Resultat Verdalsöra - Mule

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Erlend Sørtveit
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Mathias Rundgreen
Motionsklassen
00:22:25
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Johan Asphjell Bjørnaas
Motionsklassen
00:22:27
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Ande Tesfamichael
Motionsklassen
00:22:36
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ståle Fenstad
Motionsklassen
00:22:39
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 188
Hallkutarna
Olle Olsson Bad
Motionsklassen
00:22:39
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ANDERS TETTLI RENNEMO
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS MORTEN BARDAL
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 38
Sportsgym
Viktor Brännmark
Motionsklassen
00:23:46
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 47
Lånke IL
Geir Kristian Hoås
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 181
Motionsklassen
00:24:15
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erik Johannes Husom
Motionsklassen
00:24:18
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Ole Kristian Smestad
Motionsklassen
00:24:29
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 149
Kälens SK
Viktor Johnsson
Motionsklassen
00:24:43
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Jonas Torbergsen
Motionsklassen
00:24:44
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Thomas Albertsen Dahlen
Motionsklassen
00:24:57
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Thomas Hjalmar Westgaard
Endagars dag 3
00:25:17
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Audun Thonstad
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 50
Skogn IL
Anders Høgberg
Motionsklassen
00:25:26
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 54
Rønning runners
Kasper Komnæs Rønning
Motionsklassen
00:25:32
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 138
Brunflo IF
Thomas Lindh
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 342
Mostadmark
Stian Sundsvik
Endagars dag 3
00:25:43
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 99
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 169
Duveds IF
Arvid Jonsson
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 10
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Øyvind Vada
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Emil R. Ellingsen
Motionsklassen
00:26:08
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 150
Frosta IL
Henrik Einanshaug
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 131
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kenneth Flaaøien
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 31
Plats: 17
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Erik Christiansen
Motionsklassen
00:26:20
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Sundvisson
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 277
Motionsklassen
00:26:37
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 285
Powel
Emil Hjelmseth Olsen
Endagars dag 3
00:26:37
Plats: 35
Plats: 18
Startnr: 81
Motionsklassen
00:26:47
Plats: 36
Plats: 18
Startnr: 26
Budal i.l
Vegar Enlid
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 37
Plats: 18
Startnr: 185
Hattfjelldal il
halvor aakervik
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 38
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ole Skrove
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 39
Plats: 19
Startnr: 91
Leik il
Geir Morten Slette
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 40
Plats: 20
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:27:06
Plats: 41
Plats: 20
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Geir Ola Botnan
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 42
Plats: 21
Startnr: 137
Undersåkers IF
Erik Mobärg
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 43
Plats: 21
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Torgeir Valøen
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 44
Plats: 21
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Pål Rolfsen
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 45
Plats: 22
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Jan Frode Skogan
Motionsklassen
00:27:36
Plats: 46
Plats: 23
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Bjørn Wiseth
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 47
Plats: 23
Startnr: 62
Motionsklassen
00:27:49
Plats: 48
Plats: 24
Startnr: 40
NTE BIL
Marie Dale
Motionsklassen
00:27:54
Plats: 49
Plats: 24
Startnr: 255
Byåsen IL
Victoria Sørgjerd
Motion Damer
00:27:55
Plats: 50
Plats: 25
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mimmi "Lilla" Björn
Motionsklassen
00:28:01
Plats: 51
Plats: 25
Startnr: 105
Motionsklassen
00:28:01
Plats: 52
Plats: 26
Startnr: 189
Motionsklassen
00:28:04
Plats: 53
Plats: 26
Startnr: 112
Byneset il
Eivind Fallan
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 54
Plats: 27
Startnr: 238
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Jørgen Sollie
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 56
Plats: 28
Startnr: 66
Meråker Mix
Magne Frengen
Motionsklassen
00:28:22
Plats: 57
Plats: 28
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jonas Wingan
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 58
Plats: 29
Startnr: 142
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Mattias Lindström
Motionsklassen
00:28:35
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 129
Ogndal IL
Robin Aas Aunan
Motionsklassen
00:28:38
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 24
Blecket
Theo "skalman" Ulin
Motionsklassen
00:28:43
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 95
Röde Runners
Olov Wolf-Watz
Motionsklassen
00:28:43
Plats: 63
Plats: 31
Startnr: 117
Östersunds kommun
Maria Boberg
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
LINDA MARIE STROMPEDAL
Motion Damer
00:28:58
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 86
Möringan
Björn Anderson
Motionsklassen
00:28:59
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:29:02
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Mette Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:29:05
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 140
Alsens IF
Markus Gunnman
Motionsklassen
00:29:12
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 108
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 229
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 60
ATT-Fram
Daniel WERMUTH
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Kjell Ove Løvli
Endagars dag 3
00:29:31
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Sigmund Simonsen
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Linda Danvind Malm
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 28
Leirådal I.L
Mathias Borgen
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 196
Vinne IL 2
Rune Gudding
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 56
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 163
Team Alseth
Kjell Alseth
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 102
Ytterøy
Ronny Dypvik
Motionsklassen
00:30:14
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Meland
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Merete Haugen
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 58
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 83
Plats: 42
Startnr: 301
HENT AS
Arne Witzø
Endagars dag 3
00:30:27
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 29
Henning IL
Pål Dyrstad
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 198
Teeness BIL
Arne Ingebrigtsen
Endagars dag 3
00:30:35
Plats: 86
Plats: 42
Startnr: 36
IL Dalebrand
Hermann Magnar Storflor
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 98
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Vassenden
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 85
Domstolene
Max Casteleyn
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 292
Hemit
Åsmund Kjelstad Lie
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 206
Leksvik il
Morten Stefan Berg
Motionsklassen
00:30:57
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Odd Erik Gundersen
Endagars dag 3
00:31:09
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 279
HUNT4
Vegard Marschhäuser
Endagars dag 3
00:31:09
Plats: 94
Plats: 44
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Peter Berlén
Motionsklassen
00:31:12
Plats: 95
Plats: 44
Startnr: 94
I.L Nor
Marit Østhus
Motionsklassen
00:31:12
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Diaa Aldeen Abdullah
Motionsklassen
00:31:13
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 241
Motion Damer
00:31:13
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Per Martin Skjerve
Endagars dag 3
00:31:18
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 157
Forra IL
Martin Øygarden
Motionsklassen
00:31:30
Plats: 101
Plats: 46
Startnr: 30
Inderøy
Kjetil Schei
Motionsklassen
00:31:37
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 96
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 103
Plats: 46
Startnr: 90
IL Skauga
Robin Sandvold
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 210
Team Skånøy
Tore Skånøy
Endagars dag 3
00:31:43
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Robert Nilsson
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Vebjørn Vidarsson Haukaas
Endagars dag 3
00:31:47
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 317
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Ingmund Bjørkan
Motionsklassen
00:31:51
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 101
Støtet
Hege Benedicte Ekren
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
John Sigvart Lello
Endagars dag 3
00:32:21
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 51
Ole Vig
Einar Martin Kålen
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Eliassen
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Jan Tore Tangstad
Motionsklassen
00:32:32
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 106
Team 3T
Magnus Minsaas
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Magnus Mostad
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 233
Prima
Jan Øystein Sørum
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 260
FSK Östersund
Christopher Johansson
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 172
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 67
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Bente Arntsberg
Motionsklassen
00:32:56
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Ronya og Baard Grindberg
Endagars dag 3
00:32:57
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 201
HV-12
Tevje R Eggan
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 114
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 125
Plats: 49
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Lars Tore Berntzen
Endagars dag 3
00:33:09
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 250
Motion Damer
00:33:10
Plats: 127
Plats: 50
Startnr: 42
Motionsklassen
00:33:14
Plats: 128
Plats: 50
Startnr: 208
Motionsklassen
00:33:17
Plats: 129
Plats: 50
Startnr: 57
I.L Aasguten
Martin Haabeth
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 130
Plats: 51
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Eline Storvig
Motion Damer
00:33:22
Plats: 131
Plats: 51
Startnr: 111
Malvik IL
Brage G Romulslie
Motionsklassen
00:33:45
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 41
Motionsklassen
00:33:52
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 65
Sjetne
Marit Myhre
Motionsklassen
00:33:56
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 166
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Astrid Larsen Volden
Motion Damer
00:34:18
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Andreas Bold
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 109
Sætervik UIG
Ingeborg Tangvik
Motionsklassen
00:34:23
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 92
Rapp IL
Mari Myrholdt
Motionsklassen
00:34:33
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 281
RENÅ
Jan Roger Jenssen
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 143
Lag Olsson
Anton Olsson
Motionsklassen
00:34:36
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 160
Motionsklassen
00:34:43
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 183
SPILLUM IL
Lene Klingen
Motionsklassen
00:34:53
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
INGRI ERIKSEN
Endagars dag 3
00:34:57
Plats: 144
Plats: 56
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Per Ivar Sakshaug
Endagars dag 3
00:35:01
Plats: 145
Plats: 56
Startnr: 49
Jämtkraft
Pelle Kentsson
Motionsklassen
00:35:03
Plats: 146
Plats: 56
Startnr: 171
Motionsklassen
00:35:03
Plats: 147
Plats: 56
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Nikolai Fossum
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 148
Plats: 57
Startnr: 151
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 149
Plats: 57
Startnr: 145
Mörsils IF
Anders Anstrell
Motionsklassen
00:35:32
Plats: 150
Plats: 57
Startnr: 192
Campus Miun IF
Andreas Karlsson
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 151
Plats: 57
Startnr: 197
Namdalseid IL
Ailin Åsegg
Motionsklassen
00:35:46
Plats: 152
Plats: 58
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:47
Plats: 153
Plats: 58
Startnr: 161
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 43
Lättja IF
Marcus Nilsson
Motionsklassen
00:36:06
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 130
Vallbo sk
Christer Långström
Motionsklassen
00:36:19
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 69
Kullarmark SK
Maria Lundgren
Motionsklassen
00:36:20
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 79
Helgådal il
Vegard Julnes
Motionsklassen
00:36:34
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 215
Rödöns SK
Sandra Stålfors
Motionsklassen
00:36:44
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 103
Leinstrand IL
Eli Forseth
Motionsklassen
00:37:02
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 155
Team Adonai
Stein-Erik Sætermo
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kari Prestvik
Motion Damer
00:37:26
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Vivi-Ann Sørheim
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 25
Kværner BIL
Tor Magnar Haugan
Endagars dag 3
00:37:47
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 76
Marieby GIF
Måns Halldorf
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 165
Plats: 62
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Line Grete Husby
Motionsklassen
00:38:07
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Reidar Söderin
Motionsklassen
00:39:01
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 121
NTNU IT
Ann Kristin Ljøkjell
Endagars dag 3
00:39:24
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 278
Motionsklassen
00:40:22
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Maria Eriksson
Motion Damer
00:40:24
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:40:55
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:41:17
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 87
Hedevikens IF
Linn Kvarnström
Motionsklassen
00:41:32
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 180
Adresseavisen
Ann Iren Bævre
Motionsklassen
00:42:48
Plats: 174
Plats: 62
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Eirik Vinje Rygg
Motionsklassen
00:42:58
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 205
Nidarosdomen
Ingrid Aune
Motionsklassen
00:44:02
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
MajBritt Karlsson
Motionsklassen
00:45:33

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Erlend Sørtveit
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Mathias Rundgreen
Motionsklassen
00:22:25
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Johan Asphjell Bjørnaas
Motionsklassen
00:22:27
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Ande Tesfamichael
Motionsklassen
00:22:36
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ståle Fenstad
Motionsklassen
00:22:39
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 188
Hallkutarna
Olle Olsson Bad
Motionsklassen
00:22:39
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ANDERS TETTLI RENNEMO
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS MORTEN BARDAL
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 38
Sportsgym
Viktor Brännmark
Motionsklassen
00:23:46
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 47
Lånke IL
Geir Kristian Hoås
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 181
Motionsklassen
00:24:15
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erik Johannes Husom
Motionsklassen
00:24:18
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Ole Kristian Smestad
Motionsklassen
00:24:29
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 149
Kälens SK
Viktor Johnsson
Motionsklassen
00:24:43
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Jonas Torbergsen
Motionsklassen
00:24:44
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Thomas Albertsen Dahlen
Motionsklassen
00:24:57
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Audun Thonstad
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 50
Skogn IL
Anders Høgberg
Motionsklassen
00:25:26
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 54
Rønning runners
Kasper Komnæs Rønning
Motionsklassen
00:25:32
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 138
Brunflo IF
Thomas Lindh
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 99
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 169
Duveds IF
Arvid Jonsson
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 10
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Øyvind Vada
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Emil R. Ellingsen
Motionsklassen
00:26:08
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 150
Frosta IL
Henrik Einanshaug
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 131
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kenneth Flaaøien
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Erik Christiansen
Motionsklassen
00:26:20
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Sundvisson
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 277
Motionsklassen
00:26:37
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 81
Motionsklassen
00:26:47
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 26
Budal i.l
Vegar Enlid
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 185
Hattfjelldal il
halvor aakervik
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ole Skrove
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 91
Leik il
Geir Morten Slette
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:27:06
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Geir Ola Botnan
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 39
Plats: 21
Startnr: 137
Undersåkers IF
Erik Mobärg
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Torgeir Valøen
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 41
Plats: 21
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Pål Rolfsen
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Jan Frode Skogan
Motionsklassen
00:27:36
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Bjørn Wiseth
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 44
Plats: 23
Startnr: 62
Motionsklassen
00:27:49
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 40
NTE BIL
Marie Dale
Motionsklassen
00:27:54
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mimmi "Lilla" Björn
Motionsklassen
00:28:01
Plats: 47
Plats: 24
Startnr: 105
Motionsklassen
00:28:01
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 189
Motionsklassen
00:28:04
Plats: 49
Plats: 25
Startnr: 112
Byneset il
Eivind Fallan
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 238
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Jørgen Sollie
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 66
Meråker Mix
Magne Frengen
Motionsklassen
00:28:22
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jonas Wingan
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 142
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Mattias Lindström
Motionsklassen
00:28:35
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 129
Ogndal IL
Robin Aas Aunan
Motionsklassen
00:28:38
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 24
Blecket
Theo "skalman" Ulin
Motionsklassen
00:28:43
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 95
Röde Runners
Olov Wolf-Watz
Motionsklassen
00:28:43
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 117
Östersunds kommun
Maria Boberg
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 86
Möringan
Björn Anderson
Motionsklassen
00:28:59
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Mette Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:29:05
Plats: 62
Plats: 30
Startnr: 140
Alsens IF
Markus Gunnman
Motionsklassen
00:29:12
Plats: 63
Plats: 30
Startnr: 108
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 229
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 60
ATT-Fram
Daniel WERMUTH
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Sigmund Simonsen
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Linda Danvind Malm
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 28
Leirådal I.L
Mathias Borgen
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 196
Vinne IL 2
Rune Gudding
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 56
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 163
Team Alseth
Kjell Alseth
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 102
Ytterøy
Ronny Dypvik
Motionsklassen
00:30:14
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Meland
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Merete Haugen
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 58
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 29
Henning IL
Pål Dyrstad
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 36
IL Dalebrand
Hermann Magnar Storflor
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 98
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Vassenden
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 85
Domstolene
Max Casteleyn
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 292
Hemit
Åsmund Kjelstad Lie
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 206
Leksvik il
Morten Stefan Berg
Motionsklassen
00:30:57
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Peter Berlén
Motionsklassen
00:31:12
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 94
I.L Nor
Marit Østhus
Motionsklassen
00:31:12
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Diaa Aldeen Abdullah
Motionsklassen
00:31:13
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 157
Forra IL
Martin Øygarden
Motionsklassen
00:31:30
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 30
Inderøy
Kjetil Schei
Motionsklassen
00:31:37
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 96
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 90
IL Skauga
Robin Sandvold
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Robert Nilsson
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 317
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Ingmund Bjørkan
Motionsklassen
00:31:51
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 101
Støtet
Hege Benedicte Ekren
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 51
Ole Vig
Einar Martin Kålen
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Eliassen
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Jan Tore Tangstad
Motionsklassen
00:32:32
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 106
Team 3T
Magnus Minsaas
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 99
Plats: 42
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Magnus Mostad
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 100
Plats: 42
Startnr: 233
Prima
Jan Øystein Sørum
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 101
Plats: 42
Startnr: 260
FSK Östersund
Christopher Johansson
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 102
Plats: 42
Startnr: 172
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 103
Plats: 42
Startnr: 67
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 104
Plats: 42
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Bente Arntsberg
Motionsklassen
00:32:56
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 201
HV-12
Tevje R Eggan
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 106
Plats: 43
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 107
Plats: 43
Startnr: 114
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 108
Plats: 43
Startnr: 42
Motionsklassen
00:33:14
Plats: 109
Plats: 43
Startnr: 208
Motionsklassen
00:33:17
Plats: 110
Plats: 43
Startnr: 57
I.L Aasguten
Martin Haabeth
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 111
Plats: 44
Startnr: 111
Malvik IL
Brage G Romulslie
Motionsklassen
00:33:45
Plats: 112
Plats: 45
Startnr: 41
Motionsklassen
00:33:52
Plats: 113
Plats: 45
Startnr: 65
Sjetne
Marit Myhre
Motionsklassen
00:33:56
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 166
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 115
Plats: 46
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Andreas Bold
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 116
Plats: 46
Startnr: 109
Sætervik UIG
Ingeborg Tangvik
Motionsklassen
00:34:23
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 92
Rapp IL
Mari Myrholdt
Motionsklassen
00:34:33
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 281
RENÅ
Jan Roger Jenssen
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 143
Lag Olsson
Anton Olsson
Motionsklassen
00:34:36
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 160
Motionsklassen
00:34:43
Plats: 121
Plats: 48
Startnr: 183
SPILLUM IL
Lene Klingen
Motionsklassen
00:34:53
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 49
Jämtkraft
Pelle Kentsson
Motionsklassen
00:35:03
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 171
Motionsklassen
00:35:03
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Nikolai Fossum
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 151
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 126
Plats: 50
Startnr: 145
Mörsils IF
Anders Anstrell
Motionsklassen
00:35:32
Plats: 127
Plats: 50
Startnr: 192
Campus Miun IF
Andreas Karlsson
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 128
Plats: 50
Startnr: 197
Namdalseid IL
Ailin Åsegg
Motionsklassen
00:35:46
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 161
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 43
Lättja IF
Marcus Nilsson
Motionsklassen
00:36:06
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 130
Vallbo sk
Christer Långström
Motionsklassen
00:36:19
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 69
Kullarmark SK
Maria Lundgren
Motionsklassen
00:36:20
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 79
Helgådal il
Vegard Julnes
Motionsklassen
00:36:34
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 215
Rödöns SK
Sandra Stålfors
Motionsklassen
00:36:44
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 103
Leinstrand IL
Eli Forseth
Motionsklassen
00:37:02
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 155
Team Adonai
Stein-Erik Sætermo
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Vivi-Ann Sørheim
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 76
Marieby GIF
Måns Halldorf
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Line Grete Husby
Motionsklassen
00:38:07
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Reidar Söderin
Motionsklassen
00:39:01
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 278
Motionsklassen
00:40:22
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 87
Hedevikens IF
Linn Kvarnström
Motionsklassen
00:41:32
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 180
Adresseavisen
Ann Iren Bævre
Motionsklassen
00:42:48
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Eirik Vinje Rygg
Motionsklassen
00:42:58
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 205
Nidarosdomen
Ingrid Aune
Motionsklassen
00:44:02
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
MajBritt Karlsson
Motionsklassen
00:45:33

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Victoria Sørgjerd
Motion Damer
00:27:55
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
LINDA MARIE STROMPEDAL
Motion Damer
00:28:58
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:29:02
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 241
Motion Damer
00:31:13
Plats: 5
Plats: 5
Startnr: 250
Motion Damer
00:33:10
Plats: 6
Plats: 6
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Eline Storvig
Motion Damer
00:33:22
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Astrid Larsen Volden
Motion Damer
00:34:18
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:47
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kari Prestvik
Motion Damer
00:37:26
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Maria Eriksson
Motion Damer
00:40:24

Endagars dag 3

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Thomas Hjalmar Westgaard
Endagars dag 3
00:25:17
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Stian Sundsvik
Endagars dag 3
00:25:43
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Emil Hjelmseth Olsen
Endagars dag 3
00:26:37
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Kjell Ove Løvli
Endagars dag 3
00:29:31
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 301
HENT AS
Arne Witzø
Endagars dag 3
00:30:27
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Arne Ingebrigtsen
Endagars dag 3
00:30:35
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Odd Erik Gundersen
Endagars dag 3
00:31:09
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 279
HUNT4
Vegard Marschhäuser
Endagars dag 3
00:31:09
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Per Martin Skjerve
Endagars dag 3
00:31:18
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 210
Team Skånøy
Tore Skånøy
Endagars dag 3
00:31:43
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Vebjørn Vidarsson Haukaas
Endagars dag 3
00:31:47
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
John Sigvart Lello
Endagars dag 3
00:32:21
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Ronya og Baard Grindberg
Endagars dag 3
00:32:57
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Lars Tore Berntzen
Endagars dag 3
00:33:09
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
INGRI ERIKSEN
Endagars dag 3
00:34:57
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Per Ivar Sakshaug
Endagars dag 3
00:35:01
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 25
Kværner BIL
Tor Magnar Haugan
Endagars dag 3
00:37:47
Plats: 18
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Ann Kristin Ljøkjell
Endagars dag 3
00:39:24
Plats: 19
Plats: 4
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:40:55
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:41:17