Resultat Fattenfjord - Steinvikholmen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
KRISTIAN WOLDVIK
Motionsklassen
00:26:42
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Motionsklassen
00:26:52
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
DADAFO DHAQABI
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 38
Sportsgym
Olle Olsson
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Magnus Warvik
Motionsklassen
00:28:27
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Magnus Drøyvold
Motionsklassen
00:28:54
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Mattias Bångman
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 129
Ogndal IL
Erik Kjøsnes Wekre
Motionsklassen
00:29:37
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Peder Talsnes
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Morten Grunnhov
Motionsklassen
00:29:49
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Johansen Strandheim
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 232
TrønderEnergi
Abdurrahman Hir
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 4
Strindheim IL
Henning Andersson
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 188
Hallkutarna
Christian Olsson
Motionsklassen
00:30:10
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 10
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vegard Stav
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 195
Vinne IL 1
Trond Andre Kolstad
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Arne Berg
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 342
Mostadmark
Tomas Renå
Endagars dag 4
00:31:12
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Lars Ole Hageskal
Motionsklassen
00:31:49
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 94
I.L Nor
Martin Muan
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 206
Leksvik il
Gunstein Aaring
Motionsklassen
00:31:52
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 116
Motionsklassen
00:31:55
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Bård Aksnes
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bernt Emil Rognes
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Hjeldnes
Motionsklassen
00:32:17
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:32:23
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 28
Leirådal I.L
Kristian Nessemo
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Andreas Skoglund
Motionsklassen
00:32:41
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Per Hjalmarsson
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 47
Lånke IL
Bård Kjesbu
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 50
Skogn IL
Håkon Skaufel
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 33
Plats: 22
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
KAY ARNE SANDVIK
Motionsklassen
00:32:54
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 163
Team Alseth
Ståle Alseth Eikebrokk
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Kristian Aftret Haave
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 91
Leik il
Daniel Finnanger
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Øyvind Waage Hanssen-Bauer
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 65
Sjetne
Frode Wang
Motionsklassen
00:33:23
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kjell vidar norheim
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 210
Team Skånøy
Sindre Skånøy
Endagars dag 4
00:33:29
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 142
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 98
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Vegard Hjelmstadbakk
Motionsklassen
00:33:56
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 138
Brunflo IF
Lars Johansson
Motionsklassen
00:33:58
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ola H. Balestrand
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 92
Rapp IL
Espen Skjevik
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 47
Plats: 30
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Tomas Oliver Waldal Verstad
Motionsklassen
00:34:11
Plats: 48
Plats: 30
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:34:14
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Kvatningen
Motionsklassen
00:34:23
Plats: 50
Plats: 31
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Ola Andreas Skjermo
Endagars dag 4
00:34:25
Plats: 51
Plats: 31
Startnr: 255
Byåsen IL
Synne Reitan
Motion Damer
00:34:26
Plats: 52
Plats: 32
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jan Martin A.Dahlen
Motionsklassen
00:34:34
Plats: 53
Plats: 33
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kjersti Nordberg
Motion Damer
00:34:34
Plats: 54
Plats: 33
Startnr: 60
ATT-Fram
Stig PETTERSEN
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 55
Plats: 33
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ole Kristian Husby
Motionsklassen
00:34:41
Plats: 56
Plats: 33
Startnr: 196
Vinne IL 2
Maren Smulan Sagland
Motionsklassen
00:34:46
Plats: 57
Plats: 34
Startnr: 112
Byneset il
Fredrik Opland
Motionsklassen
00:34:48
Plats: 58
Plats: 35
Startnr: 302
Trondheim BoA
Tord Holan
Endagars dag 4
00:34:49
Plats: 59
Plats: 35
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
Hild Sissel Vannebo
Motion Damer
00:35:03
Plats: 60
Plats: 36
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Trond Sliper
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 61
Plats: 36
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Anne Karen Aanonli
Motion Damer
00:35:12
Plats: 62
Plats: 36
Startnr: 151
Motionsklassen
00:35:15
Plats: 63
Plats: 36
Startnr: 160
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 64
Plats: 36
Startnr: 150
Frosta IL
Emil Veien
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 65
Plats: 37
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Magnus Ressem Gustavsen
Motionsklassen
00:35:26
Plats: 66
Plats: 38
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:35:31
Plats: 67
Plats: 38
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Knut Arne Kissten
Motionsklassen
00:35:38
Plats: 68
Plats: 38
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:41
Plats: 69
Plats: 38
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Lars Petter Myrene
Endagars dag 4
00:35:42
Plats: 70
Plats: 38
Startnr: 103
Leinstrand IL
Fredrik Svendsen
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 71
Plats: 39
Startnr: 140
Alsens IF
Emil Malmtot
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 72
Plats: 39
Startnr: 111
Malvik IL
Rosetta Steeneveldt
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 73
Plats: 40
Startnr: 149
Kälens SK
Frej van den Brink
Motionsklassen
00:36:05
Plats: 74
Plats: 40
Startnr: 183
SPILLUM IL
Ådne Geitsund
Motionsklassen
00:36:07
Plats: 75
Plats: 41
Startnr: 260
FSK Östersund
Christoffer Svedin
Motionsklassen
00:36:09
Plats: 76
Plats: 41
Startnr: 307
UNINETT
Kay Morten Myrbekk
Endagars dag 4
00:36:15
Plats: 77
Plats: 41
Startnr: 57
I.L Aasguten
Verner Juliussen
Motionsklassen
00:36:18
Plats: 78
Plats: 42
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Frida Haugskott
Motion Damer
00:36:19
Plats: 79
Plats: 42
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Jon Inge Kyllotrø
Motionsklassen
00:36:23
Plats: 80
Plats: 42
Startnr: 66
Meråker Mix
Jørgen Alte
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 81
Plats: 42
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mimmi "Lilla" Björn
Motionsklassen
00:36:28
Plats: 82
Plats: 42
Startnr: 281
RENÅ
Espen Solheim
Motionsklassen
00:36:32
Plats: 83
Plats: 42
Startnr: 105
Politiets IL Sør-Trøndelag
Kirsti Dagrun Norvik
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 84
Plats: 43
Startnr: 198
Teeness BIL
Arne Ingebrigtsen
Endagars dag 4
00:36:48
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Frode Trangmyr
Motionsklassen
00:36:58
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Johan Sundberg
Motionsklassen
00:37:01
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 40
NTE BIL
Ingjer Ofstad
Motionsklassen
00:37:18
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 317
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 285
Powel
Silje Dahl Benum
Endagars dag 4
00:37:25
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 172
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 24
Blecket
Mårten Eneberg
Motionsklassen
00:37:56
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 26
Budal i.l
Tove Endalsvoll
Motionsklassen
00:37:56
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Robin Winter Fløan
Motionsklassen
00:38:00
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Egil Dahlstrø
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 63
Motionsklassen
00:38:16
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 201
HV-12
Håkon Bårsaune
Motionsklassen
00:38:25
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Göstas
Motionsklassen
00:38:27
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Albin Cooper
Motionsklassen
00:38:28
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 95
Röde Runners
Tobias Linestrand
Motionsklassen
00:38:40
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 30
Inderøy
Hege Sundseth
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 117
Östersunds kommun
Björn Sandal
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 85
Domstolene
Gunnar Kvitsand
Motionsklassen
00:38:47
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 292
Hemit
Ørnulf Landfald
Motionsklassen
00:38:49
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Gustav Hedström
Motionsklassen
00:38:49
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 157
Forra IL
Sondre Korstad
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jörgen Svedin
Motionsklassen
00:38:54
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Odd Magne Gjersvold
Motionsklassen
00:38:56
Plats: 108
Plats: 44
Startnr: 36
IL Dalebrand
Knut Anders Bjørgen
Motionsklassen
00:38:57
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 276
Endagars dag 4
00:39:05
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 90
IL Skauga
Elin Skånøy
Motionsklassen
00:39:07
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Erik Simonsen
Motionsklassen
00:39:12
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 153
Motionsklassen
00:39:14
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 86
Möringan
Annica Boije
Motionsklassen
00:39:19
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 145
Mörsils IF
Martin Warstedt
Motionsklassen
00:39:21
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 79
Helgådal il
Jonny Haugan
Motionsklassen
00:39:24
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 205
Nidarosdomen
Lars Øyvind Berg
Motionsklassen
00:39:31
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Håkan Svensson
Motionsklassen
00:39:37
Plats: 118
Plats: 47
Startnr: 244
Byåsen damer
Ingunn Skaufel
Motion Damer
00:39:46
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 99
Motionsklassen
00:39:52
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 233
Prima
Jan Øystein Sørum
Motionsklassen
00:39:54
Plats: 121
Plats: 48
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Anne Marie Lund Eikrem
Endagars dag 4
00:39:55
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Øystein Grøvlen
Endagars dag 4
00:39:56
Plats: 123
Plats: 48
Startnr: 106
Team 3T
Tommy Moen Tharaldsen
Motionsklassen
00:39:56
Plats: 124
Plats: 48
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Brit Sandaune
Motionsklassen
00:40:03
Plats: 125
Plats: 48
Startnr: 243
Motion Damer
00:40:07
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 29
Henning IL
Eirik Kavli
Motionsklassen
00:40:09
Plats: 127
Plats: 49
Startnr: 180
Adresseavisen
Terje Opheim
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 128
Plats: 49
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Jakob Lund
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 129
Plats: 50
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Hakon Valgeirsson
Motionsklassen
00:40:14
Plats: 130
Plats: 51
Startnr: 61
Motionsklassen
00:40:14
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 197
Namdalseid IL
Kristoffer Reitan Buvarp
Motionsklassen
00:40:19
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:40:20
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 128
BAK-Fram
Geir ASPENES
Endagars dag 4
00:40:25
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Ole Jørgen Berg
Endagars dag 4
00:40:25
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 279
HUNT4
Unni Karin Moksnes
Endagars dag 4
00:40:30
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MALI RØEN SKJERMO
Endagars dag 4
00:40:36
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 67
Motionsklassen
00:40:47
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:40:55
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Janne Øvrebø Bohnhorst
Motionsklassen
00:40:57
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Marthe Skjelstad
Motionsklassen
00:41:35
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 121
NTNU IT
Ole Kristian Hoel
Endagars dag 4
00:41:50
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Diaa Aldeen Abdullah
Motionsklassen
00:42:53
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 102
Ytterøy
Remy Møen
Motionsklassen
00:42:53
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 155
Team Adonai
Oddvar Alstad
Motionsklassen
00:42:59
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Hansson
Motionsklassen
00:43:09
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Tove Norbotn
Motionsklassen
00:43:14
Plats: 147
Plats: 56
Startnr: 54
Rønning runners
Gjermund Rønning
Motionsklassen
00:43:15
Plats: 148
Plats: 56
Startnr: 130
Vallbo sk
Maria Gyllner
Motionsklassen
00:43:24
Plats: 149
Plats: 56
Startnr: 49
Jämtkraft
Lisa Kentsson
Motionsklassen
00:43:33
Plats: 150
Plats: 56
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Irene Wormdahl
Motionsklassen
00:43:53
Plats: 151
Plats: 57
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Emma Wikberg
Motionsklassen
00:43:57
Plats: 152
Plats: 57
Startnr: 143
Lag Olsson
Melker Zetterlund (Bettans)
Motionsklassen
00:44:00
Plats: 153
Plats: 57
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Trygve Bragstad
Motionsklassen
00:44:10
Plats: 154
Plats: 57
Startnr: 229
Motionsklassen
00:44:26
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:44:37
Plats: 156
Plats: 58
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Hanne Svegaard
Motionsklassen
00:44:39
Plats: 157
Plats: 58
Startnr: 332
Flatås IL
Linda Lorentzen
Endagars dag 4
00:44:41
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 96
Motionsklassen
00:44:58
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 301
HENT AS
Tina Birgitte Aune
Endagars dag 4
00:45:01
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 43
Lättja IF
Linnea Sandberg
Motionsklassen
00:45:45
Plats: 161
Plats: 59
Startnr: 169
Duveds IF
Anna Jonsson
Motionsklassen
00:45:57
Plats: 162
Plats: 59
Startnr: 69
Kullarmark SK
Hannes Lundgren
Motionsklassen
00:45:58
Plats: 163
Plats: 59
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Pontus Jonsson
Motionsklassen
00:46:14
Plats: 164
Plats: 59
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Astrid Gustavsson
Motion Damer
00:46:18
Plats: 165
Plats: 59
Startnr: 76
Marieby GIF
Kristina Halldorf
Motionsklassen
00:46:26
Plats: 166
Plats: 60
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Gigi Alexandra Sand
Motionsklassen
00:46:33
Plats: 167
Plats: 60
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Anne grete Wold
Endagars dag 4
00:46:38
Plats: 168
Plats: 60
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elisabeth Landegren
Motion Damer
00:46:52
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Lill Buhaug
Motionsklassen
00:46:57
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:47:20
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 101
Støtet
Filip Ekren
Motionsklassen
00:47:24
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Per Magne Vingen
Endagars dag 4
00:47:27
Plats: 173
Plats: 63
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Synne Søraunet Raaen
Motionsklassen
00:47:34
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 189
Motionsklassen
00:47:37
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 59
Motionsklassen
00:47:52
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 71
Motionsklassen
00:48:01
Plats: 177
Plats: 63
Startnr: 51
Ole Vig
Hans Tore Mikkelsen
Motionsklassen
00:48:09
Plats: 178
Plats: 63
Startnr: 192
Campus Miun IF
Kristin Godtman-Kling
Motionsklassen
00:50:11
Plats: 179
Plats: 63
Startnr: 330
Endagars dag 4
00:50:44
Plats: 180
Plats: 63
Startnr: 137
Undersåkers IF
Carolina Graf
Motionsklassen
00:51:38
Plats: 181
Plats: 63
Startnr: 70
Motionsklassen
00:51:51
Plats: 182
Plats: 63
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:52:23
Plats: 183
Plats: 63
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Hagbart Vebostad
Motionsklassen
00:52:38
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 42
Motionsklassen
00:54:35

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
KRISTIAN WOLDVIK
Motionsklassen
00:26:42
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Motionsklassen
00:26:52
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
DADAFO DHAQABI
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 38
Sportsgym
Olle Olsson
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Magnus Warvik
Motionsklassen
00:28:27
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Magnus Drøyvold
Motionsklassen
00:28:54
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Mattias Bångman
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 129
Ogndal IL
Erik Kjøsnes Wekre
Motionsklassen
00:29:37
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Peder Talsnes
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Morten Grunnhov
Motionsklassen
00:29:49
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Johansen Strandheim
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 232
TrønderEnergi
Abdurrahman Hir
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 4
Strindheim IL
Henning Andersson
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 188
Hallkutarna
Christian Olsson
Motionsklassen
00:30:10
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 10
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vegard Stav
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 195
Vinne IL 1
Trond Andre Kolstad
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Arne Berg
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Lars Ole Hageskal
Motionsklassen
00:31:49
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 94
I.L Nor
Martin Muan
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 206
Leksvik il
Gunstein Aaring
Motionsklassen
00:31:52
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 116
Motionsklassen
00:31:55
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Bård Aksnes
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bernt Emil Rognes
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 25
Plats: 17
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Hjeldnes
Motionsklassen
00:32:17
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 28
Leirådal I.L
Kristian Nessemo
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Andreas Skoglund
Motionsklassen
00:32:41
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Per Hjalmarsson
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 47
Lånke IL
Bård Kjesbu
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 50
Skogn IL
Håkon Skaufel
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 31
Plats: 21
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
KAY ARNE SANDVIK
Motionsklassen
00:32:54
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 163
Team Alseth
Ståle Alseth Eikebrokk
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Kristian Aftret Haave
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 91
Leik il
Daniel Finnanger
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Øyvind Waage Hanssen-Bauer
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 65
Sjetne
Frode Wang
Motionsklassen
00:33:23
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kjell vidar norheim
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 38
Plats: 24
Startnr: 142
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 39
Plats: 25
Startnr: 98
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Vegard Hjelmstadbakk
Motionsklassen
00:33:56
Plats: 41
Plats: 26
Startnr: 138
Brunflo IF
Lars Johansson
Motionsklassen
00:33:58
Plats: 42
Plats: 27
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ola H. Balestrand
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 43
Plats: 28
Startnr: 92
Rapp IL
Espen Skjevik
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 44
Plats: 29
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Tomas Oliver Waldal Verstad
Motionsklassen
00:34:11
Plats: 45
Plats: 29
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:34:14
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Kvatningen
Motionsklassen
00:34:23
Plats: 47
Plats: 30
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jan Martin A.Dahlen
Motionsklassen
00:34:34
Plats: 48
Plats: 31
Startnr: 60
ATT-Fram
Stig PETTERSEN
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 49
Plats: 31
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ole Kristian Husby
Motionsklassen
00:34:41
Plats: 50
Plats: 31
Startnr: 196
Vinne IL 2
Maren Smulan Sagland
Motionsklassen
00:34:46
Plats: 51
Plats: 32
Startnr: 112
Byneset il
Fredrik Opland
Motionsklassen
00:34:48
Plats: 52
Plats: 33
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Trond Sliper
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 53
Plats: 33
Startnr: 151
Motionsklassen
00:35:15
Plats: 54
Plats: 33
Startnr: 160
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 55
Plats: 33
Startnr: 150
Frosta IL
Emil Veien
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 56
Plats: 34
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Magnus Ressem Gustavsen
Motionsklassen
00:35:26
Plats: 57
Plats: 35
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Knut Arne Kissten
Motionsklassen
00:35:38
Plats: 58
Plats: 35
Startnr: 103
Leinstrand IL
Fredrik Svendsen
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 59
Plats: 36
Startnr: 140
Alsens IF
Emil Malmtot
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 60
Plats: 36
Startnr: 111
Malvik IL
Rosetta Steeneveldt
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 61
Plats: 37
Startnr: 149
Kälens SK
Frej van den Brink
Motionsklassen
00:36:05
Plats: 62
Plats: 37
Startnr: 183
SPILLUM IL
Ådne Geitsund
Motionsklassen
00:36:07
Plats: 63
Plats: 38
Startnr: 260
FSK Östersund
Christoffer Svedin
Motionsklassen
00:36:09
Plats: 64
Plats: 38
Startnr: 57
I.L Aasguten
Verner Juliussen
Motionsklassen
00:36:18
Plats: 65
Plats: 39
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Jon Inge Kyllotrø
Motionsklassen
00:36:23
Plats: 66
Plats: 39
Startnr: 66
Meråker Mix
Jørgen Alte
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 67
Plats: 39
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mimmi "Lilla" Björn
Motionsklassen
00:36:28
Plats: 68
Plats: 39
Startnr: 281
RENÅ
Espen Solheim
Motionsklassen
00:36:32
Plats: 69
Plats: 39
Startnr: 105
Politiets IL Sør-Trøndelag
Kirsti Dagrun Norvik
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 70
Plats: 40
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Frode Trangmyr
Motionsklassen
00:36:58
Plats: 71
Plats: 40
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Johan Sundberg
Motionsklassen
00:37:01
Plats: 72
Plats: 40
Startnr: 40
NTE BIL
Ingjer Ofstad
Motionsklassen
00:37:18
Plats: 73
Plats: 40
Startnr: 317
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 74
Plats: 40
Startnr: 172
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 75
Plats: 40
Startnr: 24
Blecket
Mårten Eneberg
Motionsklassen
00:37:56
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 26
Budal i.l
Tove Endalsvoll
Motionsklassen
00:37:56
Plats: 77
Plats: 40
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Robin Winter Fløan
Motionsklassen
00:38:00
Plats: 78
Plats: 40
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Egil Dahlstrø
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 63
Motionsklassen
00:38:16
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 201
HV-12
Håkon Bårsaune
Motionsklassen
00:38:25
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Göstas
Motionsklassen
00:38:27
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Albin Cooper
Motionsklassen
00:38:28
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 95
Röde Runners
Tobias Linestrand
Motionsklassen
00:38:40
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 30
Inderøy
Hege Sundseth
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 117
Östersunds kommun
Björn Sandal
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 85
Domstolene
Gunnar Kvitsand
Motionsklassen
00:38:47
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 292
Hemit
Ørnulf Landfald
Motionsklassen
00:38:49
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Gustav Hedström
Motionsklassen
00:38:49
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 157
Forra IL
Sondre Korstad
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jörgen Svedin
Motionsklassen
00:38:54
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Odd Magne Gjersvold
Motionsklassen
00:38:56
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 36
IL Dalebrand
Knut Anders Bjørgen
Motionsklassen
00:38:57
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 90
IL Skauga
Elin Skånøy
Motionsklassen
00:39:07
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Erik Simonsen
Motionsklassen
00:39:12
Plats: 95
Plats: 44
Startnr: 153
Motionsklassen
00:39:14
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 86
Möringan
Annica Boije
Motionsklassen
00:39:19
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 145
Mörsils IF
Martin Warstedt
Motionsklassen
00:39:21
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 79
Helgådal il
Jonny Haugan
Motionsklassen
00:39:24
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 205
Nidarosdomen
Lars Øyvind Berg
Motionsklassen
00:39:31
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Håkan Svensson
Motionsklassen
00:39:37
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 99
Motionsklassen
00:39:52
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 233
Prima
Jan Øystein Sørum
Motionsklassen
00:39:54
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 106
Team 3T
Tommy Moen Tharaldsen
Motionsklassen
00:39:56
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Brit Sandaune
Motionsklassen
00:40:03
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 29
Henning IL
Eirik Kavli
Motionsklassen
00:40:09
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 180
Adresseavisen
Terje Opheim
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Jakob Lund
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Hakon Valgeirsson
Motionsklassen
00:40:14
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 61
Motionsklassen
00:40:14
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 197
Namdalseid IL
Kristoffer Reitan Buvarp
Motionsklassen
00:40:19
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 67
Motionsklassen
00:40:47
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Janne Øvrebø Bohnhorst
Motionsklassen
00:40:57
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Marthe Skjelstad
Motionsklassen
00:41:35
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Diaa Aldeen Abdullah
Motionsklassen
00:42:53
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 102
Ytterøy
Remy Møen
Motionsklassen
00:42:53
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Oddvar Alstad
Motionsklassen
00:42:59
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Hansson
Motionsklassen
00:43:09
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Tove Norbotn
Motionsklassen
00:43:14
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 54
Rønning runners
Gjermund Rønning
Motionsklassen
00:43:15
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 130
Vallbo sk
Maria Gyllner
Motionsklassen
00:43:24
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 49
Jämtkraft
Lisa Kentsson
Motionsklassen
00:43:33
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Irene Wormdahl
Motionsklassen
00:43:53
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Emma Wikberg
Motionsklassen
00:43:57
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 143
Lag Olsson
Melker Zetterlund (Bettans)
Motionsklassen
00:44:00
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Trygve Bragstad
Motionsklassen
00:44:10
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 229
Motionsklassen
00:44:26
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Hanne Svegaard
Motionsklassen
00:44:39
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 96
Motionsklassen
00:44:58
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 43
Lättja IF
Linnea Sandberg
Motionsklassen
00:45:45
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 169
Duveds IF
Anna Jonsson
Motionsklassen
00:45:57
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 69
Kullarmark SK
Hannes Lundgren
Motionsklassen
00:45:58
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Pontus Jonsson
Motionsklassen
00:46:14
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 76
Marieby GIF
Kristina Halldorf
Motionsklassen
00:46:26
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Gigi Alexandra Sand
Motionsklassen
00:46:33
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Lill Buhaug
Motionsklassen
00:46:57
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 101
Støtet
Filip Ekren
Motionsklassen
00:47:24
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Synne Søraunet Raaen
Motionsklassen
00:47:34
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 189
Motionsklassen
00:47:37
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 59
Motionsklassen
00:47:52
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 71
Motionsklassen
00:48:01
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 51
Ole Vig
Hans Tore Mikkelsen
Motionsklassen
00:48:09
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 192
Campus Miun IF
Kristin Godtman-Kling
Motionsklassen
00:50:11
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 137
Undersåkers IF
Carolina Graf
Motionsklassen
00:51:38
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 70
Motionsklassen
00:51:51
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Hagbart Vebostad
Motionsklassen
00:52:38
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 42
Motionsklassen
00:54:35

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Synne Reitan
Motion Damer
00:34:26
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kjersti Nordberg
Motion Damer
00:34:34
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
Hild Sissel Vannebo
Motion Damer
00:35:03
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Anne Karen Aanonli
Motion Damer
00:35:12
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:41
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Frida Haugskott
Motion Damer
00:36:19
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 244
Byåsen damer
Ingunn Skaufel
Motion Damer
00:39:46
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 243
Motion Damer
00:40:07
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Astrid Gustavsson
Motion Damer
00:46:18
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elisabeth Landegren
Motion Damer
00:46:52

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Tomas Renå
Endagars dag 4
00:31:12
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:32:23
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 210
Team Skånøy
Sindre Skånøy
Endagars dag 4
00:33:29
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Ola Andreas Skjermo
Endagars dag 4
00:34:25
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 302
Trondheim BoA
Tord Holan
Endagars dag 4
00:34:49
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:35:31
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Lars Petter Myrene
Endagars dag 4
00:35:42
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 307
UNINETT
Kay Morten Myrbekk
Endagars dag 4
00:36:15
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Arne Ingebrigtsen
Endagars dag 4
00:36:48
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 285
Powel
Silje Dahl Benum
Endagars dag 4
00:37:25
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 276
Endagars dag 4
00:39:05
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Anne Marie Lund Eikrem
Endagars dag 4
00:39:55
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Øystein Grøvlen
Endagars dag 4
00:39:56
Plats: 14
Plats: 2
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:40:20
Plats: 15
Plats: 2
Startnr: 128
BAK-Fram
Geir ASPENES
Endagars dag 4
00:40:25
Plats: 16
Plats: 2
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Ole Jørgen Berg
Endagars dag 4
00:40:25
Plats: 17
Plats: 2
Startnr: 279
HUNT4
Unni Karin Moksnes
Endagars dag 4
00:40:30
Plats: 18
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MALI RØEN SKJERMO
Endagars dag 4
00:40:36
Plats: 19
Plats: 2
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:40:55
Plats: 20
Plats: 2
Startnr: 121
NTNU IT
Ole Kristian Hoel
Endagars dag 4
00:41:50
Plats: 21
Plats: 2
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:44:37
Plats: 22
Plats: 2
Startnr: 332
Flatås IL
Linda Lorentzen
Endagars dag 4
00:44:41
Plats: 23
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Tina Birgitte Aune
Endagars dag 4
00:45:01
Plats: 24
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Anne grete Wold
Endagars dag 4
00:46:38
Plats: 25
Plats: 3
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:47:20
Plats: 26
Plats: 3
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Per Magne Vingen
Endagars dag 4
00:47:27
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 330
Endagars dag 4
00:50:44
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:52:23