Resultat Åsenfjord - Fattenfjord

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Edvard Vasdal
Motionsklassen
00:27:52
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Senay Fissehatsion
Motionsklassen
00:27:54
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:29:10
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Tomas Hellesø
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 101
Støtet
Einar L. Grilstad
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
JAN OLAV SMALÅS
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sivert Grøtan Eriksen
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jonas Aamodt Moræus
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS MOHOLDT
Motionsklassen
00:30:06
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 150
Frosta IL
Emil Veien
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Øyvind Larsen
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 188
Hallkutarna
Jesper Jacobsson
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 10
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 34
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Andreas Fjorden Ree
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 103
Leinstrand IL
Johannes Svendsen
Motionsklassen
00:31:31
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Christian Johansen
Motionsklassen
00:31:39
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 60
ATT-Fram
Rasmus LIE
Motionsklassen
00:31:49
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 66
Meråker Mix
Astrid Stav
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 90
IL Skauga
Morten Andre Skånøy Søraas
Motionsklassen
00:32:01
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Knut Anders Hatlen
Endagars dag 4
00:32:03
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Simon Lund Eikrem
Endagars dag 4
00:32:05
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 38
Sportsgym
Frida Hallqvist
Motionsklassen
00:32:05
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 94
I.L Nor
Jon Vegard Grut
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 28
Leirådal I.L
Magnus Sivertsen
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 195
Vinne IL 1
Snorre Gudding
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Bjørn Balstad
Motionsklassen
00:32:38
Plats: 28
Plats: 15
Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Øyvind Waage Hanssen-Bauer
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 29
Plats: 15
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kenneth Flaaøien
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 30
Plats: 15
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Aleksander Skoglund
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 31
Plats: 16
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Tom Frode Theigmann
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 32
Plats: 17
Startnr: 181
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Vegard Myklegard Kristiansen
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 169
Duveds IF
Axel Jonsson
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 36
IL Dalebrand
Håkon Kyllo
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Torbjørn Dahle
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 85
Domstolene
Arnstein Fikkan
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:33:25
Plats: 39
Plats: 21
Startnr: 285
Powel
Benjamin Hassel
Endagars dag 4
00:33:26
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 171
Motionsklassen
00:33:33
Plats: 41
Plats: 21
Startnr: 105
Motionsklassen
00:33:44
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
John Leander
Motionsklassen
00:33:48
Plats: 43
Plats: 22
Startnr: 47
Lånke IL
Johnny Bjerkli
Motionsklassen
00:33:51
Plats: 44
Plats: 23
Startnr: 198
Teeness BIL
Dan Östling
Endagars dag 4
00:33:53
Plats: 45
Plats: 23
Startnr: 243
Motion Damer
00:33:56
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 50
Skogn IL
Vegard Hoem
Motionsklassen
00:33:59
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 281
RENÅ
John Thomas Renå
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 71
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 49
Plats: 25
Startnr: 129
Ogndal IL
Ola Berget
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 277
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 166
Motionsklassen
00:34:14
Plats: 52
Plats: 26
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Kasper Remseth
Motionsklassen
00:34:16
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 108
Motionsklassen
00:34:17
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 67
Motionsklassen
00:34:20
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 128
BAK-Fram
Knut DAHLEN ASPENES
Endagars dag 4
00:34:24
Plats: 56
Plats: 28
Startnr: 24
Blecket
William "Gunde" Selander
Motionsklassen
00:34:25
Plats: 57
Plats: 28
Startnr: 114
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 58
Plats: 28
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Kristian Loftesnes
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 59
Plats: 29
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:34:31
Plats: 60
Plats: 29
Startnr: 172
Motionsklassen
00:34:48
Plats: 61
Plats: 29
Startnr: 110
Hommelvik il
Mads Halstadtrø
Motionsklassen
00:35:01
Plats: 62
Plats: 30
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Øyvind Øyen
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 63
Plats: 30
Startnr: 206
Leksvik il
Odd Øyvind Hovstein
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 189
Motionsklassen
00:35:10
Plats: 65
Plats: 31
Startnr: 148
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 66
Plats: 31
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Miki Dawit Kifle
Motionsklassen
00:35:12
Plats: 67
Plats: 31
Startnr: 131
Motionsklassen
00:35:26
Plats: 68
Plats: 31
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:35:30
Plats: 69
Plats: 31
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:30
Plats: 70
Plats: 31
Startnr: 99
Motionsklassen
00:35:32
Plats: 71
Plats: 31
Startnr: 117
Östersunds kommun
Maria Boberg
Motionsklassen
00:35:34
Plats: 72
Plats: 31
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Magnus Valøen
Motionsklassen
00:35:37
Plats: 73
Plats: 31
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Helene Myhrberg
Motionsklassen
00:35:46
Plats: 74
Plats: 31
Startnr: 56
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 75
Plats: 31
Startnr: 342
Mostadmark
Katharina Börms
Endagars dag 4
00:35:58
Plats: 76
Plats: 31
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Magnus Ressem Gustavsen
Motionsklassen
00:35:58
Plats: 77
Plats: 32
Startnr: 26
Budal i.l
Martin Solberg
Motionsklassen
00:36:07
Plats: 78
Plats: 32
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Jan Isak Wassdahl
Endagars dag 4
00:36:07
Plats: 79
Plats: 32
Startnr: 245
Motion Damer
00:36:10
Plats: 80
Plats: 32
Startnr: 112
Byneset il
Siri Klevset
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 81
Plats: 33
Startnr: 143
Lag Olsson
Anders Lisspers
Motionsklassen
00:36:15
Plats: 82
Plats: 33
Startnr: 180
Adresseavisen
Terje Opheim
Motionsklassen
00:36:18
Plats: 83
Plats: 33
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ingebrikt Bones
Motionsklassen
00:36:23
Plats: 84
Plats: 33
Startnr: 196
Vinne IL 2
Martin Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:36:24
Plats: 85
Plats: 34
Startnr: 86
Möringan
Björn Anderson
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 86
Plats: 34
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Erik Robert Zimmermann
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 87
Plats: 35
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingvild Ytterhus Utengen
Motion Damer
00:36:30
Plats: 88
Plats: 36
Startnr: 65
Sjetne
Per Erling Myhre
Motionsklassen
00:36:39
Plats: 89
Plats: 37
Startnr: 95
Röde Runners
Robert Björngard
Motionsklassen
00:36:53
Plats: 90
Plats: 37
Startnr: 183
SPILLUM IL
Emil Elstad
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 91
Plats: 38
Startnr: 157
Forra IL
Henrik Fossbakk
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 92
Plats: 39
Startnr: 155
Team Adonai
Håkon Indrestrand
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 93
Plats: 39
Startnr: 49
Jämtkraft
Hans-Olof Eriksson
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 94
Plats: 39
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Christer Kristoffersen
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 95
Plats: 39
Startnr: 83
Motionsklassen
00:37:27
Plats: 96
Plats: 39
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Erik Tharaldsen
Motionsklassen
00:37:33
Plats: 97
Plats: 40
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Magnus Sandvik
Endagars dag 4
00:37:34
Plats: 98
Plats: 40
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:37:35
Plats: 99
Plats: 41
Startnr: 111
Malvik IL
Hans Jakob Jakobsen
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 100
Plats: 42
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Magnus Svensson
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 101
Plats: 42
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ragnhild Wingan
Motionsklassen
00:37:46
Plats: 102
Plats: 42
Startnr: 163
Team Alseth
Ingrun Alseth
Motionsklassen
00:37:49
Plats: 103
Plats: 42
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Kai Roger Stensen
Motionsklassen
00:37:57
Plats: 104
Plats: 42
Startnr: 149
Kälens SK
Andreas Johansson
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 105
Plats: 42
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mimmi "Lilla" Björn
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 106
Plats: 42
Startnr: 205
Nidarosdomen
David Scott Hamnes
Motionsklassen
00:38:08
Plats: 107
Plats: 42
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:38:10
Plats: 108
Plats: 43
Startnr: 42
Motionsklassen
00:38:10
Plats: 109
Plats: 43
Startnr: 233
Prima
Stig Nilsen
Motionsklassen
00:38:13
Plats: 110
Plats: 43
Startnr: 138
Brunflo IF
Johanna Ågran
Motionsklassen
00:38:20
Plats: 111
Plats: 44
Startnr: 98
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 112
Plats: 44
Startnr: 79
Helgådal il
Silje Aksnes
Motionsklassen
00:38:38
Plats: 113
Plats: 44
Startnr: 106
Team 3T
Andrea Rossvold
Motionsklassen
00:38:38
Plats: 114
Plats: 44
Startnr: 58
Motionsklassen
00:38:38
Plats: 115
Plats: 45
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Lars Magnusson
Motionsklassen
00:38:56
Plats: 116
Plats: 45
Startnr: 214
Motionsklassen
00:38:59
Plats: 117
Plats: 45
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sigurd farbu
Motionsklassen
00:39:06
Plats: 118
Plats: 46
Startnr: 197
Namdalseid IL
Torstein Bjørhusdal
Motionsklassen
00:39:06
Plats: 119
Plats: 47
Startnr: 215
Rödöns SK
Matilda Winblad
Motionsklassen
00:39:24
Plats: 120
Plats: 47
Startnr: 130
Vallbo sk
Jesper Kramers
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 121
Plats: 47
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Stefan Forsgren
Motionsklassen
00:39:31
Plats: 122
Plats: 47
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Tor Inge Indset
Motionsklassen
00:39:37
Plats: 123
Plats: 47
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Håvard Johnsen Reitan
Motionsklassen
00:39:43
Plats: 124
Plats: 47
Startnr: 232
Motionsklassen
00:39:43
Plats: 125
Plats: 47
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
HEDVIG BAKKEN
Endagars dag 4
00:40:01
Plats: 126
Plats: 47
Startnr: 317
Motionsklassen
00:40:03
Plats: 127
Plats: 47
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dan Fritzon
Motionsklassen
00:40:05
Plats: 128
Plats: 47
Startnr: 341
Vikaune fæmili and friends
Stein Ketil Rånes
Endagars dag 4
00:40:06
Plats: 129
Plats: 47
Startnr: 207
Motionsklassen
00:40:09
Plats: 130
Plats: 48
Startnr: 91
Leik il
Jorid Sunnset
Motionsklassen
00:40:13
Plats: 131
Plats: 49
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kristin Haugskott
Motion Damer
00:40:15
Plats: 132
Plats: 49
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Ola Øfstedal
Motionsklassen
00:40:28
Plats: 133
Plats: 49
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:40:34
Plats: 134
Plats: 49
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Nan Grethe Søraunet
Endagars dag 4
00:40:35
Plats: 135
Plats: 49
Startnr: 54
Rønning runners
Ragnhild Rønning
Motionsklassen
00:40:38
Plats: 136
Plats: 49
Startnr: 76
Marieby GIF
Robban Walenty
Motionsklassen
00:40:45
Plats: 137
Plats: 50
Startnr: 249
Motion Damer
00:40:50
Plats: 138
Plats: 50
Startnr: 40
NTE BIL
Magnus Solli Haukaas
Motionsklassen
00:41:06
Plats: 139
Plats: 50
Startnr: 250
Motion Damer
00:41:10
Plats: 140
Plats: 51
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Stig Winge
Motionsklassen
00:41:12
Plats: 141
Plats: 51
Startnr: 151
Motionsklassen
00:41:14
Plats: 142
Plats: 51
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Melker Olsen
Motionsklassen
00:41:28
Plats: 143
Plats: 51
Startnr: 301
HENT AS
Kristian Herringbotn
Endagars dag 4
00:41:31
Plats: 144
Plats: 51
Startnr: 201
HV-12
Terje Bårsaune
Motionsklassen
00:41:33
Plats: 145
Plats: 51
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Mari Jenssen
Motion Damer
00:41:47
Plats: 146
Plats: 51
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Geir Morten Oddebug
Endagars dag 4
00:41:59
Plats: 147
Plats: 51
Startnr: 30
Inderøy
Bjørn Ivar Wågan
Motionsklassen
00:42:00
Plats: 148
Plats: 51
Startnr: 102
Ytterøy
Børge Winje
Motionsklassen
00:42:11
Plats: 149
Plats: 52
Startnr: 145
Mörsils IF
Veronica Warstedt
Motionsklassen
00:42:24
Plats: 150
Plats: 52
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Sara-Kajsa Hermansson
Motion Damer
00:42:32
Plats: 151
Plats: 53
Startnr: 237
Teknikens Under
Daniel Nilsson
Motionsklassen
00:42:33
Plats: 152
Plats: 53
Startnr: 192
Campus Miun IF
Magnus Norberg
Motionsklassen
00:42:35
Plats: 153
Plats: 53
Startnr: 29
Henning IL
Kristian Småvik
Motionsklassen
00:42:51
Plats: 154
Plats: 53
Startnr: 210
Team Skånøy
Ask Kirkeby
Endagars dag 4
00:42:53
Plats: 155
Plats: 53
Startnr: 81
Motionsklassen
00:42:57
Plats: 156
Plats: 53
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Lars Håvard Tømmervik
Endagars dag 4
00:42:57
Plats: 157
Plats: 53
Startnr: 92
Rapp IL
Lene Kristin Hovdal
Motionsklassen
00:43:10
Plats: 158
Plats: 54
Startnr: 244
Byåsen damer
Anne Berit Lund
Motion Damer
00:43:56
Plats: 159
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Patrik Åslund
Motionsklassen
00:43:57
Plats: 160
Plats: 55
Startnr: 96
Motionsklassen
00:44:15
Plats: 161
Plats: 55
Startnr: 160
Motionsklassen
00:44:33
Plats: 162
Plats: 55
Startnr: 140
Alsens IF
Adam Åsenlund
Motionsklassen
00:44:41
Plats: 163
Plats: 55
Startnr: 121
NTNU IT
Jeanette Helmersen
Endagars dag 4
00:44:51
Plats: 164
Plats: 55
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Hege Kristine Natland Dahlen
Motionsklassen
00:45:37
Plats: 165
Plats: 55
Startnr: 260
FSK Östersund
Caroline Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:45:48
Plats: 166
Plats: 55
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Hans Kristian Musum
Motionsklassen
00:45:50
Plats: 167
Plats: 56
Startnr: 302
Trondheim BoA
John Emil Skaret
Endagars dag 4
00:45:51
Plats: 168
Plats: 56
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Tjärnås
Motionsklassen
00:46:44
Plats: 169
Plats: 56
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Heidi Hagestande
Endagars dag 4
00:47:11
Plats: 170
Plats: 56
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tobias Lundgren
Motionsklassen
00:47:28
Plats: 171
Plats: 56
Startnr: 57
I.L Aasguten
Ingeborg Einarsve Nikolaisen
Motionsklassen
00:47:37
Plats: 172
Plats: 57
Startnr: 142
Motionsklassen
00:47:38
Plats: 173
Plats: 58
Startnr: 292
Hemit
Hans Arvid Hellan
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 174
Plats: 58
Startnr: 51
Motionsklassen
00:47:49
Plats: 175
Plats: 58
Startnr: 61
Motionsklassen
00:47:57
Plats: 176
Plats: 59
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mireille Van Beekvelt
Motionsklassen
00:48:39
Plats: 177
Plats: 60
Startnr: 279
HUNT4
Gunnhild Åberge Vie
Endagars dag 4
00:49:19
Plats: 178
Plats: 60
Startnr: 70
Motionsklassen
00:50:03
Plats: 179
Plats: 60
Startnr: 153
Motionsklassen
00:50:13
Plats: 180
Plats: 60
Startnr: 307
UNINETT
Olav Kvittem
Endagars dag 4
00:50:22
Plats: 181
Plats: 60
Startnr: 238
Motionsklassen
00:51:36
Plats: 182
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Jon Torkild Pettersen
Motionsklassen
00:54:17
Plats: 183
Plats: 62
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:55:54
Plats: 184
Plats: 62
Startnr: 332
Flatås IL
Hanne Formo
Endagars dag 4
01:01:30

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Edvard Vasdal
Motionsklassen
00:27:52
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Senay Fissehatsion
Motionsklassen
00:27:54
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Tomas Hellesø
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 101
Støtet
Einar L. Grilstad
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
JAN OLAV SMALÅS
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sivert Grøtan Eriksen
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jonas Aamodt Moræus
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS MOHOLDT
Motionsklassen
00:30:06
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 150
Frosta IL
Emil Veien
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Øyvind Larsen
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 188
Hallkutarna
Jesper Jacobsson
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 10
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 34
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Andreas Fjorden Ree
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 103
Leinstrand IL
Johannes Svendsen
Motionsklassen
00:31:31
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Christian Johansen
Motionsklassen
00:31:39
Plats: 17
Plats: 13
Startnr: 60
ATT-Fram
Rasmus LIE
Motionsklassen
00:31:49
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 66
Meråker Mix
Astrid Stav
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 90
IL Skauga
Morten Andre Skånøy Søraas
Motionsklassen
00:32:01
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 38
Sportsgym
Frida Hallqvist
Motionsklassen
00:32:05
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 94
I.L Nor
Jon Vegard Grut
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 28
Leirådal I.L
Magnus Sivertsen
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 195
Vinne IL 1
Snorre Gudding
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Bjørn Balstad
Motionsklassen
00:32:38
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Øyvind Waage Hanssen-Bauer
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kenneth Flaaøien
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Aleksander Skoglund
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Tom Frode Theigmann
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 181
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Vegard Myklegard Kristiansen
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 169
Duveds IF
Axel Jonsson
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 36
IL Dalebrand
Håkon Kyllo
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Torbjørn Dahle
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 85
Domstolene
Arnstein Fikkan
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 171
Motionsklassen
00:33:33
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 105
Motionsklassen
00:33:44
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
John Leander
Motionsklassen
00:33:48
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 47
Lånke IL
Johnny Bjerkli
Motionsklassen
00:33:51
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 50
Skogn IL
Vegard Hoem
Motionsklassen
00:33:59
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 281
RENÅ
John Thomas Renå
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 71
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 129
Ogndal IL
Ola Berget
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 277
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 166
Motionsklassen
00:34:14
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Kasper Remseth
Motionsklassen
00:34:16
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 108
Motionsklassen
00:34:17
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 67
Motionsklassen
00:34:20
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 24
Blecket
William "Gunde" Selander
Motionsklassen
00:34:25
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 114
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Kristian Loftesnes
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 172
Motionsklassen
00:34:48
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 110
Hommelvik il
Mads Halstadtrø
Motionsklassen
00:35:01
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Øyvind Øyen
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 206
Leksvik il
Odd Øyvind Hovstein
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 189
Motionsklassen
00:35:10
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 148
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Miki Dawit Kifle
Motionsklassen
00:35:12
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 131
Motionsklassen
00:35:26
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:35:30
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 99
Motionsklassen
00:35:32
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 117
Östersunds kommun
Maria Boberg
Motionsklassen
00:35:34
Plats: 62
Plats: 30
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Magnus Valøen
Motionsklassen
00:35:37
Plats: 63
Plats: 30
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Helene Myhrberg
Motionsklassen
00:35:46
Plats: 64
Plats: 30
Startnr: 56
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 65
Plats: 30
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Magnus Ressem Gustavsen
Motionsklassen
00:35:58
Plats: 66
Plats: 31
Startnr: 26
Budal i.l
Martin Solberg
Motionsklassen
00:36:07
Plats: 67
Plats: 31
Startnr: 112
Byneset il
Siri Klevset
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 68
Plats: 32
Startnr: 143
Lag Olsson
Anders Lisspers
Motionsklassen
00:36:15
Plats: 69
Plats: 32
Startnr: 180
Adresseavisen
Terje Opheim
Motionsklassen
00:36:18
Plats: 70
Plats: 32
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ingebrikt Bones
Motionsklassen
00:36:23
Plats: 71
Plats: 32
Startnr: 196
Vinne IL 2
Martin Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:36:24
Plats: 72
Plats: 33
Startnr: 86
Möringan
Björn Anderson
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 73
Plats: 33
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Erik Robert Zimmermann
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 74
Plats: 34
Startnr: 65
Sjetne
Per Erling Myhre
Motionsklassen
00:36:39
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 95
Röde Runners
Robert Björngard
Motionsklassen
00:36:53
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 183
SPILLUM IL
Emil Elstad
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 77
Plats: 36
Startnr: 157
Forra IL
Henrik Fossbakk
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 155
Team Adonai
Håkon Indrestrand
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 49
Jämtkraft
Hans-Olof Eriksson
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Christer Kristoffersen
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 83
Motionsklassen
00:37:27
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Erik Tharaldsen
Motionsklassen
00:37:33
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 111
Malvik IL
Hans Jakob Jakobsen
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Magnus Svensson
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ragnhild Wingan
Motionsklassen
00:37:46
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 163
Team Alseth
Ingrun Alseth
Motionsklassen
00:37:49
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Kai Roger Stensen
Motionsklassen
00:37:57
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 149
Kälens SK
Andreas Johansson
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 89
Plats: 39
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mimmi "Lilla" Björn
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 90
Plats: 39
Startnr: 205
Nidarosdomen
David Scott Hamnes
Motionsklassen
00:38:08
Plats: 91
Plats: 39
Startnr: 42
Motionsklassen
00:38:10
Plats: 92
Plats: 39
Startnr: 233
Prima
Stig Nilsen
Motionsklassen
00:38:13
Plats: 93
Plats: 39
Startnr: 138
Brunflo IF
Johanna Ågran
Motionsklassen
00:38:20
Plats: 94
Plats: 40
Startnr: 98
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 95
Plats: 40
Startnr: 79
Helgådal il
Silje Aksnes
Motionsklassen
00:38:38
Plats: 96
Plats: 40
Startnr: 106
Team 3T
Andrea Rossvold
Motionsklassen
00:38:38
Plats: 97
Plats: 40
Startnr: 58
Motionsklassen
00:38:38
Plats: 98
Plats: 41
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Lars Magnusson
Motionsklassen
00:38:56
Plats: 99
Plats: 41
Startnr: 214
Motionsklassen
00:38:59
Plats: 100
Plats: 41
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sigurd farbu
Motionsklassen
00:39:06
Plats: 101
Plats: 42
Startnr: 197
Namdalseid IL
Torstein Bjørhusdal
Motionsklassen
00:39:06
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 215
Rödöns SK
Matilda Winblad
Motionsklassen
00:39:24
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 130
Vallbo sk
Jesper Kramers
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Stefan Forsgren
Motionsklassen
00:39:31
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Tor Inge Indset
Motionsklassen
00:39:37
Plats: 106
Plats: 43
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Håvard Johnsen Reitan
Motionsklassen
00:39:43
Plats: 107
Plats: 43
Startnr: 232
Motionsklassen
00:39:43
Plats: 108
Plats: 43
Startnr: 317
Motionsklassen
00:40:03
Plats: 109
Plats: 43
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dan Fritzon
Motionsklassen
00:40:05
Plats: 110
Plats: 43
Startnr: 207
Motionsklassen
00:40:09
Plats: 111
Plats: 44
Startnr: 91
Leik il
Jorid Sunnset
Motionsklassen
00:40:13
Plats: 112
Plats: 45
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Ola Øfstedal
Motionsklassen
00:40:28
Plats: 113
Plats: 45
Startnr: 54
Rønning runners
Ragnhild Rønning
Motionsklassen
00:40:38
Plats: 114
Plats: 45
Startnr: 76
Marieby GIF
Robban Walenty
Motionsklassen
00:40:45
Plats: 115
Plats: 46
Startnr: 40
NTE BIL
Magnus Solli Haukaas
Motionsklassen
00:41:06
Plats: 116
Plats: 46
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Stig Winge
Motionsklassen
00:41:12
Plats: 117
Plats: 46
Startnr: 151
Motionsklassen
00:41:14
Plats: 118
Plats: 46
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Melker Olsen
Motionsklassen
00:41:28
Plats: 119
Plats: 46
Startnr: 201
HV-12
Terje Bårsaune
Motionsklassen
00:41:33
Plats: 120
Plats: 46
Startnr: 30
Inderøy
Bjørn Ivar Wågan
Motionsklassen
00:42:00
Plats: 121
Plats: 46
Startnr: 102
Ytterøy
Børge Winje
Motionsklassen
00:42:11
Plats: 122
Plats: 47
Startnr: 145
Mörsils IF
Veronica Warstedt
Motionsklassen
00:42:24
Plats: 123
Plats: 47
Startnr: 237
Teknikens Under
Daniel Nilsson
Motionsklassen
00:42:33
Plats: 124
Plats: 47
Startnr: 192
Campus Miun IF
Magnus Norberg
Motionsklassen
00:42:35
Plats: 125
Plats: 47
Startnr: 29
Henning IL
Kristian Småvik
Motionsklassen
00:42:51
Plats: 126
Plats: 47
Startnr: 81
Motionsklassen
00:42:57
Plats: 127
Plats: 47
Startnr: 92
Rapp IL
Lene Kristin Hovdal
Motionsklassen
00:43:10
Plats: 128
Plats: 48
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Patrik Åslund
Motionsklassen
00:43:57
Plats: 129
Plats: 48
Startnr: 96
Motionsklassen
00:44:15
Plats: 130
Plats: 48
Startnr: 160
Motionsklassen
00:44:33
Plats: 131
Plats: 48
Startnr: 140
Alsens IF
Adam Åsenlund
Motionsklassen
00:44:41
Plats: 132
Plats: 48
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Hege Kristine Natland Dahlen
Motionsklassen
00:45:37
Plats: 133
Plats: 48
Startnr: 260
FSK Östersund
Caroline Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:45:48
Plats: 134
Plats: 48
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Hans Kristian Musum
Motionsklassen
00:45:50
Plats: 135
Plats: 49
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Tjärnås
Motionsklassen
00:46:44
Plats: 136
Plats: 49
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tobias Lundgren
Motionsklassen
00:47:28
Plats: 137
Plats: 49
Startnr: 57
I.L Aasguten
Ingeborg Einarsve Nikolaisen
Motionsklassen
00:47:37
Plats: 138
Plats: 50
Startnr: 142
Motionsklassen
00:47:38
Plats: 139
Plats: 51
Startnr: 292
Hemit
Hans Arvid Hellan
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 140
Plats: 51
Startnr: 51
Motionsklassen
00:47:49
Plats: 141
Plats: 51
Startnr: 61
Motionsklassen
00:47:57
Plats: 142
Plats: 52
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mireille Van Beekvelt
Motionsklassen
00:48:39
Plats: 143
Plats: 53
Startnr: 70
Motionsklassen
00:50:03
Plats: 144
Plats: 53
Startnr: 153
Motionsklassen
00:50:13
Plats: 145
Plats: 53
Startnr: 238
Motionsklassen
00:51:36
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Jon Torkild Pettersen
Motionsklassen
00:54:17

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:33:56
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:30
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 245
Motion Damer
00:36:10
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingvild Ytterhus Utengen
Motion Damer
00:36:30
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kristin Haugskott
Motion Damer
00:40:15
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 249
Motion Damer
00:40:50
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:41:10
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Mari Jenssen
Motion Damer
00:41:47
Plats: 9
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Sara-Kajsa Hermansson
Motion Damer
00:42:32
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Anne Berit Lund
Motion Damer
00:43:56

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:29:10
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Knut Anders Hatlen
Endagars dag 4
00:32:03
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Simon Lund Eikrem
Endagars dag 4
00:32:05
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:33:25
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Benjamin Hassel
Endagars dag 4
00:33:26
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 198
Teeness BIL
Dan Östling
Endagars dag 4
00:33:53
Plats: 7
Plats: 1
Startnr: 128
BAK-Fram
Knut DAHLEN ASPENES
Endagars dag 4
00:34:24
Plats: 8
Plats: 1
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:34:31
Plats: 9
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Katharina Börms
Endagars dag 4
00:35:58
Plats: 10
Plats: 1
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Jan Isak Wassdahl
Endagars dag 4
00:36:07
Plats: 11
Plats: 1
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Magnus Sandvik
Endagars dag 4
00:37:34
Plats: 12
Plats: 1
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:37:35
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:38:10
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
HEDVIG BAKKEN
Endagars dag 4
00:40:01
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 341
Vikaune fæmili and friends
Stein Ketil Rånes
Endagars dag 4
00:40:06
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:40:34
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Nan Grethe Søraunet
Endagars dag 4
00:40:35
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Kristian Herringbotn
Endagars dag 4
00:41:31
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Geir Morten Oddebug
Endagars dag 4
00:41:59
Plats: 20
Plats: 3
Startnr: 210
Team Skånøy
Ask Kirkeby
Endagars dag 4
00:42:53
Plats: 21
Plats: 3
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Lars Håvard Tømmervik
Endagars dag 4
00:42:57
Plats: 22
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Jeanette Helmersen
Endagars dag 4
00:44:51
Plats: 23
Plats: 3
Startnr: 302
Trondheim BoA
John Emil Skaret
Endagars dag 4
00:45:51
Plats: 24
Plats: 3
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Heidi Hagestande
Endagars dag 4
00:47:11
Plats: 25
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
Gunnhild Åberge Vie
Endagars dag 4
00:49:19
Plats: 26
Plats: 3
Startnr: 307
UNINETT
Olav Kvittem
Endagars dag 4
00:50:22
Plats: 27
Plats: 3
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:55:54
Plats: 28
Plats: 3
Startnr: 332
Flatås IL
Hanne Formo
Endagars dag 4
01:01:30