Resultat Leirådal - Stiklestad

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:18:27
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Haben Bhrane
Motionsklassen
00:18:53
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Ole Mikal Tørsdal
Motionsklassen
00:19:06
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
MORTEN SKARSTAD
Motionsklassen
00:20:29
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Johan Hundseth
Endagars dag 3
00:20:30
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HELGE LANGEN
Motionsklassen
00:20:51
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 38
Sportsgym
Andre Jonsson
Motionsklassen
00:21:06
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Erlend Aune
Motionsklassen
00:21:28
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Morten Grunnhov
Motionsklassen
00:21:44
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Johansen Strandheim
Motionsklassen
00:21:48
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 188
Hallkutarna
Jesper Jacobsson
Motionsklassen
00:21:56
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Simon Lund Eikrem
Endagars dag 3
00:22:00
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 195
Vinne IL 1
Erlend Sandnes
Motionsklassen
00:22:20
Plats: 14
Plats: 7
Startnr: 10
Motionsklassen
00:22:24
Plats: 15
Plats: 8
Startnr: 150
Frosta IL
Jesper Einarson Berg
Motionsklassen
00:22:29
Plats: 16
Plats: 9
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Tommy Andre Haugen
Motionsklassen
00:22:49
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 110
Hommelvik il
Vegard Fossli Stjern
Motionsklassen
00:22:50
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 39
Mosvik IL
Halvor Eidissen
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Martin Kåsbøl
Motionsklassen
00:23:00
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Inge Johan Holthe
Motionsklassen
00:23:25
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Hjeldnes
Motionsklassen
00:23:39
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 91
Leik il
Odin Unsgård
Motionsklassen
00:23:42
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 60
ATT-Fram
Jomar VALSTADSVE
Motionsklassen
00:23:43
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Motionsklassen
00:23:45
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Emil C Haugen
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 77
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
August Nilsson
Motionsklassen
00:24:07
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 36
IL Dalebrand
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:24:07
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 105
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 206
Leksvik il
Julie Viktoria Berg
Motionsklassen
00:24:14
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 204
Motionsklassen
00:24:21
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 47
Lånke IL
Bjørn Holmvik
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johnny Nilsson
Motionsklassen
00:24:25
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 157
Forra IL
Svein Olaf Linset
Motionsklassen
00:24:26
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 66
Meråker Mix
Tonje Skjelstadås
Motionsklassen
00:24:37
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 130
Vallbo sk
Anna Westerlund
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 99
Motionsklassen
00:24:45
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 148
Motionsklassen
00:24:49
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 90
IL Skauga
Jon Inge Hegerberg
Motionsklassen
00:24:53
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 28
Leirådal I.L
Marcus Øgstad
Motionsklassen
00:24:55
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 129
Ogndal IL
Fredrik Møller
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 58
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan helge balto
Motionsklassen
00:25:11
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 103
Leinstrand IL
Emil Vestre
Motionsklassen
00:25:11
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Stefan Ajax
Motionsklassen
00:25:12
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 131
Motionsklassen
00:25:15
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:25:16
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
HILD SISSEL VANNEBO
Motion Damer
00:25:29
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 98
Motionsklassen
00:25:35
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 101
Støtet
Bjørn Austbø
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 233
Prima
Atle Kevin Angvik
Motionsklassen
00:25:44
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Trude Matberg
Motionsklassen
00:25:50
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 301
HENT AS
Andreas Lund
Endagars dag 3
00:25:57
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 278
Motionsklassen
00:25:59
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 149
Kälens SK
Andreas Johansson
Motionsklassen
00:26:05
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Even Dybwad
Motionsklassen
00:26:05
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Magnus Ressem Gustavsen
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Fredrik Tvete Hansen
Motionsklassen
00:26:17
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 108
Motionsklassen
00:26:18
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 180
Adresseavisen
Joakim Johanson
Motionsklassen
00:26:19
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Sander Kjelstad
Motionsklassen
00:26:21
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Hansson
Motionsklassen
00:26:21
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 189
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ragnhild Wingan
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 30
Inderøy
Gunnar Melting
Motionsklassen
00:26:43
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 79
Helgådal il
Dennis Rindsem
Motionsklassen
00:26:50
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 205
Nidarosdomen
Per Eilert Orten
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Angelica Saur
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Jan Marius Lestum
Motionsklassen
00:26:56
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Gaute Aas Bjørset
Motionsklassen
00:27:02
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 41
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 260
FSK Östersund
Christoffer Svedin
Motionsklassen
00:27:05
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Øystein Iversen
Motionsklassen
00:27:08
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Egil Fjeldberg
Motionsklassen
00:27:08
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
INGEBJØRG SANDE
Endagars dag 3
00:27:10
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Edvard S Fuglem
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 77
Plats: 35
Startnr: 215
Rödöns SK
Anders Hamren
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 78
Plats: 35
Startnr: 54
Rønning runners
Ragnhild Rønning
Motionsklassen
00:27:21
Plats: 79
Plats: 35
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Roger Dullum
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 80
Plats: 35
Startnr: 25
Kværner BIL
Aage Arnold Haugan
Endagars dag 3
00:27:24
Plats: 81
Plats: 36
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Marcus Smevik
Motionsklassen
00:27:25
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tim Sahlen
Motionsklassen
00:27:26
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 196
Vinne IL 2
Jan Eivind Østnes
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 84
Plats: 38
Startnr: 292
Hemit
Ørnulf Landfald
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 85
Plats: 38
Startnr: 255
Byåsen IL
Julie Myhre
Motion Damer
00:27:45
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 94
I.L Nor
Camilla Borchsenius
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 40
NTE BIL
Yngve Utvik
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 111
Malvik IL
Mads Andre Auran
Motionsklassen
00:28:03
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 26
Budal i.l
Hans Storli
Motionsklassen
00:28:04
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 281
RENÅ
Anitra Vognild
Motionsklassen
00:28:05
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Magne Tung
Motionsklassen
00:28:09
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 245
Motion Damer
00:28:11
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dan Fritzon
Motionsklassen
00:28:13
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 29
Henning IL
Siri Alette Aurstad
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 160
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 71
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 98
Plats: 41
Startnr: 112
Byneset il
Nils Arne Haugum
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 99
Plats: 42
Startnr: 142
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 151
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 95
Röde Runners
Tobias Linestrand
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Vemund Johnsborg
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 67
Motionsklassen
00:28:42
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Hallgeir Rødsjø
Endagars dag 3
00:28:44
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 86
Möringan
Jenny Hofvander
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 92
Rapp IL
Elin Flægstad Myrholdt
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 76
Marieby GIF
Linn Walenty
Motionsklassen
00:28:49
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 250
Motion Damer
00:28:49
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Isak Morin
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Embla Stol Øyan
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Antaris Persson
Motionsklassen
00:28:56
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 65
Sjetne
Sven Inge Kildal
Motionsklassen
00:29:02
Plats: 113
Plats: 50
Startnr: 257
Motion Damer
00:29:04
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 81
Motionsklassen
00:29:04
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Håkon Indrestrand
Motionsklassen
00:29:08
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 342
Mostadmark
Roar Kjøsnes
Endagars dag 3
00:29:19
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 143
Lag Olsson
Jörgen Olsson
Motionsklassen
00:29:37
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Siri Pettersen
Motion Damer
00:29:41
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 51
Ole Vig
Arne Strand
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 183
SPILLUM IL
Margrethe Trebostad
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 172
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Frank Åge Aspnes
Endagars dag 3
00:29:59
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ingrid Svendgård
Motionsklassen
00:30:05
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 114
Motionsklassen
00:30:05
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 49
Jämtkraft
Örjan Wiklund
Motionsklassen
00:30:07
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Turid Skarholt
Motionsklassen
00:30:09
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 244
Byåsen damer
Marit Pedersen
Motion Damer
00:30:18
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 163
Team Alseth
Kirsti Alseth Fløtre
Motionsklassen
00:30:22
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Geir Otto Johnsen
Endagars dag 3
00:30:27
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Bjørnar Melby
Endagars dag 3
00:30:27
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 197
Namdalseid IL
Arne Staven
Motionsklassen
00:30:28
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:30:38
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 317
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Heidi Linn Slottemo Sandsæter
Endagars dag 3
00:30:51
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 232
TrønderEnergi
Rune Olaisen
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 201
HV-12
Sara Eek
Motionsklassen
00:31:03
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 214
Motionsklassen
00:31:13
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 229
Motionsklassen
00:31:16
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 102
Ytterøy
Roald Frøskeland
Motionsklassen
00:31:20
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 83
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 240
Motion Damer
00:31:35
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 277
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elvira Hermansson
Motion Damer
00:31:42
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 24
Blecket
Filip Sandbom
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Sofie Aslaksen Aasly
Motionsklassen
00:32:11
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 198
Teeness BIL
Per Bjørvik
Endagars dag 3
00:32:26
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 210
Team Skånøy
kathrine arntsen
Endagars dag 3
00:32:27
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 169
Duveds IF
Anna Jonsson
Motionsklassen
00:32:33
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Sveinung Gravås
Endagars dag 3
00:32:33
Plats: 150
Plats: 59
Startnr: 42
Motionsklassen
00:32:39
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 85
Domstolene
Gunvor Løge
Motionsklassen
00:32:41
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 109
Sætervik UIG
Knut Sæther
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 153
Plats: 60
Startnr: 57
I.L Aasguten
Andrine Rønning
Motionsklassen
00:32:51
Plats: 154
Plats: 61
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Janne Høstland
Motionsklassen
00:32:51
Plats: 155
Plats: 61
Startnr: 140
Alsens IF
Sven Hagström
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 156
Plats: 61
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Kjersti Finstad
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 157
Plats: 61
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Håvard Simmonsen
Motionsklassen
00:33:28
Plats: 158
Plats: 62
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ådne Bjørkøy
Motionsklassen
00:33:52
Plats: 159
Plats: 62
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Øystein Vidarsson Haukaas
Endagars dag 3
00:33:56
Plats: 160
Plats: 62
Startnr: 70
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 161
Plats: 62
Startnr: 50
Skogn IL
Vigdis Nonstad
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 162
Plats: 63
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Marie Karlsson - Callerstrand
Motion Damer
00:34:35
Plats: 163
Plats: 63
Startnr: 331
Endagars dag 3
00:34:51
Plats: 164
Plats: 63
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Göstas
Motionsklassen
00:34:54
Plats: 165
Plats: 63
Startnr: 285
Powel
Anne Danielsen
Endagars dag 3
00:34:58
Plats: 166
Plats: 63
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Per Åslund
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 167
Plats: 63
Startnr: 106
Team 3T
Aina Grüning
Motionsklassen
00:35:35
Plats: 168
Plats: 63
Startnr: 96
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 169
Plats: 63
Startnr: 153
Motionsklassen
00:36:07
Plats: 170
Plats: 63
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Astrid Lund Ramstad
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 171
Plats: 63
Startnr: 192
Campus Miun IF
Per Gradin
Motionsklassen
00:36:16
Plats: 172
Plats: 63
Startnr: 117
Östersunds kommun
Adam Danisovic
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 173
Plats: 63
Startnr: 145
Mörsils IF
Alexandra Anstrell
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 279
HUNT4
Ekaterina Zotcheva
Endagars dag 3
00:41:10
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 121
NTNU IT
Kristian Eiriksson
Endagars dag 3
00:44:13
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Solveig Bergin
Motionsklassen
00:44:42

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:18:27
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Haben Bhrane
Motionsklassen
00:18:53
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Ole Mikal Tørsdal
Motionsklassen
00:19:06
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
MORTEN SKARSTAD
Motionsklassen
00:20:29
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HELGE LANGEN
Motionsklassen
00:20:51
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 38
Sportsgym
Andre Jonsson
Motionsklassen
00:21:06
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Erlend Aune
Motionsklassen
00:21:28
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Morten Grunnhov
Motionsklassen
00:21:44
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Johansen Strandheim
Motionsklassen
00:21:48
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 188
Hallkutarna
Jesper Jacobsson
Motionsklassen
00:21:56
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 195
Vinne IL 1
Erlend Sandnes
Motionsklassen
00:22:20
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 10
Motionsklassen
00:22:24
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 150
Frosta IL
Jesper Einarson Berg
Motionsklassen
00:22:29
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Tommy Andre Haugen
Motionsklassen
00:22:49
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 110
Hommelvik il
Vegard Fossli Stjern
Motionsklassen
00:22:50
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 39
Mosvik IL
Halvor Eidissen
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Martin Kåsbøl
Motionsklassen
00:23:00
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Inge Johan Holthe
Motionsklassen
00:23:25
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Hjeldnes
Motionsklassen
00:23:39
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 91
Leik il
Odin Unsgård
Motionsklassen
00:23:42
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 60
ATT-Fram
Jomar VALSTADSVE
Motionsklassen
00:23:43
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Motionsklassen
00:23:45
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Emil C Haugen
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 77
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
August Nilsson
Motionsklassen
00:24:07
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 36
IL Dalebrand
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:24:07
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 105
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 206
Leksvik il
Julie Viktoria Berg
Motionsklassen
00:24:14
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 204
Motionsklassen
00:24:21
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 47
Lånke IL
Bjørn Holmvik
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johnny Nilsson
Motionsklassen
00:24:25
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 157
Forra IL
Svein Olaf Linset
Motionsklassen
00:24:26
Plats: 33
Plats: 22
Startnr: 66
Meråker Mix
Tonje Skjelstadås
Motionsklassen
00:24:37
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 130
Vallbo sk
Anna Westerlund
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 99
Motionsklassen
00:24:45
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 148
Motionsklassen
00:24:49
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 90
IL Skauga
Jon Inge Hegerberg
Motionsklassen
00:24:53
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 28
Leirådal I.L
Marcus Øgstad
Motionsklassen
00:24:55
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 129
Ogndal IL
Fredrik Møller
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 58
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 41
Plats: 26
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan helge balto
Motionsklassen
00:25:11
Plats: 42
Plats: 27
Startnr: 103
Leinstrand IL
Emil Vestre
Motionsklassen
00:25:11
Plats: 43
Plats: 28
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Stefan Ajax
Motionsklassen
00:25:12
Plats: 44
Plats: 28
Startnr: 131
Motionsklassen
00:25:15
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:25:16
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 98
Motionsklassen
00:25:35
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 101
Støtet
Bjørn Austbø
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 233
Prima
Atle Kevin Angvik
Motionsklassen
00:25:44
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Trude Matberg
Motionsklassen
00:25:50
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 278
Motionsklassen
00:25:59
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 149
Kälens SK
Andreas Johansson
Motionsklassen
00:26:05
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Even Dybwad
Motionsklassen
00:26:05
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Magnus Ressem Gustavsen
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 54
Plats: 32
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Fredrik Tvete Hansen
Motionsklassen
00:26:17
Plats: 55
Plats: 32
Startnr: 108
Motionsklassen
00:26:18
Plats: 56
Plats: 33
Startnr: 180
Adresseavisen
Joakim Johanson
Motionsklassen
00:26:19
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Sander Kjelstad
Motionsklassen
00:26:21
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Hansson
Motionsklassen
00:26:21
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 189
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ragnhild Wingan
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 30
Inderøy
Gunnar Melting
Motionsklassen
00:26:43
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 79
Helgådal il
Dennis Rindsem
Motionsklassen
00:26:50
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 205
Nidarosdomen
Per Eilert Orten
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Angelica Saur
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Jan Marius Lestum
Motionsklassen
00:26:56
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Gaute Aas Bjørset
Motionsklassen
00:27:02
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 41
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 260
FSK Östersund
Christoffer Svedin
Motionsklassen
00:27:05
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Øystein Iversen
Motionsklassen
00:27:08
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Egil Fjeldberg
Motionsklassen
00:27:08
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Edvard S Fuglem
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 215
Rödöns SK
Anders Hamren
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 73
Plats: 34
Startnr: 54
Rønning runners
Ragnhild Rønning
Motionsklassen
00:27:21
Plats: 74
Plats: 34
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Roger Dullum
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 75
Plats: 34
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Marcus Smevik
Motionsklassen
00:27:25
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tim Sahlen
Motionsklassen
00:27:26
Plats: 77
Plats: 35
Startnr: 196
Vinne IL 2
Jan Eivind Østnes
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 78
Plats: 36
Startnr: 292
Hemit
Ørnulf Landfald
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 79
Plats: 36
Startnr: 94
I.L Nor
Camilla Borchsenius
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 80
Plats: 36
Startnr: 40
NTE BIL
Yngve Utvik
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 81
Plats: 36
Startnr: 111
Malvik IL
Mads Andre Auran
Motionsklassen
00:28:03
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 26
Budal i.l
Hans Storli
Motionsklassen
00:28:04
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 281
RENÅ
Anitra Vognild
Motionsklassen
00:28:05
Plats: 84
Plats: 37
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 85
Plats: 37
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Magne Tung
Motionsklassen
00:28:09
Plats: 86
Plats: 38
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dan Fritzon
Motionsklassen
00:28:13
Plats: 87
Plats: 38
Startnr: 29
Henning IL
Siri Alette Aurstad
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 88
Plats: 38
Startnr: 160
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 89
Plats: 38
Startnr: 71
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 90
Plats: 38
Startnr: 112
Byneset il
Nils Arne Haugum
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 91
Plats: 39
Startnr: 142
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 151
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 93
Plats: 40
Startnr: 95
Röde Runners
Tobias Linestrand
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 94
Plats: 40
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Vemund Johnsborg
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 67
Motionsklassen
00:28:42
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 86
Möringan
Jenny Hofvander
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 92
Rapp IL
Elin Flægstad Myrholdt
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 76
Marieby GIF
Linn Walenty
Motionsklassen
00:28:49
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Isak Morin
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Embla Stol Øyan
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Antaris Persson
Motionsklassen
00:28:56
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 65
Sjetne
Sven Inge Kildal
Motionsklassen
00:29:02
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 81
Motionsklassen
00:29:04
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 155
Team Adonai
Håkon Indrestrand
Motionsklassen
00:29:08
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 143
Lag Olsson
Jörgen Olsson
Motionsklassen
00:29:37
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 51
Ole Vig
Arne Strand
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 183
SPILLUM IL
Margrethe Trebostad
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 172
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ingrid Svendgård
Motionsklassen
00:30:05
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 114
Motionsklassen
00:30:05
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 49
Jämtkraft
Örjan Wiklund
Motionsklassen
00:30:07
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Turid Skarholt
Motionsklassen
00:30:09
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 163
Team Alseth
Kirsti Alseth Fløtre
Motionsklassen
00:30:22
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 197
Namdalseid IL
Arne Staven
Motionsklassen
00:30:28
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 317
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 232
TrønderEnergi
Rune Olaisen
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 201
HV-12
Sara Eek
Motionsklassen
00:31:03
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 214
Motionsklassen
00:31:13
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 229
Motionsklassen
00:31:16
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 102
Ytterøy
Roald Frøskeland
Motionsklassen
00:31:20
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 83
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 277
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 24
Blecket
Filip Sandbom
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Sofie Aslaksen Aasly
Motionsklassen
00:32:11
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 169
Duveds IF
Anna Jonsson
Motionsklassen
00:32:33
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 42
Motionsklassen
00:32:39
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 85
Domstolene
Gunvor Løge
Motionsklassen
00:32:41
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 109
Sætervik UIG
Knut Sæther
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 57
I.L Aasguten
Andrine Rønning
Motionsklassen
00:32:51
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Janne Høstland
Motionsklassen
00:32:51
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 140
Alsens IF
Sven Hagström
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Kjersti Finstad
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Håvard Simmonsen
Motionsklassen
00:33:28
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ådne Bjørkøy
Motionsklassen
00:33:52
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 70
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 50
Skogn IL
Vigdis Nonstad
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Göstas
Motionsklassen
00:34:54
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Per Åslund
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 106
Team 3T
Aina Grüning
Motionsklassen
00:35:35
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 96
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 153
Motionsklassen
00:36:07
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Astrid Lund Ramstad
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 192
Campus Miun IF
Per Gradin
Motionsklassen
00:36:16
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 117
Östersunds kommun
Adam Danisovic
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 145
Mörsils IF
Alexandra Anstrell
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Solveig Bergin
Motionsklassen
00:44:42

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
HILD SISSEL VANNEBO
Motion Damer
00:25:29
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Julie Myhre
Motion Damer
00:27:45
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 245
Motion Damer
00:28:11
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:28:49
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:29:04
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Siri Pettersen
Motion Damer
00:29:41
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 244
Byåsen damer
Marit Pedersen
Motion Damer
00:30:18
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 240
Motion Damer
00:31:35
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elvira Hermansson
Motion Damer
00:31:42
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Marie Karlsson - Callerstrand
Motion Damer
00:34:35

Endagars dag 3

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Johan Hundseth
Endagars dag 3
00:20:30
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Simon Lund Eikrem
Endagars dag 3
00:22:00
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 301
HENT AS
Andreas Lund
Endagars dag 3
00:25:57
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
INGEBJØRG SANDE
Endagars dag 3
00:27:10
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 25
Kværner BIL
Aage Arnold Haugan
Endagars dag 3
00:27:24
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Hallgeir Rødsjø
Endagars dag 3
00:28:44
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 342
Mostadmark
Roar Kjøsnes
Endagars dag 3
00:29:19
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Frank Åge Aspnes
Endagars dag 3
00:29:59
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Geir Otto Johnsen
Endagars dag 3
00:30:27
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Bjørnar Melby
Endagars dag 3
00:30:27
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:30:38
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Heidi Linn Slottemo Sandsæter
Endagars dag 3
00:30:51
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Per Bjørvik
Endagars dag 3
00:32:26
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 210
Team Skånøy
kathrine arntsen
Endagars dag 3
00:32:27
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Sveinung Gravås
Endagars dag 3
00:32:33
Plats: 16
Plats: 4
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Øystein Vidarsson Haukaas
Endagars dag 3
00:33:56
Plats: 17
Plats: 4
Startnr: 331
Endagars dag 3
00:34:51
Plats: 18
Plats: 4
Startnr: 285
Powel
Anne Danielsen
Endagars dag 3
00:34:58
Plats: 19
Plats: 4
Startnr: 279
HUNT4
Ekaterina Zotcheva
Endagars dag 3
00:41:10
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Kristian Eiriksson
Endagars dag 3
00:44:13