Resultat Ronglan - Åsen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Ole Mikal Tørsdal
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Haben Bhrane
Motionsklassen
00:27:39
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE MARIUS BACH
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tomas Mikaelsson
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Vegard Johnsen
Motionsklassen
00:29:28
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGMUND OFSTAD
Motionsklassen
00:30:02
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 110
Hommelvik il
Arnt Gunnar Winther
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Marius Geving
Motionsklassen
00:30:26
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Vårheim
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Magnus Gjersvold Haug
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Kenneth Myhre
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 95
Röde Runners
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 181
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Knut Anders Hatlen
Endagars dag 4
00:31:23
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 285
Powel
Marius Geving
Endagars dag 4
00:31:29
Plats: 16
Plats: 9
Startnr: 66
Meråker Mix
Torstein Røvik
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 17
Plats: 9
Startnr: 171
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 18
Plats: 9
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Emil Vedvik
Motionsklassen
00:31:56
Plats: 19
Plats: 10
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jonas Holberg
Motionsklassen
00:32:03
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Bjørn Slåen
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Riseth Hammer
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 30
Inderøy
Einar Hedegart
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 23
Plats: 13
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Myrmo
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Anders Høgberg
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 188
Hallkutarna
Anton Landgren
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 26
Plats: 14
Startnr: 36
IL Dalebrand
Arnt Ove Fordal
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 99
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 28
Plats: 15
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Mathias Melby
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 29
Plats: 16
Startnr: 129
Ogndal IL
Marius Møller
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 206
Leksvik il
Øystein Ramdal
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kjetil Vatne
Motionsklassen
00:32:54
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 103
Leinstrand IL
Anders I. Lauglo
Motionsklassen
00:32:59
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
John Olav Fuglem
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 38
Sportsgym
Marcus Carlén
Motionsklassen
00:33:12
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 112
Byneset il
Tommy Olsen
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Terje Sliper
Motionsklassen
00:33:19
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Hedberg
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
HENRIK HENRIKSEN
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 169
Duveds IF
Erik Edsås
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 34
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 79
Helgådal il
Bjørn Ove Bergsmo
Motionsklassen
00:33:44
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Per Samuelsson
Motionsklassen
00:33:45
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 183
SPILLUM IL
Hanna Mørkved
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 215
Rödöns SK
Jörgen Nordqvist
Motionsklassen
00:33:51
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sivert Granheim
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 47
Lånke IL
Oddvar Kirvesniemi Rønning
Motionsklassen
00:34:05
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 108
Motionsklassen
00:34:09
Plats: 48
Plats: 28
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Thomassen
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 243
Motion Damer
00:34:35
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Henrik Kvennås
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 137
Undersåkers IF
Erik Mobärg
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 255
Byåsen IL
Marte Skaanes
Motion Damer
00:34:41
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 101
Støtet
Terje Krangsås
Motionsklassen
00:34:59
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 28
Leirådal I.L
camilla høyem
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 55
Plats: 32
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Torbjørn Larsen
Motionsklassen
00:35:38
Plats: 56
Plats: 33
Startnr: 157
Forra IL
Joachim Hodne
Motionsklassen
00:35:41
Plats: 57
Plats: 34
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Lars Andreas Solås
Motionsklassen
00:35:46
Plats: 58
Plats: 35
Startnr: 128
BAK-Fram
Petter SANDVIK
Endagars dag 4
00:35:52
Plats: 59
Plats: 35
Startnr: 67
Motionsklassen
00:36:08
Plats: 60
Plats: 35
Startnr: 279
HUNT4
Simen Knudsen
Endagars dag 4
00:36:13
Plats: 61
Plats: 35
Startnr: 149
Kälens SK
Niklas Blomberg
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 63
Plats: 35
Startnr: 92
Rapp IL
Benjamin Skogen
Motionsklassen
00:36:49
Plats: 64
Plats: 36
Startnr: 90
IL Skauga
Hanne Hegerberg
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 65
Plats: 37
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Egil Bårseth
Motionsklassen
00:37:06
Plats: 66
Plats: 37
Startnr: 250
Motion Damer
00:37:16
Plats: 67
Plats: 38
Startnr: 197
Namdalseid IL
Tore Sundvik
Motionsklassen
00:37:17
Plats: 68
Plats: 39
Startnr: 91
Leik il
Runar Krognes
Motionsklassen
00:37:21
Plats: 69
Plats: 40
Startnr: 94
I.L Nor
Mari Muan
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 70
Plats: 40
Startnr: 238
Motionsklassen
00:37:27
Plats: 71
Plats: 41
Startnr: 237
Teknikens Under
Lennart Ivarsson
Motionsklassen
00:37:33
Plats: 72
Plats: 41
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:37:34
Plats: 73
Plats: 41
Startnr: 155
Team Adonai
Hamish Gray
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 74
Plats: 41
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ida Höglund
Motionsklassen
00:37:42
Plats: 75
Plats: 41
Startnr: 233
Prima
Jon Leer
Motionsklassen
00:37:46
Plats: 76
Plats: 41
Startnr: 49
Jämtkraft
Nils-Göran Sundberg
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 77
Plats: 41
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Steinar Bjørke
Motionsklassen
00:38:05
Plats: 78
Plats: 41
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Julia Nilsson
Motion Damer
00:38:20
Plats: 79
Plats: 42
Startnr: 189
Motionsklassen
00:38:22
Plats: 80
Plats: 42
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kristian Tårnesvik Dreiås
Motionsklassen
00:38:22
Plats: 81
Plats: 42
Startnr: 163
Team Alseth
Kjell Alseth
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 82
Plats: 42
Startnr: 58
Motionsklassen
00:38:30
Plats: 83
Plats: 43
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ingolf Robert Gilde
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 84
Plats: 43
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
John Sigvart Lello
Endagars dag 4
00:38:40
Plats: 85
Plats: 44
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Anders Ulvolden
Motionsklassen
00:38:42
Plats: 86
Plats: 44
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Catrine Sigstadstø
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 87
Plats: 44
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:38:44
Plats: 88
Plats: 45
Startnr: 150
Frosta IL
Erlend Ulvik
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 89
Plats: 46
Startnr: 65
Sjetne
Janne Sandrød
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 90
Plats: 47
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Kjeldstad
Motionsklassen
00:38:49
Plats: 91
Plats: 47
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Mads Rasmus Solem
Motionsklassen
00:38:57
Plats: 92
Plats: 48
Startnr: 98
Motionsklassen
00:39:03
Plats: 93
Plats: 48
Startnr: 232
Motionsklassen
00:39:07
Plats: 94
Plats: 48
Startnr: 85
Domstolene
Øystein Folkvord
Motionsklassen
00:39:12
Plats: 95
Plats: 48
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Kine Kristiansen
Motion Damer
00:39:19
Plats: 96
Plats: 48
Startnr: 172
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 97
Plats: 48
Startnr: 76
Marieby GIF
Linda Hopstadius
Motionsklassen
00:39:32
Plats: 98
Plats: 49
Startnr: 160
Motionsklassen
00:39:36
Plats: 99
Plats: 49
Startnr: 41
Motionsklassen
00:39:37
Plats: 100
Plats: 49
Startnr: 105
Motionsklassen
00:39:39
Plats: 101
Plats: 50
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Kicki "Kick-Machine" Fransson
Motionsklassen
00:39:40
Plats: 102
Plats: 50
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:39:51
Plats: 103
Plats: 50
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Aliaksei Kantratsenka
Endagars dag 4
00:39:52
Plats: 104
Plats: 50
Startnr: 208
Motionsklassen
00:39:59
Plats: 105
Plats: 50
Startnr: 50
Skogn IL
Petter Vist
Motionsklassen
00:39:59
Plats: 106
Plats: 51
Startnr: 257
Motion Damer
00:40:16
Plats: 107
Plats: 51
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:40:16
Plats: 108
Plats: 51
Startnr: 61
Motionsklassen
00:40:23
Plats: 109
Plats: 52
Startnr: 71
Motionsklassen
00:40:25
Plats: 110
Plats: 52
Startnr: 301
HENT AS
Arne Witzø
Endagars dag 4
00:40:31
Plats: 111
Plats: 52
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:40:39
Plats: 112
Plats: 52
Startnr: 43
Lättja IF
Veronica Sivertsen
Motionsklassen
00:40:40
Plats: 113
Plats: 52
Startnr: 51
Ole Vig
Ingrid Opheim
Motionsklassen
00:40:50
Plats: 114
Plats: 52
Startnr: 342
Mostadmark
Roger Eidem
Endagars dag 4
00:41:09
Plats: 115
Plats: 52
Startnr: 54
Rønning runners
Pål Mortensen
Motionsklassen
00:41:16
Plats: 116
Plats: 52
Startnr: 131
Motionsklassen
00:41:21
Plats: 117
Plats: 52
Startnr: 111
Malvik IL
Kåre Loeng
Motionsklassen
00:41:22
Plats: 118
Plats: 53
Startnr: 214
Motionsklassen
00:41:29
Plats: 119
Plats: 53
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Martin Skoglund
Endagars dag 4
00:41:35
Plats: 120
Plats: 53
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Asgeir Nygårdsvold
Endagars dag 4
00:41:43
Plats: 121
Plats: 53
Startnr: 113
Endagars dag 4
00:41:44
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 210
Team Skånøy
Johanna Skånøy
Endagars dag 4
00:41:51
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 278
Motionsklassen
00:41:54
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strøm, Trønnes
Motionsklassen
00:42:01
Plats: 125
Plats: 54
Startnr: 114
Motionsklassen
00:42:04
Plats: 126
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Roger Tørriseng
Motionsklassen
00:42:13
Plats: 127
Plats: 55
Startnr: 29
Henning IL
Pål Schjei
Motionsklassen
00:42:19
Plats: 128
Plats: 55
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kathrine Hageskal
Motionsklassen
00:42:33
Plats: 129
Plats: 55
Startnr: 140
Alsens IF
Peter Hallberg
Motionsklassen
00:42:37
Plats: 130
Plats: 55
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kjersti Husby
Motionsklassen
00:42:42
Plats: 131
Plats: 56
Startnr: 87
Hedevikens IF
Lars Björnmyr
Motionsklassen
00:42:44
Plats: 132
Plats: 56
Startnr: 198
Teeness BIL
Tom Christian Forseth
Endagars dag 4
00:42:56
Plats: 133
Plats: 56
Startnr: 151
Motionsklassen
00:42:58
Plats: 134
Plats: 56
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Terje Solemsaunet
Motionsklassen
00:43:01
Plats: 135
Plats: 57
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Per G Berlén
Motionsklassen
00:43:14
Plats: 136
Plats: 57
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:43:27
Plats: 137
Plats: 57
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Frøydis Hollakleiv
Motion Damer
00:43:29
Plats: 138
Plats: 57
Startnr: 307
UNINETT
Rune Myrhaug
Endagars dag 4
00:43:29
Plats: 139
Plats: 57
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Christian Mathiesen
Motionsklassen
00:43:55
Plats: 140
Plats: 57
Startnr: 205
Nidarosdomen
Roald Huseth
Motionsklassen
00:44:06
Plats: 141
Plats: 57
Startnr: 117
Östersunds kommun
Susanne Wågegård
Motionsklassen
00:44:08
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Dag Stian Husby
Motionsklassen
00:44:11
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 69
Kullarmark SK
Frida Uebel
Motionsklassen
00:44:13
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 26
Budal i.l
Guro Enlid
Motionsklassen
00:44:22
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 60
ATT-Fram
Henrik VOLD
Motionsklassen
00:44:34
Plats: 146
Plats: 57
Startnr: 302
Trondheim BoA
Jannicke Borg Simonsen
Endagars dag 4
00:44:40
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 106
Team 3T
Beate Selbo
Motionsklassen
00:44:43
Plats: 148
Plats: 57
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marius Gynnild
Motionsklassen
00:44:53
Plats: 149
Plats: 57
Startnr: 180
Adresseavisen
Margit Wagnhild
Motionsklassen
00:45:04
Plats: 150
Plats: 57
Startnr: 332
Flatås IL
Silje Marit Sletten
Endagars dag 4
00:45:10
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 244
Byåsen damer
Line Johnsen
Motion Damer
00:45:13
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Mari Stormo
Motion Damer
00:45:14
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 130
Vallbo sk
Maria Hellbom
Motionsklassen
00:45:20
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Petter Strand
Motionsklassen
00:45:21
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Anne Randi Tørum Bjørvik
Endagars dag 4
00:45:32
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Anna Svensson
Motionsklassen
00:45:38
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 196
Vinne IL 2
Sondre Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:45:50
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 281
RENÅ
Lise Skogen
Motionsklassen
00:46:01
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 81
Motionsklassen
00:46:05
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 121
NTNU IT
Hanne Helmersen
Endagars dag 4
00:46:29
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Sigmund Pettersen
Motionsklassen
00:46:42
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 192
Campus Miun IF
Lovisa Högberg
Motionsklassen
00:46:57
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Anita Engan
Motionsklassen
00:47:01
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
SVITLANA BØRSET
Endagars dag 4
00:47:34
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 24
Blecket
Gabriella "Frun" Gustafsson
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 166
Plats: 60
Startnr: 292
Hemit
Atle Yri
Motionsklassen
00:47:59
Plats: 167
Plats: 60
Startnr: 260
FSK Östersund
Alfred Åkerlund
Motionsklassen
00:48:16
Plats: 168
Plats: 60
Startnr: 86
Möringan
Ulrika Forss
Motionsklassen
00:48:35
Plats: 169
Plats: 60
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mia Standal
Motionsklassen
00:48:58
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Marie Karlsson - Callerstrand
Motion Damer
00:49:07
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Reidar Söderin
Motionsklassen
00:49:25
Plats: 172
Plats: 61
Startnr: 317
Motionsklassen
00:49:42
Plats: 173
Plats: 61
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Morgan Ganerød
Motionsklassen
00:50:18
Plats: 174
Plats: 62
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Marthe Korsvoll
Endagars dag 4
00:50:29
Plats: 175
Plats: 62
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jadwiga Svemark
Motionsklassen
00:50:33
Plats: 176
Plats: 62
Startnr: 145
Mörsils IF
Joanna Eklund
Motionsklassen
00:50:39
Plats: 177
Plats: 62
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
MajBritt Karlsson
Motionsklassen
00:52:23
Plats: 178
Plats: 62
Startnr: 143
Lag Olsson
Ulrika Nisson
Motionsklassen
00:52:41
Plats: 179
Plats: 62
Startnr: 96
Motionsklassen
00:53:12
Plats: 180
Plats: 62
Startnr: 42
Motionsklassen
00:55:07
Plats: 181
Plats: 62
Startnr: 40
NTE BIL
Bård Rødde
Motionsklassen
00:59:26
Plats: 182
Plats: 62
Startnr: 102
Ytterøy
Hermann Frøskeland
Motionsklassen
00:59:31
Plats: 183
Plats: 63
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Frank Sindre Flønes
Endagars dag 4
01:01:39
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 338
Endagars dag 4
01:05:09

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Ole Mikal Tørsdal
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Haben Bhrane
Motionsklassen
00:27:39
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE MARIUS BACH
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tomas Mikaelsson
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Vegard Johnsen
Motionsklassen
00:29:28
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGMUND OFSTAD
Motionsklassen
00:30:02
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 110
Hommelvik il
Arnt Gunnar Winther
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Marius Geving
Motionsklassen
00:30:26
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Vårheim
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Magnus Gjersvold Haug
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Kenneth Myhre
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 95
Röde Runners
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 181
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 66
Meråker Mix
Torstein Røvik
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 171
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 16
Plats: 9
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Emil Vedvik
Motionsklassen
00:31:56
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jonas Holberg
Motionsklassen
00:32:03
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Bjørn Slåen
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Riseth Hammer
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 30
Inderøy
Einar Hedegart
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Myrmo
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Anders Høgberg
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 188
Hallkutarna
Anton Landgren
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 36
IL Dalebrand
Arnt Ove Fordal
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 99
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Mathias Melby
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 129
Ogndal IL
Marius Møller
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 206
Leksvik il
Øystein Ramdal
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kjetil Vatne
Motionsklassen
00:32:54
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 103
Leinstrand IL
Anders I. Lauglo
Motionsklassen
00:32:59
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
John Olav Fuglem
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 38
Sportsgym
Marcus Carlén
Motionsklassen
00:33:12
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 112
Byneset il
Tommy Olsen
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Terje Sliper
Motionsklassen
00:33:19
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Hedberg
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
HENRIK HENRIKSEN
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 169
Duveds IF
Erik Edsås
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 34
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 79
Helgådal il
Bjørn Ove Bergsmo
Motionsklassen
00:33:44
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Per Samuelsson
Motionsklassen
00:33:45
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 183
SPILLUM IL
Hanna Mørkved
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 215
Rödöns SK
Jörgen Nordqvist
Motionsklassen
00:33:51
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sivert Granheim
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 47
Lånke IL
Oddvar Kirvesniemi Rønning
Motionsklassen
00:34:05
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 108
Motionsklassen
00:34:09
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Thomassen
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Henrik Kvennås
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 137
Undersåkers IF
Erik Mobärg
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 101
Støtet
Terje Krangsås
Motionsklassen
00:34:59
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 28
Leirådal I.L
camilla høyem
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Torbjørn Larsen
Motionsklassen
00:35:38
Plats: 52
Plats: 31
Startnr: 157
Forra IL
Joachim Hodne
Motionsklassen
00:35:41
Plats: 53
Plats: 32
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Lars Andreas Solås
Motionsklassen
00:35:46
Plats: 54
Plats: 33
Startnr: 67
Motionsklassen
00:36:08
Plats: 55
Plats: 33
Startnr: 149
Kälens SK
Niklas Blomberg
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 56
Plats: 33
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 92
Rapp IL
Benjamin Skogen
Motionsklassen
00:36:49
Plats: 58
Plats: 34
Startnr: 90
IL Skauga
Hanne Hegerberg
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 59
Plats: 35
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Egil Bårseth
Motionsklassen
00:37:06
Plats: 60
Plats: 35
Startnr: 197
Namdalseid IL
Tore Sundvik
Motionsklassen
00:37:17
Plats: 61
Plats: 36
Startnr: 91
Leik il
Runar Krognes
Motionsklassen
00:37:21
Plats: 62
Plats: 37
Startnr: 94
I.L Nor
Mari Muan
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 63
Plats: 37
Startnr: 238
Motionsklassen
00:37:27
Plats: 64
Plats: 38
Startnr: 237
Teknikens Under
Lennart Ivarsson
Motionsklassen
00:37:33
Plats: 65
Plats: 38
Startnr: 155
Team Adonai
Hamish Gray
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 66
Plats: 38
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ida Höglund
Motionsklassen
00:37:42
Plats: 67
Plats: 38
Startnr: 233
Prima
Jon Leer
Motionsklassen
00:37:46
Plats: 68
Plats: 38
Startnr: 49
Jämtkraft
Nils-Göran Sundberg
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 69
Plats: 38
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Steinar Bjørke
Motionsklassen
00:38:05
Plats: 70
Plats: 38
Startnr: 189
Motionsklassen
00:38:22
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kristian Tårnesvik Dreiås
Motionsklassen
00:38:22
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 163
Team Alseth
Kjell Alseth
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 58
Motionsklassen
00:38:30
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ingolf Robert Gilde
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Anders Ulvolden
Motionsklassen
00:38:42
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Catrine Sigstadstø
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 150
Frosta IL
Erlend Ulvik
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 78
Plats: 40
Startnr: 65
Sjetne
Janne Sandrød
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 79
Plats: 41
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Kjeldstad
Motionsklassen
00:38:49
Plats: 80
Plats: 41
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Mads Rasmus Solem
Motionsklassen
00:38:57
Plats: 81
Plats: 42
Startnr: 98
Motionsklassen
00:39:03
Plats: 82
Plats: 42
Startnr: 232
Motionsklassen
00:39:07
Plats: 83
Plats: 42
Startnr: 85
Domstolene
Øystein Folkvord
Motionsklassen
00:39:12
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 172
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 76
Marieby GIF
Linda Hopstadius
Motionsklassen
00:39:32
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 160
Motionsklassen
00:39:36
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 41
Motionsklassen
00:39:37
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 105
Motionsklassen
00:39:39
Plats: 89
Plats: 44
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Kicki "Kick-Machine" Fransson
Motionsklassen
00:39:40
Plats: 90
Plats: 44
Startnr: 208
Motionsklassen
00:39:59
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 50
Skogn IL
Petter Vist
Motionsklassen
00:39:59
Plats: 92
Plats: 45
Startnr: 61
Motionsklassen
00:40:23
Plats: 93
Plats: 46
Startnr: 71
Motionsklassen
00:40:25
Plats: 94
Plats: 46
Startnr: 43
Lättja IF
Veronica Sivertsen
Motionsklassen
00:40:40
Plats: 95
Plats: 46
Startnr: 51
Ole Vig
Ingrid Opheim
Motionsklassen
00:40:50
Plats: 96
Plats: 46
Startnr: 54
Rønning runners
Pål Mortensen
Motionsklassen
00:41:16
Plats: 97
Plats: 46
Startnr: 131
Motionsklassen
00:41:21
Plats: 98
Plats: 46
Startnr: 111
Malvik IL
Kåre Loeng
Motionsklassen
00:41:22
Plats: 99
Plats: 47
Startnr: 214
Motionsklassen
00:41:29
Plats: 100
Plats: 47
Startnr: 278
Motionsklassen
00:41:54
Plats: 101
Plats: 47
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strøm, Trønnes
Motionsklassen
00:42:01
Plats: 102
Plats: 48
Startnr: 114
Motionsklassen
00:42:04
Plats: 103
Plats: 48
Startnr: 109
Sætervik UIG
Roger Tørriseng
Motionsklassen
00:42:13
Plats: 104
Plats: 49
Startnr: 29
Henning IL
Pål Schjei
Motionsklassen
00:42:19
Plats: 105
Plats: 49
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kathrine Hageskal
Motionsklassen
00:42:33
Plats: 106
Plats: 49
Startnr: 140
Alsens IF
Peter Hallberg
Motionsklassen
00:42:37
Plats: 107
Plats: 49
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kjersti Husby
Motionsklassen
00:42:42
Plats: 108
Plats: 50
Startnr: 87
Hedevikens IF
Lars Björnmyr
Motionsklassen
00:42:44
Plats: 109
Plats: 50
Startnr: 151
Motionsklassen
00:42:58
Plats: 110
Plats: 50
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Terje Solemsaunet
Motionsklassen
00:43:01
Plats: 111
Plats: 51
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Per G Berlén
Motionsklassen
00:43:14
Plats: 112
Plats: 51
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Christian Mathiesen
Motionsklassen
00:43:55
Plats: 113
Plats: 51
Startnr: 205
Nidarosdomen
Roald Huseth
Motionsklassen
00:44:06
Plats: 114
Plats: 51
Startnr: 117
Östersunds kommun
Susanne Wågegård
Motionsklassen
00:44:08
Plats: 115
Plats: 51
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Dag Stian Husby
Motionsklassen
00:44:11
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 69
Kullarmark SK
Frida Uebel
Motionsklassen
00:44:13
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 26
Budal i.l
Guro Enlid
Motionsklassen
00:44:22
Plats: 118
Plats: 51
Startnr: 60
ATT-Fram
Henrik VOLD
Motionsklassen
00:44:34
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 106
Team 3T
Beate Selbo
Motionsklassen
00:44:43
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marius Gynnild
Motionsklassen
00:44:53
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 180
Adresseavisen
Margit Wagnhild
Motionsklassen
00:45:04
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 130
Vallbo sk
Maria Hellbom
Motionsklassen
00:45:20
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Petter Strand
Motionsklassen
00:45:21
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Anna Svensson
Motionsklassen
00:45:38
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 196
Vinne IL 2
Sondre Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:45:50
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 281
RENÅ
Lise Skogen
Motionsklassen
00:46:01
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 81
Motionsklassen
00:46:05
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Sigmund Pettersen
Motionsklassen
00:46:42
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 192
Campus Miun IF
Lovisa Högberg
Motionsklassen
00:46:57
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Anita Engan
Motionsklassen
00:47:01
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 24
Blecket
Gabriella "Frun" Gustafsson
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 292
Hemit
Atle Yri
Motionsklassen
00:47:59
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 260
FSK Östersund
Alfred Åkerlund
Motionsklassen
00:48:16
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 86
Möringan
Ulrika Forss
Motionsklassen
00:48:35
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mia Standal
Motionsklassen
00:48:58
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Reidar Söderin
Motionsklassen
00:49:25
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 317
Motionsklassen
00:49:42
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Morgan Ganerød
Motionsklassen
00:50:18
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jadwiga Svemark
Motionsklassen
00:50:33
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 145
Mörsils IF
Joanna Eklund
Motionsklassen
00:50:39
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
MajBritt Karlsson
Motionsklassen
00:52:23
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 143
Lag Olsson
Ulrika Nisson
Motionsklassen
00:52:41
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 96
Motionsklassen
00:53:12
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
00:55:07
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 40
NTE BIL
Bård Rødde
Motionsklassen
00:59:26
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 102
Ytterøy
Hermann Frøskeland
Motionsklassen
00:59:31

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:34:35
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Marte Skaanes
Motion Damer
00:34:41
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:37:16
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Julia Nilsson
Motion Damer
00:38:20
Plats: 5
Plats: 5
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Kine Kristiansen
Motion Damer
00:39:19
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:40:16
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Frøydis Hollakleiv
Motion Damer
00:43:29
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Line Johnsen
Motion Damer
00:45:13
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Mari Stormo
Motion Damer
00:45:14
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Marie Karlsson - Callerstrand
Motion Damer
00:49:07

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Knut Anders Hatlen
Endagars dag 4
00:31:23
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Marius Geving
Endagars dag 4
00:31:29
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 128
BAK-Fram
Petter SANDVIK
Endagars dag 4
00:35:52
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Simen Knudsen
Endagars dag 4
00:36:13
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:37:34
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
John Sigvart Lello
Endagars dag 4
00:38:40
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:38:44
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:39:51
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Aliaksei Kantratsenka
Endagars dag 4
00:39:52
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:40:16
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Arne Witzø
Endagars dag 4
00:40:31
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:40:39
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 342
Mostadmark
Roger Eidem
Endagars dag 4
00:41:09
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Martin Skoglund
Endagars dag 4
00:41:35
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Asgeir Nygårdsvold
Endagars dag 4
00:41:43
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 113
Endagars dag 4
00:41:44
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 210
Team Skånøy
Johanna Skånøy
Endagars dag 4
00:41:51
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Tom Christian Forseth
Endagars dag 4
00:42:56
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:43:27
Plats: 20
Plats: 3
Startnr: 307
UNINETT
Rune Myrhaug
Endagars dag 4
00:43:29
Plats: 21
Plats: 3
Startnr: 302
Trondheim BoA
Jannicke Borg Simonsen
Endagars dag 4
00:44:40
Plats: 22
Plats: 3
Startnr: 332
Flatås IL
Silje Marit Sletten
Endagars dag 4
00:45:10
Plats: 23
Plats: 4
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Anne Randi Tørum Bjørvik
Endagars dag 4
00:45:32
Plats: 24
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Hanne Helmersen
Endagars dag 4
00:46:29
Plats: 25
Plats: 4
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
SVITLANA BØRSET
Endagars dag 4
00:47:34
Plats: 26
Plats: 4
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Marthe Korsvoll
Endagars dag 4
00:50:29
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Frank Sindre Flønes
Endagars dag 4
01:01:39
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 338
Endagars dag 4
01:05:09