Resultat Gevingåsen - Hommelvik

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Ørjan Eide
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Harald Solhaug Næss
Motionsklassen
00:27:11
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Simen Ellingsdalen
Motionsklassen
00:27:55
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 38
Sportsgym
Petter Engdahl
Motionsklassen
00:28:35
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 206
Leksvik il
Kristian T Rennemo
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
Merhawi Tadesse
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ERIK GRIMSTAD
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Hallvard Dahle
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Ronny Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ola Skjølberg
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 66
Meråker Mix
Gaute Iversen
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Frode Smevik
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Pål Sæther
Motionsklassen
00:31:00
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
John Einar Føll Flytør
Motionsklassen
00:31:14
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 201
HV-12
Øystein Sæther
Motionsklassen
00:31:23
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Solskinnsbakk
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Erik Ottosson
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 170
Motionsklassen
00:31:42
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Jørgen Vold
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 140
Alsens IF
Fredrik Sätter
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Inge Johan Holthe
Motionsklassen
00:31:54
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 47
Lånke IL
Henrik Sesseng
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:32:15
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 169
Duveds IF
Henrik Nås
Motionsklassen
00:32:16
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jan Vegard Dahlen
Motionsklassen
00:32:24
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Øyvind Vada
Motionsklassen
00:32:32
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Sindre Øwre Haugan
Motionsklassen
00:32:38
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 10
Motionsklassen
00:32:38
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Tommy Andre Haugen
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Fors Källstrand
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 24
Blecket
Casper "The Cesp" Strindberg
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 26
Budal i.l
Johan L Sandnes
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 138
Brunflo IF
August Nilsson
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Dag Joar Lund
Motionsklassen
00:33:14
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Eskil Heggli
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 214
Motionsklassen
00:33:19
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 90
IL Skauga
Rune Gjølgasæther
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 43
Lättja IF
Nils Mårtenson
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 39
Plats: 21
Startnr: 101
Støtet
Morten Sørtømme
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Tomas Moe Skjølsvold
Motionsklassen
00:33:36
Plats: 41
Plats: 21
Startnr: 243
Motion Damer
00:33:44
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 332
Flatås IL
Steinar Line
Endagars dag 4
00:33:46
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:33:54
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jan Ståle Berg
Motionsklassen
00:34:09
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 57
I.L Aasguten
Morten Andre Stokkan
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 30
Inderøy
Marit Anita Karlsen
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 36
IL Dalebrand
Geir-Arve Clausen
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 157
Forra IL
Rolf Tore Hofstad
Motionsklassen
00:34:41
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 28
Leirådal I.L
Christian Mjønerud
Motionsklassen
00:34:41
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 99
Motionsklassen
00:34:51
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 81
Motionsklassen
00:34:52
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Mathias Lövqvist
Motionsklassen
00:34:57
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 67
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Motionsklassen
00:35:13
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 94
I.L Nor
Erlend Wormdal Staveli
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Frode Fløttum
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 56
Motionsklassen
00:35:32
Plats: 58
Plats: 29
Startnr: 108
Motionsklassen
00:35:41
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 60
ATT-Fram
Brian HOFSTAD
Motionsklassen
00:35:43
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 279
HUNT4
Arve Skjetne
Endagars dag 4
00:35:48
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 233
Prima
Atle Kevin Angvik
Motionsklassen
00:35:50
Plats: 62
Plats: 30
Startnr: 255
Byåsen IL
Hanne Rofstad
Motion Damer
00:36:01
Plats: 63
Plats: 31
Startnr: 117
Östersunds kommun
Marie Claréus
Motionsklassen
00:36:05
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 128
BAK-Fram
Daniel WERMUTH
Endagars dag 4
00:36:22
Plats: 65
Plats: 31
Startnr: 160
Motionsklassen
00:36:33
Plats: 66
Plats: 31
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Stefan Eriksson
Motionsklassen
00:36:36
Plats: 67
Plats: 31
Startnr: 111
Malvik IL
Håvard Thorsnes
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 68
Plats: 32
Startnr: 183
SPILLUM IL
Mathias Mørkved
Motionsklassen
00:36:45
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Håkon Midtsand Andersen
Motionsklassen
00:36:45
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 285
Powel
Gustav Graabak
Endagars dag 4
00:36:46
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
IDA MOGSTAD
Endagars dag 4
00:36:51
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 163
Team Alseth
Stian Alseth
Motionsklassen
00:37:04
Plats: 73
Plats: 34
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Stian Storborg
Motionsklassen
00:37:06
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kjell Ove P. Tiller
Motionsklassen
00:37:14
Plats: 75
Plats: 36
Startnr: 105
Motionsklassen
00:37:17
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 71
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 31
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 79
Helgådal il
Aleksander Haga
Motionsklassen
00:37:28
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 129
Ogndal IL
Vegard Bruem Reistad
Motionsklassen
00:37:29
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Per Inge Tung
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 76
Marieby GIF
Maciej Dubinski
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 86
Möringan
Björn Anderson
Motionsklassen
00:37:45
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Tadas Pakalnikis
Endagars dag 4
00:37:46
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 244
Byåsen damer
Margot Bolstad Lynum
Motion Damer
00:37:51
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 150
Frosta IL
Ove Aursand
Motionsklassen
00:37:59
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 137
Undersåkers IF
Lennart Wasell
Motionsklassen
00:38:00
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Peter Berlén
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 281
RENÅ
Hanna Spets Renå
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 70
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Isak Hårberg
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 103
Leinstrand IL
Anne Engtrø Husby
Motionsklassen
00:38:12
Plats: 92
Plats: 45
Startnr: 245
Motion Damer
00:38:17
Plats: 93
Plats: 45
Startnr: 192
Campus Miun IF
Elisabet Rondung
Motionsklassen
00:38:26
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 196
Vinne IL 2
Sofie Skjei Buran
Motionsklassen
00:38:26
Plats: 95
Plats: 46
Startnr: 302
Trondheim BoA
Maria Sommervold
Endagars dag 4
00:38:29
Plats: 96
Plats: 46
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Amanda Fjällberg
Motionsklassen
00:38:32
Plats: 97
Plats: 46
Startnr: 50
Skogn IL
Jostein Lein
Motionsklassen
00:38:34
Plats: 98
Plats: 47
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Hedda Tveit
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 99
Plats: 48
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Vegard Johansen
Motionsklassen
00:38:43
Plats: 100
Plats: 48
Startnr: 65
Sjetne
Anne Grete Myhre
Motionsklassen
00:38:55
Plats: 101
Plats: 49
Startnr: 85
Domstolene
Max Casteleyn
Motionsklassen
00:38:58
Plats: 102
Plats: 49
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Drude Tøndel
Motion Damer
00:39:06
Plats: 103
Plats: 49
Startnr: 92
Rapp IL
Preben Arntsen
Motionsklassen
00:39:11
Plats: 104
Plats: 50
Startnr: 172
Motionsklassen
00:39:20
Plats: 105
Plats: 50
Startnr: 23
Motionsklassen
00:39:28
Plats: 106
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Sølvi Renate Askeland
Motionsklassen
00:39:29
Plats: 107
Plats: 50
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Bjørnar Værnes
Motionsklassen
00:39:33
Plats: 108
Plats: 50
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Moorits Lepland
Motionsklassen
00:39:37
Plats: 109
Plats: 51
Startnr: 131
Motionsklassen
00:39:37
Plats: 110
Plats: 51
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Kjetil Fagerholt
Endagars dag 4
00:39:38
Plats: 111
Plats: 51
Startnr: 112
Byneset il
Kristian Lamøy
Motionsklassen
00:39:42
Plats: 112
Plats: 52
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Anne Grøtte
Motionsklassen
00:39:47
Plats: 113
Plats: 53
Startnr: 149
Kälens SK
Karin Rydh
Motionsklassen
00:39:50
Plats: 114
Plats: 53
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Simen Jakobsen
Endagars dag 4
00:39:56
Plats: 115
Plats: 53
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Bente Arntsberg
Motionsklassen
00:40:09
Plats: 116
Plats: 54
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Trond Richstad
Motionsklassen
00:40:11
Plats: 117
Plats: 54
Startnr: 292
Hemit
Astrid Bjørgum
Motionsklassen
00:40:22
Plats: 118
Plats: 54
Startnr: 145
Mörsils IF
Annelie Ljung
Motionsklassen
00:40:23
Plats: 119
Plats: 54
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Marita Hoff
Motionsklassen
00:40:35
Plats: 120
Plats: 54
Startnr: 106
Team 3T
Thea Foss Bækkevold
Motionsklassen
00:40:35
Plats: 121
Plats: 54
Startnr: 102
Ytterøy
Frode Nøst
Motionsklassen
00:40:40
Plats: 122
Plats: 55
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Andreas Forsberg
Motionsklassen
00:40:41
Plats: 123
Plats: 55
Startnr: 341
Vikaune fæmili and friends
Stein Ketil Rånes
Endagars dag 4
00:40:44
Plats: 124
Plats: 55
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mattias Sundt
Motionsklassen
00:40:47
Plats: 125
Plats: 55
Startnr: 260
FSK Östersund
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:40:53
Plats: 126
Plats: 55
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Frank Wettland
Motionsklassen
00:41:06
Plats: 127
Plats: 55
Startnr: 130
Vallbo sk
Jens Halvarsson
Motionsklassen
00:41:08
Plats: 128
Plats: 55
Startnr: 63
Motionsklassen
00:41:11
Plats: 129
Plats: 55
Startnr: 91
Leik il
Kristin Vikan
Motionsklassen
00:41:16
Plats: 130
Plats: 56
Startnr: 237
Teknikens Under
Daniel Nilsson
Motionsklassen
00:41:21
Plats: 131
Plats: 56
Startnr: 180
Adresseavisen
Martin Andersen
Motionsklassen
00:41:23
Plats: 132
Plats: 56
Startnr: 301
HENT AS
Morten Spakmo
Endagars dag 4
00:41:33
Plats: 133
Plats: 56
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Turid Skarholt
Motionsklassen
00:41:38
Plats: 134
Plats: 56
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marion Ramberghaug
Motionsklassen
00:41:39
Plats: 135
Plats: 56
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:41:43
Plats: 136
Plats: 56
Startnr: 121
NTNU IT
Kristian Eiriksson
Endagars dag 4
00:41:45
Plats: 137
Plats: 56
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Marianne Eikefjord Kløvning
Endagars dag 4
00:41:56
Plats: 138
Plats: 56
Startnr: 109
Sætervik UIG
Imre Buhaug
Motionsklassen
00:42:01
Plats: 139
Plats: 57
Startnr: 257
Motion Damer
00:42:02
Plats: 140
Plats: 57
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:42:17
Plats: 141
Plats: 57
Startnr: 29
Henning IL
Marte Wekre
Motionsklassen
00:42:28
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
ANNA KAROLINE OSEN
Motion Damer
00:42:28
Plats: 143
Plats: 58
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Bendik W. Brørs
Motionsklassen
00:42:37
Plats: 144
Plats: 59
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:42:40
Plats: 145
Plats: 59
Startnr: 342
Mostadmark
Andreas Tjernvoll
Endagars dag 4
00:42:45
Plats: 146
Plats: 59
Startnr: 146
Motionsklassen
00:42:45
Plats: 147
Plats: 59
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Hallgeir Rødsjø
Endagars dag 4
00:42:51
Plats: 148
Plats: 60
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Lena Nubdal
Motion Damer
00:43:05
Plats: 149
Plats: 60
Startnr: 114
Motionsklassen
00:43:15
Plats: 150
Plats: 60
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Crister Sätter
Motionsklassen
00:43:17
Plats: 151
Plats: 60
Startnr: 241
Motion Damer
00:43:36
Plats: 152
Plats: 61
Startnr: 317
Motionsklassen
00:43:48
Plats: 153
Plats: 61
Startnr: 215
Rödöns SK
Johanna Höglind
Motionsklassen
00:44:07
Plats: 154
Plats: 61
Startnr: 51
Ole Vig
Arild Weiseth Nordli
Motionsklassen
00:44:15
Plats: 155
Plats: 61
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Håvard Finstad
Motionsklassen
00:44:50
Plats: 156
Plats: 61
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ole Alfred Strand
Motionsklassen
00:45:17
Plats: 157
Plats: 61
Startnr: 198
Teeness BIL
Mathias Tjomsland
Endagars dag 4
00:45:23
Plats: 158
Plats: 61
Startnr: 96
Motionsklassen
00:45:31
Plats: 159
Plats: 61
Startnr: 307
UNINETT
Håvar Aambø Fosstveit
Endagars dag 4
00:45:40
Plats: 160
Plats: 61
Startnr: 151
Motionsklassen
00:45:48
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:45:51
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 210
Team Skånøy
Tore Skånøy
Endagars dag 4
00:45:58
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 49
Jämtkraft
Lars Pettersson
Motionsklassen
00:46:17
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 278
Motionsklassen
00:46:29
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Christoffer Eriksson
Motionsklassen
00:46:55
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Kai- Richard Ernstsen
Motionsklassen
00:46:55
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 197
Namdalseid IL
Hilde Haugnes
Motionsklassen
00:46:58
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 40
NTE BIL
Slavko Gajdasevic
Motionsklassen
00:47:06
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Randi Berge Strand
Endagars dag 4
00:47:06
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Karl Terje Hanssen
Motionsklassen
00:47:12
Plats: 171
Plats: 63
Startnr: 42
Motionsklassen
00:47:23
Plats: 172
Plats: 63
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Katarina Ståhl
Motion Damer
00:47:25
Plats: 173
Plats: 63
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Jannike Normann
Endagars dag 4
00:47:39
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 54
Rønning runners
Jonas Aabrandt
Motionsklassen
00:48:01
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Gitte Bottenvann
Motionsklassen
00:49:25
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 189
Motionsklassen
00:49:34
Plats: 177
Plats: 63
Startnr: 143
Lag Olsson
Jennie Dahlén
Motionsklassen
00:50:12
Plats: 178
Plats: 63
Startnr: 205
Nidarosdomen
Håkon Olaussen
Motionsklassen
00:50:16
Plats: 179
Plats: 63
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:50:56
Plats: 180
Plats: 63
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:51:36
Plats: 181
Plats: 63
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Astrid Kaspersen Rostad
Motionsklassen
00:51:54
Plats: 182
Plats: 63
Startnr: 95
Röde Runners
Malin Connysson
Motionsklassen
00:52:52
Plats: 183
Plats: 63
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:53:22
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Lena K Sødal
Motionsklassen
00:53:39

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Ørjan Eide
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Harald Solhaug Næss
Motionsklassen
00:27:11
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Simen Ellingsdalen
Motionsklassen
00:27:55
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 38
Sportsgym
Petter Engdahl
Motionsklassen
00:28:35
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 206
Leksvik il
Kristian T Rennemo
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
Merhawi Tadesse
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ERIK GRIMSTAD
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Hallvard Dahle
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Ronny Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ola Skjølberg
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 66
Meråker Mix
Gaute Iversen
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Frode Smevik
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Pål Sæther
Motionsklassen
00:31:00
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
John Einar Føll Flytør
Motionsklassen
00:31:14
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 201
HV-12
Øystein Sæther
Motionsklassen
00:31:23
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Solskinnsbakk
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Erik Ottosson
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 170
Motionsklassen
00:31:42
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Jørgen Vold
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 140
Alsens IF
Fredrik Sätter
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Inge Johan Holthe
Motionsklassen
00:31:54
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 47
Lånke IL
Henrik Sesseng
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 169
Duveds IF
Henrik Nås
Motionsklassen
00:32:16
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jan Vegard Dahlen
Motionsklassen
00:32:24
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Øyvind Vada
Motionsklassen
00:32:32
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Sindre Øwre Haugan
Motionsklassen
00:32:38
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 10
Motionsklassen
00:32:38
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Tommy Andre Haugen
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Fors Källstrand
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 24
Blecket
Casper "The Cesp" Strindberg
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 26
Budal i.l
Johan L Sandnes
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 138
Brunflo IF
August Nilsson
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Dag Joar Lund
Motionsklassen
00:33:14
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Eskil Heggli
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 214
Motionsklassen
00:33:19
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 90
IL Skauga
Rune Gjølgasæther
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 43
Lättja IF
Nils Mårtenson
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 101
Støtet
Morten Sørtømme
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 39
Plats: 21
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Tomas Moe Skjølsvold
Motionsklassen
00:33:36
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jan Ståle Berg
Motionsklassen
00:34:09
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 57
I.L Aasguten
Morten Andre Stokkan
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 30
Inderøy
Marit Anita Karlsen
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 36
IL Dalebrand
Geir-Arve Clausen
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 157
Forra IL
Rolf Tore Hofstad
Motionsklassen
00:34:41
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 28
Leirådal I.L
Christian Mjønerud
Motionsklassen
00:34:41
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 99
Motionsklassen
00:34:51
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 81
Motionsklassen
00:34:52
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Mathias Lövqvist
Motionsklassen
00:34:57
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 67
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Motionsklassen
00:35:13
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 94
I.L Nor
Erlend Wormdal Staveli
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 52
Plats: 26
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Frode Fløttum
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 53
Plats: 26
Startnr: 56
Motionsklassen
00:35:32
Plats: 54
Plats: 26
Startnr: 108
Motionsklassen
00:35:41
Plats: 55
Plats: 27
Startnr: 60
ATT-Fram
Brian HOFSTAD
Motionsklassen
00:35:43
Plats: 56
Plats: 27
Startnr: 233
Prima
Atle Kevin Angvik
Motionsklassen
00:35:50
Plats: 57
Plats: 27
Startnr: 117
Östersunds kommun
Marie Claréus
Motionsklassen
00:36:05
Plats: 58
Plats: 27
Startnr: 160
Motionsklassen
00:36:33
Plats: 59
Plats: 27
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Stefan Eriksson
Motionsklassen
00:36:36
Plats: 60
Plats: 27
Startnr: 111
Malvik IL
Håvard Thorsnes
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 61
Plats: 28
Startnr: 183
SPILLUM IL
Mathias Mørkved
Motionsklassen
00:36:45
Plats: 62
Plats: 29
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Håkon Midtsand Andersen
Motionsklassen
00:36:45
Plats: 63
Plats: 30
Startnr: 163
Team Alseth
Stian Alseth
Motionsklassen
00:37:04
Plats: 64
Plats: 30
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Stian Storborg
Motionsklassen
00:37:06
Plats: 65
Plats: 31
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kjell Ove P. Tiller
Motionsklassen
00:37:14
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 105
Motionsklassen
00:37:17
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 71
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 31
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 79
Helgådal il
Aleksander Haga
Motionsklassen
00:37:28
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 129
Ogndal IL
Vegard Bruem Reistad
Motionsklassen
00:37:29
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Per Inge Tung
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 76
Marieby GIF
Maciej Dubinski
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 86
Möringan
Björn Anderson
Motionsklassen
00:37:45
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 150
Frosta IL
Ove Aursand
Motionsklassen
00:37:59
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 137
Undersåkers IF
Lennart Wasell
Motionsklassen
00:38:00
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Peter Berlén
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 281
RENÅ
Hanna Spets Renå
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 70
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Isak Hårberg
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 103
Leinstrand IL
Anne Engtrø Husby
Motionsklassen
00:38:12
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 192
Campus Miun IF
Elisabet Rondung
Motionsklassen
00:38:26
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 196
Vinne IL 2
Sofie Skjei Buran
Motionsklassen
00:38:26
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Amanda Fjällberg
Motionsklassen
00:38:32
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 50
Skogn IL
Jostein Lein
Motionsklassen
00:38:34
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Hedda Tveit
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Vegard Johansen
Motionsklassen
00:38:43
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 65
Sjetne
Anne Grete Myhre
Motionsklassen
00:38:55
Plats: 88
Plats: 44
Startnr: 85
Domstolene
Max Casteleyn
Motionsklassen
00:38:58
Plats: 89
Plats: 44
Startnr: 92
Rapp IL
Preben Arntsen
Motionsklassen
00:39:11
Plats: 90
Plats: 45
Startnr: 172
Motionsklassen
00:39:20
Plats: 91
Plats: 45
Startnr: 23
Motionsklassen
00:39:28
Plats: 92
Plats: 45
Startnr: 155
Team Adonai
Sølvi Renate Askeland
Motionsklassen
00:39:29
Plats: 93
Plats: 45
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Bjørnar Værnes
Motionsklassen
00:39:33
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Moorits Lepland
Motionsklassen
00:39:37
Plats: 95
Plats: 46
Startnr: 131
Motionsklassen
00:39:37
Plats: 96
Plats: 46
Startnr: 112
Byneset il
Kristian Lamøy
Motionsklassen
00:39:42
Plats: 97
Plats: 47
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Anne Grøtte
Motionsklassen
00:39:47
Plats: 98
Plats: 48
Startnr: 149
Kälens SK
Karin Rydh
Motionsklassen
00:39:50
Plats: 99
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Bente Arntsberg
Motionsklassen
00:40:09
Plats: 100
Plats: 49
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Trond Richstad
Motionsklassen
00:40:11
Plats: 101
Plats: 49
Startnr: 292
Hemit
Astrid Bjørgum
Motionsklassen
00:40:22
Plats: 102
Plats: 49
Startnr: 145
Mörsils IF
Annelie Ljung
Motionsklassen
00:40:23
Plats: 103
Plats: 49
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Marita Hoff
Motionsklassen
00:40:35
Plats: 104
Plats: 49
Startnr: 106
Team 3T
Thea Foss Bækkevold
Motionsklassen
00:40:35
Plats: 105
Plats: 49
Startnr: 102
Ytterøy
Frode Nøst
Motionsklassen
00:40:40
Plats: 106
Plats: 50
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Andreas Forsberg
Motionsklassen
00:40:41
Plats: 107
Plats: 50
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mattias Sundt
Motionsklassen
00:40:47
Plats: 108
Plats: 50
Startnr: 260
FSK Östersund
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:40:53
Plats: 109
Plats: 50
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Frank Wettland
Motionsklassen
00:41:06
Plats: 110
Plats: 50
Startnr: 130
Vallbo sk
Jens Halvarsson
Motionsklassen
00:41:08
Plats: 111
Plats: 50
Startnr: 63
Motionsklassen
00:41:11
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 91
Leik il
Kristin Vikan
Motionsklassen
00:41:16
Plats: 113
Plats: 51
Startnr: 237
Teknikens Under
Daniel Nilsson
Motionsklassen
00:41:21
Plats: 114
Plats: 51
Startnr: 180
Adresseavisen
Martin Andersen
Motionsklassen
00:41:23
Plats: 115
Plats: 51
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Turid Skarholt
Motionsklassen
00:41:38
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marion Ramberghaug
Motionsklassen
00:41:39
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 109
Sætervik UIG
Imre Buhaug
Motionsklassen
00:42:01
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 29
Henning IL
Marte Wekre
Motionsklassen
00:42:28
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Bendik W. Brørs
Motionsklassen
00:42:37
Plats: 120
Plats: 53
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:42:40
Plats: 121
Plats: 53
Startnr: 146
Motionsklassen
00:42:45
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 114
Motionsklassen
00:43:15
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Crister Sätter
Motionsklassen
00:43:17
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 317
Motionsklassen
00:43:48
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 215
Rödöns SK
Johanna Höglind
Motionsklassen
00:44:07
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 51
Ole Vig
Arild Weiseth Nordli
Motionsklassen
00:44:15
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Håvard Finstad
Motionsklassen
00:44:50
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ole Alfred Strand
Motionsklassen
00:45:17
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 96
Motionsklassen
00:45:31
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 151
Motionsklassen
00:45:48
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 49
Jämtkraft
Lars Pettersson
Motionsklassen
00:46:17
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 278
Motionsklassen
00:46:29
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Christoffer Eriksson
Motionsklassen
00:46:55
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Kai- Richard Ernstsen
Motionsklassen
00:46:55
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 197
Namdalseid IL
Hilde Haugnes
Motionsklassen
00:46:58
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 40
NTE BIL
Slavko Gajdasevic
Motionsklassen
00:47:06
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Karl Terje Hanssen
Motionsklassen
00:47:12
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 42
Motionsklassen
00:47:23
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 54
Rønning runners
Jonas Aabrandt
Motionsklassen
00:48:01
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Gitte Bottenvann
Motionsklassen
00:49:25
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 189
Motionsklassen
00:49:34
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 143
Lag Olsson
Jennie Dahlén
Motionsklassen
00:50:12
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 205
Nidarosdomen
Håkon Olaussen
Motionsklassen
00:50:16
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Astrid Kaspersen Rostad
Motionsklassen
00:51:54
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 95
Röde Runners
Malin Connysson
Motionsklassen
00:52:52
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Lena K Sødal
Motionsklassen
00:53:39

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:33:44
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Hanne Rofstad
Motion Damer
00:36:01
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 244
Byåsen damer
Margot Bolstad Lynum
Motion Damer
00:37:51
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 245
Motion Damer
00:38:17
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Drude Tøndel
Motion Damer
00:39:06
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:42:02
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
ANNA KAROLINE OSEN
Motion Damer
00:42:28
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Lena Nubdal
Motion Damer
00:43:05
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 241
Motion Damer
00:43:36
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Katarina Ståhl
Motion Damer
00:47:25

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:32:15
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 332
Flatås IL
Steinar Line
Endagars dag 4
00:33:46
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:33:54
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
Arve Skjetne
Endagars dag 4
00:35:48
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 128
BAK-Fram
Daniel WERMUTH
Endagars dag 4
00:36:22
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 285
Powel
Gustav Graabak
Endagars dag 4
00:36:46
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
IDA MOGSTAD
Endagars dag 4
00:36:51
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Tadas Pakalnikis
Endagars dag 4
00:37:46
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 302
Trondheim BoA
Maria Sommervold
Endagars dag 4
00:38:29
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Kjetil Fagerholt
Endagars dag 4
00:39:38
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Simen Jakobsen
Endagars dag 4
00:39:56
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 341
Vikaune fæmili and friends
Stein Ketil Rånes
Endagars dag 4
00:40:44
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Morten Spakmo
Endagars dag 4
00:41:33
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:41:43
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Kristian Eiriksson
Endagars dag 4
00:41:45
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Marianne Eikefjord Kløvning
Endagars dag 4
00:41:56
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:42:17
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 342
Mostadmark
Andreas Tjernvoll
Endagars dag 4
00:42:45
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Hallgeir Rødsjø
Endagars dag 4
00:42:51
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 198
Teeness BIL
Mathias Tjomsland
Endagars dag 4
00:45:23
Plats: 21
Plats: 4
Startnr: 307
UNINETT
Håvar Aambø Fosstveit
Endagars dag 4
00:45:40
Plats: 22
Plats: 4
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:45:51
Plats: 23
Plats: 4
Startnr: 210
Team Skånøy
Tore Skånøy
Endagars dag 4
00:45:58
Plats: 24
Plats: 4
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Randi Berge Strand
Endagars dag 4
00:47:06
Plats: 25
Plats: 4
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Jannike Normann
Endagars dag 4
00:47:39
Plats: 26
Plats: 4
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:50:56
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:51:36
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 334
Endagars dag 4
00:53:22