikardsen
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Adrian Fløttum
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 41
Plats: 21
Startnr: 54
Rønning runners
Stian Berre
Motionsklassen
00:28:38
Plats: 42
Plats: 21
Startnr: 98
Motionsklassen
00:28:46
Plats: 43
Plats: 21
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Nils Ole Fuglem
Motionsklassen
00:28:48
Plats: 44
Plats: 21
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Vegard Hjelmstadbakk
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 45
Plats: 22
Startnr: 169
Duveds IF
Andreas Hansson
Motionsklassen
00:28:58
Plats: 46
Plats: 22
Startnr: 105
Motionsklassen
00:29:12
Plats: 47
Plats: 23
Startnr: 47
Lånke IL
John Lang Dybvad
Motionsklassen
00:29:19
Plats: 48
Plats: 24
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Jon Magne Auran
Motionsklassen
00:29:27
Plats: 49
Plats: 24
Startnr: 67
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 50
Plats: 24
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Christian Fjærli Aune
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 51
Plats: 24
Startnr: 114
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 52
Plats: 24
Startnr: 137
Undersåkers IF
David Mobärg
Motionsklassen
00:30:10
Plats: 53
Plats: 24
Startnr: 28
Leirådal I.L
Anna Høyem Lademo
Motionsklassen
00:30:41
Plats: 54
Plats: 25
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 55
Plats: 25
Startnr: 215
Rödöns SK
Ninni Söderberg
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 56
Plats: 25
Startnr: 49
Jämtkraft
Hans-Olof Eriksson
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 57
Plats: 25
Startnr: 58
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 58
Plats: 26
Startnr: 145
Mörsils IF
Daniel Bixo
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 59
Plats: 26
Startnr: 214
Motionsklassen
00:31:01
Plats: 60
Plats: 26
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Tor Erik Sivertsen
Motionsklassen
00:31:03
Plats: 61
Plats: 27
Startnr: 260
FSK Östersund
Christoffer Svedin
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 62
Plats: 27
Startnr: 94
I.L Nor
Håvard Solfeldt
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 63
Plats: 27
Startnr: 163
Team Alseth
Ingrun Alseth
Motionsklassen
00:31:25
Plats: 64
Plats: 27
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Eskil Heggli
Motionsklassen
00:31:28
Plats: 65
Plats: 28
Startnr: 166
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 66
Plats: 28
Startnr: 26
Budal i.l
Mats Øyen
Motionsklassen
00:31:46
Plats: 67
Plats: 28
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 68
Plats: 28
Startnr: 69
Kullarmark SK
Assar Uebel
Motionsklassen
00:31:59
Plats: 69
Plats: 28
Startnr: 149
Kälens SK
Frej van den Brink
Motionsklassen
00:32:02
Plats: 70
Plats: 28
Startnr: 102
Ytterøy
Jhon Peder Thun Langli
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 71
Plats: 29
Startnr: 110
Hommelvik il
Sander Svendgård
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 72
Plats: 30
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Amanda Fjällberg
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 73
Plats: 30
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Bård Rannem
Motionsklassen
00:32:25
Plats: 74
Plats: 30
Startnr: 65
Sjetne
Marius Myklebust
Motionsklassen
00:32:33
Plats: 75
Plats: 31
Startnr: 79
Helgådal il
Christoffer Green
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 76
Plats: 31
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 77
Plats: 31
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Albin Cooper
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 78
Plats: 31
Startnr: 103
Leinstrand IL
Madelen Rekkebo
Motionsklassen
00:32:56
Plats: 79
Plats: 32
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mikael Ärfström
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 80
Plats: 32
Startnr: 142
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 81
Plats: 33
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Oddgeir Sausjord
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 82
Plats: 34
Startnr: 172
Motionsklassen
00:33:10
Plats: 83
Plats: 34
Startnr: 29
Henning IL
Oleander Austmo
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 84
Plats: 34
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Terje Iversen
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 85
Plats: 34
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Stefan Forsgren
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 86
Plats: 34
Startnr: 111
Malvik IL
Eva Kvam
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 87
Plats: 35
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Even Knipenberg
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 88
Plats: 36
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Jan Petter Selbekk
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 89
Plats: 37
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Julian Grøtte
Motionsklassen
00:33:36
Plats: 90
Plats: 38
Startnr: 112
Byneset il
Ole Wik
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 91
Plats: 39
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 92
Plats: 39
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Ole Jørgen Børseth
Motionsklassen
00:33:57
Plats: 93
Plats: 40
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Unni Valla Skevik
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 94
Plats: 40
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Håvard Løge Hagen
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 95
Plats: 40
Startnr: 197
Namdalseid IL
Adrian Åsegg
Motionsklassen
00:34:17
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Arne Olav Haugan
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Gøril Holmvassdal
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 92
Rapp IL
Bernt Kristian Kvamme
Motionsklassen
00:34:23
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Simon Liljedahl
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Anne Grøtte
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 86
Möringan
Annica Boije
Motionsklassen
00:34:48
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 150
Frosta IL
Solveig Kandahl
Motionsklassen
00:34:55
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 196
Vinne IL 2
Henrik Myhran
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 278
Motionsklassen
00:35:19
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Andreas Forsberg
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 96
Motionsklassen
00:35:33
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 183
SPILLUM IL
Jonatan Devik
Motionsklassen
00:35:33
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 90
IL Skauga
Ellen Marie Dahlen
Motionsklassen
00:35:40
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 292
Hemit
Elisabeth Hjulstad Aarøe
Motionsklassen
00:35:47
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 83
Motionsklassen
00:35:47
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:35:52
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 157
Forra IL
Bjørn Roger Rosvold
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 76
Marieby GIF
Tomas Olsson
Motionsklassen
00:36:12
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 81
Motionsklassen
00:36:14
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Erik Simonsen
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 40
NTE BIL
Bjørn Iver Eng
Motionsklassen
00:36:34
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 85
Domstolene
Knut Brekka
Motionsklassen
00:36:39
Plats: 118
Plats: 51
Startnr: 233
Prima
Anette Nilsen
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 117
Östersunds kommun
Björn Sandal
Motionsklassen
00:37:16
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 42
Motionsklassen
00:37:27
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 277
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 229
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 151
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 57
I.L Aasguten
Anikken Evenhus
Motionsklassen
00:38:30
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 189
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 60
ATT-Fram
Vegard Rønning VALSTADSVE
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Roar Valøen
Motionsklassen
00:38:56
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 106
Team 3T
Beinda Ramberg Skibnes
Motionsklassen
00:38:59
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 109
Sætervik UIG
Fredrik Buhaug
Motionsklassen
00:39:21
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 140
Alsens IF
Adam Åsenlund
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ingrid Vingelen Digre
Motionsklassen
00:39:50
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 24
Blecket
Markus "Mackan" Näslund
Motionsklassen
00:39:56
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 50
Skogn IL
Ingrid Okkenhaug
Motionsklassen
00:39:56
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 317
Motionsklassen
00:40:09
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:40:13
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 99
Motionsklassen
00:40:33
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Christoffer Eriksson
Motionsklassen
00:40:47
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 153
Motionsklassen
00:40:53
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 51
Motionsklassen
00:41:00
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 70
Motionsklassen
00:41:28
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 205
Nidarosdomen
Steinar Leirvik
Motionsklassen
00:41:45
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ingrid Vik
Motionsklassen
00:42:14
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Linda Renate Linmo
Motionsklassen
00:42:19
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 143
Lag Olsson
Lennart Dahlen
Motionsklassen
00:43:16
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 95
Röde Runners
Pernilla Rydberg
Motionsklassen
00:45:10
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 192
Campus Miun IF
Ingrid Zakrisson
Motionsklassen
00:45:15

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 250
Motion Damer
00:28:42
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:29:23
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 255
Byåsen IL
Amalie Myhre
Motion Damer
00:30:50
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Marie Fuglesang
Motion Damer
00:31:24
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Monica Helden
Motion Damer
00:34:26
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 244
Byåsen damer
Wenche Lande
Motion Damer
00:35:31
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:54
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kirsti Øyum-Jakobsen
Motion Damer
00:38:24
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Therese Andersson
Motion Damer
00:39:15
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Katarina Ståhl
Motion Damer
00:41:34

Endagars dag 3

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 25
Kværner BIL
Karl Iver Haugan
Endagars dag 3
00:29:29
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 210
Team Skånøy
Kåre Gruven
Endagars dag 3
00:30:21
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 279
HUNT4
Atle Kongsvold
Endagars dag 3
00:30:34
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
INGEBJØRG SANDE
Endagars dag 3
00:30:48
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Øystein Vidarsson Haukaas
Endagars dag 3
00:31:09
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 342
Mostadmark
Roger Eidem
Endagars dag 3
00:32:39
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Jens Sørmeland
Endagars dag 3
00:32:45
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 304
Endagars dag 3
00:33:14
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 276
Endagars dag 3
00:34:21
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Kjetil Bjørnerås
Endagars dag 3
00:34:22
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Asgeir Eggan
Endagars dag 3
00:34:59
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 285
Powel
Jakob Graabak
Endagars dag 3
00:35:45
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Vegard Nilssen
Endagars dag 3
00:37:01
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Mathias Tjomsland
Endagars dag 3
00:37:29
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Lars Henrik Vatterholm
Endagars dag 3
00:37:32
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 306
Endagars dag 3
00:37:47
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 335
Endagars dag 3
00:38:07
Plats: 18
Plats: 4
Startnr: 339
Barne-og ungdomsposten, Levanger
Hilde Albertsen Dahlen
Endagars dag 3
00:38:48
Plats: 19
Plats: 4
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:41:03
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Magnar Hole
Endagars dag 3
00:44:09