Resultat Stiklestad - Verdalsöra

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Kristian Tjørnhom
Motionsklassen
00:15:21
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Svensson
Motionsklassen
00:16:30
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
HÅVARD JAKOBSEN
Motionsklassen
00:16:36
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Eskil Blix
Motionsklassen
00:16:41
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Eirik Nordvik
Motionsklassen
00:16:52
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Kenneth Myhre
Motionsklassen
00:17:01
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
DAVID SOMMERVOLD
Motionsklassen
00:17:22
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 10
Motionsklassen
00:18:26
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Asbjørn Sigstadstø
Motionsklassen
00:18:27
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kenneth Skjerve
Motionsklassen
00:18:29
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 105
Motionsklassen
00:18:33
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 38
Sportsgym
Jenny Larsson
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Martin Buvarp
Motionsklassen
00:18:47
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 186
Bratsberg IL
Terje Sliper
Motionsklassen
00:18:56
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Tor-Einar Sandvik
Motionsklassen
00:18:58
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 160
Motionsklassen
00:19:23
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 243
Motion Damer
00:19:28
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Åge Snerting
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Tilde Bångman
Motionsklassen
00:19:42
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 342
Mostadmark
Roar Kollerud
Endagars dag 3
00:19:47
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 195
Vinne IL 1
ståle Bjørvik
Motionsklassen
00:19:49
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Kasper Remseth
Motionsklassen
00:19:50
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Motionsklassen
00:19:53
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håkon Moe Berg
Motionsklassen
00:19:58
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jan Martin A.Dahlen
Motionsklassen
00:20:12
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Erlend Skutberg
Motionsklassen
00:20:19
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Simon Simonsen
Motionsklassen
00:20:21
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 101
Støtet
Julie Stendahl Spets
Motionsklassen
00:20:25
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 255
Byåsen IL
Trine Moslet
Motion Damer
00:20:27
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mikael Persson
Motionsklassen
00:20:35
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
HÅVARD NUFSFJORD
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 54
Rønning runners
Eirik Rønning
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 86
Möringan
Mattias Lagerkvist
Motionsklassen
00:20:42
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 129
Ogndal IL
Emil Cederstrõm
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 56
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Meland
Motionsklassen
00:21:00
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 28
Leirådal I.L
Johannes Sivertsen
Motionsklassen
00:21:05
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 50
Skogn IL
Sivert Skjerve
Motionsklassen
00:21:08
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Julia Nilsson
Motion Damer
00:21:09
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Halvard Kvendset
Motionsklassen
00:21:10
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sondre mjølkalid
Motionsklassen
00:21:21
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 204
Motionsklassen
00:21:21
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 112
Byneset il
Bård Karsten Jørgensen
Motionsklassen
00:21:22
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 94
I.L Nor
Ole Kristian Mogset
Motionsklassen
00:21:42
Plats: 45
Plats: 26
Startnr: 49
Jämtkraft
Nils-Göran Sundberg
Motionsklassen
00:21:51
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 138
Brunflo IF
Mari Månthén
Motionsklassen
00:21:53
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Siverti Garli
Motionsklassen
00:21:53
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 90
IL Skauga
Ole Anders Hegerberg
Motionsklassen
00:21:55
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 91
Leik il
Håkon Estenstad
Motionsklassen
00:21:58
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 206
Leksvik il
Andreas Farbu
Motionsklassen
00:22:07
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 131
Motionsklassen
00:22:10
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 85
Domstolene
Morten Værnes
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Grete Wullum
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 47
Lånke IL
Guri Wangberg
Motionsklassen
00:22:25
Plats: 55
Plats: 32
Startnr: 151
Motionsklassen
00:22:27
Plats: 56
Plats: 32
Startnr: 87
Hedevikens IF
Björn Eriksson
Motionsklassen
00:22:30
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Adrian Cornelius Kaasbøll
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 149
Kälens SK
Diego Melchor Lopez
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Sigurd Flø Gustad
Endagars dag 3
00:22:37
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Casper Tøndel Sliper
Motionsklassen
00:22:38
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Marit Skjærvik
Endagars dag 3
00:22:38
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 111
Malvik IL
Gørill Gyllan
Motionsklassen
00:22:38
Plats: 63
Plats: 35
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Egil Fjeldberg
Motionsklassen
00:22:40
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 41
Motionsklassen
00:22:41
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Øystein Iversen
Motionsklassen
00:22:42
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 140
Alsens IF
Björn Hagström
Motionsklassen
00:22:48
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 130
Vallbo sk
Anna Westerlund
Motionsklassen
00:22:49
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 250
Motion Damer
00:22:53
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 60
ATT-Fram
Martin Haugan SANDVIK
Motionsklassen
00:22:56
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 292
Hemit
Ørnulf Landfald
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 150
Frosta IL
Unni Karin Moksnes
Motionsklassen
00:23:01
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 120
Motionsklassen
00:23:03
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ellev Østnes
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 40
NTE BIL
Pål Andor Kjesbu
Motionsklassen
00:23:11
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 279
HUNT4
Janne Bache
Endagars dag 3
00:23:12
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 301
HENT AS
Jens Østvik
Endagars dag 3
00:23:16
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 260
FSK Östersund
Christopher Johansson
Motionsklassen
00:23:17
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 210
Team Skånøy
Johanna Skånøy
Endagars dag 3
00:23:24
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 65
Sjetne
Filip Andreassen
Motionsklassen
00:23:25
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Christerson
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Mohammad Hosseiny
Motionsklassen
00:23:28
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Hallquist
Motionsklassen
00:23:29
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 137
Undersåkers IF
Jamil Hassein
Motionsklassen
00:23:30
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 30
Inderøy
Nora Wågan
Motionsklassen
00:23:45
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 71
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 66
Meråker Mix
Geir Florholmen
Motionsklassen
00:23:48
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jon Daniel Storflor
Motionsklassen
00:23:50
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Vilde Brustad
Motionsklassen
00:23:50
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 233
Prima
Elise Nilsen
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Viktoria Vikan
Motionsklassen
00:24:01
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 58
Motionsklassen
00:24:03
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 110
Hommelvik il
Sara Valleraune
Motionsklassen
00:24:07
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 29
Henning IL
Ellen Schjei Wekre
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Karen Skistad Homstad
Motionsklassen
00:24:11
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Per G Berlén
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 172
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 67
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 183
SPILLUM IL
Andrea Trebostad Viken
Motionsklassen
00:24:26
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 281
RENÅ
Bård Inge Jenssen
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 232
TrønderEnergi
Anne Synnøve Løfshus
Motionsklassen
00:24:33
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 278
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 103
Leinstrand IL
Sara Møllenhus
Motionsklassen
00:24:42
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Ole Morten Haukaas
Endagars dag 3
00:24:48
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Vibeke Stenhaug Langaas
Motion Damer
00:24:48
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 285
Powel
Mari Nyhaug
Endagars dag 3
00:24:53
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:24:54
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 169
Duveds IF
Ida Jonsson
Motionsklassen
00:24:58
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 214
Motionsklassen
00:25:00
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 153
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ola Inge Svinsås
Motionsklassen
00:25:10
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Svein-Arne fredriksen
Motionsklassen
00:25:10
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 98
Motionsklassen
00:25:12
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 93
Leksdal i.l.
August Iversen
Motionsklassen
00:25:20
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 215
Rödöns SK
Johanna Höglind
Motionsklassen
00:25:23
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Trygve Bragstad
Motionsklassen
00:25:25
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 257
Motion Damer
00:25:27
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kjersti Ingeborg Hynne
Motion Damer
00:25:31
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 109
Sætervik UIG
Håvard Ørsnes
Motionsklassen
00:25:33
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 205
Nidarosdomen
Nils Åge Aune
Motionsklassen
00:25:34
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 308
Endagars dag 3
00:25:36
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 69
Kullarmark SK
Hannes Lundgren
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 201
HV-12
Hallgeir Brandtzæg
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 157
Forra IL
Tor Buan
Motionsklassen
00:25:55
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 102
Ytterøy
Trude Støre
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Steinar Eriksen
Motionsklassen
00:26:04
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 92
Rapp IL
Kristin Myrholdt
Motionsklassen
00:26:04
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 189
Motionsklassen
00:26:11
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Garli
Motionsklassen
00:26:17
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 59
Motionsklassen
00:26:21
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ingvild Larsen Volden
Motion Damer
00:26:28
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Ulrika Hansson
Motionsklassen
00:26:30
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 76
Marieby GIF
Måns Halldorf
Motionsklassen
00:26:40
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 106
Team 3T
Anette Selbo
Motionsklassen
00:26:44
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 171
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Elisabeth Gausen
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 198
Teeness BIL
Anders Nyborg
Endagars dag 3
00:27:00
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 142
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 24
Blecket
Gabriella "Frun" Gustafsson
Motionsklassen
00:27:06
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Guro Kulset Merakerås
Endagars dag 3
00:27:08
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Jennifer Bennoit
Motionsklassen
00:27:09
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 163
Team Alseth
Ingvild Fløtre
Motionsklassen
00:27:17
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 26
Budal i.l
Ingrid Storlimo
Motionsklassen
00:27:20
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
TONE FAGERHOLT
Endagars dag 3
00:27:36
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 249
Motion Damer
00:27:38
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Silje Marie Finstad
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 336
Endagars dag 3
00:27:59
Plats: 147
Plats: 55
Startnr: 145
Mörsils IF
Tim Anstrell
Motionsklassen
00:28:07
Plats: 148
Plats: 55
Startnr: 155
Team Adonai
Håkon Indrestrand
Motionsklassen
00:28:10
Plats: 149
Plats: 55
Startnr: 83
Motionsklassen
00:28:12
Plats: 150
Plats: 55
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mona Johansen
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 151
Plats: 56
Startnr: 95
Röde Runners
Cajsa Connysson
Motionsklassen
00:28:30
Plats: 152
Plats: 56
Startnr: 25
Kværner BIL
Tom Rune Granheim
Endagars dag 3
00:28:36
Plats: 153
Plats: 57
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Kristian Halsen
Motionsklassen
00:28:56
Plats: 154
Plats: 57
Startnr: 335
Endagars dag 3
00:29:09
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 192
Campus Miun IF
Kristin Godtman-Kling
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 156
Plats: 58
Startnr: 229
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 96
Motionsklassen
00:30:17
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Lise Skjerve
Motionsklassen
00:30:18
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 42
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 81
Motionsklassen
00:30:57
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kine Reitan
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Sølvi Iversen
Endagars dag 3
00:31:30
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 317
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Lene Kristiansen
Endagars dag 3
00:31:51
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 51
Ole Vig
Marit Bentzen
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 99
Motionsklassen
00:32:28
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 180
Adresseavisen
Karen Ervik
Motionsklassen
00:33:08
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 70
Motionsklassen
00:33:36
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:33:44
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 79
Helgådal il
Siv Olafsen Heggås
Motionsklassen
00:35:03
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 117
Östersunds kommun
Adam Danisovic
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 172
Plats: 61
Startnr: 208
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 173
Plats: 61
Startnr: 143
Lag Olsson
Olivia Dahlén
Motionsklassen
00:36:03
Plats: 174
Plats: 61
Startnr: 197
Namdalseid IL
Olaug Jerpstad
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 175
Plats: 62
Startnr: 121
NTNU IT
Ole Kristian Hoel
Endagars dag 3
00:40:01
Plats: 176
Plats: 62
Startnr: 244
Byåsen damer
Åse Rekkebo
Motion Damer
00:46:45

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Kristian Tjørnhom
Motionsklassen
00:15:21
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Svensson
Motionsklassen
00:16:30
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
HÅVARD JAKOBSEN
Motionsklassen
00:16:36
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Eskil Blix
Motionsklassen
00:16:41
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Eirik Nordvik
Motionsklassen
00:16:52
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Kenneth Myhre
Motionsklassen
00:17:01
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
DAVID SOMMERVOLD
Motionsklassen
00:17:22
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 10
Motionsklassen
00:18:26
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Asbjørn Sigstadstø
Motionsklassen
00:18:27
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kenneth Skjerve
Motionsklassen
00:18:29
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 105
Motionsklassen
00:18:33
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 38
Sportsgym
Jenny Larsson
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Martin Buvarp
Motionsklassen
00:18:47
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 186
Bratsberg IL
Terje Sliper
Motionsklassen
00:18:56
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Tor-Einar Sandvik
Motionsklassen
00:18:58
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 160
Motionsklassen
00:19:23
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Åge Snerting
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Tilde Bångman
Motionsklassen
00:19:42
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 195
Vinne IL 1
ståle Bjørvik
Motionsklassen
00:19:49
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Kasper Remseth
Motionsklassen
00:19:50
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Motionsklassen
00:19:53
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håkon Moe Berg
Motionsklassen
00:19:58
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jan Martin A.Dahlen
Motionsklassen
00:20:12
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Erlend Skutberg
Motionsklassen
00:20:19
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Simon Simonsen
Motionsklassen
00:20:21
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 101
Støtet
Julie Stendahl Spets
Motionsklassen
00:20:25
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mikael Persson
Motionsklassen
00:20:35
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
HÅVARD NUFSFJORD
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 54
Rønning runners
Eirik Rønning
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 86
Möringan
Mattias Lagerkvist
Motionsklassen
00:20:42
Plats: 31
Plats: 17
Startnr: 129
Ogndal IL
Emil Cederstrõm
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 56
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Meland
Motionsklassen
00:21:00
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 28
Leirådal I.L
Johannes Sivertsen
Motionsklassen
00:21:05
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 50
Skogn IL
Sivert Skjerve
Motionsklassen
00:21:08
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Halvard Kvendset
Motionsklassen
00:21:10
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sondre mjølkalid
Motionsklassen
00:21:21
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 204
Motionsklassen
00:21:21
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 112
Byneset il
Bård Karsten Jørgensen
Motionsklassen
00:21:22
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 94
I.L Nor
Ole Kristian Mogset
Motionsklassen
00:21:42
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 49
Jämtkraft
Nils-Göran Sundberg
Motionsklassen
00:21:51
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 138
Brunflo IF
Mari Månthén
Motionsklassen
00:21:53
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Siverti Garli
Motionsklassen
00:21:53
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 90
IL Skauga
Ole Anders Hegerberg
Motionsklassen
00:21:55
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 91
Leik il
Håkon Estenstad
Motionsklassen
00:21:58
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 206
Leksvik il
Andreas Farbu
Motionsklassen
00:22:07
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 131
Motionsklassen
00:22:10
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 85
Domstolene
Morten Værnes
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Grete Wullum
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 47
Lånke IL
Guri Wangberg
Motionsklassen
00:22:25
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 151
Motionsklassen
00:22:27
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 87
Hedevikens IF
Björn Eriksson
Motionsklassen
00:22:30
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Adrian Cornelius Kaasbøll
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 149
Kälens SK
Diego Melchor Lopez
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Casper Tøndel Sliper
Motionsklassen
00:22:38
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 111
Malvik IL
Gørill Gyllan
Motionsklassen
00:22:38
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Egil Fjeldberg
Motionsklassen
00:22:40
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 41
Motionsklassen
00:22:41
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Øystein Iversen
Motionsklassen
00:22:42
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 140
Alsens IF
Björn Hagström
Motionsklassen
00:22:48
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 130
Vallbo sk
Anna Westerlund
Motionsklassen
00:22:49
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 60
ATT-Fram
Martin Haugan SANDVIK
Motionsklassen
00:22:56
Plats: 63
Plats: 31
Startnr: 292
Hemit
Ørnulf Landfald
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 150
Frosta IL
Unni Karin Moksnes
Motionsklassen
00:23:01
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 120
Motionsklassen
00:23:03
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ellev Østnes
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 40
NTE BIL
Pål Andor Kjesbu
Motionsklassen
00:23:11
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 260
FSK Östersund
Christopher Johansson
Motionsklassen
00:23:17
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 65
Sjetne
Filip Andreassen
Motionsklassen
00:23:25
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Christerson
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Mohammad Hosseiny
Motionsklassen
00:23:28
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Hallquist
Motionsklassen
00:23:29
Plats: 73
Plats: 34
Startnr: 137
Undersåkers IF
Jamil Hassein
Motionsklassen
00:23:30
Plats: 74
Plats: 34
Startnr: 30
Inderøy
Nora Wågan
Motionsklassen
00:23:45
Plats: 75
Plats: 34
Startnr: 71
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 76
Plats: 34
Startnr: 66
Meråker Mix
Geir Florholmen
Motionsklassen
00:23:48
Plats: 77
Plats: 34
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jon Daniel Storflor
Motionsklassen
00:23:50
Plats: 78
Plats: 35
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Vilde Brustad
Motionsklassen
00:23:50
Plats: 79
Plats: 36
Startnr: 233
Prima
Elise Nilsen
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 80
Plats: 36
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Viktoria Vikan
Motionsklassen
00:24:01
Plats: 81
Plats: 36
Startnr: 58
Motionsklassen
00:24:03
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 110
Hommelvik il
Sara Valleraune
Motionsklassen
00:24:07
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 29
Henning IL
Ellen Schjei Wekre
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 84
Plats: 38
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Karen Skistad Homstad
Motionsklassen
00:24:11
Plats: 85
Plats: 38
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Per G Berlén
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 86
Plats: 38
Startnr: 172
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 87
Plats: 38
Startnr: 67
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 88
Plats: 38
Startnr: 183
SPILLUM IL
Andrea Trebostad Viken
Motionsklassen
00:24:26
Plats: 89
Plats: 39
Startnr: 281
RENÅ
Bård Inge Jenssen
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 90
Plats: 39
Startnr: 232
TrønderEnergi
Anne Synnøve Løfshus
Motionsklassen
00:24:33
Plats: 91
Plats: 39
Startnr: 278
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 92
Plats: 39
Startnr: 103
Leinstrand IL
Sara Møllenhus
Motionsklassen
00:24:42
Plats: 93
Plats: 40
Startnr: 169
Duveds IF
Ida Jonsson
Motionsklassen
00:24:58
Plats: 94
Plats: 40
Startnr: 214
Motionsklassen
00:25:00
Plats: 95
Plats: 40
Startnr: 153
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 96
Plats: 40
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ola Inge Svinsås
Motionsklassen
00:25:10
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Svein-Arne fredriksen
Motionsklassen
00:25:10
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 98
Motionsklassen
00:25:12
Plats: 99
Plats: 42
Startnr: 93
Leksdal i.l.
August Iversen
Motionsklassen
00:25:20
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 215
Rödöns SK
Johanna Höglind
Motionsklassen
00:25:23
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Trygve Bragstad
Motionsklassen
00:25:25
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 109
Sætervik UIG
Håvard Ørsnes
Motionsklassen
00:25:33
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 205
Nidarosdomen
Nils Åge Aune
Motionsklassen
00:25:34
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 69
Kullarmark SK
Hannes Lundgren
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 201
HV-12
Hallgeir Brandtzæg
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 157
Forra IL
Tor Buan
Motionsklassen
00:25:55
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 102
Ytterøy
Trude Støre
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Steinar Eriksen
Motionsklassen
00:26:04
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 92
Rapp IL
Kristin Myrholdt
Motionsklassen
00:26:04
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 189
Motionsklassen
00:26:11
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Garli
Motionsklassen
00:26:17
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 59
Motionsklassen
00:26:21
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Ulrika Hansson
Motionsklassen
00:26:30
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 76
Marieby GIF
Måns Halldorf
Motionsklassen
00:26:40
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 106
Team 3T
Anette Selbo
Motionsklassen
00:26:44
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 171
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Elisabeth Gausen
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 142
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 24
Blecket
Gabriella "Frun" Gustafsson
Motionsklassen
00:27:06
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Jennifer Bennoit
Motionsklassen
00:27:09
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 163
Team Alseth
Ingvild Fløtre
Motionsklassen
00:27:17
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 26
Budal i.l
Ingrid Storlimo
Motionsklassen
00:27:20
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Silje Marie Finstad
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 145
Mörsils IF
Tim Anstrell
Motionsklassen
00:28:07
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Håkon Indrestrand
Motionsklassen
00:28:10
Plats: 126
Plats: 50
Startnr: 83
Motionsklassen
00:28:12
Plats: 127
Plats: 50
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mona Johansen
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 95
Röde Runners
Cajsa Connysson
Motionsklassen
00:28:30
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Kristian Halsen
Motionsklassen
00:28:56
Plats: 130
Plats: 51
Startnr: 192
Campus Miun IF
Kristin Godtman-Kling
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 131
Plats: 51
Startnr: 229
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 96
Motionsklassen
00:30:17
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Lise Skjerve
Motionsklassen
00:30:18
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 42
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 81
Motionsklassen
00:30:57
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kine Reitan
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 317
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 51
Ole Vig
Marit Bentzen
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 99
Motionsklassen
00:32:28
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 180
Adresseavisen
Karen Ervik
Motionsklassen
00:33:08
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 70
Motionsklassen
00:33:36
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 79
Helgådal il
Siv Olafsen Heggås
Motionsklassen
00:35:03
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 117
Östersunds kommun
Adam Danisovic
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 208
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 143
Lag Olsson
Olivia Dahlén
Motionsklassen
00:36:03
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 197
Namdalseid IL
Olaug Jerpstad
Motionsklassen
00:37:25

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:19:28
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Trine Moslet
Motion Damer
00:20:27
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Julia Nilsson
Motion Damer
00:21:09
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:22:53
Plats: 5
Plats: 5
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Vibeke Stenhaug Langaas
Motion Damer
00:24:48
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:25:27
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kjersti Ingeborg Hynne
Motion Damer
00:25:31
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ingvild Larsen Volden
Motion Damer
00:26:28
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 249
Motion Damer
00:27:38
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Åse Rekkebo
Motion Damer
00:46:45

Endagars dag 3

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Roar Kollerud
Endagars dag 3
00:19:47
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Sigurd Flø Gustad
Endagars dag 3
00:22:37
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Marit Skjærvik
Endagars dag 3
00:22:38
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 279
HUNT4
Janne Bache
Endagars dag 3
00:23:12
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 301
HENT AS
Jens Østvik
Endagars dag 3
00:23:16
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 210
Team Skånøy
Johanna Skånøy
Endagars dag 3
00:23:24
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Ole Morten Haukaas
Endagars dag 3
00:24:48
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 285
Powel
Mari Nyhaug
Endagars dag 3
00:24:53
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:24:54
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 308
Endagars dag 3
00:25:36
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Anders Nyborg
Endagars dag 3
00:27:00
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Guro Kulset Merakerås
Endagars dag 3
00:27:08
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
TONE FAGERHOLT
Endagars dag 3
00:27:36
Plats: 14
Plats: 2
Startnr: 336
Endagars dag 3
00:27:59
Plats: 15
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Tom Rune Granheim
Endagars dag 3
00:28:36
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 335
Endagars dag 3
00:29:09
Plats: 17
Plats: 4
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Sølvi Iversen
Endagars dag 3
00:31:30
Plats: 18
Plats: 4
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Lene Kristiansen
Endagars dag 3
00:31:51
Plats: 19
Plats: 4
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:33:44
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Ole Kristian Hoel
Endagars dag 3
00:40:01