Resultat Framnes - Stjördal

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Alexander Kirkeberg
Motionsklassen
00:29:58
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Magnus Stensås
Motionsklassen
00:30:35
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Jan Sandstad Næss
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 94
I.L Nor
Andreas Kvam
Motionsklassen
00:31:10
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Hallvard Seim Grøvlen
Motionsklassen
00:31:56
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ståle Fenstad
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
TERJE MARONI
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 38
Sportsgym
Perra Hellström
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Tøndel Hammer
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 108
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 206
Leksvik il
Roger ovesen
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 116
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 129
Ogndal IL
Svein Anders Melhus
Motionsklassen
00:32:51
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Børge Leiren
Motionsklassen
00:33:12
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 110
Hommelvik il
Erlend Ness
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Rune Aune Snildalsli
Motionsklassen
00:33:52
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 186
Bratsberg IL
Øystein Rasch-Halvorsen
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 20
Plats: 15
Startnr: 102
Ytterøy
Kai Robert Vandsvik
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 112
Byneset il
Alexander Kolstad
Motionsklassen
00:34:11
Plats: 22
Plats: 17
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Anders Arvesen
Motionsklassen
00:34:15
Plats: 23
Plats: 18
Startnr: 170
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 24
Plats: 18
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Alf Bjørnar Bertnum
Motionsklassen
00:34:29
Plats: 25
Plats: 18
Startnr: 36
IL Dalebrand
Geir Johan Einang
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 26
Plats: 19
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Gustav Rotvold
Motionsklassen
00:34:44
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Håvard Mikalsen
Endagars dag 4
00:34:55
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Mathias Aksnes
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Stein Ivar Børset
Motionsklassen
00:35:06
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 47
Lånke IL
Rune Moen
Motionsklassen
00:35:09
Plats: 31
Plats: 21
Startnr: 26
Budal i.l
Vegar Enlid
Motionsklassen
00:35:23
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Arne Nypan
Motionsklassen
00:35:27
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Dan Hogu Brekke
Motionsklassen
00:35:28
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Per Anders Östberg
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 101
Støtet
Knut Hegvold
Motionsklassen
00:35:49
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 103
Leinstrand IL
Gudleik Husby
Motionsklassen
00:35:50
Plats: 38
Plats: 24
Startnr: 150
Frosta IL
Morten Fagerli
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 39
Plats: 25
Startnr: 54
Rønning runners
Kasper Komnæs Rønning
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Fredrik Tvete Hansen
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 66
Meråker Mix
Leif Gjemse
Motionsklassen
00:36:00
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Håvard Dybvik
Endagars dag 4
00:36:05
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 138
Brunflo IF
Marcus Åkerlund
Motionsklassen
00:36:07
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 76
Marieby GIF
Kristoffer Theland
Motionsklassen
00:36:16
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 28
Leirådal I.L
Jonas Tanem
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 281
RENÅ
Eivind Furunes
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 105
Motionsklassen
00:36:26
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 145
Mörsils IF
Kristofer Eliasson
Motionsklassen
00:36:31
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 56
Motionsklassen
00:36:46
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 338
Team SalMar/Kverva/INAQ
Marit-Kristin Sørhøy
Endagars dag 4
00:36:51
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 188
Hallkutarna
Jens Jacobsson
Motionsklassen
00:37:04
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Ådne Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:37:11
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 185
Hattfjelldal il
halvor aakervik
Motionsklassen
00:37:12
Plats: 55
Plats: 32
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Margrethe Pedersen
Motionsklassen
00:37:12
Plats: 56
Plats: 32
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Jan Frode Skogan
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 169
Duveds IF
Andreas Hansson
Motionsklassen
00:37:37
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 238
Motionsklassen
00:37:42
Plats: 59
Plats: 34
Startnr: 149
Kälens SK
Anders Björkman
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:37:47
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 85
Domstolene
Roar Bakås
Motionsklassen
00:37:58
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 23
Motionsklassen
00:38:07
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 90
IL Skauga
Per Johan Gjølga
Motionsklassen
00:38:09
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Ingebjørg Sande
Endagars dag 4
00:38:09
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 60
ATT-Fram
Jomar VALSTADSVE
Motionsklassen
00:38:14
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 332
Flatås IL
Kristin Waaktaar Opland
Endagars dag 4
00:38:19
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 245
Motion Damer
00:38:21
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Bjørn Vaagen
Motionsklassen
00:38:29
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 210
Team Skånøy
Ludvik Bjørnstad
Endagars dag 4
00:38:29
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 255
Byåsen IL
Jogscha Abderhalden
Motion Damer
00:38:34
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole-Kristian Mellemsether
Motionsklassen
00:38:42
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:38:42
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:38:47
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Bjørn Roger Tangstad
Motionsklassen
00:38:49
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 250
Motion Damer
00:38:51
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 128
BAK-Fram
Jon Erik HALLAN
Endagars dag 4
00:38:56
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 40
NTE BIL
Kristin Mürer Stemland
Motionsklassen
00:38:59
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:39:01
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 214
Motionsklassen
00:39:03
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Thomas Chytra
Motionsklassen
00:39:08
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 243
Motion Damer
00:39:17
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:39:19
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:39:24
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 30
Inderøy
Arve Erik Norum
Motionsklassen
00:39:28
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 111
Malvik IL
Andreas Falk-Larssen
Motionsklassen
00:39:29
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Stefan Ajax
Motionsklassen
00:39:38
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 157
Forra IL
Per Erik Moen
Motionsklassen
00:39:39
Plats: 88
Plats: 44
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Jørgen Vinje Rygg
Motionsklassen
00:39:46
Plats: 89
Plats: 45
Startnr: 50
Skogn IL
Jonas Nonstad
Motionsklassen
00:39:47
Plats: 90
Plats: 46
Startnr: 57
I.L Aasguten
Tor Odin Ekle
Motionsklassen
00:39:53
Plats: 91
Plats: 47
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eirik Skorstad
Motionsklassen
00:39:57
Plats: 92
Plats: 47
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
HÅVARD NUFSFJORD
Motionsklassen
00:40:07
Plats: 93
Plats: 47
Startnr: 197
Namdalseid IL
Marcus Godø
Motionsklassen
00:40:07
Plats: 94
Plats: 48
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Oddlaug Johanne "Okke" Eide
Motionsklassen
00:40:32
Plats: 95
Plats: 48
Startnr: 205
Nidarosdomen
Jan Strand
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 96
Plats: 48
Startnr: 279
HUNT4
Helge Hollup
Endagars dag 4
00:40:41
Plats: 97
Plats: 48
Startnr: 215
Rödöns SK
Anders Hamren
Motionsklassen
00:40:48
Plats: 98
Plats: 48
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Markus Flinkberg
Motionsklassen
00:40:56
Plats: 99
Plats: 48
Startnr: 257
Motion Damer
00:40:57
Plats: 100
Plats: 48
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Emil Garberg
Motionsklassen
00:41:03
Plats: 101
Plats: 49
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Ronald Gangstøe
Motionsklassen
00:41:04
Plats: 102
Plats: 50
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mikael Ärfström
Motionsklassen
00:41:13
Plats: 103
Plats: 50
Startnr: 92
Rapp IL
Halvar Hellan
Motionsklassen
00:41:20
Plats: 104
Plats: 51
Startnr: 208
Motionsklassen
00:41:23
Plats: 105
Plats: 51
Startnr: 201
HV-12
Sean Gil
Motionsklassen
00:41:25
Plats: 106
Plats: 51
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Rikard Hageskal
Endagars dag 4
00:41:28
Plats: 107
Plats: 51
Startnr: 301
HENT AS
Ben Stian Unhjem
Endagars dag 4
00:41:35
Plats: 108
Plats: 51
Startnr: 98
Motionsklassen
00:41:35
Plats: 109
Plats: 51
Startnr: 121
NTNU IT
Emma Døhl
Endagars dag 4
00:41:43
Plats: 110
Plats: 51
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Linda Danvind Malm
Motionsklassen
00:41:51
Plats: 111
Plats: 51
Startnr: 155
Team Adonai
Eddy-Robin Hanssen
Motionsklassen
00:41:53
Plats: 112
Plats: 51
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:41:56
Plats: 113
Plats: 51
Startnr: 65
Sjetne
Rune Haugen
Motionsklassen
00:42:07
Plats: 114
Plats: 52
Startnr: 285
Powel
Marius Røstad
Endagars dag 4
00:42:23
Plats: 115
Plats: 52
Startnr: 196
Vinne IL 2
Bjørn Oddmar Berg
Motionsklassen
00:42:23
Plats: 116
Plats: 53
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Martin Finstad
Motionsklassen
00:43:07
Plats: 117
Plats: 53
Startnr: 172
Motionsklassen
00:43:08
Plats: 118
Plats: 53
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dag Lindmark
Motionsklassen
00:43:08
Plats: 119
Plats: 53
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Jocke Hennings
Motionsklassen
00:43:11
Plats: 120
Plats: 53
Startnr: 99
Motionsklassen
00:43:14
Plats: 121
Plats: 53
Startnr: 342
Mostadmark
Sondre Lauvås
Endagars dag 4
00:43:15
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 106
Team 3T
Simen Løvseth
Motionsklassen
00:43:47
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 151
Motionsklassen
00:43:49
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 232
TrønderEnergi
Joakim Forbord Robertsen
Motionsklassen
00:44:00
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Ståle Lund Ramstad
Motionsklassen
00:44:05
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Erik Stjerna
Motionsklassen
00:44:14
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 29
Henning IL
Ketil Schjei
Motionsklassen
00:44:14
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 71
Motionsklassen
00:44:22
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 131
Motionsklassen
00:44:31
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 51
Ole Vig
Trond Aarsland
Motionsklassen
00:44:34
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Ann Sissel Vehus
Motion Damer
00:44:39
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 260
FSK Östersund
Tom Eriksson
Motionsklassen
00:44:42
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Monika Willumsen Hansen
Motion Damer
00:44:53
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 91
Leik il
Anna Syrstad
Motionsklassen
00:44:55
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 24
Blecket
Theo "skalman" Ulin
Motionsklassen
00:44:59
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 233
Prima
Espen Munkvik
Motionsklassen
00:45:03
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 244
Byåsen damer
Marit Pedersen
Motion Damer
00:45:15
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
EVA HOLØYEN
Endagars dag 4
00:45:15
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 142
Motionsklassen
00:45:16
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Julie Gausen
Motionsklassen
00:45:18
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 67
Motionsklassen
00:45:18
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 140
Alsens IF
Björn Hagström
Motionsklassen
00:45:22
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Bengt-Peder "Stora" Björn
Motionsklassen
00:45:22
Plats: 144
Plats: 56
Startnr: 160
Motionsklassen
00:45:27
Plats: 145
Plats: 56
Startnr: 237
Teknikens Under
Pia Rickardsson
Motionsklassen
00:45:33
Plats: 146
Plats: 56
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elin Engelin
Motion Damer
00:45:34
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Gøril Sørmo
Motionsklassen
00:45:35
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 117
Östersunds kommun
Malek Amarousche
Motionsklassen
00:45:37
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:45:54
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 292
Hemit
Martin Raanes
Motionsklassen
00:46:11
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 79
Helgådal il
Kari Aksnes
Motionsklassen
00:46:18
Plats: 152
Plats: 58
Startnr: 198
Teeness BIL
John-Atle Skjerve
Endagars dag 4
00:46:57
Plats: 153
Plats: 58
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:47:03
Plats: 154
Plats: 58
Startnr: 163
Team Alseth
Erik Knudsen Garcia
Motionsklassen
00:48:10
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:48:23
Plats: 156
Plats: 58
Startnr: 96
Motionsklassen
00:48:36
Plats: 157
Plats: 58
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Marit Henden
Motionsklassen
00:48:39
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 69
Kullarmark SK
Maria Lundgren
Motionsklassen
00:48:41
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 86
Möringan
Maria Ahnér
Motionsklassen
00:48:42
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 180
Adresseavisen
Kari Hovde
Motionsklassen
00:48:48
Plats: 161
Plats: 59
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Elling Sletfjerding
Motionsklassen
00:49:03
Plats: 162
Plats: 59
Startnr: 229
Motionsklassen
00:49:07
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 183
SPILLUM IL
Roger Nilsen
Motionsklassen
00:49:10
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 42
Motionsklassen
00:49:43
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Jakob Koldingsnes
Motionsklassen
00:50:01
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Lars Solnørdal
Motionsklassen
00:51:14
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 192
Campus Miun IF
Douglas Howie
Motionsklassen
00:51:18
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 43
Lättja IF
Tobias Ericson
Motionsklassen
00:51:18
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Geir Olav Flåan
Endagars dag 4
00:51:31
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 278
Motionsklassen
00:51:41
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 49
Jämtkraft
Oscar Pettersson
Motionsklassen
00:51:52
Plats: 172
Plats: 61
Startnr: 189
Motionsklassen
00:52:03
Plats: 173
Plats: 61
Startnr: 143
Lag Olsson
Erik Dahlén
Motionsklassen
00:52:12
Plats: 174
Plats: 61
Startnr: 317
Motionsklassen
00:52:24
Plats: 175
Plats: 61
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Brit Logstein
Endagars dag 4
00:53:14
Plats: 176
Plats: 61
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Bjørn Skjelstad
Endagars dag 4
00:53:26
Plats: 177
Plats: 62
Startnr: 307
UNINETT
Håvard Kusslid
Endagars dag 4
00:53:34
Plats: 178
Plats: 62
Startnr: 249
Motion Damer
00:53:58
Plats: 179
Plats: 62
Startnr: 83
Motionsklassen
00:54:16
Plats: 180
Plats: 62
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Even Svardal Aashaim
Endagars dag 4
00:58:13
Plats: 181
Plats: 62
Startnr: 302
Trondheim BoA
Marit Gabrielsen
Endagars dag 4
00:58:15
Plats: 182
Plats: 62
Startnr: 70
Motionsklassen
01:00:00
Plats: 183
Plats: 62
Startnr: 95
Röde Runners
Pernilla Rydberg
Motionsklassen
01:00:16
Plats: 184
Plats: 62
Startnr: 109
Sætervik UIG
Line Harsvik
Motionsklassen
01:03:51

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Alexander Kirkeberg
Motionsklassen
00:29:58
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Magnus Stensås
Motionsklassen
00:30:35
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Jan Sandstad Næss
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 94
I.L Nor
Andreas Kvam
Motionsklassen
00:31:10
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Hallvard Seim Grøvlen
Motionsklassen
00:31:56
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ståle Fenstad
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
TERJE MARONI
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 38
Sportsgym
Perra Hellström
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Tøndel Hammer
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 108
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 206
Leksvik il
Roger ovesen
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 116
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 129
Ogndal IL
Svein Anders Melhus
Motionsklassen
00:32:51
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Børge Leiren
Motionsklassen
00:33:12
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 110
Hommelvik il
Erlend Ness
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Rune Aune Snildalsli
Motionsklassen
00:33:52
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 186
Bratsberg IL
Øystein Rasch-Halvorsen
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 20
Plats: 15
Startnr: 102
Ytterøy
Kai Robert Vandsvik
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 112
Byneset il
Alexander Kolstad
Motionsklassen
00:34:11
Plats: 22
Plats: 17
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Anders Arvesen
Motionsklassen
00:34:15
Plats: 23
Plats: 18
Startnr: 170
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 24
Plats: 18
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Alf Bjørnar Bertnum
Motionsklassen
00:34:29
Plats: 25
Plats: 18
Startnr: 36
IL Dalebrand
Geir Johan Einang
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 26
Plats: 19
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Gustav Rotvold
Motionsklassen
00:34:44
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Mathias Aksnes
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Stein Ivar Børset
Motionsklassen
00:35:06
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 47
Lånke IL
Rune Moen
Motionsklassen
00:35:09
Plats: 30
Plats: 21
Startnr: 26
Budal i.l
Vegar Enlid
Motionsklassen
00:35:23
Plats: 31
Plats: 21
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Arne Nypan
Motionsklassen
00:35:27
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Dan Hogu Brekke
Motionsklassen
00:35:28
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Per Anders Östberg
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 35
Plats: 23
Startnr: 101
Støtet
Knut Hegvold
Motionsklassen
00:35:49
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 103
Leinstrand IL
Gudleik Husby
Motionsklassen
00:35:50
Plats: 37
Plats: 24
Startnr: 150
Frosta IL
Morten Fagerli
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 38
Plats: 25
Startnr: 54
Rønning runners
Kasper Komnæs Rønning
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 39
Plats: 25
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Fredrik Tvete Hansen
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 66
Meråker Mix
Leif Gjemse
Motionsklassen
00:36:00
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 138
Brunflo IF
Marcus Åkerlund
Motionsklassen
00:36:07
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 76
Marieby GIF
Kristoffer Theland
Motionsklassen
00:36:16
Plats: 44
Plats: 28
Startnr: 28
Leirådal I.L
Jonas Tanem
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 45
Plats: 29
Startnr: 281
RENÅ
Eivind Furunes
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 105
Motionsklassen
00:36:26
Plats: 47
Plats: 30
Startnr: 145
Mörsils IF
Kristofer Eliasson
Motionsklassen
00:36:31
Plats: 48
Plats: 30
Startnr: 56
Motionsklassen
00:36:46
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 188
Hallkutarna
Jens Jacobsson
Motionsklassen
00:37:04
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Ådne Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:37:11
Plats: 51
Plats: 31
Startnr: 185
Hattfjelldal il
halvor aakervik
Motionsklassen
00:37:12
Plats: 52
Plats: 32
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Margrethe Pedersen
Motionsklassen
00:37:12
Plats: 53
Plats: 32
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Jan Frode Skogan
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 54
Plats: 33
Startnr: 169
Duveds IF
Andreas Hansson
Motionsklassen
00:37:37
Plats: 55
Plats: 33
Startnr: 238
Motionsklassen
00:37:42
Plats: 56
Plats: 34
Startnr: 149
Kälens SK
Anders Björkman
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 57
Plats: 34
Startnr: 85
Domstolene
Roar Bakås
Motionsklassen
00:37:58
Plats: 58
Plats: 34
Startnr: 23
Motionsklassen
00:38:07
Plats: 59
Plats: 34
Startnr: 90
IL Skauga
Per Johan Gjølga
Motionsklassen
00:38:09
Plats: 60
Plats: 35
Startnr: 60
ATT-Fram
Jomar VALSTADSVE
Motionsklassen
00:38:14
Plats: 61
Plats: 35
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Bjørn Vaagen
Motionsklassen
00:38:29
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole-Kristian Mellemsether
Motionsklassen
00:38:42
Plats: 63
Plats: 36
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Bjørn Roger Tangstad
Motionsklassen
00:38:49
Plats: 64
Plats: 36
Startnr: 40
NTE BIL
Kristin Mürer Stemland
Motionsklassen
00:38:59
Plats: 65
Plats: 36
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:39:01
Plats: 66
Plats: 37
Startnr: 214
Motionsklassen
00:39:03
Plats: 67
Plats: 37
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Thomas Chytra
Motionsklassen
00:39:08
Plats: 68
Plats: 37
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:39:19
Plats: 69
Plats: 37
Startnr: 30
Inderøy
Arve Erik Norum
Motionsklassen
00:39:28
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 111
Malvik IL
Andreas Falk-Larssen
Motionsklassen
00:39:29
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Stefan Ajax
Motionsklassen
00:39:38
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 157
Forra IL
Per Erik Moen
Motionsklassen
00:39:39
Plats: 73
Plats: 39
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Jørgen Vinje Rygg
Motionsklassen
00:39:46
Plats: 74
Plats: 40
Startnr: 50
Skogn IL
Jonas Nonstad
Motionsklassen
00:39:47
Plats: 75
Plats: 41
Startnr: 57
I.L Aasguten
Tor Odin Ekle
Motionsklassen
00:39:53
Plats: 76
Plats: 42
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eirik Skorstad
Motionsklassen
00:39:57
Plats: 77
Plats: 42
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
HÅVARD NUFSFJORD
Motionsklassen
00:40:07
Plats: 78
Plats: 42
Startnr: 197
Namdalseid IL
Marcus Godø
Motionsklassen
00:40:07
Plats: 79
Plats: 43
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Oddlaug Johanne "Okke" Eide
Motionsklassen
00:40:32
Plats: 80
Plats: 43
Startnr: 205
Nidarosdomen
Jan Strand
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 81
Plats: 43
Startnr: 215
Rödöns SK
Anders Hamren
Motionsklassen
00:40:48
Plats: 82
Plats: 43
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Markus Flinkberg
Motionsklassen
00:40:56
Plats: 83
Plats: 43
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Emil Garberg
Motionsklassen
00:41:03
Plats: 84
Plats: 44
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Ronald Gangstøe
Motionsklassen
00:41:04
Plats: 85
Plats: 45
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mikael Ärfström
Motionsklassen
00:41:13
Plats: 86
Plats: 45
Startnr: 92
Rapp IL
Halvar Hellan
Motionsklassen
00:41:20
Plats: 87
Plats: 46
Startnr: 208
Motionsklassen
00:41:23
Plats: 88
Plats: 46
Startnr: 201
HV-12
Sean Gil
Motionsklassen
00:41:25
Plats: 89
Plats: 46
Startnr: 98
Motionsklassen
00:41:35
Plats: 90
Plats: 46
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Linda Danvind Malm
Motionsklassen
00:41:51
Plats: 91
Plats: 46
Startnr: 155
Team Adonai
Eddy-Robin Hanssen
Motionsklassen
00:41:53
Plats: 92
Plats: 46
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:41:56
Plats: 93
Plats: 46
Startnr: 65
Sjetne
Rune Haugen
Motionsklassen
00:42:07
Plats: 94
Plats: 47
Startnr: 196
Vinne IL 2
Bjørn Oddmar Berg
Motionsklassen
00:42:23
Plats: 95
Plats: 48
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Martin Finstad
Motionsklassen
00:43:07
Plats: 96
Plats: 48
Startnr: 172
Motionsklassen
00:43:08
Plats: 97
Plats: 48
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dag Lindmark
Motionsklassen
00:43:08
Plats: 98
Plats: 48
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Jocke Hennings
Motionsklassen
00:43:11
Plats: 99
Plats: 48
Startnr: 99
Motionsklassen
00:43:14
Plats: 100
Plats: 48
Startnr: 106
Team 3T
Simen Løvseth
Motionsklassen
00:43:47
Plats: 101
Plats: 48
Startnr: 151
Motionsklassen
00:43:49
Plats: 102
Plats: 48
Startnr: 232
TrønderEnergi
Joakim Forbord Robertsen
Motionsklassen
00:44:00
Plats: 103
Plats: 48
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Ståle Lund Ramstad
Motionsklassen
00:44:05
Plats: 104
Plats: 48
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Erik Stjerna
Motionsklassen
00:44:14
Plats: 105
Plats: 48
Startnr: 29
Henning IL
Ketil Schjei
Motionsklassen
00:44:14
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 71
Motionsklassen
00:44:22
Plats: 107
Plats: 48
Startnr: 131
Motionsklassen
00:44:31
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 51
Ole Vig
Trond Aarsland
Motionsklassen
00:44:34
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 260
FSK Östersund
Tom Eriksson
Motionsklassen
00:44:42
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 91
Leik il
Anna Syrstad
Motionsklassen
00:44:55
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 24
Blecket
Theo "skalman" Ulin
Motionsklassen
00:44:59
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 233
Prima
Espen Munkvik
Motionsklassen
00:45:03
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 142
Motionsklassen
00:45:16
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Julie Gausen
Motionsklassen
00:45:18
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 67
Motionsklassen
00:45:18
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 140
Alsens IF
Björn Hagström
Motionsklassen
00:45:22
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Bengt-Peder "Stora" Björn
Motionsklassen
00:45:22
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 160
Motionsklassen
00:45:27
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 237
Teknikens Under
Pia Rickardsson
Motionsklassen
00:45:33
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Gøril Sørmo
Motionsklassen
00:45:35
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 117
Östersunds kommun
Malek Amarousche
Motionsklassen
00:45:37
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 292
Hemit
Martin Raanes
Motionsklassen
00:46:11
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 79
Helgådal il
Kari Aksnes
Motionsklassen
00:46:18
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 163
Team Alseth
Erik Knudsen Garcia
Motionsklassen
00:48:10
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 96
Motionsklassen
00:48:36
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Marit Henden
Motionsklassen
00:48:39
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 69
Kullarmark SK
Maria Lundgren
Motionsklassen
00:48:41
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 86
Möringan
Maria Ahnér
Motionsklassen
00:48:42
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 180
Adresseavisen
Kari Hovde
Motionsklassen
00:48:48
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Elling Sletfjerding
Motionsklassen
00:49:03
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 229
Motionsklassen
00:49:07
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 183
SPILLUM IL
Roger Nilsen
Motionsklassen
00:49:10
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
00:49:43
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Jakob Koldingsnes
Motionsklassen
00:50:01
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Lars Solnørdal
Motionsklassen
00:51:14
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 192
Campus Miun IF
Douglas Howie
Motionsklassen
00:51:18
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 43
Lättja IF
Tobias Ericson
Motionsklassen
00:51:18
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 278
Motionsklassen
00:51:41
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 49
Jämtkraft
Oscar Pettersson
Motionsklassen
00:51:52
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 189
Motionsklassen
00:52:03
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 143
Lag Olsson
Erik Dahlén
Motionsklassen
00:52:12
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 317
Motionsklassen
00:52:24
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 83
Motionsklassen
00:54:16
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 70
Motionsklassen
01:00:00
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 95
Röde Runners
Pernilla Rydberg
Motionsklassen
01:00:16
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Line Harsvik
Motionsklassen
01:03:51

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 245
Motion Damer
00:38:21
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Jogscha Abderhalden
Motion Damer
00:38:34
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 250
Motion Damer
00:38:51
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 243
Motion Damer
00:39:17
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:40:57
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Ann Sissel Vehus
Motion Damer
00:44:39
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Monika Willumsen Hansen
Motion Damer
00:44:53
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 244
Byåsen damer
Marit Pedersen
Motion Damer
00:45:15
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elin Engelin
Motion Damer
00:45:34
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Motion Damer
00:53:58

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Håvard Mikalsen
Endagars dag 4
00:34:55
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Håvard Dybvik
Endagars dag 4
00:36:05
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 338
Team SalMar/Kverva/INAQ
Marit-Kristin Sørhøy
Endagars dag 4
00:36:51
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:37:47
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Ingebjørg Sande
Endagars dag 4
00:38:09
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 332
Flatås IL
Kristin Waaktaar Opland
Endagars dag 4
00:38:19
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 210
Team Skånøy
Ludvik Bjørnstad
Endagars dag 4
00:38:29
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:38:42
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:38:47
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 128
BAK-Fram
Jon Erik HALLAN
Endagars dag 4
00:38:56
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:39:24
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
Helge Hollup
Endagars dag 4
00:40:41
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Rikard Hageskal
Endagars dag 4
00:41:28
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Ben Stian Unhjem
Endagars dag 4
00:41:35
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Emma Døhl
Endagars dag 4
00:41:43
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 285
Powel
Marius Røstad
Endagars dag 4
00:42:23
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 342
Mostadmark
Sondre Lauvås
Endagars dag 4
00:43:15
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
EVA HOLØYEN
Endagars dag 4
00:45:15
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:45:54
Plats: 20
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
John-Atle Skjerve
Endagars dag 4
00:46:57
Plats: 21
Plats: 3
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:47:03
Plats: 22
Plats: 3
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:48:23
Plats: 23
Plats: 3
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Geir Olav Flåan
Endagars dag 4
00:51:31
Plats: 24
Plats: 3
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Brit Logstein
Endagars dag 4
00:53:14
Plats: 25
Plats: 3
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Bjørn Skjelstad
Endagars dag 4
00:53:26
Plats: 26
Plats: 4
Startnr: 307
UNINETT
Håvard Kusslid
Endagars dag 4
00:53:34
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Even Svardal Aashaim
Endagars dag 4
00:58:13
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 302
Trondheim BoA
Marit Gabrielsen
Endagars dag 4
00:58:15