Resultat Steinvikholmen - Framnes

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Petter Rypdal
Motionsklassen
00:24:05
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Magnus Sirnes Hjellum
Motionsklassen
00:24:59
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Mathias Rundgreen
Motionsklassen
00:25:43
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
MORTEN SKARSTAD
Motionsklassen
00:25:56
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 129
Ogndal IL
Simen Eliassen Kvarme
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 38
Sportsgym
Oskar Kardin
Motionsklassen
00:26:01
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 188
Hallkutarna
Victor Hallquist
Motionsklassen
00:26:04
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erik Johannes Husom
Motionsklassen
00:26:53
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Thomas Albertsen Dahlen
Motionsklassen
00:27:01
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Ola Solbakken
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odin Garli
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 281
RENÅ
Sigve Ness Rolland
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
OLE SÆTERBØ
Motionsklassen
00:28:00
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 108
Motionsklassen
00:28:12
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Jimmy Emilsson
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 143
Lag Olsson
Tobias Olsson
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 106
Team 3T
Øyvind Ytterhus Utengen
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 18
Plats: 10
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ove Erik Tronvoll
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Håkon Hjelstuven
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 10
Motionsklassen
00:28:46
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 128
BAK-Fram
Kasper LIE
Endagars dag 4
00:28:53
Plats: 22
Plats: 12
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Thomas Hjalmar Westgaard
Endagars dag 4
00:28:53
Plats: 23
Plats: 12
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Bjørn Vonheim
Motionsklassen
00:29:11
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Martin Buvarp
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Olve Johansen Rye
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 32
Motionsklassen
00:29:20
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 131
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Even Solem Michelsen
Motionsklassen
00:29:23
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 342
Mostadmark
Johannes Stöhr
Endagars dag 4
00:29:25
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 183
SPILLUM IL
Vemund Trebostad Viken
Motionsklassen
00:29:29
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 155
Team Adonai
Tor Johan Askeland
Motionsklassen
00:29:29
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kristoffer aakvik
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 76
Marieby GIF
Jesper Oskarsson
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ole Gørand Lind
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 94
I.L Nor
Joakim Lystad Meås
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 28
Leirådal I.L
Arild Olav Sagvold
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 150
Frosta IL
Magnus Hellem
Motionsklassen
00:30:07
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 206
Leksvik il
Steffen Dahl
Motionsklassen
00:30:12
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vebjørn Midtun
Motionsklassen
00:30:14
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jonas Wingan
Motionsklassen
00:30:17
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 101
Støtet
Erlend Stendahl Spets
Motionsklassen
00:30:23
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Torgeir Valøen
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 51
Ole Vig
Kevin Klevan
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 45
Plats: 26
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Tangstad
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 103
Leinstrand IL
Victoria Sørgjerd
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Bjarne Johansen
Motionsklassen
00:30:55
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 57
I.L Aasguten
Birger Tunset
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 116
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 66
Meråker Mix
Morten Torvik
Motionsklassen
00:31:00
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Fredrik Persson
Motionsklassen
00:31:04
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Nils Ole Fuglem
Motionsklassen
00:31:09
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:31:12
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 140
Alsens IF
Lukas Malmrot
Motionsklassen
00:31:18
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 91
Leik il
Silje Bakken
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 50
Skogn IL
Tormod Røstad
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 255
Byåsen IL
Marte Lien
Motion Damer
00:31:30
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:31:36
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Markus Fossland
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 112
Byneset il
Even Unsgård
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 301
HENT AS
Bjørn Jørstad
Endagars dag 4
00:31:54
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 114
Motionsklassen
00:31:57
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 43
Lättja IF
Henrik Jonsson
Motionsklassen
00:32:03
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 90
IL Skauga
Rune Alsvik
Motionsklassen
00:32:05
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 332
Flatås IL
Børge Lorentzen
Endagars dag 4
00:32:06
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 29
Henning IL
Bjørnar Valøen
Motionsklassen
00:32:09
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 98
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 110
Hommelvik il
Oskar Eriksen
Motionsklassen
00:32:19
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 198
Teeness BIL
Fredrik Bjørvik
Endagars dag 4
00:32:19
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 40
NTE BIL
Eli Ystad
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 117
Östersunds kommun
Lasse Liljedahl
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 85
Domstolene
Frank Egil Holm
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 243
Motion Damer
00:32:36
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 75
Plats: 36
Startnr: 96
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Henrik Næss
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 160
Motionsklassen
00:32:50
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 69
Kullarmark SK
Assar Uebel
Motionsklassen
00:32:53
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 138
Brunflo IF
Lars Johansson
Motionsklassen
00:32:59
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 250
Motion Damer
00:33:12
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 279
HUNT4
Sigurd Dyvik Vasseljen
Endagars dag 4
00:33:15
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ole Morten Heir
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:33:17
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 169
Duveds IF
Sarah Berg
Motionsklassen
00:33:31
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Terje Iversen
Motionsklassen
00:33:32
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 47
Lånke IL
Jon-Håkon Slundgaard
Motionsklassen
00:33:32
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Fredrik Sæther
Endagars dag 4
00:33:38
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 196
Vinne IL 2
Marius Grindheim
Motionsklassen
00:33:38
Plats: 89
Plats: 42
Startnr: 84
Motionsklassen
00:33:38
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 86
Möringan
Mattias Lagerkvist
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 145
Mörsils IF
Magnus Jonsson
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Erlend Aune Krogstad
Motionsklassen
00:33:49
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:33:53
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Merete Haugen
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 214
Motionsklassen
00:34:14
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 260
FSK Östersund
Christoffer Svedin
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 210
Team Skånøy
Martin Skånøy
Endagars dag 4
00:34:26
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 137
Undersåkers IF
Olle Sundemo
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Kjell Ove Løvli
Endagars dag 4
00:34:41
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 65
Sjetne
Ingrid Island
Motionsklassen
00:34:44
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Erlend Farbu
Motionsklassen
00:34:51
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 205
Nidarosdomen
Per Eilert Orten
Motionsklassen
00:34:55
Plats: 103
Plats: 46
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:35:03
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 151
Motionsklassen
00:35:03
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 278
Motionsklassen
00:35:06
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 208
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ingrid Vuttudal
Motionsklassen
00:35:12
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 79
Helgådal il
Håvard Nessemo
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Odd Erik Gundersen
Endagars dag 4
00:35:34
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Liv Thommesen
Motion Damer
00:35:36
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:38
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Bertil Vallrud
Motionsklassen
00:35:40
Plats: 113
Plats: 46
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Berit Grøtte
Endagars dag 4
00:35:41
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Victor Kirkebø
Endagars dag 4
00:35:43
Plats: 115
Plats: 46
Startnr: 197
Namdalseid IL
Tor Ludvig Bøgseth
Motionsklassen
00:35:51
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 60
ATT-Fram
Kasper LIE
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Gustav Hedström
Motionsklassen
00:35:55
Plats: 118
Plats: 47
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:36:00
Plats: 119
Plats: 47
Startnr: 189
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 120
Plats: 47
Startnr: 24
Blecket
Mårten Eneberg
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 121
Plats: 47
Startnr: 36
IL Dalebrand
Eva Bjørnevik
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:36:27
Plats: 123
Plats: 48
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
John Kristian Jameson
Motionsklassen
00:36:31
Plats: 124
Plats: 48
Startnr: 292
Hemit
Lars Henrik Hegrenæs
Motionsklassen
00:36:40
Plats: 125
Plats: 48
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Knut Morten Vangen
Motionsklassen
00:36:43
Plats: 126
Plats: 48
Startnr: 338
Team SalMar/Kverva/INAQ
Tonette Bjørgård
Endagars dag 4
00:36:46
Plats: 127
Plats: 48
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Ove Benjamin Darell Tokstad
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 128
Plats: 49
Startnr: 54
Rønning runners
Leo Rønning
Motionsklassen
00:37:10
Plats: 129
Plats: 49
Startnr: 307
UNINETT
Håvard Eidnes
Endagars dag 4
00:37:11
Plats: 130
Plats: 49
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Vibeke Remseth
Motionsklassen
00:37:15
Plats: 131
Plats: 50
Startnr: 215
Rödöns SK
Björn Larsson
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 132
Plats: 50
Startnr: 157
Forra IL
Torbjørn Rolseth
Motionsklassen
00:37:28
Plats: 133
Plats: 51
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Mari Moen, Slenes
Motionsklassen
00:37:29
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Reginald Hermanns
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Håvard Løge Hagen
Motionsklassen
00:37:45
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 30
Inderøy
Vilde S. Bakkhaug
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 92
Rapp IL
Håvard Augdal
Motionsklassen
00:37:54
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 201
HV-12
Tevje R Eggan
Motionsklassen
00:37:57
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Bengt-Peder "Stora" Björn
Motionsklassen
00:37:58
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Espen Kristiansen
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 180
Adresseavisen
Ståle Langørgen
Motionsklassen
00:38:05
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
GINE FUGELSØY
Endagars dag 4
00:38:11
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 67
Motionsklassen
00:38:21
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 71
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:38:27
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:27
Plats: 147
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
00:38:32
Plats: 148
Plats: 54
Startnr: 87
Hedevikens IF
Lars Björnmyr
Motionsklassen
00:38:35
Plats: 149
Plats: 54
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jörgen Svedin
Motionsklassen
00:38:39
Plats: 150
Plats: 54
Startnr: 102
Ytterøy
Jorunn Winnberg
Motionsklassen
00:38:39
Plats: 151
Plats: 55
Startnr: 26
Budal i.l
Gyda Kristin Hyttehaug
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 152
Plats: 55
Startnr: 237
Teknikens Under
Stefan Lindberg
Motionsklassen
00:39:18
Plats: 153
Plats: 55
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Astrid Larsen Volden
Motion Damer
00:39:33
Plats: 154
Plats: 55
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Gørill Gyllan
Motionsklassen
00:39:45
Plats: 155
Plats: 55
Startnr: 171
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 156
Plats: 55
Startnr: 317
Motionsklassen
00:39:53
Plats: 157
Plats: 55
Startnr: 130
Vallbo sk
Christer Långström
Motionsklassen
00:39:53
Plats: 158
Plats: 55
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Torunn Borgen
Motion Damer
00:40:11
Plats: 159
Plats: 55
Startnr: 149
Kälens SK
Björn Israelsson
Motionsklassen
00:40:14
Plats: 160
Plats: 55
Startnr: 233
Prima
Anette Nilsen
Motionsklassen
00:40:25
Plats: 161
Plats: 55
Startnr: 182
Motionsklassen
00:40:54
Plats: 162
Plats: 55
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Margaretha Israelsson
Endagars dag 4
00:40:56
Plats: 163
Plats: 56
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Lars Eriksson
Motionsklassen
00:41:06
Plats: 164
Plats: 56
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sara Bergkvist
Motion Damer
00:41:11
Plats: 165
Plats: 56
Startnr: 142
Motionsklassen
00:41:13
Plats: 166
Plats: 57
Startnr: 61
Motionsklassen
00:41:25
Plats: 167
Plats: 58
Startnr: 111
Malvik IL
Ingrid Spersøy
Motionsklassen
00:41:32
Plats: 168
Plats: 59
Startnr: 49
Jämtkraft
Urban Nordin
Motionsklassen
00:41:35
Plats: 169
Plats: 59
Startnr: 109
Sætervik UIG
Kine Lysfjord
Motionsklassen
00:42:01
Plats: 170
Plats: 60
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Johan Sundström
Motionsklassen
00:42:29
Plats: 171
Plats: 60
Startnr: 285
Powel
Stein Petter Agersborg
Endagars dag 4
00:42:52
Plats: 172
Plats: 60
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Tone Hatlen
Motionsklassen
00:42:55
Plats: 173
Plats: 60
Startnr: 99
Motionsklassen
00:43:15
Plats: 174
Plats: 60
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Petter Grongstad
Motionsklassen
00:43:25
Plats: 175
Plats: 61
Startnr: 121
NTNU IT
Maria Hole
Endagars dag 4
00:43:48
Plats: 176
Plats: 61
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Katarina Emilsson
Motion Damer
00:44:34
Plats: 177
Plats: 62
Startnr: 95
Röde Runners
Anna Lindam
Motionsklassen
00:45:06
Plats: 178
Plats: 62
Startnr: 224
Endagars dag 4
00:45:16
Plats: 179
Plats: 62
Startnr: 70
Motionsklassen
00:45:51
Plats: 180
Plats: 62
Startnr: 83
Motionsklassen
00:46:52
Plats: 181
Plats: 62
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Lina Midtbø
Motionsklassen
00:47:17
Plats: 182
Plats: 63
Startnr: 192
Campus Miun IF
Ingrid Zakrisson
Motionsklassen
00:49:09
Plats: 183
Plats: 63
Startnr: 302
Trondheim BoA
May Britt Valen Rønning
Endagars dag 4
00:53:39
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 232
TrønderEnergi
Jonas Renhult Skaug
Motionsklassen
00:56:53

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Petter Rypdal
Motionsklassen
00:24:05
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Magnus Sirnes Hjellum
Motionsklassen
00:24:59
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Mathias Rundgreen
Motionsklassen
00:25:43
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
MORTEN SKARSTAD
Motionsklassen
00:25:56
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 129
Ogndal IL
Simen Eliassen Kvarme
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 38
Sportsgym
Oskar Kardin
Motionsklassen
00:26:01
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 188
Hallkutarna
Victor Hallquist
Motionsklassen
00:26:04
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erik Johannes Husom
Motionsklassen
00:26:53
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Thomas Albertsen Dahlen
Motionsklassen
00:27:01
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Ola Solbakken
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odin Garli
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 281
RENÅ
Sigve Ness Rolland
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
OLE SÆTERBØ
Motionsklassen
00:28:00
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 108
Motionsklassen
00:28:12
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Jimmy Emilsson
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 143
Lag Olsson
Tobias Olsson
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 106
Team 3T
Øyvind Ytterhus Utengen
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 18
Plats: 10
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ove Erik Tronvoll
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Håkon Hjelstuven
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 10
Motionsklassen
00:28:46
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Bjørn Vonheim
Motionsklassen
00:29:11
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Martin Buvarp
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Olve Johansen Rye
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 32
Motionsklassen
00:29:20
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 131
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Even Solem Michelsen
Motionsklassen
00:29:23
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 183
SPILLUM IL
Vemund Trebostad Viken
Motionsklassen
00:29:29
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 155
Team Adonai
Tor Johan Askeland
Motionsklassen
00:29:29
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kristoffer aakvik
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 76
Marieby GIF
Jesper Oskarsson
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ole Gørand Lind
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 94
I.L Nor
Joakim Lystad Meås
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 28
Leirådal I.L
Arild Olav Sagvold
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 150
Frosta IL
Magnus Hellem
Motionsklassen
00:30:07
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 206
Leksvik il
Steffen Dahl
Motionsklassen
00:30:12
Plats: 37
Plats: 24
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vebjørn Midtun
Motionsklassen
00:30:14
Plats: 38
Plats: 25
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jonas Wingan
Motionsklassen
00:30:17
Plats: 39
Plats: 26
Startnr: 101
Støtet
Erlend Stendahl Spets
Motionsklassen
00:30:23
Plats: 40
Plats: 26
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Torgeir Valøen
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 41
Plats: 26
Startnr: 51
Ole Vig
Kevin Klevan
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Tangstad
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 103
Leinstrand IL
Victoria Sørgjerd
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Bjarne Johansen
Motionsklassen
00:30:55
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 57
I.L Aasguten
Birger Tunset
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 116
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 66
Meråker Mix
Morten Torvik
Motionsklassen
00:31:00
Plats: 48
Plats: 28
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Fredrik Persson
Motionsklassen
00:31:04
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Nils Ole Fuglem
Motionsklassen
00:31:09
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 140
Alsens IF
Lukas Malmrot
Motionsklassen
00:31:18
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 91
Leik il
Silje Bakken
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 50
Skogn IL
Tormod Røstad
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Markus Fossland
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 112
Byneset il
Even Unsgård
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 114
Motionsklassen
00:31:57
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 43
Lättja IF
Henrik Jonsson
Motionsklassen
00:32:03
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 90
IL Skauga
Rune Alsvik
Motionsklassen
00:32:05
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 29
Henning IL
Bjørnar Valøen
Motionsklassen
00:32:09
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 98
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 110
Hommelvik il
Oskar Eriksen
Motionsklassen
00:32:19
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 40
NTE BIL
Eli Ystad
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 117
Östersunds kommun
Lasse Liljedahl
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 85
Domstolene
Frank Egil Holm
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 96
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Henrik Næss
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 160
Motionsklassen
00:32:50
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 69
Kullarmark SK
Assar Uebel
Motionsklassen
00:32:53
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 138
Brunflo IF
Lars Johansson
Motionsklassen
00:32:59
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ole Morten Heir
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 169
Duveds IF
Sarah Berg
Motionsklassen
00:33:31
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Terje Iversen
Motionsklassen
00:33:32
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 47
Lånke IL
Jon-Håkon Slundgaard
Motionsklassen
00:33:32
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 196
Vinne IL 2
Marius Grindheim
Motionsklassen
00:33:38
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 84
Motionsklassen
00:33:38
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 86
Möringan
Mattias Lagerkvist
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 145
Mörsils IF
Magnus Jonsson
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Erlend Aune Krogstad
Motionsklassen
00:33:49
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Merete Haugen
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 214
Motionsklassen
00:34:14
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 260
FSK Östersund
Christoffer Svedin
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 137
Undersåkers IF
Olle Sundemo
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 65
Sjetne
Ingrid Island
Motionsklassen
00:34:44
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Erlend Farbu
Motionsklassen
00:34:51
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 205
Nidarosdomen
Per Eilert Orten
Motionsklassen
00:34:55
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 151
Motionsklassen
00:35:03
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 278
Motionsklassen
00:35:06
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 208
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ingrid Vuttudal
Motionsklassen
00:35:12
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 79
Helgådal il
Håvard Nessemo
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Bertil Vallrud
Motionsklassen
00:35:40
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 197
Namdalseid IL
Tor Ludvig Bøgseth
Motionsklassen
00:35:51
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 60
ATT-Fram
Kasper LIE
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Gustav Hedström
Motionsklassen
00:35:55
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 189
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 24
Blecket
Mårten Eneberg
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 36
IL Dalebrand
Eva Bjørnevik
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
John Kristian Jameson
Motionsklassen
00:36:31
Plats: 99
Plats: 42
Startnr: 292
Hemit
Lars Henrik Hegrenæs
Motionsklassen
00:36:40
Plats: 100
Plats: 42
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Knut Morten Vangen
Motionsklassen
00:36:43
Plats: 101
Plats: 42
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Ove Benjamin Darell Tokstad
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 54
Rønning runners
Leo Rønning
Motionsklassen
00:37:10
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Vibeke Remseth
Motionsklassen
00:37:15
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 215
Rödöns SK
Björn Larsson
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 157
Forra IL
Torbjørn Rolseth
Motionsklassen
00:37:28
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Mari Moen, Slenes
Motionsklassen
00:37:29
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Reginald Hermanns
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Håvard Løge Hagen
Motionsklassen
00:37:45
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 30
Inderøy
Vilde S. Bakkhaug
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 92
Rapp IL
Håvard Augdal
Motionsklassen
00:37:54
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 201
HV-12
Tevje R Eggan
Motionsklassen
00:37:57
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Bengt-Peder "Stora" Björn
Motionsklassen
00:37:58
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Espen Kristiansen
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 180
Adresseavisen
Ståle Langørgen
Motionsklassen
00:38:05
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 67
Motionsklassen
00:38:21
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 71
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:27
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 42
Motionsklassen
00:38:32
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 87
Hedevikens IF
Lars Björnmyr
Motionsklassen
00:38:35
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jörgen Svedin
Motionsklassen
00:38:39
Plats: 121
Plats: 48
Startnr: 102
Ytterøy
Jorunn Winnberg
Motionsklassen
00:38:39
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 26
Budal i.l
Gyda Kristin Hyttehaug
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 237
Teknikens Under
Stefan Lindberg
Motionsklassen
00:39:18
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Gørill Gyllan
Motionsklassen
00:39:45
Plats: 125
Plats: 49
Startnr: 171
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 317
Motionsklassen
00:39:53
Plats: 127
Plats: 49
Startnr: 130
Vallbo sk
Christer Långström
Motionsklassen
00:39:53
Plats: 128
Plats: 49
Startnr: 149
Kälens SK
Björn Israelsson
Motionsklassen
00:40:14
Plats: 129
Plats: 49
Startnr: 233
Prima
Anette Nilsen
Motionsklassen
00:40:25
Plats: 130
Plats: 49
Startnr: 182
Motionsklassen
00:40:54
Plats: 131
Plats: 49
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Lars Eriksson
Motionsklassen
00:41:06
Plats: 132
Plats: 49
Startnr: 142
Motionsklassen
00:41:13
Plats: 133
Plats: 50
Startnr: 61
Motionsklassen
00:41:25
Plats: 134
Plats: 51
Startnr: 111
Malvik IL
Ingrid Spersøy
Motionsklassen
00:41:32
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 49
Jämtkraft
Urban Nordin
Motionsklassen
00:41:35
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 109
Sætervik UIG
Kine Lysfjord
Motionsklassen
00:42:01
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Johan Sundström
Motionsklassen
00:42:29
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Tone Hatlen
Motionsklassen
00:42:55
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 99
Motionsklassen
00:43:15
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Petter Grongstad
Motionsklassen
00:43:25
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 95
Röde Runners
Anna Lindam
Motionsklassen
00:45:06
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 70
Motionsklassen
00:45:51
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 83
Motionsklassen
00:46:52
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Lina Midtbø
Motionsklassen
00:47:17
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 192
Campus Miun IF
Ingrid Zakrisson
Motionsklassen
00:49:09
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 232
TrønderEnergi
Jonas Renhult Skaug
Motionsklassen
00:56:53

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Marte Lien
Motion Damer
00:31:30
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:32:36
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:33:12
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:33:17
Plats: 5
Plats: 5
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Liv Thommesen
Motion Damer
00:35:36
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:38
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Astrid Larsen Volden
Motion Damer
00:39:33
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Torunn Borgen
Motion Damer
00:40:11
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sara Bergkvist
Motion Damer
00:41:11
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Katarina Emilsson
Motion Damer
00:44:34

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 128
BAK-Fram
Kasper LIE
Endagars dag 4
00:28:53
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Thomas Hjalmar Westgaard
Endagars dag 4
00:28:53
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Johannes Stöhr
Endagars dag 4
00:29:25
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:31:12
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:31:36
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 301
HENT AS
Bjørn Jørstad
Endagars dag 4
00:31:54
Plats: 7
Plats: 1
Startnr: 332
Flatås IL
Børge Lorentzen
Endagars dag 4
00:32:06
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Fredrik Bjørvik
Endagars dag 4
00:32:19
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 279
HUNT4
Sigurd Dyvik Vasseljen
Endagars dag 4
00:33:15
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Fredrik Sæther
Endagars dag 4
00:33:38
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:33:53
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 210
Team Skånøy
Martin Skånøy
Endagars dag 4
00:34:26
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Kjell Ove Løvli
Endagars dag 4
00:34:41
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:35:03
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Odd Erik Gundersen
Endagars dag 4
00:35:34
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Berit Grøtte
Endagars dag 4
00:35:41
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Victor Kirkebø
Endagars dag 4
00:35:43
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:36:00
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:36:27
Plats: 20
Plats: 3
Startnr: 338
Team SalMar/Kverva/INAQ
Tonette Bjørgård
Endagars dag 4
00:36:46
Plats: 21
Plats: 3
Startnr: 307
UNINETT
Håvard Eidnes
Endagars dag 4
00:37:11
Plats: 22
Plats: 3
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
GINE FUGELSØY
Endagars dag 4
00:38:11
Plats: 23
Plats: 3
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:38:27
Plats: 24
Plats: 3
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Margaretha Israelsson
Endagars dag 4
00:40:56
Plats: 25
Plats: 4
Startnr: 285
Powel
Stein Petter Agersborg
Endagars dag 4
00:42:52
Plats: 26
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Maria Hole
Endagars dag 4
00:43:48
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 224
Endagars dag 4
00:45:16
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 302
Trondheim BoA
May Britt Valen Rønning
Endagars dag 4
00:53:39