Resultat Åsen - Åsenfjord

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:13:09
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Eskil Blix
Motionsklassen
00:13:37
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
EIRIK LORENTSEN
Motionsklassen
00:13:56
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ermias Y. Araya
Motionsklassen
00:14:42
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jørgen Sæther
Motionsklassen
00:14:43
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Gisle Holberg
Motionsklassen
00:14:53
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Bjørn Dahle
Motionsklassen
00:14:56
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 195
Vinne IL 1
Martin Aurås
Motionsklassen
00:15:21
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGURD FAGERHOLT
Motionsklassen
00:15:27
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 170
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Morten Langseth
Motionsklassen
00:15:46
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Knut Anders Hatlen
Endagars dag 4
00:16:00
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Håkon Simonsen
Motionsklassen
00:16:02
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Asbjørn Helge Gaasø
Motionsklassen
00:16:06
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 105
Motionsklassen
00:16:09
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 85
Domstolene
Oliver Fikkan
Motionsklassen
00:16:13
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Ane Tinmannsvik
Motionsklassen
00:16:27
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Andreas Fagerli
Motionsklassen
00:16:28
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 206
Leksvik il
Sture Ramdal
Motionsklassen
00:16:34
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Jon Anders Krokstad
Motionsklassen
00:16:38
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Adrian Skar
Motionsklassen
00:16:39
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Sander Kjelstad
Motionsklassen
00:16:52
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 112
Byneset il
Remy Solem
Motionsklassen
00:16:53
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 215
Rödöns SK
Emma Söderberg
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 38
Sportsgym
Marcus Carlén
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Lars Andreas Solås
Motionsklassen
00:17:12
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Hedberg
Motionsklassen
00:17:24
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Stefan Jacobsen
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:17:37
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Marit Moe Berg
Motionsklassen
00:17:39
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 189
Motionsklassen
00:17:40
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 172
Motionsklassen
00:17:41
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
HENRIK HENRIKSEN
Motionsklassen
00:17:54
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 188
Hallkutarna
Emanuel Lennartsson
Motionsklassen
00:17:55
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Eskild Bjørklimark
Motionsklassen
00:17:58
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 307
UNINETT
Janne Løberg
Endagars dag 4
00:18:07
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 43
Lättja IF
Miriam Sivertsen
Motionsklassen
00:18:08
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 131
Motionsklassen
00:18:11
Plats: 39
Plats: 20
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Sigurd Solli
Motionsklassen
00:18:12
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 129
Ogndal IL
Erlend Brønstad
Motionsklassen
00:18:12
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 150
Frosta IL
Simen Ulvik Kristiansen
Motionsklassen
00:18:22
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Håvard Johnsen Reitan
Motionsklassen
00:18:22
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 99
Motionsklassen
00:18:23
Plats: 44
Plats: 23
Startnr: 101
Støtet
Kjetil Ekren
Motionsklassen
00:18:24
Plats: 45
Plats: 23
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Thomas Aspås Pedersen
Motionsklassen
00:18:25
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 243
Motion Damer
00:18:29
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 250
Motion Damer
00:18:29
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 342
Mostadmark
Magnus Grøtte Renå
Endagars dag 4
00:18:31
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Erica Ajax
Motionsklassen
00:18:33
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Christian F. Aalberg
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:18:42
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 285
Powel
Mari Dahl Benum
Endagars dag 4
00:18:43
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 255
Byåsen IL
Ane Valås
Motion Damer
00:18:44
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 169
Duveds IF
Ellen Sjölund
Motionsklassen
00:18:47
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 103
Leinstrand IL
Magnus Græsli
Motionsklassen
00:18:48
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 102
Ytterøy
Eline Vandsvik
Motionsklassen
00:18:53
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 205
Nidarosdomen
Åse Huseth
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 67
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 94
I.L Nor
Morten Grut
Motionsklassen
00:18:57
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
May Britt Fuglem
Motionsklassen
00:19:01
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 110
Hommelvik il
Oda Svengård
Motionsklassen
00:19:09
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 197
Namdalseid IL
Morten Gystad Sundvik
Motionsklassen
00:19:13
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 151
Motionsklassen
00:19:15
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 233
Prima
Emilie Hegge
Motionsklassen
00:19:16
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 50
Skogn IL
Erik A Fallan
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 137
Undersåkers IF
Gustav Fritzon
Motionsklassen
00:19:19
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 181
Motionsklassen
00:19:22
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stian Halsen Hammervold
Motionsklassen
00:19:25
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Christerson
Motionsklassen
00:19:27
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Mads Risan Eriksen
Motionsklassen
00:19:28
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 332
Flatås IL
Alf Stensø
Endagars dag 4
00:19:29
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:19:33
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MAJA REITAN
Endagars dag 4
00:19:39
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Sindre Finstad
Motionsklassen
00:19:42
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 66
Meråker Mix
Anna Kristine Steinkjer Størseth
Motionsklassen
00:19:43
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ørjan Fløttum
Motionsklassen
00:19:43
Plats: 77
Plats: 35
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Marie Wollan Benum
Motionsklassen
00:19:48
Plats: 78
Plats: 36
Startnr: 47
Lånke IL
Stian Rønning
Motionsklassen
00:19:49
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 30
Inderøy
Bjørn Steinar Røvik
Motionsklassen
00:19:56
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Levina Lönnberg
Motionsklassen
00:19:57
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 79
Helgådal il
Mats Bergsmo
Motionsklassen
00:20:08
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ida Erlandsen
Motion Damer
00:20:13
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:20:21
Plats: 84
Plats: 37
Startnr: 28
Leirådal I.L
Fredrikke Baglo Bjørkeng
Motionsklassen
00:20:22
Plats: 85
Plats: 38
Startnr: 65
Sjetne
Elias Sandrød Hovdal
Motionsklassen
00:20:28
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Katja Schwartz
Motionsklassen
00:20:42
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Aksel Wormdahl
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 196
Vinne IL 2
Torstein Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:20:47
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 183
SPILLUM IL
Anita Hovd
Motionsklassen
00:20:48
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Elice Sundström
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 51
Ole Vig
Modulf Ulseth
Motionsklassen
00:20:53
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 81
Motionsklassen
00:20:55
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 71
Motionsklassen
00:20:55
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 185
Hattfjelldal il
gabriel lande-norheim
Motionsklassen
00:21:03
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 260
FSK Östersund
Erik Hyttsten
Motionsklassen
00:21:07
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Steinar Eriksen
Motionsklassen
00:21:08
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 257
Selbu & Tydal Løperteam lag 1 Drek
Berit Elverum Slundgård
Motion Damer
00:21:09
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 192
Campus Miun IF
Sam Rondung
Motionsklassen
00:21:15
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 201
HV-12
Sara Eek
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 106
Team 3T
Anette Selbo
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 157
Forra IL
Marie Strøm
Motionsklassen
00:21:20
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 98
Motionsklassen
00:21:24
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 180
Adresseavisen
Morten Antonsen
Motionsklassen
00:21:34
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Hilde Olsen
Motionsklassen
00:21:37
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 69
Kullarmark SK
Märta Uebel
Motionsklassen
00:21:43
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 210
Team Skånøy
Marit Denstadli
Endagars dag 4
00:21:44
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 292
Hemit
Siri Berg
Motionsklassen
00:21:46
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Martin Svedal Bergquist
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Leo "Messi" Fransson
Motionsklassen
00:21:51
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Caroline Nilsson
Motion Damer
00:21:56
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 281
RENÅ
Caroline Spets Renå
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:22:04
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 279
HUNT4
Geir Arild Espnes
Endagars dag 4
00:22:06
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 76
Marieby GIF
Marie Ranbrandt
Motionsklassen
00:22:06
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 198
Teeness BIL
Vegard Romundset
Endagars dag 4
00:22:13
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 29
Henning IL
Dina Skjeflo
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 301
HENT AS
Caroline Dutard
Endagars dag 4
00:22:17
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Mona Fjellvær
Motion Damer
00:22:20
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Daniel Rosøy
Motionsklassen
00:22:21
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Hans Petter Grønning
Motionsklassen
00:22:22
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 58
Motionsklassen
00:22:33
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 87
Hedevikens IF
Ronja Revelj
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 95
Röde Runners
David Wolf Watz
Motionsklassen
00:22:48
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Svein Joar Murvold
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 208
Motionsklassen
00:22:53
Plats: 126
Plats: 50
Startnr: 130
Vallbo sk
Björn Östlund
Motionsklassen
00:22:55
Plats: 127
Plats: 50
Startnr: 40
NTE BIL
Inger Beate Følstad
Motionsklassen
00:23:04
Plats: 128
Plats: 50
Startnr: 111
Malvik IL
Aslaug Rustad
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Sigmund Pettersen
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 130
Plats: 51
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Elise Solum Bakken
Motionsklassen
00:23:17
Plats: 131
Plats: 51
Startnr: 244
Byåsen damer
Cobien Claringbould
Motion Damer
00:23:21
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Magnus Gärdin
Motionsklassen
00:23:22
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 90
IL Skauga
Maria Hegerberg
Motionsklassen
00:23:22
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 160
Motionsklassen
00:23:22
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 91
Leik il
Henriette Bakken
Motionsklassen
00:23:24
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 149
Kälens SK
Gunnel Blomberg
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ingrid Vik
Motionsklassen
00:23:31
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 341
Vikaune fæmili and friends
Reidar Andre Vikaune
Endagars dag 4
00:23:31
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 302
Trondheim BoA
Agnes Abelsen
Endagars dag 4
00:23:38
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Alexandra Jarna
Motionsklassen
00:23:39
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Berit Aarstrand
Motionsklassen
00:23:44
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sara Prestberg
Motion Damer
00:23:46
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 143
Lag Olsson
Hanna Karlsson
Motionsklassen
00:23:48
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 57
I.L Aasguten
Even Alstad
Motionsklassen
00:23:50
Plats: 145
Plats: 56
Startnr: 26
Budal i.l
Marthe Vik
Motionsklassen
00:23:51
Plats: 146
Plats: 56
Startnr: 128
BAK-Fram
John Petter HALLAN
Endagars dag 4
00:23:53
Plats: 147
Plats: 56
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Linnea Sæther
Motionsklassen
00:23:53
Plats: 148
Plats: 57
Startnr: 23
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 149
Plats: 57
Startnr: 163
Team Alseth
Anne Grethe Eidevig
Motionsklassen
00:24:03
Plats: 150
Plats: 57
Startnr: 117
Östersunds kommun
Robert Ingvarsson
Motionsklassen
00:24:03
Plats: 151
Plats: 57
Startnr: 155
Team Adonai
Angela Altea
Motionsklassen
00:24:15
Plats: 152
Plats: 57
Startnr: 109
Sætervik UIG
Ellen Stein Buhaug
Motionsklassen
00:24:16
Plats: 153
Plats: 58
Startnr: 86
Möringan
Örjan Bengtsson
Motionsklassen
00:24:17
Plats: 154
Plats: 58
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Odd Aarbogen
Endagars dag 4
00:24:30
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Astrid Lund Ramstad
Motionsklassen
00:24:37
Plats: 156
Plats: 58
Startnr: 92
Rapp IL
Marita Strømsnes
Motionsklassen
00:24:37
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Viktor Olsson
Motionsklassen
00:24:48
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 31
Motionsklassen
00:24:50
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 317
Motionsklassen
00:24:57
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 54
Rønning runners
Aina Rønning Haraldsen
Motionsklassen
00:24:59
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ståle Svendgård
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Solfrid Sørensen
Endagars dag 4
00:25:12
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Børt Are Holmen
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:25:38
Plats: 165
Plats: 62
Startnr: 140
Alsens IF
Nike woxlägd
Motionsklassen
00:25:39
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 278
Motionsklassen
00:25:39
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 145
Mörsils IF
Sara Jonsson
Motionsklassen
00:25:53
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 49
Jämtkraft
Dag Wiklund
Motionsklassen
00:25:58
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:26:06
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Sindre Flønes Harkjerr
Endagars dag 4
00:26:16
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 114
Motionsklassen
00:26:17
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:26:18
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 36
IL Dalebrand
Gry Fornes
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 214
Motionsklassen
00:26:34
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 70
Motionsklassen
00:26:44
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Sølvi Iversen
Endagars dag 4
00:26:53
Plats: 177
Plats: 63
Startnr: 96
Motionsklassen
00:27:01
Plats: 178
Plats: 63
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Trine Walleraunet
Motion Damer
00:27:54
Plats: 179
Plats: 63
Startnr: 60
ATT-Fram
Oskar WANGBERG
Motionsklassen
00:28:44
Plats: 180
Plats: 63
Startnr: 42
Motionsklassen
00:29:58
Plats: 181
Plats: 63
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:31:10
Plats: 182
Plats: 63
Startnr: 24
Blecket
Rasmus "Kipketer" Strindberg
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 183
Plats: 63
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Dina von Heimburg
Endagars dag 4
00:31:18
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 121
NTNU IT
Mona Grudt
Endagars dag 4
00:32:14

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:13:09
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Eskil Blix
Motionsklassen
00:13:37
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
EIRIK LORENTSEN
Motionsklassen
00:13:56
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ermias Y. Araya
Motionsklassen
00:14:42
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jørgen Sæther
Motionsklassen
00:14:43
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Gisle Holberg
Motionsklassen
00:14:53
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Bjørn Dahle
Motionsklassen
00:14:56
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 195
Vinne IL 1
Martin Aurås
Motionsklassen
00:15:21
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGURD FAGERHOLT
Motionsklassen
00:15:27
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 170
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Morten Langseth
Motionsklassen
00:15:46
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Håkon Simonsen
Motionsklassen
00:16:02
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Asbjørn Helge Gaasø
Motionsklassen
00:16:06
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 105
Motionsklassen
00:16:09
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 85
Domstolene
Oliver Fikkan
Motionsklassen
00:16:13
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Ane Tinmannsvik
Motionsklassen
00:16:27
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Andreas Fagerli
Motionsklassen
00:16:28
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 206
Leksvik il
Sture Ramdal
Motionsklassen
00:16:34
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Jon Anders Krokstad
Motionsklassen
00:16:38
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Adrian Skar
Motionsklassen
00:16:39
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Sander Kjelstad
Motionsklassen
00:16:52
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 112
Byneset il
Remy Solem
Motionsklassen
00:16:53
Plats: 23
Plats: 16
Startnr: 215
Rödöns SK
Emma Söderberg
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 38
Sportsgym
Marcus Carlén
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Lars Andreas Solås
Motionsklassen
00:17:12
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Hedberg
Motionsklassen
00:17:24
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Stefan Jacobsen
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Marit Moe Berg
Motionsklassen
00:17:39
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 189
Motionsklassen
00:17:40
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 172
Motionsklassen
00:17:41
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
HENRIK HENRIKSEN
Motionsklassen
00:17:54
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 188
Hallkutarna
Emanuel Lennartsson
Motionsklassen
00:17:55
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Eskild Bjørklimark
Motionsklassen
00:17:58
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 43
Lättja IF
Miriam Sivertsen
Motionsklassen
00:18:08
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 131
Motionsklassen
00:18:11
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Sigurd Solli
Motionsklassen
00:18:12
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 129
Ogndal IL
Erlend Brønstad
Motionsklassen
00:18:12
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 150
Frosta IL
Simen Ulvik Kristiansen
Motionsklassen
00:18:22
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Håvard Johnsen Reitan
Motionsklassen
00:18:22
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 99
Motionsklassen
00:18:23
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 101
Støtet
Kjetil Ekren
Motionsklassen
00:18:24
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Thomas Aspås Pedersen
Motionsklassen
00:18:25
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Erica Ajax
Motionsklassen
00:18:33
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Christian F. Aalberg
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 169
Duveds IF
Ellen Sjölund
Motionsklassen
00:18:47
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 103
Leinstrand IL
Magnus Græsli
Motionsklassen
00:18:48
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 102
Ytterøy
Eline Vandsvik
Motionsklassen
00:18:53
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 205
Nidarosdomen
Åse Huseth
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 67
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 94
I.L Nor
Morten Grut
Motionsklassen
00:18:57
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
May Britt Fuglem
Motionsklassen
00:19:01
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 110
Hommelvik il
Oda Svengård
Motionsklassen
00:19:09
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 197
Namdalseid IL
Morten Gystad Sundvik
Motionsklassen
00:19:13
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 151
Motionsklassen
00:19:15
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 233
Prima
Emilie Hegge
Motionsklassen
00:19:16
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 50
Skogn IL
Erik A Fallan
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 137
Undersåkers IF
Gustav Fritzon
Motionsklassen
00:19:19
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 181
Motionsklassen
00:19:22
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stian Halsen Hammervold
Motionsklassen
00:19:25
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Christerson
Motionsklassen
00:19:27
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Mads Risan Eriksen
Motionsklassen
00:19:28
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Sindre Finstad
Motionsklassen
00:19:42
Plats: 63
Plats: 31
Startnr: 66
Meråker Mix
Anna Kristine Steinkjer Størseth
Motionsklassen
00:19:43
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ørjan Fløttum
Motionsklassen
00:19:43
Plats: 65
Plats: 31
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Marie Wollan Benum
Motionsklassen
00:19:48
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 47
Lånke IL
Stian Rønning
Motionsklassen
00:19:49
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 30
Inderøy
Bjørn Steinar Røvik
Motionsklassen
00:19:56
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Levina Lönnberg
Motionsklassen
00:19:57
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 79
Helgådal il
Mats Bergsmo
Motionsklassen
00:20:08
Plats: 70
Plats: 33
Startnr: 28
Leirådal I.L
Fredrikke Baglo Bjørkeng
Motionsklassen
00:20:22
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 65
Sjetne
Elias Sandrød Hovdal
Motionsklassen
00:20:28
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Katja Schwartz
Motionsklassen
00:20:42
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Aksel Wormdahl
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 196
Vinne IL 2
Torstein Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:20:47
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 183
SPILLUM IL
Anita Hovd
Motionsklassen
00:20:48
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Elice Sundström
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 51
Ole Vig
Modulf Ulseth
Motionsklassen
00:20:53
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 81
Motionsklassen
00:20:55
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 71
Motionsklassen
00:20:55
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 185
Hattfjelldal il
gabriel lande-norheim
Motionsklassen
00:21:03
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 260
FSK Östersund
Erik Hyttsten
Motionsklassen
00:21:07
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Steinar Eriksen
Motionsklassen
00:21:08
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 192
Campus Miun IF
Sam Rondung
Motionsklassen
00:21:15
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 201
HV-12
Sara Eek
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 106
Team 3T
Anette Selbo
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 157
Forra IL
Marie Strøm
Motionsklassen
00:21:20
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 98
Motionsklassen
00:21:24
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 180
Adresseavisen
Morten Antonsen
Motionsklassen
00:21:34
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Hilde Olsen
Motionsklassen
00:21:37
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 69
Kullarmark SK
Märta Uebel
Motionsklassen
00:21:43
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 292
Hemit
Siri Berg
Motionsklassen
00:21:46
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Martin Svedal Bergquist
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Leo "Messi" Fransson
Motionsklassen
00:21:51
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 281
RENÅ
Caroline Spets Renå
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 76
Marieby GIF
Marie Ranbrandt
Motionsklassen
00:22:06
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 29
Henning IL
Dina Skjeflo
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Daniel Rosøy
Motionsklassen
00:22:21
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Hans Petter Grønning
Motionsklassen
00:22:22
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 58
Motionsklassen
00:22:33
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 87
Hedevikens IF
Ronja Revelj
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 95
Röde Runners
David Wolf Watz
Motionsklassen
00:22:48
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Svein Joar Murvold
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 208
Motionsklassen
00:22:53
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 130
Vallbo sk
Björn Östlund
Motionsklassen
00:22:55
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 40
NTE BIL
Inger Beate Følstad
Motionsklassen
00:23:04
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 111
Malvik IL
Aslaug Rustad
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Sigmund Pettersen
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Elise Solum Bakken
Motionsklassen
00:23:17
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Magnus Gärdin
Motionsklassen
00:23:22
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 90
IL Skauga
Maria Hegerberg
Motionsklassen
00:23:22
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 160
Motionsklassen
00:23:22
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 91
Leik il
Henriette Bakken
Motionsklassen
00:23:24
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 149
Kälens SK
Gunnel Blomberg
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ingrid Vik
Motionsklassen
00:23:31
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Alexandra Jarna
Motionsklassen
00:23:39
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Berit Aarstrand
Motionsklassen
00:23:44
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 143
Lag Olsson
Hanna Karlsson
Motionsklassen
00:23:48
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 57
I.L Aasguten
Even Alstad
Motionsklassen
00:23:50
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 26
Budal i.l
Marthe Vik
Motionsklassen
00:23:51
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Linnea Sæther
Motionsklassen
00:23:53
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 23
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 163
Team Alseth
Anne Grethe Eidevig
Motionsklassen
00:24:03
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 117
Östersunds kommun
Robert Ingvarsson
Motionsklassen
00:24:03
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Angela Altea
Motionsklassen
00:24:15
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 109
Sætervik UIG
Ellen Stein Buhaug
Motionsklassen
00:24:16
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 86
Möringan
Örjan Bengtsson
Motionsklassen
00:24:17
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Astrid Lund Ramstad
Motionsklassen
00:24:37
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 92
Rapp IL
Marita Strømsnes
Motionsklassen
00:24:37
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Viktor Olsson
Motionsklassen
00:24:48
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 31
Motionsklassen
00:24:50
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 317
Motionsklassen
00:24:57
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 54
Rønning runners
Aina Rønning Haraldsen
Motionsklassen
00:24:59
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ståle Svendgård
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Børt Are Holmen
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 140
Alsens IF
Nike woxlägd
Motionsklassen
00:25:39
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 278
Motionsklassen
00:25:39
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 145
Mörsils IF
Sara Jonsson
Motionsklassen
00:25:53
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 49
Jämtkraft
Dag Wiklund
Motionsklassen
00:25:58
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 114
Motionsklassen
00:26:17
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 36
IL Dalebrand
Gry Fornes
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 214
Motionsklassen
00:26:34
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 70
Motionsklassen
00:26:44
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 96
Motionsklassen
00:27:01
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 60
ATT-Fram
Oskar WANGBERG
Motionsklassen
00:28:44
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 42
Motionsklassen
00:29:58
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 24
Blecket
Rasmus "Kipketer" Strindberg
Motionsklassen
00:31:11

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:18:29
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 250
Motion Damer
00:18:29
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 255
Byåsen IL
Ane Valås
Motion Damer
00:18:44
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ida Erlandsen
Motion Damer
00:20:13
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 257
Selbu & Tydal Løperteam lag 1 Drek
Berit Elverum Slundgård
Motion Damer
00:21:09
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Caroline Nilsson
Motion Damer
00:21:56
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Mona Fjellvær
Motion Damer
00:22:20
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Cobien Claringbould
Motion Damer
00:23:21
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sara Prestberg
Motion Damer
00:23:46
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Trine Walleraunet
Motion Damer
00:27:54

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Knut Anders Hatlen
Endagars dag 4
00:16:00
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:17:37
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 307
UNINETT
Janne Løberg
Endagars dag 4
00:18:07
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Magnus Grøtte Renå
Endagars dag 4
00:18:31
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:18:42
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Mari Dahl Benum
Endagars dag 4
00:18:43
Plats: 7
Plats: 1
Startnr: 332
Flatås IL
Alf Stensø
Endagars dag 4
00:19:29
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:19:33
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MAJA REITAN
Endagars dag 4
00:19:39
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:20:21
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 210
Team Skånøy
Marit Denstadli
Endagars dag 4
00:21:44
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:22:04
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
Geir Arild Espnes
Endagars dag 4
00:22:06
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Vegard Romundset
Endagars dag 4
00:22:13
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Caroline Dutard
Endagars dag 4
00:22:17
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 341
Vikaune fæmili and friends
Reidar Andre Vikaune
Endagars dag 4
00:23:31
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 302
Trondheim BoA
Agnes Abelsen
Endagars dag 4
00:23:38
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 128
BAK-Fram
John Petter HALLAN
Endagars dag 4
00:23:53
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Odd Aarbogen
Endagars dag 4
00:24:30
Plats: 20
Plats: 3
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Solfrid Sørensen
Endagars dag 4
00:25:12
Plats: 21
Plats: 3
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:25:38
Plats: 22
Plats: 4
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:26:06
Plats: 23
Plats: 4
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Sindre Flønes Harkjerr
Endagars dag 4
00:26:16
Plats: 24
Plats: 4
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:26:18
Plats: 25
Plats: 4
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Sølvi Iversen
Endagars dag 4
00:26:53
Plats: 26
Plats: 4
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:31:10
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Dina von Heimburg
Endagars dag 4
00:31:18
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Mona Grudt
Endagars dag 4
00:32:14