Resultat Stjördal - Gevingåsen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Erlend Sørtveit
Motionsklassen
00:23:23
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 38
Sportsgym
Petter Engdahl
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
KRISTIAN ENGEN FORBORD
Motionsklassen
00:24:15
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Martin Spjøtvold
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 123
Motionsklassen
00:24:25
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Henrik Nordtug
Motionsklassen
00:24:29
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Henning Mæhle
Motionsklassen
00:24:47
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Øystein Solligård
Motionsklassen
00:24:56
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Skaanes
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Gjermund Løfald
Motionsklassen
00:25:32
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE MARIUS BACH
Motionsklassen
00:25:34
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 129
Ogndal IL
Jonas Austad
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 47
Lånke IL
Geir Kristian Hoås
Motionsklassen
00:26:13
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Johan Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:26:22
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Martin Emilsson
Motionsklassen
00:26:25
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 10
Motionsklassen
00:26:34
Plats: 17
Plats: 13
Startnr: 39
Mosvik IL
Tomas Hellesø
Motionsklassen
00:26:38
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 43
Lättja IF
Nils Mårtenson
Motionsklassen
00:26:41
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 140
Alsens IF
Fredrik Sätter
Motionsklassen
00:26:45
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 128
BAK-Fram
Eivind GANGÅS
Endagars dag 4
00:26:57
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 169
Duveds IF
Arvid Jonsson
Motionsklassen
00:27:44
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 114
Motionsklassen
00:27:50
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ole Jermstad
Motionsklassen
00:27:56
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 195
Vinne IL 1
Erlend Sandnes
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
August Nilsson
Motionsklassen
00:28:12
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 103
Leinstrand IL
Ole Lauglo
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Magnus Moholt
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Eivind Aas
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 160
Motionsklassen
00:28:25
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Tomas Moe Skjølsvold
Motionsklassen
00:28:29
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 131
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Sundvisson
Motionsklassen
00:28:34
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 67
Motionsklassen
00:28:35
Plats: 35
Plats: 18
Startnr: 79
Helgådal il
Bjørnar Aksnes
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 36
Plats: 18
Startnr: 180
Adresseavisen
Jørgen Frøland
Motionsklassen
00:28:50
Plats: 37
Plats: 18
Startnr: 204
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 38
Plats: 18
Startnr: 111
Malvik IL
Daniel Steenveldt
Motionsklassen
00:28:59
Plats: 39
Plats: 19
Startnr: 197
Namdalseid IL
Ludvig Bøgseth
Motionsklassen
00:29:07
Plats: 40
Plats: 20
Startnr: 150
Frosta IL
Trygve Skogseth
Motionsklassen
00:29:09
Plats: 41
Plats: 21
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Jon Magne Auran
Motionsklassen
00:29:11
Plats: 42
Plats: 21
Startnr: 157
Forra IL
Odd Even Fossen
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 43
Plats: 22
Startnr: 71
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 44
Plats: 22
Startnr: 70
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 45
Plats: 22
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
IDA MOGSTAD
Endagars dag 4
00:29:20
Plats: 46
Plats: 22
Startnr: 196
Vinne IL 2
Martin Vehus Skjerve
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 47
Plats: 23
Startnr: 49
Jämtkraft
Emil Pettersson
Motionsklassen
00:29:28
Plats: 48
Plats: 23
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:29:35
Plats: 49
Plats: 23
Startnr: 206
Leksvik il
Julie Viktoria Berg
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 50
Plats: 24
Startnr: 32
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 51
Plats: 25
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ådne Bjørkøy
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 52
Plats: 26
Startnr: 163
Team Alseth
Janne Alseth
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 53
Plats: 26
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
TATJANA ALBERTSEN
Motion Damer
00:29:53
Plats: 54
Plats: 27
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Steinar H. Gunderson
Endagars dag 4
00:29:59
Plats: 55
Plats: 27
Startnr: 109
Sætervik UIG
Joakim Sæther
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 56
Plats: 28
Startnr: 277
Motionsklassen
00:30:06
Plats: 57
Plats: 28
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Stian Darell
Motionsklassen
00:30:11
Plats: 58
Plats: 29
Startnr: 292
Hemit
Vidar Bjørgum
Motionsklassen
00:30:17
Plats: 59
Plats: 29
Startnr: 332
Flatås IL
Birger Dragsten
Endagars dag 4
00:30:19
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 26
Budal i.l
Peder Storlimo
Motionsklassen
00:30:23
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Gaute Aas Bjørset
Motionsklassen
00:30:33
Plats: 62
Plats: 30
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Svein Oluf Øren
Endagars dag 4
00:30:35
Plats: 63
Plats: 30
Startnr: 110
Hommelvik il
Amund Flataker
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Julian Grøtte
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mikael Persson
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Inga Aftret Brøndbo
Motion Damer
00:30:59
Plats: 67
Plats: 32
Startnr: 137
Undersåkers IF
David Mobärg
Motionsklassen
00:30:59
Plats: 68
Plats: 32
Startnr: 57
I.L Aasguten
Jørgen Alstad
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Jakob Rømo Skille
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 70
Plats: 33
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:31:10
Plats: 71
Plats: 33
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jan Petter Bjørnevik
Motionsklassen
00:31:16
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 105
Motionsklassen
00:31:17
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 201
HV-12
Vegard Bårsaune
Motionsklassen
00:31:23
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 85
Domstolene
Max Casteleyn
Motionsklassen
00:31:24
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 31
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 54
Rønning runners
Tuva Rønning
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 77
Plats: 36
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Ola Arntsen
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 145
Mörsils IF
Daniel Bixo
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 41
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 214
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:31:52
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 63
Motionsklassen
00:31:57
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Håvard Merkesnes
Endagars dag 4
00:32:05
Plats: 84
Plats: 37
Startnr: 81
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 85
Plats: 37
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:32:21
Plats: 86
Plats: 37
Startnr: 94
I.L Nor
Ole Kristian Mogset
Motionsklassen
00:32:25
Plats: 87
Plats: 37
Startnr: 301
HENT AS
Andreas Dyrstad
Endagars dag 4
00:32:31
Plats: 88
Plats: 37
Startnr: 50
Skogn IL
Vemund Roe Svendgård
Motionsklassen
00:32:34
Plats: 89
Plats: 38
Startnr: 172
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 90
Plats: 38
Startnr: 90
IL Skauga
Birk Finnstø Refsaas
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 91
Plats: 39
Startnr: 185
Hattfjelldal il
vegard steinbakken
Motionsklassen
00:32:38
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 183
SPILLUM IL
Espen Elstad
Motionsklassen
00:32:39
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 58
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 143
Lag Olsson
Karin Westin
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 130
Vallbo sk
Vincent Grein
Motionsklassen
00:32:52
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Arne Olav Haugan
Motionsklassen
00:32:55
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 56
Motionsklassen
00:32:55
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 23
Motionsklassen
00:32:56
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Camilla Brinchmann Prosser
Motionsklassen
00:33:10
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Håkon Os Bjerkås
Motionsklassen
00:33:27
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 112
Byneset il
Nils Arne Haugum
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Marta Skrove Nossum
Motion Damer
00:33:31
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 342
Mostadmark
Emil Kyllo
Endagars dag 4
00:33:38
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 65
Sjetne
Jørgen Myhre
Motionsklassen
00:33:40
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 341
Vikaune fæmili and friends
Isaak Walton Vikaune
Endagars dag 4
00:33:46
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Hermod Hatling
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 338
Team SalMar/Kverva/INAQ
Aleksander Bromseth
Endagars dag 4
00:33:55
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 29
Henning IL
Audun E. Fossan
Motionsklassen
00:33:58
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Hallquist
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 149
Kälens SK
Diego Melchor Lopez
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 111
Plats: 45
Startnr: 76
Marieby GIF
Erik Edler
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Lisbeth Hallan
Motionsklassen
00:34:03
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Espen Birger Augdal
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 51
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kjell Johan Rosvoll
Motionsklassen
00:34:08
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 151
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elvira Hermansson
Motion Damer
00:34:15
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 317
Motionsklassen
00:34:19
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 30
Inderøy
Roar Snerting
Motionsklassen
00:34:20
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Truls V. Johansen
Motionsklassen
00:34:20
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Anna Marie Grønning
Motionsklassen
00:34:21
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 40
NTE BIL
Petter Trangmyr
Motionsklassen
00:34:34
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 99
Motionsklassen
00:34:37
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 232
TrønderEnergi
Cecilie Sundsbø Arnemo
Motionsklassen
00:34:37
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 155
Team Adonai
Stig-Jonny Hanssen
Motionsklassen
00:34:52
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 229
Motionsklassen
00:35:06
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Jo Bjørnar Fiske
Endagars dag 4
00:35:09
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 279
HUNT4
Ole Oxhovd Svalesen
Endagars dag 4
00:35:10
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 171
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 189
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 106
Team 3T
Ronny Raet
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Torgny Brandvold
Motionsklassen
00:35:23
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 302
Trondheim BoA
Marthe Pettersen
Endagars dag 4
00:35:24
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 281
RENÅ
Jone Aurora Renå
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 42
Motionsklassen
00:35:30
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 250
Motion Damer
00:35:33
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:35:35
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 60
ATT-Fram
Guro Elise KVAAL
Motionsklassen
00:35:37
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Lillian Hansen
Endagars dag 4
00:35:40
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Ingrid Stavheim Lien
Endagars dag 4
00:35:50
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Hannah Sundberg
Motion Damer
00:35:58
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Ramstad
Motion Damer
00:36:00
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 205
Nidarosdomen
Karsten Selseth Landrø
Motionsklassen
00:36:04
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 66
Meråker Mix
Geir Florholmen
Motionsklassen
00:36:06
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 101
Støtet
Otto Helge Reitan
Motionsklassen
00:36:08
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anders Petersen
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 147
Plats: 55
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:36:13
Plats: 148
Plats: 55
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Solvor Moen
Motionsklassen
00:36:14
Plats: 149
Plats: 56
Startnr: 59
Motionsklassen
00:36:15
Plats: 150
Plats: 56
Startnr: 278
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 151
Plats: 56
Startnr: 113
Endagars dag 4
00:36:18
Plats: 152
Plats: 56
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 153
Plats: 56
Startnr: 91
Leik il
Trond Stenset
Motionsklassen
00:36:28
Plats: 154
Plats: 57
Startnr: 255
Byåsen IL
Elise Nilsen
Motion Damer
00:36:31
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 198
Teeness BIL
Sturla Klüver
Endagars dag 4
00:36:33
Plats: 156
Plats: 58
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kirsti Lund
Motion Damer
00:36:38
Plats: 157
Plats: 58
Startnr: 142
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Siv Karin Rosvoll
Motionsklassen
00:36:50
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 102
Ytterøy
Oddmund Skjørstad
Motionsklassen
00:37:05
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 24
Blecket
Markus "Mackan" Näslund
Motionsklassen
00:37:59
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Fredrik Jonsson
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 98
Motionsklassen
00:38:18
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Kurt Helge Reitan
Motionsklassen
00:38:34
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Tjärnås
Motionsklassen
00:38:43
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Sofie Aslaksen Aasly
Motionsklassen
00:38:43
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 307
UNINETT
Helga Johnsen Meisfjord
Endagars dag 4
00:38:53
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 215
Rödöns SK
Sandra Stålfors
Motionsklassen
00:38:57
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 121
NTNU IT
Therese Vangstad
Endagars dag 4
00:38:58
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 117
Östersunds kommun
Patrik Larsson
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:39:17
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 257
Motion Damer
00:39:28
Plats: 172
Plats: 61
Startnr: 233
Prima
Oliver Sokol
Motionsklassen
00:40:02
Plats: 173
Plats: 61
Startnr: 285
Powel
Marius Røstad
Endagars dag 4
00:40:07
Plats: 174
Plats: 61
Startnr: 192
Campus Miun IF
Wietske ten Berge
Motionsklassen
00:40:12
Plats: 175
Plats: 61
Startnr: 96
Motionsklassen
00:40:15
Plats: 176
Plats: 61
Startnr: 210
Team Skånøy
Ole Ivar Denstadli
Endagars dag 4
00:40:18
Plats: 177
Plats: 61
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:40:37
Plats: 178
Plats: 62
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:40:52
Plats: 179
Plats: 62
Startnr: 260
FSK Östersund
Tom Eriksson
Motionsklassen
00:42:51
Plats: 180
Plats: 62
Startnr: 92
Rapp IL
Silje Skarsbakk
Motionsklassen
00:44:25
Plats: 181
Plats: 63
Startnr: 86
Möringan
Håkan Wallin
Motionsklassen
00:44:28
Plats: 182
Plats: 63
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Heidi Wold
Motionsklassen
00:47:16
Plats: 183
Plats: 63
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Maria Ivarsson
Motionsklassen
00:47:26
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 95
Röde Runners
Pernilla Rydberg
Motionsklassen
00:50:03

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Erlend Sørtveit
Motionsklassen
00:23:23
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 38
Sportsgym
Petter Engdahl
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
KRISTIAN ENGEN FORBORD
Motionsklassen
00:24:15
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Martin Spjøtvold
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 123
Motionsklassen
00:24:25
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Henrik Nordtug
Motionsklassen
00:24:29
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Henning Mæhle
Motionsklassen
00:24:47
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Øystein Solligård
Motionsklassen
00:24:56
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Skaanes
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Gjermund Løfald
Motionsklassen
00:25:32
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE MARIUS BACH
Motionsklassen
00:25:34
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 129
Ogndal IL
Jonas Austad
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 47
Lånke IL
Geir Kristian Hoås
Motionsklassen
00:26:13
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Johan Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:26:22
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Martin Emilsson
Motionsklassen
00:26:25
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 10
Motionsklassen
00:26:34
Plats: 17
Plats: 13
Startnr: 39
Mosvik IL
Tomas Hellesø
Motionsklassen
00:26:38
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 43
Lättja IF
Nils Mårtenson
Motionsklassen
00:26:41
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 140
Alsens IF
Fredrik Sätter
Motionsklassen
00:26:45
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 169
Duveds IF
Arvid Jonsson
Motionsklassen
00:27:44
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 114
Motionsklassen
00:27:50
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ole Jermstad
Motionsklassen
00:27:56
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 195
Vinne IL 1
Erlend Sandnes
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
August Nilsson
Motionsklassen
00:28:12
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 103
Leinstrand IL
Ole Lauglo
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Magnus Moholt
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Eivind Aas
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 160
Motionsklassen
00:28:25
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Tomas Moe Skjølsvold
Motionsklassen
00:28:29
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 131
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Sundvisson
Motionsklassen
00:28:34
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 67
Motionsklassen
00:28:35
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 79
Helgådal il
Bjørnar Aksnes
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 35
Plats: 18
Startnr: 180
Adresseavisen
Jørgen Frøland
Motionsklassen
00:28:50
Plats: 36
Plats: 18
Startnr: 204
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 37
Plats: 18
Startnr: 111
Malvik IL
Daniel Steenveldt
Motionsklassen
00:28:59
Plats: 38
Plats: 19
Startnr: 197
Namdalseid IL
Ludvig Bøgseth
Motionsklassen
00:29:07
Plats: 39
Plats: 20
Startnr: 150
Frosta IL
Trygve Skogseth
Motionsklassen
00:29:09
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Jon Magne Auran
Motionsklassen
00:29:11
Plats: 41
Plats: 21
Startnr: 157
Forra IL
Odd Even Fossen
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 71
Motionsklassen
00:29:13
Plats: 43
Plats: 22
Startnr: 70
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 44
Plats: 22
Startnr: 196
Vinne IL 2
Martin Vehus Skjerve
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 45
Plats: 23
Startnr: 49
Jämtkraft
Emil Pettersson
Motionsklassen
00:29:28
Plats: 46
Plats: 23
Startnr: 206
Leksvik il
Julie Viktoria Berg
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 47
Plats: 24
Startnr: 32
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ådne Bjørkøy
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 163
Team Alseth
Janne Alseth
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 109
Sætervik UIG
Joakim Sæther
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 277
Motionsklassen
00:30:06
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Stian Darell
Motionsklassen
00:30:11
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 292
Hemit
Vidar Bjørgum
Motionsklassen
00:30:17
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 26
Budal i.l
Peder Storlimo
Motionsklassen
00:30:23
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Gaute Aas Bjørset
Motionsklassen
00:30:33
Plats: 56
Plats: 28
Startnr: 110
Hommelvik il
Amund Flataker
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Julian Grøtte
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mikael Persson
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 137
Undersåkers IF
David Mobärg
Motionsklassen
00:30:59
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 57
I.L Aasguten
Jørgen Alstad
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Jakob Rømo Skille
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:31:10
Plats: 63
Plats: 31
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jan Petter Bjørnevik
Motionsklassen
00:31:16
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 105
Motionsklassen
00:31:17
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 201
HV-12
Vegard Bårsaune
Motionsklassen
00:31:23
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 85
Domstolene
Max Casteleyn
Motionsklassen
00:31:24
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 31
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 54
Rønning runners
Tuva Rønning
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Ola Arntsen
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 145
Mörsils IF
Daniel Bixo
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 41
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 214
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 63
Motionsklassen
00:31:57
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 81
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 94
I.L Nor
Ole Kristian Mogset
Motionsklassen
00:32:25
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 50
Skogn IL
Vemund Roe Svendgård
Motionsklassen
00:32:34
Plats: 77
Plats: 36
Startnr: 172
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 78
Plats: 36
Startnr: 90
IL Skauga
Birk Finnstø Refsaas
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 185
Hattfjelldal il
vegard steinbakken
Motionsklassen
00:32:38
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 183
SPILLUM IL
Espen Elstad
Motionsklassen
00:32:39
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 58
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 143
Lag Olsson
Karin Westin
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 130
Vallbo sk
Vincent Grein
Motionsklassen
00:32:52
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Arne Olav Haugan
Motionsklassen
00:32:55
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 56
Motionsklassen
00:32:55
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 23
Motionsklassen
00:32:56
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Camilla Brinchmann Prosser
Motionsklassen
00:33:10
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Håkon Os Bjerkås
Motionsklassen
00:33:27
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 112
Byneset il
Nils Arne Haugum
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 65
Sjetne
Jørgen Myhre
Motionsklassen
00:33:40
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Hermod Hatling
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 29
Henning IL
Audun E. Fossan
Motionsklassen
00:33:58
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Hallquist
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 149
Kälens SK
Diego Melchor Lopez
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 76
Marieby GIF
Erik Edler
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Lisbeth Hallan
Motionsklassen
00:34:03
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Espen Birger Augdal
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 98
Plats: 46
Startnr: 51
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 99
Plats: 46
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kjell Johan Rosvoll
Motionsklassen
00:34:08
Plats: 100
Plats: 46
Startnr: 151
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 101
Plats: 46
Startnr: 317
Motionsklassen
00:34:19
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 30
Inderøy
Roar Snerting
Motionsklassen
00:34:20
Plats: 103
Plats: 46
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Truls V. Johansen
Motionsklassen
00:34:20
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Anna Marie Grønning
Motionsklassen
00:34:21
Plats: 105
Plats: 48
Startnr: 40
NTE BIL
Petter Trangmyr
Motionsklassen
00:34:34
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 99
Motionsklassen
00:34:37
Plats: 107
Plats: 48
Startnr: 232
TrønderEnergi
Cecilie Sundsbø Arnemo
Motionsklassen
00:34:37
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 155
Team Adonai
Stig-Jonny Hanssen
Motionsklassen
00:34:52
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 229
Motionsklassen
00:35:06
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 171
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 189
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 106
Team 3T
Ronny Raet
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Torgny Brandvold
Motionsklassen
00:35:23
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 281
RENÅ
Jone Aurora Renå
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 42
Motionsklassen
00:35:30
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 60
ATT-Fram
Guro Elise KVAAL
Motionsklassen
00:35:37
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 205
Nidarosdomen
Karsten Selseth Landrø
Motionsklassen
00:36:04
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 66
Meråker Mix
Geir Florholmen
Motionsklassen
00:36:06
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 101
Støtet
Otto Helge Reitan
Motionsklassen
00:36:08
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anders Petersen
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Solvor Moen
Motionsklassen
00:36:14
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 59
Motionsklassen
00:36:15
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 278
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 91
Leik il
Trond Stenset
Motionsklassen
00:36:28
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 142
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Siv Karin Rosvoll
Motionsklassen
00:36:50
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 102
Ytterøy
Oddmund Skjørstad
Motionsklassen
00:37:05
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 24
Blecket
Markus "Mackan" Näslund
Motionsklassen
00:37:59
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Fredrik Jonsson
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 98
Motionsklassen
00:38:18
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Kurt Helge Reitan
Motionsklassen
00:38:34
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Tjärnås
Motionsklassen
00:38:43
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Sofie Aslaksen Aasly
Motionsklassen
00:38:43
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 215
Rödöns SK
Sandra Stålfors
Motionsklassen
00:38:57
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 117
Östersunds kommun
Patrik Larsson
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:39:17
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 233
Prima
Oliver Sokol
Motionsklassen
00:40:02
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 192
Campus Miun IF
Wietske ten Berge
Motionsklassen
00:40:12
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 96
Motionsklassen
00:40:15
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 260
FSK Östersund
Tom Eriksson
Motionsklassen
00:42:51
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 92
Rapp IL
Silje Skarsbakk
Motionsklassen
00:44:25
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 86
Möringan
Håkan Wallin
Motionsklassen
00:44:28
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Heidi Wold
Motionsklassen
00:47:16
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Maria Ivarsson
Motionsklassen
00:47:26
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 95
Röde Runners
Pernilla Rydberg
Motionsklassen
00:50:03

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
TATJANA ALBERTSEN
Motion Damer
00:29:53
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Inga Aftret Brøndbo
Motion Damer
00:30:59
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Marta Skrove Nossum
Motion Damer
00:33:31
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elvira Hermansson
Motion Damer
00:34:15
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:35:33
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Hannah Sundberg
Motion Damer
00:35:58
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Ramstad
Motion Damer
00:36:00
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 255
Byåsen IL
Elise Nilsen
Motion Damer
00:36:31
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kirsti Lund
Motion Damer
00:36:38
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
00:39:28

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 128
BAK-Fram
Eivind GANGÅS
Endagars dag 4
00:26:57
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
IDA MOGSTAD
Endagars dag 4
00:29:20
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:29:35
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Steinar H. Gunderson
Endagars dag 4
00:29:59
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 332
Flatås IL
Birger Dragsten
Endagars dag 4
00:30:19
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Svein Oluf Øren
Endagars dag 4
00:30:35
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:31:52
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Håvard Merkesnes
Endagars dag 4
00:32:05
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:32:21
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 301
HENT AS
Andreas Dyrstad
Endagars dag 4
00:32:31
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 342
Mostadmark
Emil Kyllo
Endagars dag 4
00:33:38
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 341
Vikaune fæmili and friends
Isaak Walton Vikaune
Endagars dag 4
00:33:46
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 338
Team SalMar/Kverva/INAQ
Aleksander Bromseth
Endagars dag 4
00:33:55
Plats: 14
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Jo Bjørnar Fiske
Endagars dag 4
00:35:09
Plats: 15
Plats: 2
Startnr: 279
HUNT4
Ole Oxhovd Svalesen
Endagars dag 4
00:35:10
Plats: 16
Plats: 2
Startnr: 302
Trondheim BoA
Marthe Pettersen
Endagars dag 4
00:35:24
Plats: 17
Plats: 2
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:35:35
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Lillian Hansen
Endagars dag 4
00:35:40
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Ingrid Stavheim Lien
Endagars dag 4
00:35:50
Plats: 20
Plats: 3
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:36:13
Plats: 21
Plats: 3
Startnr: 113
Endagars dag 4
00:36:18
Plats: 22
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Sturla Klüver
Endagars dag 4
00:36:33
Plats: 23
Plats: 3
Startnr: 307
UNINETT
Helga Johnsen Meisfjord
Endagars dag 4
00:38:53
Plats: 24
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Therese Vangstad
Endagars dag 4
00:38:58
Plats: 25
Plats: 3
Startnr: 285
Powel
Marius Røstad
Endagars dag 4
00:40:07
Plats: 26
Plats: 3
Startnr: 210
Team Skånøy
Ole Ivar Denstadli
Endagars dag 4
00:40:18
Plats: 27
Plats: 3
Startnr: 335
Endagars dag 4
00:40:37
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:40:52