Resultat Mule - Levanger

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ørjan Kjeldsli
Motionsklassen
00:15:09
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Henrik Nordtug
Motionsklassen
00:15:39
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
SOLOMON ACHAME
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 4
Strindheim IL
Edvard Vasdal
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 116
Motionsklassen
00:15:56
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGMUND OFSTAD
Motionsklassen
00:16:39
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:16:40
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:16:43
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Arne Berg
Motionsklassen
00:16:53
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 101
Støtet
Terje Krangsås
Motionsklassen
00:17:02
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 39
Mosvik IL
Bjørn Dahle
Motionsklassen
00:17:19
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 183
SPILLUM IL
Martin Reppen
Motionsklassen
00:17:23
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Odmund Haugnes
Motionsklassen
00:17:25
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 342
Mostadmark
Tomas Renå
Endagars dag 3
00:17:29
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Martin Aadahl
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Håvard Bjerkli
Motionsklassen
00:17:34
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tobias Jonsson
Motionsklassen
00:17:45
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 32
Motionsklassen
00:17:47
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
OLA RAAUM JANSEN
Motionsklassen
00:17:50
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Ole Kristian Smestad
Motionsklassen
00:17:56
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 206
Leksvik il
Gunstein Aaring
Motionsklassen
00:17:57
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 38
Sportsgym
Frida Hallqvist
Motionsklassen
00:17:59
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 112
Byneset il
Tommy Olsen
Motionsklassen
00:18:13
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 188
Hallkutarna
Jens Jacobsson
Motionsklassen
00:18:25
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 41
Motionsklassen
00:18:35
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 129
Ogndal IL
Niklas Melhus Landsem
Motionsklassen
00:18:38
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 232
TrønderEnergi
Erlend Wormdal Staveli
Motionsklassen
00:18:41
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 67
Motionsklassen
00:18:44
Plats: 29
Plats: 16
Startnr: 195
Vinne IL 1
Arne Aas
Motionsklassen
00:18:48
Plats: 30
Plats: 16
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Martin Ree
Motionsklassen
00:18:50
Plats: 31
Plats: 16
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Emil Garberg
Motionsklassen
00:18:56
Plats: 32
Plats: 17
Startnr: 185
Hattfjelldal il
ståle jarmund
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 99
Motionsklassen
00:19:05
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Andreas Fjorden Ree
Motionsklassen
00:19:10
Plats: 35
Plats: 18
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:26
Plats: 36
Plats: 18
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
ELISABETH WENDELBO
Motion Damer
00:19:29
Plats: 37
Plats: 19
Startnr: 181
Motionsklassen
00:19:30
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Tor Åge Reinan
Motionsklassen
00:19:33
Plats: 39
Plats: 21
Startnr: 114
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 58
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 71
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 43
Lättja IF
Henrik Jonsson
Motionsklassen
00:19:46
Plats: 43
Plats: 22
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Torgeir Brurok
Motionsklassen
00:19:46
Plats: 44
Plats: 23
Startnr: 90
IL Skauga
Hanne Hegerberg
Motionsklassen
00:19:53
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ida Höglund
Motionsklassen
00:20:01
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 301
HENT AS
Jørgen Jørstad
Endagars dag 3
00:20:02
Plats: 47
Plats: 24
Startnr: 50
Skogn IL
Oskar Nordjordet Pettersen
Motionsklassen
00:20:09
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 138
Brunflo IF
Johanna Ågran
Motionsklassen
00:20:11
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 47
Lånke IL
Helge Moen
Motionsklassen
00:20:19
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 150
Frosta IL
Henrik Einanshaug
Motionsklassen
00:20:21
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 28
Leirådal I.L
Fredrik Sivertsen
Motionsklassen
00:20:22
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:20:24
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 98
Motionsklassen
00:20:28
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MONICA SÆTHER
Endagars dag 3
00:20:38
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 285
Powel
Maren Knudsen
Endagars dag 3
00:20:41
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Emil Israelsson
Endagars dag 3
00:20:49
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 54
Rønning runners
An-Magritt Rønning
Motionsklassen
00:20:53
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 172
Motionsklassen
00:20:54
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 96
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Eskild Bjørklimark
Motionsklassen
00:21:00
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Håkon Bjugan
Motionsklassen
00:21:05
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 76
Marieby GIF
Linda Hopstadius
Motionsklassen
00:21:13
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Marius Finstad
Motionsklassen
00:21:16
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 160
Motionsklassen
00:21:16
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kjell Johan Rosvoll
Motionsklassen
00:21:22
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 335
Endagars dag 3
00:21:22
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Jannicke Ekker
Endagars dag 3
00:21:28
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 214
Motionsklassen
00:21:30
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ole Kristian Løset
Motionsklassen
00:21:32
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 244
Byåsen damer
Margot Lynum
Motion Damer
00:21:34
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 204
Motionsklassen
00:21:39
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Håvard Thorsø Johansen
Motionsklassen
00:21:43
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 79
Helgådal il
Odd Inge Bergsmo
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 257
Motion Damer
00:21:54
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ingvild Saksvik-Lehouillier
Motion Damer
00:22:01
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 198
Teeness BIL
Tom Christian Forseth
Endagars dag 3
00:22:03
Plats: 77
Plats: 35
Startnr: 110
Hommelvik il
Erle Susegg Lillefjell
Motionsklassen
00:22:07
Plats: 78
Plats: 36
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Ingrid Wollan Benum
Motionsklassen
00:22:09
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 149
Kälens SK
Måns Skytt
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 192
Campus Miun IF
Magnus Norberg
Motionsklassen
00:22:16
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 196
Vinne IL 2
Martin Skjerve
Motionsklassen
00:22:16
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 60
ATT-Fram
Bodil MYHR
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Mari Moen, Slenes
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Knut Okkenhaug
Motionsklassen
00:22:19
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 94
I.L Nor
Morten Grut
Motionsklassen
00:22:24
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 51
Ole Vig
Vegar Wold
Motionsklassen
00:22:25
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 163
Team Alseth
Nina Hagen
Motionsklassen
00:22:26
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 130
Vallbo sk
Jens Halvarsson
Motionsklassen
00:22:30
Plats: 89
Plats: 39
Startnr: 105
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 142
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 24
Blecket
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Motionsklassen
00:22:37
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Adrian Wullum
Motionsklassen
00:22:41
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 102
Ytterøy
Frode Nøst
Motionsklassen
00:22:44
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 292
Hemit
Oliver Kjeldstad Lie
Motionsklassen
00:22:50
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 281
RENÅ
Trond Furunes
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 229
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 31
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Morten Andreas Haugan
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 99
Plats: 46
Startnr: 278
Motionsklassen
00:23:05
Plats: 100
Plats: 46
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Vegard Brustad
Motionsklassen
00:23:08
Plats: 101
Plats: 47
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Sven-Olov Lindström
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 102
Plats: 47
Startnr: 26
Budal i.l
Guro Enlid
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 197
Namdalseid IL
Renée Måøy Sæther
Motionsklassen
00:23:14
Plats: 104
Plats: 48
Startnr: 255
Byåsen IL
Live Spilker
Motion Damer
00:23:29
Plats: 105
Plats: 49
Startnr: 171
Motionsklassen
00:23:32
Plats: 106
Plats: 49
Startnr: 143
Lag Olsson
Tim Olsson
Motionsklassen
00:23:33
Plats: 107
Plats: 49
Startnr: 36
IL Dalebrand
Kjell Olav Storflor
Motionsklassen
00:23:48
Plats: 108
Plats: 50
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Edvard Fuglem
Motionsklassen
00:23:50
Plats: 109
Plats: 50
Startnr: 85
Domstolene
Max Casteleyn
Motionsklassen
00:23:52
Plats: 110
Plats: 50
Startnr: 29
Henning IL
Eivind Elnan
Motionsklassen
00:23:52
Plats: 111
Plats: 50
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Fredrik Jonsson
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 106
Team 3T
Beate Selbo
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 113
Plats: 50
Startnr: 201
HV-12
Maja Stavås Olsen
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 121
NTNU IT
Terje Johnsen
Endagars dag 3
00:23:58
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Olav Midtsian Salater
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 30
Inderøy
Sondre H. Melting
Motionsklassen
00:24:05
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ingrid Gagnås
Motion Damer
00:24:08
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 86
Möringan
Maria Ahnér
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 109
Sætervik UIG
Sigmund Astorsen
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 237
Teknikens Under
Lennart Ivarsson
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 49
Jämtkraft
Lisa Kentsson
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 277
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Martin Hasselvold
Motionsklassen
00:24:34
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 210
Team Skånøy
Brit Skånøy
Endagars dag 3
00:24:43
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 66
Meråker Mix
Hedda Atnedal
Motionsklassen
00:24:44
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 260
FSK Östersund
Caroline Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:24:48
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 103
Leinstrand IL
Kristin Gjærevold
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 151
Fylkesmannen i Trøndelag/Staten BIL
Arne 30-Årsjubilant Ramdal
Motionsklassen
00:25:04
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
HELGA VESTERMO-REITAN
Motion Damer
00:25:10
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Heidi Brathlie
Motionsklassen
00:25:10
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 137
Undersåkers IF
Emma Wasell
Motionsklassen
00:25:12
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 140
Alsens IF
Anders Hagström
Motionsklassen
00:25:24
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 65
Sjetne
Nina Hanger
Motionsklassen
00:25:39
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Nina Therese Alstad
Endagars dag 3
00:26:00
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kristian H. Sødal
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 95
Röde Runners
Gustav Wolf-Watz
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Joachim Larsen
Endagars dag 3
00:26:10
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 157
Forra IL
Lasse Buan
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 139
Plats: 56
Startnr: 169
Duveds IF
Annika Sjölund
Motionsklassen
00:26:14
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 155
Team Adonai
Daniel Sætermo
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Nina Sagmyr
Motionsklassen
00:26:33
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Frida "Frajdäj" Berglund
Motionsklassen
00:26:33
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 57
I.L Aasguten
Tuva Hokstad
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Jonas Johansen
Motionsklassen
00:26:55
Plats: 145
Plats: 58
Startnr: 189
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 87
Hedevikens IF
Ronja Revelj
Motionsklassen
00:26:58
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 153
Motionsklassen
00:26:59
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 91
Leik il
Henriette Bakken
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 149
Plats: 59
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sara Prestberg
Motion Damer
00:27:16
Plats: 150
Plats: 59
Startnr: 40
NTE BIL
Bjørn Salater
Motionsklassen
00:27:18
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 25
Kværner BIL
Bente Stamnes
Endagars dag 3
00:27:25
Plats: 152
Plats: 60
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Isa-Li Åberg
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 153
Plats: 60
Startnr: 233
Prima
Bodil Krokan
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 154
Plats: 60
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Annicken Eidevig Fiskvik
Endagars dag 3
00:27:58
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 42
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 111
Malvik IL
Turid Skumsvoll
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 157
Plats: 61
Startnr: 205
Nidarosdomen
Linda Taraldsen Aune
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 158
Plats: 61
Startnr: 279
HUNT4
Lise Norøy
Endagars dag 3
00:28:35
Plats: 159
Plats: 61
Startnr: 92
Rapp IL
Lene Myrholdt
Motionsklassen
00:28:42
Plats: 160
Plats: 62
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Jone Barsauskaite
Endagars dag 3
00:28:45
Plats: 161
Plats: 62
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Berit Haga
Motion Damer
00:29:02
Plats: 162
Plats: 62
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Lisbet Schultz Woll
Endagars dag 3
00:29:09
Plats: 163
Plats: 62
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Julia Stefansson
Motion Damer
00:29:18
Plats: 164
Plats: 63
Startnr: 70
Motionsklassen
00:29:23
Plats: 165
Plats: 63
Startnr: 317
Motionsklassen
00:29:27
Plats: 166
Plats: 63
Startnr: 117
Östersunds kommun
Sonny Andersson
Motionsklassen
00:30:10
Plats: 167
Plats: 63
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Tonje Strømholm
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 168
Plats: 63
Startnr: 69
Kullarmark SK
Anna Huldin
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 169
Plats: 63
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Filippa Åslund
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 170
Plats: 63
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Annika Lund Eikrem
Endagars dag 3
00:30:58
Plats: 171
Plats: 63
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:31:32
Plats: 172
Plats: 63
Startnr: 180
Motionsklassen
00:33:32
Plats: 173
Plats: 63
Startnr: 145
Mörsils IF
Saimon Tekeste
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 83
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Emila Brandvold
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Maritbarna Storsul
Endagars dag 3
00:35:57

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ørjan Kjeldsli
Motionsklassen
00:15:09
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Henrik Nordtug
Motionsklassen
00:15:39
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
SOLOMON ACHAME
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 4
Strindheim IL
Edvard Vasdal
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 116
Motionsklassen
00:15:56
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGMUND OFSTAD
Motionsklassen
00:16:39
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:16:40
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:16:43
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Arne Berg
Motionsklassen
00:16:53
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 101
Støtet
Terje Krangsås
Motionsklassen
00:17:02
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 39
Mosvik IL
Bjørn Dahle
Motionsklassen
00:17:19
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 183
SPILLUM IL
Martin Reppen
Motionsklassen
00:17:23
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Odmund Haugnes
Motionsklassen
00:17:25
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Martin Aadahl
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Håvard Bjerkli
Motionsklassen
00:17:34
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tobias Jonsson
Motionsklassen
00:17:45
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 32
Motionsklassen
00:17:47
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
OLA RAAUM JANSEN
Motionsklassen
00:17:50
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Ole Kristian Smestad
Motionsklassen
00:17:56
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 206
Leksvik il
Gunstein Aaring
Motionsklassen
00:17:57
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 38
Sportsgym
Frida Hallqvist
Motionsklassen
00:17:59
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 112
Byneset il
Tommy Olsen
Motionsklassen
00:18:13
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 188
Hallkutarna
Jens Jacobsson
Motionsklassen
00:18:25
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 41
Motionsklassen
00:18:35
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 129
Ogndal IL
Niklas Melhus Landsem
Motionsklassen
00:18:38
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 232
TrønderEnergi
Erlend Wormdal Staveli
Motionsklassen
00:18:41
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 67
Motionsklassen
00:18:44
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 195
Vinne IL 1
Arne Aas
Motionsklassen
00:18:48
Plats: 29
Plats: 16
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Martin Ree
Motionsklassen
00:18:50
Plats: 30
Plats: 16
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Emil Garberg
Motionsklassen
00:18:56
Plats: 31
Plats: 17
Startnr: 185
Hattfjelldal il
ståle jarmund
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 99
Motionsklassen
00:19:05
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Andreas Fjorden Ree
Motionsklassen
00:19:10
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:26
Plats: 35
Plats: 18
Startnr: 181
Motionsklassen
00:19:30
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Tor Åge Reinan
Motionsklassen
00:19:33
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 114
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 58
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 39
Plats: 21
Startnr: 71
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 43
Lättja IF
Henrik Jonsson
Motionsklassen
00:19:46
Plats: 41
Plats: 21
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Torgeir Brurok
Motionsklassen
00:19:46
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 90
IL Skauga
Hanne Hegerberg
Motionsklassen
00:19:53
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ida Höglund
Motionsklassen
00:20:01
Plats: 44
Plats: 23
Startnr: 50
Skogn IL
Oskar Nordjordet Pettersen
Motionsklassen
00:20:09
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 138
Brunflo IF
Johanna Ågran
Motionsklassen
00:20:11
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 47
Lånke IL
Helge Moen
Motionsklassen
00:20:19
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 150
Frosta IL
Henrik Einanshaug
Motionsklassen
00:20:21
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 28
Leirådal I.L
Fredrik Sivertsen
Motionsklassen
00:20:22
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:20:24
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 98
Motionsklassen
00:20:28
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 54
Rønning runners
An-Magritt Rønning
Motionsklassen
00:20:53
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 172
Motionsklassen
00:20:54
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 96
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Eskild Bjørklimark
Motionsklassen
00:21:00
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Håkon Bjugan
Motionsklassen
00:21:05
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 76
Marieby GIF
Linda Hopstadius
Motionsklassen
00:21:13
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Marius Finstad
Motionsklassen
00:21:16
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 160
Motionsklassen
00:21:16
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kjell Johan Rosvoll
Motionsklassen
00:21:22
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 214
Motionsklassen
00:21:30
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ole Kristian Løset
Motionsklassen
00:21:32
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 204
Motionsklassen
00:21:39
Plats: 63
Plats: 31
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Håvard Thorsø Johansen
Motionsklassen
00:21:43
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 79
Helgådal il
Odd Inge Bergsmo
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 65
Plats: 31
Startnr: 110
Hommelvik il
Erle Susegg Lillefjell
Motionsklassen
00:22:07
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Ingrid Wollan Benum
Motionsklassen
00:22:09
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 149
Kälens SK
Måns Skytt
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 192
Campus Miun IF
Magnus Norberg
Motionsklassen
00:22:16
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 196
Vinne IL 2
Martin Skjerve
Motionsklassen
00:22:16
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 60
ATT-Fram
Bodil MYHR
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Mari Moen, Slenes
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Knut Okkenhaug
Motionsklassen
00:22:19
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 94
I.L Nor
Morten Grut
Motionsklassen
00:22:24
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 51
Ole Vig
Vegar Wold
Motionsklassen
00:22:25
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 163
Team Alseth
Nina Hagen
Motionsklassen
00:22:26
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 130
Vallbo sk
Jens Halvarsson
Motionsklassen
00:22:30
Plats: 77
Plats: 35
Startnr: 105
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 78
Plats: 36
Startnr: 142
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 24
Blecket
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Motionsklassen
00:22:37
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Adrian Wullum
Motionsklassen
00:22:41
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 102
Ytterøy
Frode Nøst
Motionsklassen
00:22:44
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 292
Hemit
Oliver Kjeldstad Lie
Motionsklassen
00:22:50
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 281
RENÅ
Trond Furunes
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 229
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 31
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Morten Andreas Haugan
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 278
Motionsklassen
00:23:05
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Vegard Brustad
Motionsklassen
00:23:08
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Sven-Olov Lindström
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 26
Budal i.l
Guro Enlid
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 197
Namdalseid IL
Renée Måøy Sæther
Motionsklassen
00:23:14
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 171
Motionsklassen
00:23:32
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 143
Lag Olsson
Tim Olsson
Motionsklassen
00:23:33
Plats: 94
Plats: 44
Startnr: 36
IL Dalebrand
Kjell Olav Storflor
Motionsklassen
00:23:48
Plats: 95
Plats: 45
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Edvard Fuglem
Motionsklassen
00:23:50
Plats: 96
Plats: 45
Startnr: 85
Domstolene
Max Casteleyn
Motionsklassen
00:23:52
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 29
Henning IL
Eivind Elnan
Motionsklassen
00:23:52
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Fredrik Jonsson
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 106
Team 3T
Beate Selbo
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 201
HV-12
Maja Stavås Olsen
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Olav Midtsian Salater
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 30
Inderøy
Sondre H. Melting
Motionsklassen
00:24:05
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 86
Möringan
Maria Ahnér
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 109
Sætervik UIG
Sigmund Astorsen
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 237
Teknikens Under
Lennart Ivarsson
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 49
Jämtkraft
Lisa Kentsson
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 277
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Martin Hasselvold
Motionsklassen
00:24:34
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 66
Meråker Mix
Hedda Atnedal
Motionsklassen
00:24:44
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 260
FSK Östersund
Caroline Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:24:48
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 103
Leinstrand IL
Kristin Gjærevold
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 151
Fylkesmannen i Trøndelag/Staten BIL
Arne 30-Årsjubilant Ramdal
Motionsklassen
00:25:04
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Heidi Brathlie
Motionsklassen
00:25:10
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 137
Undersåkers IF
Emma Wasell
Motionsklassen
00:25:12
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 140
Alsens IF
Anders Hagström
Motionsklassen
00:25:24
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 65
Sjetne
Nina Hanger
Motionsklassen
00:25:39
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kristian H. Sødal
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 95
Röde Runners
Gustav Wolf-Watz
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 157
Forra IL
Lasse Buan
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 169
Duveds IF
Annika Sjölund
Motionsklassen
00:26:14
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Daniel Sætermo
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Nina Sagmyr
Motionsklassen
00:26:33
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Frida "Frajdäj" Berglund
Motionsklassen
00:26:33
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 57
I.L Aasguten
Tuva Hokstad
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Jonas Johansen
Motionsklassen
00:26:55
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 189
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 87
Hedevikens IF
Ronja Revelj
Motionsklassen
00:26:58
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 153
Motionsklassen
00:26:59
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 91
Leik il
Henriette Bakken
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 40
NTE BIL
Bjørn Salater
Motionsklassen
00:27:18
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Isa-Li Åberg
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 233
Prima
Bodil Krokan
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 42
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 111
Malvik IL
Turid Skumsvoll
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 205
Nidarosdomen
Linda Taraldsen Aune
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 92
Rapp IL
Lene Myrholdt
Motionsklassen
00:28:42
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 70
Motionsklassen
00:29:23
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 317
Motionsklassen
00:29:27
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 117
Östersunds kommun
Sonny Andersson
Motionsklassen
00:30:10
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Tonje Strømholm
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 69
Kullarmark SK
Anna Huldin
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Filippa Åslund
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 180
Motionsklassen
00:33:32
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 145
Mörsils IF
Saimon Tekeste
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 83
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Emila Brandvold
Motionsklassen
00:35:39

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
ELISABETH WENDELBO
Motion Damer
00:19:29
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 244
Byåsen damer
Margot Lynum
Motion Damer
00:21:34
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 257
Motion Damer
00:21:54
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ingvild Saksvik-Lehouillier
Motion Damer
00:22:01
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 255
Byåsen IL
Live Spilker
Motion Damer
00:23:29
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ingrid Gagnås
Motion Damer
00:24:08
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
HELGA VESTERMO-REITAN
Motion Damer
00:25:10
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sara Prestberg
Motion Damer
00:27:16
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Berit Haga
Motion Damer
00:29:02
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Julia Stefansson
Motion Damer
00:29:18

Endagars dag 3

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Tomas Renå
Endagars dag 3
00:17:29
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 301
HENT AS
Jørgen Jørstad
Endagars dag 3
00:20:02
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MONICA SÆTHER
Endagars dag 3
00:20:38
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Maren Knudsen
Endagars dag 3
00:20:41
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Emil Israelsson
Endagars dag 3
00:20:49
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 335
Endagars dag 3
00:21:22
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Jannicke Ekker
Endagars dag 3
00:21:28
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Tom Christian Forseth
Endagars dag 3
00:22:03
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Terje Johnsen
Endagars dag 3
00:23:58
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 210
Team Skånøy
Brit Skånøy
Endagars dag 3
00:24:43
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Nina Therese Alstad
Endagars dag 3
00:26:00
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Joachim Larsen
Endagars dag 3
00:26:10
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 25
Kværner BIL
Bente Stamnes
Endagars dag 3
00:27:25
Plats: 14
Plats: 4
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Annicken Eidevig Fiskvik
Endagars dag 3
00:27:58
Plats: 15
Plats: 4
Startnr: 279
HUNT4
Lise Norøy
Endagars dag 3
00:28:35
Plats: 16
Plats: 4
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Jone Barsauskaite
Endagars dag 3
00:28:45
Plats: 17
Plats: 4
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Lisbet Schultz Woll
Endagars dag 3
00:29:09
Plats: 18
Plats: 4
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Annika Lund Eikrem
Endagars dag 3
00:30:58
Plats: 19
Plats: 4
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:31:32
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Maritbarna Storsul
Endagars dag 3
00:35:57