Resultat Skogn - Ronglan

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
SOLOMON ACHAME
Motionsklassen
00:20:14
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Johan Asphjell Bjørnaas
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Grønflaten
Motionsklassen
00:21:20
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Arne Fodstad Karlsen
Motionsklassen
00:21:39
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 4
Strindheim IL
Knut Hjertvik
Motionsklassen
00:21:43
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 101
Støtet
Per Olav Ødegård
Motionsklassen
00:21:58
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Kai Robert Vandsvik
Motionsklassen
00:22:02
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 110
Hommelvik il
Eivind Kjennerud
Motionsklassen
00:22:16
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JONAS AASBØ
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Gorseth Halvorsen
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 332
Flatås IL
Espen Børsting
Endagars dag 4
00:23:05
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:23:05
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Håvard Bjerkli
Motionsklassen
00:23:38
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Jørgen Bye Brevik
Motionsklassen
00:23:42
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tobias Jonsson
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 103
Leinstrand IL
Eimund Husby
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 105
Motionsklassen
00:23:59
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 38
Sportsgym
Kent-Ove Lind
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Tor-Einar Sandvik
Motionsklassen
00:24:20
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Geir Ola Botnan
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 195
Vinne IL 1
Iver Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:24:42
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 129
Ogndal IL
Fredrik Møller
Motionsklassen
00:24:50
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 62
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Bjarne Arvasli
Motionsklassen
00:25:14
Plats: 25
Plats: 17
Startnr: 130
Vallbo sk
Anna Westerlund
Motionsklassen
00:25:14
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 10
Motionsklassen
00:25:19
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 150
Frosta IL
Asgeir Østerlie
Motionsklassen
00:25:21
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 28
Leirådal I.L
Mona Grindberg
Motionsklassen
00:25:49
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:25:50
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallbjørn Holberg
Motionsklassen
00:25:53
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 188
Hallkutarna
Simon Karlsson
Motionsklassen
00:25:57
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Tobias Eid Løvås
Motionsklassen
00:25:59
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 285
Powel
Jørgen Bye Brevik
Endagars dag 4
00:25:59
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 205
Nidarosdomen
Gaute Susort Aurdal
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håvard Merkesnes
Motionsklassen
00:26:04
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 54
Rønning runners
Olav Rønning
Motionsklassen
00:26:09
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 50
Skogn IL
Marius Eikrem
Motionsklassen
00:26:14
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 60
ATT-Fram
Einar WANGBERG
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 66
Meråker Mix
Bjørn Arild Skjelstadås
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Stein Henrik Tuff
Motionsklassen
00:26:22
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 47
Lånke IL
Håvard Kjesbu
Motionsklassen
00:26:27
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Fredrik Tung
Motionsklassen
00:26:28
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 131
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 86
Möringan
Andreas Forss
Motionsklassen
00:26:35
Plats: 46
Plats: 27
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Tor Åge Reinan
Motionsklassen
00:26:36
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 185
Hattfjelldal il
ståle jarmund
Motionsklassen
00:26:40
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 43
Lättja IF
Harald Hildrum
Motionsklassen
00:26:42
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 279
HUNT4
Vegard Knudsen
Endagars dag 4
00:26:46
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:26:51
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 206
Leksvik il
Merethe Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:26:53
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 183
SPILLUM IL
Knut Lian
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Marte Kristin Skjørstad
Motion Damer
00:27:01
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 180
Adresseavisen
Oskar Dahl Johansen
Motionsklassen
00:27:08
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 90
IL Skauga
Ole Martin Furuseth
Motionsklassen
00:27:20
Plats: 56
Plats: 32
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Hallvard Bergh
Motionsklassen
00:27:20
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 310
Endagars dag 4
00:27:24
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Silfver
Motionsklassen
00:27:26
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Lina Hallquist
Motionsklassen
00:27:39
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Andreas Noteng
Motionsklassen
00:27:48
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 111
Malvik IL
Mads Andre Auran
Motionsklassen
00:27:50
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 114
Motionsklassen
00:27:52
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Kristine Høgli
Motionsklassen
00:27:55
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
GUNVOR LANDSEM
Endagars dag 4
00:27:57
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kristian Tårnesvik Dreiås
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 79
Helgådal il
Sunniva Aksnes
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 116
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 112
Byneset il
Lene Johansen Rye
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Adrian Holten Sletvold
Motionsklassen
00:28:22
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 237
Teknikens Under
Pia Rickardsson
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 257
Motion Damer
00:28:30
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Martin Granheim
Motionsklassen
00:28:36
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 138
Brunflo IF
Mari Månthén
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 106
Team 3T
Roald Lilletvedt
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Jørgen Samuelsen
Motionsklassen
00:28:42
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 94
I.L Nor
Magni Solum
Motionsklassen
00:28:48
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 65
Sjetne
Aleksandar Pesut
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Sondre Schwenke
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 281
RENÅ
Tony Beck
Motionsklassen
00:29:01
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 67
Ørland Flystasjon/Flyteknisk
Knut Håvard Paulsen
Motionsklassen
00:29:05
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Robert Nilsson
Motionsklassen
00:29:07
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Mohammad Hosseiny
Motionsklassen
00:29:10
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Sofie Breda-Ruud
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 84
Plats: 38
Startnr: 245
Motion Damer
00:29:16
Plats: 85
Plats: 38
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Magnus Mostad
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 86
Plats: 38
Startnr: 102
Ytterøy
Helga Nøst
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 196
Vinne IL 2
Olav Gjedrem Lund
Motionsklassen
00:29:34
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 255
Byåsen IL
Tale Dybvad
Motion Damer
00:29:36
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 98
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 260
FSK Östersund
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Håvard Melby
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 301
HENT AS
Pål Morten Oxaal
Endagars dag 4
00:29:49
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 128
BAK-Fram
Vilde SØRAUNET
Endagars dag 4
00:29:50
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 24
Blecket
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Motionsklassen
00:29:50
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Birgitte Ingvaldsen
Motionsklassen
00:29:50
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 57
I.L Aasguten
Vegard Hovdal
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kristin Aspås Pedersen
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 85
Domstolene
Jann Ola Berget
Motionsklassen
00:30:07
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 29
Henning IL
Anniken Brosveet Rannem
Motionsklassen
00:30:09
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 171
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 76
Marieby GIF
Johan Ranbrandt
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 215
Rödöns SK
Ninni Söderberg
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 26
Budal i.l
Sissel Enodd
Motionsklassen
00:30:26
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 342
Mostadmark
Christer Skaug
Endagars dag 4
00:30:33
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 243
Motion Damer
00:30:33
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 30
Inderøy
Olav Ådne Rotvold
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 61
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:30:44
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 276
Endagars dag 4
00:30:47
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Steinar Bjørke
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 302
Trondheim BoA
Øystein Holum
Endagars dag 4
00:30:56
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Halvor Kvennås
Motionsklassen
00:30:57
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 142
Motionsklassen
00:31:21
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
HELGA VESTERMO-REITAN
Motion Damer
00:31:25
Plats: 115
Plats: 51
Startnr: 341
Vikaune fæmili and friends
Sebastian Walton Vikaune
Endagars dag 4
00:31:26
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:31:31
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 169
Duveds IF
Ida Jonsson
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 118
Plats: 51
Startnr: 210
Team Skånøy
kristian arntsen
Endagars dag 4
00:31:53
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:31:59
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:32:00
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 151
Motionsklassen
00:32:05
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 198
Teeness BIL
Per Bjørvik
Endagars dag 4
00:32:09
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Maja Israelsson
Endagars dag 4
00:32:17
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 92
Rapp IL
Tomas Olsen
Motionsklassen
00:32:17
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Kjetil Stubbom
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Karen Ringvold
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Guro Melting Brauteset
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 63
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 129
Plats: 54
Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Niranjan Reddy Challabotla
Motionsklassen
00:32:33
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Roar Krogstad
Motionsklassen
00:32:36
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Franciska Sandanger
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 157
Forra IL
Wilatrat Yaemsa-Art
Motionsklassen
00:32:50
Plats: 133
Plats: 55
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Reidun Onsøien
Motion Damer
00:32:56
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 232
TrønderEnergi
Hilmar Cato Fredriksen
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Harald Mellingsæther
Endagars dag 4
00:32:58
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 172
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 140
Alsens IF
Lars Åsenlund
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Endre Bjørkøy
Endagars dag 4
00:33:12
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 137
Undersåkers IF
Emma Wasell
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 149
Kälens SK
Helena Göransson
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 41
Motionsklassen
00:33:23
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 201
HV-12
Maja Stavås Olsen
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Marie Wågheim
Motionsklassen
00:33:31
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 244
Byåsen damer
Lisbeth Selnes Jensen
Motion Damer
00:33:34
Plats: 145
Plats: 56
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 146
Plats: 56
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Håvard Simmonsen
Motionsklassen
00:33:35
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 109
Sætervik UIG
Maria Tørriseng
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Elin Skancke
Motionsklassen
00:33:56
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 121
NTNU IT
Ann Kristin Ljøkjell
Endagars dag 4
00:33:56
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Ellen Liland
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 307
UNINETT
Arvid Rune Rånes
Endagars dag 4
00:34:02
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 70
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 155
Team Adonai
Arne Ramdal
Motionsklassen
00:34:33
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Karin Stierna
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 214
Motionsklassen
00:34:36
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 189
Motionsklassen
00:34:47
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 249
Motion Damer
00:35:25
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 233
Prima
Heidi Karlsen
Motionsklassen
00:35:33
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Kristine Steinvik
Motionsklassen
00:35:41
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 317
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 145
Mörsils IF
Felicia Löfgren
Motionsklassen
00:36:12
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 95
Röde Runners
Cajsa Connysson
Motionsklassen
00:36:13
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 197
Namdalseid IL
Dagrun Ystad Derås
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 87
Hedevikens IF
Linn Kvarnström
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 36
IL Dalebrand
Erlend Hastadklev
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:36:30
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Emma Mattsson
Motionsklassen
00:36:35
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 51
Ole Vig
Tor Vikan
Motionsklassen
00:36:55
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 163
Team Alseth
Jørn Fløtre
Motionsklassen
00:36:55
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Elise Ryder-Wikén
Motionsklassen
00:37:06
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 40
NTE BIL
Margrete Konstad
Motionsklassen
00:37:36
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Tove Svedberg
Motion Damer
00:37:43
Plats: 173
Plats: 63
Startnr: 192
Campus Miun IF
Christian Strömberg
Motionsklassen
00:38:26
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 42
Motionsklassen
00:38:53
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Camilla Johnson
Endagars dag 4
00:39:17
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Guri H. Modell
Motionsklassen
00:39:25
Plats: 177
Plats: 63
Startnr: 96
Motionsklassen
00:39:36
Plats: 178
Plats: 63
Startnr: 143
Lag Olsson
Bettan Olsson
Motionsklassen
00:40:41
Plats: 179
Plats: 63
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:40:47
Plats: 180
Plats: 63
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Hilde Færevik
Endagars dag 4
00:40:49
Plats: 181
Plats: 63
Startnr: 69
Kullarmark SK
Anna Huldin
Motionsklassen
00:41:34
Plats: 182
Plats: 63
Startnr: 99
Motionsklassen
00:42:44
Plats: 183
Plats: 63
Startnr: 117
Östersunds kommun
Sonny Andersson
Motionsklassen
00:43:38
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 292
Hemit
Olga Mosand
Motionsklassen
00:47:42

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
SOLOMON ACHAME
Motionsklassen
00:20:14
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Johan Asphjell Bjørnaas
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Grønflaten
Motionsklassen
00:21:20
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Arne Fodstad Karlsen
Motionsklassen
00:21:39
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 4
Strindheim IL
Knut Hjertvik
Motionsklassen
00:21:43
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 101
Støtet
Per Olav Ødegård
Motionsklassen
00:21:58
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Kai Robert Vandsvik
Motionsklassen
00:22:02
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 110
Hommelvik il
Eivind Kjennerud
Motionsklassen
00:22:16
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JONAS AASBØ
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Gorseth Halvorsen
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:23:05
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Håvard Bjerkli
Motionsklassen
00:23:38
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Jørgen Bye Brevik
Motionsklassen
00:23:42
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tobias Jonsson
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 103
Leinstrand IL
Eimund Husby
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 105
Motionsklassen
00:23:59
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 38
Sportsgym
Kent-Ove Lind
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Tor-Einar Sandvik
Motionsklassen
00:24:20
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Geir Ola Botnan
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 195
Vinne IL 1
Iver Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:24:42
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 129
Ogndal IL
Fredrik Møller
Motionsklassen
00:24:50
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 62
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Bjarne Arvasli
Motionsklassen
00:25:14
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 130
Vallbo sk
Anna Westerlund
Motionsklassen
00:25:14
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 10
Motionsklassen
00:25:19
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 150
Frosta IL
Asgeir Østerlie
Motionsklassen
00:25:21
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 28
Leirådal I.L
Mona Grindberg
Motionsklassen
00:25:49
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallbjørn Holberg
Motionsklassen
00:25:53
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 188
Hallkutarna
Simon Karlsson
Motionsklassen
00:25:57
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Tobias Eid Løvås
Motionsklassen
00:25:59
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 205
Nidarosdomen
Gaute Susort Aurdal
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håvard Merkesnes
Motionsklassen
00:26:04
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 54
Rønning runners
Olav Rønning
Motionsklassen
00:26:09
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 50
Skogn IL
Marius Eikrem
Motionsklassen
00:26:14
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 60
ATT-Fram
Einar WANGBERG
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 66
Meråker Mix
Bjørn Arild Skjelstadås
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Stein Henrik Tuff
Motionsklassen
00:26:22
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 47
Lånke IL
Håvard Kjesbu
Motionsklassen
00:26:27
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Fredrik Tung
Motionsklassen
00:26:28
Plats: 41
Plats: 26
Startnr: 131
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 86
Möringan
Andreas Forss
Motionsklassen
00:26:35
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Tor Åge Reinan
Motionsklassen
00:26:36
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 185
Hattfjelldal il
ståle jarmund
Motionsklassen
00:26:40
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 43
Lättja IF
Harald Hildrum
Motionsklassen
00:26:42
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 206
Leksvik il
Merethe Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:26:53
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 183
SPILLUM IL
Knut Lian
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 48
Plats: 30
Startnr: 180
Adresseavisen
Oskar Dahl Johansen
Motionsklassen
00:27:08
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 90
IL Skauga
Ole Martin Furuseth
Motionsklassen
00:27:20
Plats: 50
Plats: 31
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Hallvard Bergh
Motionsklassen
00:27:20
Plats: 51
Plats: 32
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Silfver
Motionsklassen
00:27:26
Plats: 52
Plats: 32
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Lina Hallquist
Motionsklassen
00:27:39
Plats: 53
Plats: 32
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Andreas Noteng
Motionsklassen
00:27:48
Plats: 54
Plats: 32
Startnr: 111
Malvik IL
Mads Andre Auran
Motionsklassen
00:27:50
Plats: 55
Plats: 33
Startnr: 114
Motionsklassen
00:27:52
Plats: 56
Plats: 33
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Kristine Høgli
Motionsklassen
00:27:55
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kristian Tårnesvik Dreiås
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 79
Helgådal il
Sunniva Aksnes
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 116
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 112
Byneset il
Lene Johansen Rye
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Adrian Holten Sletvold
Motionsklassen
00:28:22
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 237
Teknikens Under
Pia Rickardsson
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Martin Granheim
Motionsklassen
00:28:36
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 138
Brunflo IF
Mari Månthén
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 65
Plats: 36
Startnr: 106
Team 3T
Roald Lilletvedt
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 66
Plats: 36
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Jørgen Samuelsen
Motionsklassen
00:28:42
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 94
I.L Nor
Magni Solum
Motionsklassen
00:28:48
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 65
Sjetne
Aleksandar Pesut
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 69
Plats: 37
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Sondre Schwenke
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 281
RENÅ
Tony Beck
Motionsklassen
00:29:01
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 67
Ørland Flystasjon/Flyteknisk
Knut Håvard Paulsen
Motionsklassen
00:29:05
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Robert Nilsson
Motionsklassen
00:29:07
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Mohammad Hosseiny
Motionsklassen
00:29:10
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Sofie Breda-Ruud
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Magnus Mostad
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 102
Ytterøy
Helga Nøst
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 196
Vinne IL 2
Olav Gjedrem Lund
Motionsklassen
00:29:34
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 98
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 260
FSK Östersund
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Håvard Melby
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 24
Blecket
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Motionsklassen
00:29:50
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Birgitte Ingvaldsen
Motionsklassen
00:29:50
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 57
I.L Aasguten
Vegard Hovdal
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kristin Aspås Pedersen
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 85
Domstolene
Jann Ola Berget
Motionsklassen
00:30:07
Plats: 86
Plats: 42
Startnr: 29
Henning IL
Anniken Brosveet Rannem
Motionsklassen
00:30:09
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 171
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 76
Marieby GIF
Johan Ranbrandt
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 215
Rödöns SK
Ninni Söderberg
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 26
Budal i.l
Sissel Enodd
Motionsklassen
00:30:26
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 30
Inderøy
Olav Ådne Rotvold
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 61
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Steinar Bjørke
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 94
Plats: 44
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Halvor Kvennås
Motionsklassen
00:30:57
Plats: 95
Plats: 45
Startnr: 142
Motionsklassen
00:31:21
Plats: 96
Plats: 46
Startnr: 169
Duveds IF
Ida Jonsson
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 97
Plats: 46
Startnr: 151
Motionsklassen
00:32:05
Plats: 98
Plats: 46
Startnr: 92
Rapp IL
Tomas Olsen
Motionsklassen
00:32:17
Plats: 99
Plats: 47
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Kjetil Stubbom
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 100
Plats: 47
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Karen Ringvold
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 101
Plats: 47
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Guro Melting Brauteset
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 102
Plats: 48
Startnr: 63
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 103
Plats: 48
Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Niranjan Reddy Challabotla
Motionsklassen
00:32:33
Plats: 104
Plats: 48
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Roar Krogstad
Motionsklassen
00:32:36
Plats: 105
Plats: 48
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Franciska Sandanger
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 157
Forra IL
Wilatrat Yaemsa-Art
Motionsklassen
00:32:50
Plats: 107
Plats: 49
Startnr: 232
TrønderEnergi
Hilmar Cato Fredriksen
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 108
Plats: 49
Startnr: 172
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 109
Plats: 49
Startnr: 140
Alsens IF
Lars Åsenlund
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 137
Undersåkers IF
Emma Wasell
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 149
Kälens SK
Helena Göransson
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 41
Motionsklassen
00:33:23
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 201
HV-12
Maja Stavås Olsen
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Marie Wågheim
Motionsklassen
00:33:31
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Håvard Simmonsen
Motionsklassen
00:33:35
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 109
Sætervik UIG
Maria Tørriseng
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 118
Plats: 51
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Elin Skancke
Motionsklassen
00:33:56
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Ellen Liland
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 70
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 155
Team Adonai
Arne Ramdal
Motionsklassen
00:34:33
Plats: 122
Plats: 52
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Karin Stierna
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 214
Motionsklassen
00:34:36
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 189
Motionsklassen
00:34:47
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 233
Prima
Heidi Karlsen
Motionsklassen
00:35:33
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Kristine Steinvik
Motionsklassen
00:35:41
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 317
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 145
Mörsils IF
Felicia Löfgren
Motionsklassen
00:36:12
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 95
Röde Runners
Cajsa Connysson
Motionsklassen
00:36:13
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 197
Namdalseid IL
Dagrun Ystad Derås
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 87
Hedevikens IF
Linn Kvarnström
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 36
IL Dalebrand
Erlend Hastadklev
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 133
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Emma Mattsson
Motionsklassen
00:36:35
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 51
Ole Vig
Tor Vikan
Motionsklassen
00:36:55
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 163
Team Alseth
Jørn Fløtre
Motionsklassen
00:36:55
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Elise Ryder-Wikén
Motionsklassen
00:37:06
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 40
NTE BIL
Margrete Konstad
Motionsklassen
00:37:36
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 192
Campus Miun IF
Christian Strömberg
Motionsklassen
00:38:26
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 42
Motionsklassen
00:38:53
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Guri H. Modell
Motionsklassen
00:39:25
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 96
Motionsklassen
00:39:36
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 143
Lag Olsson
Bettan Olsson
Motionsklassen
00:40:41
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 69
Kullarmark SK
Anna Huldin
Motionsklassen
00:41:34
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 99
Motionsklassen
00:42:44
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 117
Östersunds kommun
Sonny Andersson
Motionsklassen
00:43:38
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 292
Hemit
Olga Mosand
Motionsklassen
00:47:42

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Marte Kristin Skjørstad
Motion Damer
00:27:01
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 257
Motion Damer
00:28:30
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 245
Motion Damer
00:29:16
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Tale Dybvad
Motion Damer
00:29:36
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:30:33
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
HELGA VESTERMO-REITAN
Motion Damer
00:31:25
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Reidun Onsøien
Motion Damer
00:32:56
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 244
Byåsen damer
Lisbeth Selnes Jensen
Motion Damer
00:33:34
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 249
Motion Damer
00:35:25
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Tove Svedberg
Motion Damer
00:37:43

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 332
Flatås IL
Espen Børsting
Endagars dag 4
00:23:05
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:25:50
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 285
Powel
Jørgen Bye Brevik
Endagars dag 4
00:25:59
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 279
HUNT4
Vegard Knudsen
Endagars dag 4
00:26:46
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:26:51
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 310
Endagars dag 4
00:27:24
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
GUNVOR LANDSEM
Endagars dag 4
00:27:57
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 301
HENT AS
Pål Morten Oxaal
Endagars dag 4
00:29:49
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 128
BAK-Fram
Vilde SØRAUNET
Endagars dag 4
00:29:50
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 342
Mostadmark
Christer Skaug
Endagars dag 4
00:30:33
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:30:44
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 276
Endagars dag 4
00:30:47
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 302
Trondheim BoA
Øystein Holum
Endagars dag 4
00:30:56
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 341
Vikaune fæmili and friends
Sebastian Walton Vikaune
Endagars dag 4
00:31:26
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:31:31
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 210
Team Skånøy
kristian arntsen
Endagars dag 4
00:31:53
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:31:59
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:32:00
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Per Bjørvik
Endagars dag 4
00:32:09
Plats: 20
Plats: 3
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Maja Israelsson
Endagars dag 4
00:32:17
Plats: 21
Plats: 4
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Harald Mellingsæther
Endagars dag 4
00:32:58
Plats: 22
Plats: 4
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Endre Bjørkøy
Endagars dag 4
00:33:12
Plats: 23
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Ann Kristin Ljøkjell
Endagars dag 4
00:33:56
Plats: 24
Plats: 4
Startnr: 307
UNINETT
Arvid Rune Rånes
Endagars dag 4
00:34:02
Plats: 25
Plats: 4
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:36:30
Plats: 26
Plats: 4
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Camilla Johnson
Endagars dag 4
00:39:17
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:40:47
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Hilde Færevik
Endagars dag 4
00:40:49