Resultat Levanger - Skogn

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:25:09
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:25:27
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 4
Strindheim IL
Mats Bjørgum
Motionsklassen
00:25:28
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Fredrik Granviken
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ANDREAS DAHLØ WÆRNES
Motionsklassen
00:25:50
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Andreas Myhre Sjurseth
Motionsklassen
00:25:50
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Jon Arne Gaundal
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 66
Meråker Mix
Magnus Gjemse
Motionsklassen
00:26:18
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ståle Fenstad
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:26:41
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ANDERS TETTLI RENNEMO
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 129
Ogndal IL
Thomas Austheim
Motionsklassen
00:27:27
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Øystein Myklegard Kristiansen
Motionsklassen
00:27:29
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Magnus Wiig
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Erik Husby
Motionsklassen
00:28:00
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Tuva Grøtte
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 131
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 149
Kälens SK
Viktor Johnsson
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Håvard Mikalsen
Endagars dag 4
00:28:37
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Audun Thonstad
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Aksel Veske
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 112
Byneset il
Olve Johansen Rye
Motionsklassen
00:28:47
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 250
Motion Damer
00:29:10
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 110
Hommelvik il
Erling Flataker
Motionsklassen
00:29:15
Plats: 25
Plats: 17
Startnr: 10
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 26
Plats: 18
Startnr: 47
Lånke IL
John Gunnar Hoås
Motionsklassen
00:29:20
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ole Skrove
Motionsklassen
00:29:36
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 111
Malvik IL
Petter Andreas Bergh
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 43
Lättja IF
Lars Helge Staldvik
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Oskar Lönnberg
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 342
Mostadmark
Ronnie Sneisen
Endagars dag 4
00:30:08
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 188
Hallkutarna
Åsa Wiklund
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 32
Motionsklassen
00:30:19
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 108
Motionsklassen
00:30:22
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 181
Motionsklassen
00:30:22
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 38
Sportsgym
Ola Ludvik Staurum
Motionsklassen
00:30:25
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 206
Leksvik il
Ole Lund
Motionsklassen
00:30:26
Plats: 38
Plats: 24
Startnr: 332
Flatås IL
Audun Stensø
Endagars dag 4
00:30:36
Plats: 39
Plats: 25
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Tor Erik Guin
Motionsklassen
00:30:36
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:30:45
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 63
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 243
Motion Damer
00:30:49
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Magnus Høgli
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 45
Plats: 26
Startnr: 157
Forra IL
Lutz Mütschard
Motionsklassen
00:31:03
Plats: 46
Plats: 27
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Roger Fillingsnes
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 171
Motionsklassen
00:31:13
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 96
Motionsklassen
00:31:33
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 281
RENÅ
Sindre Dahl
Motionsklassen
00:31:36
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Silfver
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 205
Nidarosdomen
Johannes Aune
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Karl Sterner
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 54
Plats: 27
Startnr: 99
Motionsklassen
00:31:52
Plats: 55
Plats: 27
Startnr: 92
Rapp IL
Vidar Stavseth
Motionsklassen
00:31:57
Plats: 56
Plats: 28
Startnr: 91
Leik il
Anders Estenstad
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Fredleiv Myklegard
Endagars dag 4
00:32:00
Plats: 58
Plats: 29
Startnr: 58
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 50
Skogn IL
Martin Aune
Motionsklassen
00:32:05
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 90
IL Skauga
Roar Bjørnerås
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Vetle Varslot Halsan
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 101
Støtet
Olav Bolland
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 26
Budal i.l
Jenny Enodd
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 105
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 24
Blecket
Hans "Star Player" Strindberg
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 36
IL Dalebrand
Espen Bremseth
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 197
Namdalseid IL
Bård Jørgen Elden
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 81
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 169
Duveds IF
Ludvig Hellstrand
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:32:50
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 103
Leinstrand IL
Brynjar Forseth
Motionsklassen
00:32:50
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 278
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 67
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 302
Trondheim BoA
Øystein Iversen
Endagars dag 4
00:33:02
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 150
Frosta IL
Geir Grande
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Erlend Skutberg
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 255
Byåsen IL
Synne Brovold
Motion Damer
00:33:05
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:33:13
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
GUNVOR LANDSEM
Endagars dag 4
00:33:27
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 31
Motionsklassen
00:33:30
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 128
BAK-Fram
Lotte LIE
Endagars dag 4
00:33:38
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Sivert Børsting
Motionsklassen
00:33:42
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 285
Powel
Geir Martin Bakken
Endagars dag 4
00:33:49
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Vassenden
Motionsklassen
00:33:57
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Ståle Deraas
Endagars dag 4
00:34:00
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 76
Marieby GIF
Johan Ranbrandt
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 196
Vinne IL 2
Hans Morten Eriksen
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Håvard Mostad
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:34:14
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mikael Ärfström
Motionsklassen
00:34:15
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 65
Sjetne
Tom Knudsen
Motionsklassen
00:34:21
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 210
Team Skånøy
Ole Elias Skånøy
Endagars dag 4
00:34:25
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 85
Domstolene
Håvard Sæther
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 94
Plats: 44
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Martin Koa Edvardsen
Endagars dag 4
00:34:32
Plats: 95
Plats: 44
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Mihoub Bouchama
Motionsklassen
00:34:32
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 30
Inderøy
Gunnar Melting
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan inge helmersen
Motionsklassen
00:34:36
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 172
Motionsklassen
00:34:37
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:34:40
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 155
Team Adonai
Even Hammer Thodesen
Motionsklassen
00:34:49
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 183
SPILLUM IL
Torkil Klingen
Motionsklassen
00:35:10
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 94
I.L Nor
Ola Sugustad Antonsen
Motionsklassen
00:35:13
Plats: 103
Plats: 46
Startnr: 28
Leirådal I.L
Stein Otto Bjørkeng
Motionsklassen
00:35:19
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Gabriel Acheampong
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Johan Kårli
Motionsklassen
00:35:29
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Oddgeir Sausjord
Motionsklassen
00:35:30
Plats: 107
Plats: 49
Startnr: 106
Team 3T
Torunn Norstad Moen
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 108
Plats: 49
Startnr: 245
Motion Damer
00:35:34
Plats: 109
Plats: 49
Startnr: 114
Motionsklassen
00:35:37
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:38
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:35:41
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 138
Brunflo IF
Håkan Svedberg
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 113
Plats: 51
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Sigrid Hallem Solum
Motionsklassen
00:35:56
Plats: 114
Plats: 52
Startnr: 215
Rödöns SK
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:35:59
Plats: 115
Plats: 52
Startnr: 140
Alsens IF
Jonas Woxlägd
Motionsklassen
00:36:00
Plats: 116
Plats: 52
Startnr: 70
Motionsklassen
00:36:02
Plats: 117
Plats: 52
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Alf Johan Folgerø
Endagars dag 4
00:36:05
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Anders Skaare
Motionsklassen
00:36:08
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 180
Adresseavisen
Ingrid M. Dahl
Motionsklassen
00:36:14
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Isak Morin
Motionsklassen
00:36:23
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Malin Johansson
Motion Damer
00:36:29
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Nils-Olov Högström
Motionsklassen
00:36:34
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Sander Lefdal
Motionsklassen
00:36:35
Plats: 124
Plats: 54
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Hege Mære Aas
Motion Damer
00:36:37
Plats: 125
Plats: 54
Startnr: 117
Östersunds kommun
Mikael Lunnehed
Motionsklassen
00:36:40
Plats: 126
Plats: 54
Startnr: 292
Hemit
Nina Hagesæter
Motionsklassen
00:36:41
Plats: 127
Plats: 54
Startnr: 60
ATT-Fram
Gunn Anita SØRAUNET
Motionsklassen
00:36:49
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 71
Motionsklassen
00:36:50
Plats: 129
Plats: 54
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Kari Elise Storrø
Motionsklassen
00:36:59
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ida-Marie Laxaa
Motion Damer
00:37:08
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Camilla Johnson
Endagars dag 4
00:37:08
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Gunnar Vist
Motionsklassen
00:37:08
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Katrine Andersen
Motionsklassen
00:37:19
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Antaris Persson
Motionsklassen
00:37:27
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 214
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anders Olsson
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Sander Evjen-Brostrøm
Motionsklassen
00:37:46
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 233
Prima
Eirik Wahl Thomsen
Motionsklassen
00:37:47
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 102
Ytterøy
Espen Winnberg
Motionsklassen
00:37:53
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Öivind Kveli
Motionsklassen
00:37:57
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 29
Henning IL
Heine Elnan Brosveet
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 86
Möringan
Jenny Hofvander
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 151
Motionsklassen
00:38:13
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Niklas Amdal
Motionsklassen
00:38:19
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:38:19
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 79
Helgådal il
Jan Arild Melting
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 147
Plats: 55
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Elin Modell
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 148
Plats: 55
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tim Sahlen
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 149
Plats: 55
Startnr: 54
Rønning runners
Lars von Heimburg
Motionsklassen
00:38:55
Plats: 150
Plats: 55
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Birgitta Edfalk
Motion Damer
00:38:55
Plats: 151
Plats: 55
Startnr: 130
Vallbo sk
Karin Estensson
Motionsklassen
00:39:08
Plats: 152
Plats: 55
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Wenche Thoresen
Motionsklassen
00:39:19
Plats: 153
Plats: 55
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:39:20
Plats: 154
Plats: 56
Startnr: 198
Teeness BIL
Alv Lian
Endagars dag 4
00:39:22
Plats: 155
Plats: 56
Startnr: 189
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 156
Plats: 56
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Helene Wiig Trones
Motionsklassen
00:39:30
Plats: 157
Plats: 56
Startnr: 145
Mörsils IF
Tove Neverås
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 158
Plats: 56
Startnr: 161
Motionsklassen
00:40:04
Plats: 159
Plats: 57
Startnr: 57
I.L Aasguten
Arnfinn Øien
Motionsklassen
00:40:23
Plats: 160
Plats: 58
Startnr: 61
Motionsklassen
00:41:01
Plats: 161
Plats: 59
Startnr: 83
Motionsklassen
00:41:07
Plats: 162
Plats: 59
Startnr: 163
Team Alseth
Elin Alseth
Motionsklassen
00:41:09
Plats: 163
Plats: 59
Startnr: 42
Motionsklassen
00:41:10
Plats: 164
Plats: 59
Startnr: 192
Campus Miun IF
Christian Strömberg
Motionsklassen
00:41:14
Plats: 165
Plats: 59
Startnr: 244
Byåsen damer
Synnøve Stensbø
Motion Damer
00:41:33
Plats: 166
Plats: 60
Startnr: 201
HV-12
Borgar Lund
Motionsklassen
00:42:06
Plats: 167
Plats: 60
Startnr: 279
HUNT4
Kristin Schei Sætermo
Endagars dag 4
00:42:07
Plats: 168
Plats: 60
Startnr: 51
Motionsklassen
00:42:26
Plats: 169
Plats: 60
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Morten Lønseth
Motionsklassen
00:42:43
Plats: 170
Plats: 60
Startnr: 40
NTE BIL
Erik Thomassen
Motionsklassen
00:43:01
Plats: 171
Plats: 60
Startnr: 95
Röde Runners
Ulrika Öberg
Motionsklassen
00:43:05
Plats: 172
Plats: 60
Startnr: 121
NTNU IT
Terje Johnsen
Endagars dag 4
00:43:06
Plats: 173
Plats: 60
Startnr: 301
HENT AS
Bjørnar Stenstad Nilsen
Endagars dag 4
00:43:19
Plats: 174
Plats: 60
Startnr: 143
Lag Olsson
Morgan Englin
Motionsklassen
00:43:21
Plats: 175
Plats: 60
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:43:27
Plats: 176
Plats: 60
Startnr: 137
Undersåkers IF
Olle Mobärg
Motionsklassen
00:44:11
Plats: 177
Plats: 60
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Gunn Turid Kvam
Endagars dag 4
00:44:33
Plats: 178
Plats: 60
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Ann-sofie Gullbrandsson
Motionsklassen
00:44:58
Plats: 179
Plats: 60
Startnr: 307
UNINETT
Elin Kristine Olsen
Endagars dag 4
00:45:53
Plats: 180
Plats: 60
Startnr: 109
Sætervik UIG
Kjetil Hynne
Motionsklassen
00:46:31
Plats: 181
Plats: 61
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Elisabeth Bjørkhaug
Motionsklassen
00:46:33
Plats: 182
Plats: 62
Startnr: 229
Motionsklassen
00:49:30
Plats: 183
Plats: 63
Startnr: 317
Motionsklassen
00:50:06
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 260
FSK Östersund
Maja Norberg
Motionsklassen
00:52:37

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:25:09
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:25:27
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 4
Strindheim IL
Mats Bjørgum
Motionsklassen
00:25:28
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Fredrik Granviken
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ANDREAS DAHLØ WÆRNES
Motionsklassen
00:25:50
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Andreas Myhre Sjurseth
Motionsklassen
00:25:50
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Jon Arne Gaundal
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 66
Meråker Mix
Magnus Gjemse
Motionsklassen
00:26:18
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ståle Fenstad
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:26:41
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ANDERS TETTLI RENNEMO
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 129
Ogndal IL
Thomas Austheim
Motionsklassen
00:27:27
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Øystein Myklegard Kristiansen
Motionsklassen
00:27:29
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Magnus Wiig
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Erik Husby
Motionsklassen
00:28:00
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Tuva Grøtte
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 131
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 149
Kälens SK
Viktor Johnsson
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Audun Thonstad
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Aksel Veske
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 112
Byneset il
Olve Johansen Rye
Motionsklassen
00:28:47
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Erling Flataker
Motionsklassen
00:29:15
Plats: 23
Plats: 16
Startnr: 10
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 24
Plats: 17
Startnr: 47
Lånke IL
John Gunnar Hoås
Motionsklassen
00:29:20
Plats: 25
Plats: 18
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ole Skrove
Motionsklassen
00:29:36
Plats: 26
Plats: 18
Startnr: 111
Malvik IL
Petter Andreas Bergh
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 43
Lättja IF
Lars Helge Staldvik
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Oskar Lönnberg
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 188
Hallkutarna
Åsa Wiklund
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 32
Motionsklassen
00:30:19
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 108
Motionsklassen
00:30:22
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 181
Motionsklassen
00:30:22
Plats: 33
Plats: 22
Startnr: 38
Sportsgym
Ola Ludvik Staurum
Motionsklassen
00:30:25
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 206
Leksvik il
Ole Lund
Motionsklassen
00:30:26
Plats: 35
Plats: 23
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Tor Erik Guin
Motionsklassen
00:30:36
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 63
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Magnus Høgli
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 157
Forra IL
Lutz Mütschard
Motionsklassen
00:31:03
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Roger Fillingsnes
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 171
Motionsklassen
00:31:13
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 96
Motionsklassen
00:31:33
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 281
RENÅ
Sindre Dahl
Motionsklassen
00:31:36
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Silfver
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 205
Nidarosdomen
Johannes Aune
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 47
Plats: 24
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Karl Sterner
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 48
Plats: 24
Startnr: 99
Motionsklassen
00:31:52
Plats: 49
Plats: 24
Startnr: 92
Rapp IL
Vidar Stavseth
Motionsklassen
00:31:57
Plats: 50
Plats: 25
Startnr: 91
Leik il
Anders Estenstad
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 58
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 50
Skogn IL
Martin Aune
Motionsklassen
00:32:05
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 90
IL Skauga
Roar Bjørnerås
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Vetle Varslot Halsan
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 101
Støtet
Olav Bolland
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 26
Budal i.l
Jenny Enodd
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 105
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 24
Blecket
Hans "Star Player" Strindberg
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 36
IL Dalebrand
Espen Bremseth
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 197
Namdalseid IL
Bård Jørgen Elden
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 81
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 169
Duveds IF
Ludvig Hellstrand
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 103
Leinstrand IL
Brynjar Forseth
Motionsklassen
00:32:50
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 278
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 67
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 150
Frosta IL
Geir Grande
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Erlend Skutberg
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 31
Motionsklassen
00:33:30
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Sivert Børsting
Motionsklassen
00:33:42
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Vassenden
Motionsklassen
00:33:57
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 76
Marieby GIF
Johan Ranbrandt
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 196
Vinne IL 2
Hans Morten Eriksen
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 73
Plats: 39
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Håvard Mostad
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mikael Ärfström
Motionsklassen
00:34:15
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 65
Sjetne
Tom Knudsen
Motionsklassen
00:34:21
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 85
Domstolene
Håvard Sæther
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 77
Plats: 40
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Mihoub Bouchama
Motionsklassen
00:34:32
Plats: 78
Plats: 40
Startnr: 30
Inderøy
Gunnar Melting
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan inge helmersen
Motionsklassen
00:34:36
Plats: 80
Plats: 41
Startnr: 172
Motionsklassen
00:34:37
Plats: 81
Plats: 41
Startnr: 155
Team Adonai
Even Hammer Thodesen
Motionsklassen
00:34:49
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 183
SPILLUM IL
Torkil Klingen
Motionsklassen
00:35:10
Plats: 83
Plats: 42
Startnr: 94
I.L Nor
Ola Sugustad Antonsen
Motionsklassen
00:35:13
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 28
Leirådal I.L
Stein Otto Bjørkeng
Motionsklassen
00:35:19
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Gabriel Acheampong
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Johan Kårli
Motionsklassen
00:35:29
Plats: 87
Plats: 44
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Oddgeir Sausjord
Motionsklassen
00:35:30
Plats: 88
Plats: 45
Startnr: 106
Team 3T
Torunn Norstad Moen
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 89
Plats: 45
Startnr: 114
Motionsklassen
00:35:37
Plats: 90
Plats: 45
Startnr: 138
Brunflo IF
Håkan Svedberg
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 91
Plats: 46
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Sigrid Hallem Solum
Motionsklassen
00:35:56
Plats: 92
Plats: 47
Startnr: 215
Rödöns SK
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:35:59
Plats: 93
Plats: 47
Startnr: 140
Alsens IF
Jonas Woxlägd
Motionsklassen
00:36:00
Plats: 94
Plats: 47
Startnr: 70
Motionsklassen
00:36:02
Plats: 95
Plats: 47
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Anders Skaare
Motionsklassen
00:36:08
Plats: 96
Plats: 47
Startnr: 180
Adresseavisen
Ingrid M. Dahl
Motionsklassen
00:36:14
Plats: 97
Plats: 47
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Isak Morin
Motionsklassen
00:36:23
Plats: 98
Plats: 47
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Nils-Olov Högström
Motionsklassen
00:36:34
Plats: 99
Plats: 47
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Sander Lefdal
Motionsklassen
00:36:35
Plats: 100
Plats: 48
Startnr: 117
Östersunds kommun
Mikael Lunnehed
Motionsklassen
00:36:40
Plats: 101
Plats: 48
Startnr: 292
Hemit
Nina Hagesæter
Motionsklassen
00:36:41
Plats: 102
Plats: 48
Startnr: 60
ATT-Fram
Gunn Anita SØRAUNET
Motionsklassen
00:36:49
Plats: 103
Plats: 48
Startnr: 71
Motionsklassen
00:36:50
Plats: 104
Plats: 48
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Kari Elise Storrø
Motionsklassen
00:36:59
Plats: 105
Plats: 48
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Gunnar Vist
Motionsklassen
00:37:08
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Katrine Andersen
Motionsklassen
00:37:19
Plats: 107
Plats: 48
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Antaris Persson
Motionsklassen
00:37:27
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 214
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anders Olsson
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Sander Evjen-Brostrøm
Motionsklassen
00:37:46
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 233
Prima
Eirik Wahl Thomsen
Motionsklassen
00:37:47
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 102
Ytterøy
Espen Winnberg
Motionsklassen
00:37:53
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Öivind Kveli
Motionsklassen
00:37:57
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 29
Henning IL
Heine Elnan Brosveet
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 86
Möringan
Jenny Hofvander
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 151
Motionsklassen
00:38:13
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Niklas Amdal
Motionsklassen
00:38:19
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 79
Helgådal il
Jan Arild Melting
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Elin Modell
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tim Sahlen
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 54
Rønning runners
Lars von Heimburg
Motionsklassen
00:38:55
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 130
Vallbo sk
Karin Estensson
Motionsklassen
00:39:08
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Wenche Thoresen
Motionsklassen
00:39:19
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 189
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 125
Plats: 49
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Helene Wiig Trones
Motionsklassen
00:39:30
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 145
Mörsils IF
Tove Neverås
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 127
Plats: 49
Startnr: 161
Motionsklassen
00:40:04
Plats: 128
Plats: 50
Startnr: 57
I.L Aasguten
Arnfinn Øien
Motionsklassen
00:40:23
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 61
Motionsklassen
00:41:01
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 83
Motionsklassen
00:41:07
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 163
Team Alseth
Elin Alseth
Motionsklassen
00:41:09
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 42
Motionsklassen
00:41:10
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 192
Campus Miun IF
Christian Strömberg
Motionsklassen
00:41:14
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 201
HV-12
Borgar Lund
Motionsklassen
00:42:06
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 51
Motionsklassen
00:42:26
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Morten Lønseth
Motionsklassen
00:42:43
Plats: 137
Plats: 52
Startnr: 40
NTE BIL
Erik Thomassen
Motionsklassen
00:43:01
Plats: 138
Plats: 52
Startnr: 95
Röde Runners
Ulrika Öberg
Motionsklassen
00:43:05
Plats: 139
Plats: 52
Startnr: 143
Lag Olsson
Morgan Englin
Motionsklassen
00:43:21
Plats: 140
Plats: 52
Startnr: 137
Undersåkers IF
Olle Mobärg
Motionsklassen
00:44:11
Plats: 141
Plats: 52
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Ann-sofie Gullbrandsson
Motionsklassen
00:44:58
Plats: 142
Plats: 52
Startnr: 109
Sætervik UIG
Kjetil Hynne
Motionsklassen
00:46:31
Plats: 143
Plats: 53
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Elisabeth Bjørkhaug
Motionsklassen
00:46:33
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 229
Motionsklassen
00:49:30
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 317
Motionsklassen
00:50:06
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 260
FSK Östersund
Maja Norberg
Motionsklassen
00:52:37

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 250
Motion Damer
00:29:10
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:30:49
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 255
Byåsen IL
Synne Brovold
Motion Damer
00:33:05
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 245
Motion Damer
00:35:34
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:38
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Malin Johansson
Motion Damer
00:36:29
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Hege Mære Aas
Motion Damer
00:36:37
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ida-Marie Laxaa
Motion Damer
00:37:08
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Birgitta Edfalk
Motion Damer
00:38:55
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Synnøve Stensbø
Motion Damer
00:41:33

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Håvard Mikalsen
Endagars dag 4
00:28:37
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Ronnie Sneisen
Endagars dag 4
00:30:08
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 332
Flatås IL
Audun Stensø
Endagars dag 4
00:30:36
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:30:45
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Fredleiv Myklegard
Endagars dag 4
00:32:00
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:32:50
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 302
Trondheim BoA
Øystein Iversen
Endagars dag 4
00:33:02
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:33:13
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
GUNVOR LANDSEM
Endagars dag 4
00:33:27
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 128
BAK-Fram
Lotte LIE
Endagars dag 4
00:33:38
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 285
Powel
Geir Martin Bakken
Endagars dag 4
00:33:49
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Ståle Deraas
Endagars dag 4
00:34:00
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:34:14
Plats: 14
Plats: 2
Startnr: 210
Team Skånøy
Ole Elias Skånøy
Endagars dag 4
00:34:25
Plats: 15
Plats: 2
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Martin Koa Edvardsen
Endagars dag 4
00:34:32
Plats: 16
Plats: 2
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:34:40
Plats: 17
Plats: 2
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:35:41
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Alf Johan Folgerø
Endagars dag 4
00:36:05
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Camilla Johnson
Endagars dag 4
00:37:08
Plats: 20
Plats: 3
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:38:19
Plats: 21
Plats: 3
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:39:20
Plats: 22
Plats: 4
Startnr: 198
Teeness BIL
Alv Lian
Endagars dag 4
00:39:22
Plats: 23
Plats: 4
Startnr: 279
HUNT4
Kristin Schei Sætermo
Endagars dag 4
00:42:07
Plats: 24
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Terje Johnsen
Endagars dag 4
00:43:06
Plats: 25
Plats: 4
Startnr: 301
HENT AS
Bjørnar Stenstad Nilsen
Endagars dag 4
00:43:19
Plats: 26
Plats: 4
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:43:27
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Gunn Turid Kvam
Endagars dag 4
00:44:33
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 307
UNINETT
Elin Kristine Olsen
Endagars dag 4
00:45:53