Resultat Hommelvik - Malvik

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Jonas Lurås Hammer
Motionsklassen
00:35:12
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Thomas Fremo
Motionsklassen
00:36:12
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
DANIEL MYRMÆL HELGESTAD
Motionsklassen
00:36:30
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Eirik Telebond
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Ande Tesfamichael
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ANDREAS DAHLØ WÆRNES
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 98
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Johan Hundseth
Endagars dag 4
00:38:20
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 215
Rödöns SK
Rasmus Grelsson
Motionsklassen
00:38:39
Plats: 11
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Petter Skinstad
Motionsklassen
00:39:02
Plats: 12
Plats: 6
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Håkan Emilsson
Motionsklassen
00:39:11
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Knut Ødegaard
Motionsklassen
00:39:42
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Runa Skrove Falch
Motion Damer
00:39:48
Plats: 15
Plats: 8
Startnr: 38
Sportsgym
Viktor Brännmark
Motionsklassen
00:39:50
Plats: 16
Plats: 8
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Simen Thune Rolfsen
Motionsklassen
00:40:13
Plats: 17
Plats: 9
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:40:16
Plats: 18
Plats: 10
Startnr: 243
Motion Damer
00:40:20
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 66
Meråker Mix
Mats Iversen
Motionsklassen
00:40:38
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Lars Solheim
Motionsklassen
00:40:48
Plats: 21
Plats: 11
Startnr: 47
Lånke IL
Arild Moen
Motionsklassen
00:40:57
Plats: 22
Plats: 12
Startnr: 188
Hallkutarna
Emil Johansson
Motionsklassen
00:40:59
Plats: 23
Plats: 12
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Henrik Ottosson
Motionsklassen
00:41:07
Plats: 24
Plats: 12
Startnr: 36
IL Dalebrand
Sonny Bolin
Motionsklassen
00:41:14
Plats: 25
Plats: 13
Startnr: 149
Kälens SK
Sverker Högbom
Motionsklassen
00:41:19
Plats: 26
Plats: 13
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Jonas Torbergsen
Motionsklassen
00:41:19
Plats: 27
Plats: 14
Startnr: 79
Helgådal il
Tomas Haugan
Motionsklassen
00:41:27
Plats: 28
Plats: 14
Startnr: 110
Hommelvik il
John Magnus Haugen
Motionsklassen
00:41:36
Plats: 29
Plats: 15
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Vegar Selnæs
Motionsklassen
00:41:50
Plats: 30
Plats: 15
Startnr: 54
Rønning runners
Sigurd Rønning
Motionsklassen
00:41:54
Plats: 31
Plats: 15
Startnr: 281
RENÅ
Marius Moe Renå
Motionsklassen
00:42:00
Plats: 32
Plats: 15
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Merehtab Bhaylzghi
Motionsklassen
00:42:06
Plats: 33
Plats: 15
Startnr: 129
Ogndal IL
Carlos Silva de Brito
Motionsklassen
00:42:09
Plats: 34
Plats: 16
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Øystein Haug
Motionsklassen
00:42:18
Plats: 35
Plats: 17
Startnr: 91
Leik il
Jonas Unsgård
Motionsklassen
00:42:19
Plats: 36
Plats: 18
Startnr: 130
Vallbo sk
Aksel Halvarsson
Motionsklassen
00:42:33
Plats: 37
Plats: 18
Startnr: 101
Støtet
Thomas Ekren
Motionsklassen
00:42:34
Plats: 38
Plats: 18
Startnr: 111
Malvik IL
Sivert Størseth
Motionsklassen
00:42:53
Plats: 39
Plats: 19
Startnr: 150
Frosta IL
Øystein Lie
Motionsklassen
00:43:03
Plats: 40
Plats: 20
Startnr: 169
Duveds IF
Ossian Rosenberg
Motionsklassen
00:43:11
Plats: 41
Plats: 20
Startnr: 58
Motionsklassen
00:43:11
Plats: 42
Plats: 21
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Jo-Inge Sandvik
Motionsklassen
00:43:18
Plats: 43
Plats: 22
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Terje Drøyvold
Motionsklassen
00:43:42
Plats: 44
Plats: 23
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Torgeir Hopen
Motionsklassen
00:43:45
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 138
Brunflo IF
Thomas Lindh
Motionsklassen
00:43:52
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 157
Forra IL
Truls Høiås
Motionsklassen
00:44:18
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 26
Budal i.l
Bjørn Ivar Haugen
Motionsklassen
00:44:20
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 28
Leirådal I.L
Sivert Borgen
Motionsklassen
00:44:28
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ådne Lund
Motionsklassen
00:44:28
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:44:35
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Morten Svinsås
Motionsklassen
00:44:52
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 112
Byneset il
Frode Engtrø
Motionsklassen
00:44:56
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Sivert Sørumgård
Endagars dag 4
00:45:03
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 120
Motionsklassen
00:45:10
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 171
Motionsklassen
00:45:12
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 206
Leksvik il
Andreas Myran Steen
Motionsklassen
00:45:22
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 10
Motionsklassen
00:45:33
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:45:42
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Carina Ulsund
Motionsklassen
00:45:55
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 103
Leinstrand IL
Gudleik Husby
Motionsklassen
00:46:03
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Jan Erik Engan
Motionsklassen
00:46:11
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 185
Hattfjelldal il
steinar westerberg
Motionsklassen
00:46:15
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 183
SPILLUM IL
Andreas Vannebo
Motionsklassen
00:46:26
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Meland
Motionsklassen
00:46:40
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Geir Hultgren
Motionsklassen
00:46:42
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Rolf Karlsen
Motionsklassen
00:46:56
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 255
Byåsen IL
Mariann Lande
Motion Damer
00:46:59
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Espen Bremseth
Motionsklassen
00:47:02
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 60
ATT-Fram
Bjørn MARTHINSEN
Motionsklassen
00:47:04
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 77
Motionsklassen
00:47:08
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:47:10
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 94
I.L Nor
Arne Lyngen
Motionsklassen
00:47:10
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
JØRGEN LØVSETH
Motionsklassen
00:47:37
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 42
Karolinernas Återkomst
Patrik Klingberg
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 75
Plats: 36
Startnr: 86
Möringan
Joakim Nordlund
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 210
Team Skånøy
Sindre Wold
Endagars dag 4
00:47:42
Plats: 77
Plats: 36
Startnr: 233
Prima
Toril Krokan
Motionsklassen
00:47:43
Plats: 78
Plats: 36
Startnr: 40
NTE BIL
Bendik Steinkjer Standal
Motionsklassen
00:47:45
Plats: 79
Plats: 36
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Silfver
Motionsklassen
00:48:03
Plats: 80
Plats: 36
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Mattias Lindström
Motionsklassen
00:48:14
Plats: 81
Plats: 36
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Daniel Rönsåsbjörg
Motionsklassen
00:48:28
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 131
Motionsklassen
00:48:38
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 105
Motionsklassen
00:48:47
Plats: 84
Plats: 38
Startnr: 128
BAK-Fram
Lars KYLLO
Endagars dag 4
00:48:51
Plats: 85
Plats: 38
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Gisle Askheim
Motionsklassen
00:48:53
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 145
Mörsils IF
Fredrik Eliasson
Motionsklassen
00:48:55
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Mette Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:48:56
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:48:59
Plats: 89
Plats: 39
Startnr: 140
Alsens IF
Markus Gunnman
Motionsklassen
00:49:03
Plats: 90
Plats: 39
Startnr: 232
TrønderEnergi
Kjetil Værnes
Motionsklassen
00:49:09
Plats: 91
Plats: 39
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Olav Hårberg
Motionsklassen
00:49:10
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
RAGNHILD MOGSTAD
Endagars dag 4
00:49:10
Plats: 93
Plats: 40
Startnr: 196
Vinne IL 2
Jonas Veie Daling
Motionsklassen
00:49:13
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 95
Röde Runners
Olov Wolf-Watz
Motionsklassen
00:49:17
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 204
Motionsklassen
00:49:32
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Alen Cahtarevic
Endagars dag 4
00:49:34
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 117
Östersunds kommun
Sigrid Landgren
Motionsklassen
00:49:36
Plats: 98
Plats: 41
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Per Egil Korstad
Motionsklassen
00:49:56
Plats: 99
Plats: 42
Startnr: 24
Blecket
Hans "Star Player" Strindberg
Motionsklassen
00:50:00
Plats: 100
Plats: 42
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Erik "Tuberku-lus" Ottosson
Motionsklassen
00:50:11
Plats: 101
Plats: 42
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Patricia Ivansson
Motion Damer
00:50:20
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 332
Flatås IL
Inge Pettersen
Endagars dag 4
00:50:22
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Trude Carlsen
Endagars dag 4
00:50:23
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 198
Teeness BIL
Carin Östlund
Endagars dag 4
00:50:24
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 100
Motionsklassen
00:50:27
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 102
Ytterøy
Atle Olav Skjerve
Motionsklassen
00:50:27
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 292
Hemit
Reidar Bruli
Motionsklassen
00:50:30
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 342
Mostadmark
Kenneth Aas
Endagars dag 4
00:50:30
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Morten Johansen
Motionsklassen
00:50:30
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Sebastian Karlsson
Motionsklassen
00:50:35
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 43
Lättja IF
Andreas Svärd
Motionsklassen
00:50:36
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Karen Rosmo Kuvås
Motion Damer
00:50:38
Plats: 113
Plats: 46
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:50:43
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Göstas
Motionsklassen
00:50:46
Plats: 115
Plats: 46
Startnr: 96
Motionsklassen
00:50:47
Plats: 116
Plats: 46
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Siv Anita Hegre
Motion Damer
00:50:51
Plats: 117
Plats: 46
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Per Ove Johnsen
Motionsklassen
00:51:04
Plats: 118
Plats: 46
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Nanna Söderin
Motionsklassen
00:51:04
Plats: 119
Plats: 46
Startnr: 285
Powel
Kari Sylten
Endagars dag 4
00:51:06
Plats: 120
Plats: 46
Startnr: 90
IL Skauga
Alexander Ringseth
Motionsklassen
00:51:18
Plats: 121
Plats: 47
Startnr: 50
Skogn IL
Jon Åge Aune
Motionsklassen
00:51:23
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 201
HV-12
Martin Vassend-Børseth
Motionsklassen
00:51:26
Plats: 123
Plats: 48
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Gunnar Rønning Ystad
Motionsklassen
00:51:28
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 250
Motion Damer
00:51:30
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 244
Byåsen damer
Marianne Kvennås
Motion Damer
00:51:31
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 57
I.L Aasguten
Ronny Berg
Motionsklassen
00:51:32
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 76
Marieby GIF
Mattias Höglin
Motionsklassen
00:51:43
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 172
Motionsklassen
00:51:56
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 317
Motionsklassen
00:51:57
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 63
Motionsklassen
00:52:01
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 302
Trondheim BoA
Terje Jenssen
Endagars dag 4
00:52:12
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:52:36
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Aslak Hestmann Vinjerui
Endagars dag 4
00:52:37
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 163
Team Alseth
Jonas Fløtre
Motionsklassen
00:52:37
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:52:42
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 106
Team 3T
Eskil Haug
Motionsklassen
00:52:54
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 237
Teknikens Under
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:52:59
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 70
Motionsklassen
00:53:01
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 151
Motionsklassen
00:53:06
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Inger Elisabeth Grønningen
Motionsklassen
00:53:14
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Sverre Buan
Motionsklassen
00:53:19
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 29
Henning IL
Pål Dyrstad
Motionsklassen
00:53:25
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 65
Sjetne
Morten Jensen
Motionsklassen
00:53:27
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:53:33
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 142
Motionsklassen
00:53:38
Plats: 146
Plats: 56
Startnr: 30
Inderøy
Bård Gunnar Furunes
Motionsklassen
00:53:46
Plats: 147
Plats: 56
Startnr: 192
Campus Miun IF
Sara Häggström
Motionsklassen
00:54:02
Plats: 148
Plats: 56
Startnr: 137
Undersåkers IF
Mattias Linderström
Motionsklassen
00:54:03
Plats: 149
Plats: 56
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Terje Hågenstad
Motionsklassen
00:54:12
Plats: 150
Plats: 56
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:54:14
Plats: 151
Plats: 56
Startnr: 278
Motionsklassen
00:54:22
Plats: 152
Plats: 56
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Mats Winnberg
Motionsklassen
00:54:27
Plats: 153
Plats: 57
Startnr: 81
Motionsklassen
00:54:50
Plats: 154
Plats: 57
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Linda Eriksson
Motionsklassen
00:55:17
Plats: 155
Plats: 57
Startnr: 307
UNINETT
Tonje Ovesen
Endagars dag 4
00:55:21
Plats: 156
Plats: 57
Startnr: 229
Motionsklassen
00:55:23
Plats: 157
Plats: 58
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Birthe Brenne Dreier
Endagars dag 4
00:55:26
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 85
Domstolene
Jarle Hildrum
Motionsklassen
00:55:33
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Pernille Brodtkorb
Motionsklassen
00:55:50
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Ketil Kroglund
Endagars dag 4
00:56:00
Plats: 161
Plats: 59
Startnr: 301
HENT AS
Per Kristian Talsnes
Endagars dag 4
00:56:28
Plats: 162
Plats: 59
Startnr: 67
Motionsklassen
00:56:39
Plats: 163
Plats: 59
Startnr: 92
Rapp IL
Bjørn Ude
Motionsklassen
00:56:56
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 279
HUNT4
John-Tore Eid
Endagars dag 4
00:57:06
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 260
FSK Östersund
Christopher Johansson
Motionsklassen
00:57:29
Plats: 166
Plats: 60
Startnr: 197
Namdalseid IL
Nina Katrine Brandt
Motionsklassen
00:57:32
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 71
Motionsklassen
00:57:49
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 205
Nidarosdomen
Kelly Borsick
Motionsklassen
00:57:52
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Annika Willhelmsson
Motionsklassen
00:57:52
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Frode Sæther
Motionsklassen
00:58:11
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Hilde Mestvedthagen
Motionsklassen
00:58:35
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 143
Lag Olsson
Erik Olsson
Motionsklassen
00:58:40
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 99
Motionsklassen
00:59:05
Plats: 174
Plats: 62
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Marit Sandvik
Motionsklassen
00:59:14
Plats: 175
Plats: 62
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:59:14
Plats: 176
Plats: 62
Startnr: 180
Adresseavisen
Jon Overland
Motionsklassen
01:00:13
Plats: 177
Plats: 62
Startnr: 257
Motion Damer
01:00:41
Plats: 178
Plats: 62
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Anders Evjen Wormdal
Endagars dag 4
01:01:20
Plats: 179
Plats: 62
Startnr: 189
Motionsklassen
01:01:43
Plats: 180
Plats: 62
Startnr: 335
Endagars dag 4
01:02:26
Plats: 181
Plats: 63
Startnr: 121
NTNU IT
Jan Eirik Eggan
Endagars dag 4
01:02:40
Plats: 182
Plats: 63
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Kajsa Mattsson
Motionsklassen
01:02:52
Plats: 183
Plats: 63
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Boris Sintra Magalhaes
Motionsklassen
01:08:09
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 249
Motion Damer
01:11:49

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Jonas Lurås Hammer
Motionsklassen
00:35:12
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Thomas Fremo
Motionsklassen
00:36:12
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
DANIEL MYRMÆL HELGESTAD
Motionsklassen
00:36:30
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Eirik Telebond
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Ande Tesfamichael
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ANDREAS DAHLØ WÆRNES
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 98
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 215
Rödöns SK
Rasmus Grelsson
Motionsklassen
00:38:39
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Petter Skinstad
Motionsklassen
00:39:02
Plats: 11
Plats: 6
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Håkan Emilsson
Motionsklassen
00:39:11
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Knut Ødegaard
Motionsklassen
00:39:42
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 38
Sportsgym
Viktor Brännmark
Motionsklassen
00:39:50
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Simen Thune Rolfsen
Motionsklassen
00:40:13
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:40:16
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 66
Meråker Mix
Mats Iversen
Motionsklassen
00:40:38
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Lars Solheim
Motionsklassen
00:40:48
Plats: 18
Plats: 10
Startnr: 47
Lånke IL
Arild Moen
Motionsklassen
00:40:57
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 188
Hallkutarna
Emil Johansson
Motionsklassen
00:40:59
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Henrik Ottosson
Motionsklassen
00:41:07
Plats: 21
Plats: 11
Startnr: 36
IL Dalebrand
Sonny Bolin
Motionsklassen
00:41:14
Plats: 22
Plats: 12
Startnr: 149
Kälens SK
Sverker Högbom
Motionsklassen
00:41:19
Plats: 23
Plats: 12
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Jonas Torbergsen
Motionsklassen
00:41:19
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 79
Helgådal il
Tomas Haugan
Motionsklassen
00:41:27
Plats: 25
Plats: 13
Startnr: 110
Hommelvik il
John Magnus Haugen
Motionsklassen
00:41:36
Plats: 26
Plats: 14
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Vegar Selnæs
Motionsklassen
00:41:50
Plats: 27
Plats: 14
Startnr: 54
Rønning runners
Sigurd Rønning
Motionsklassen
00:41:54
Plats: 28
Plats: 14
Startnr: 281
RENÅ
Marius Moe Renå
Motionsklassen
00:42:00
Plats: 29
Plats: 14
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Merehtab Bhaylzghi
Motionsklassen
00:42:06
Plats: 30
Plats: 14
Startnr: 129
Ogndal IL
Carlos Silva de Brito
Motionsklassen
00:42:09
Plats: 31
Plats: 15
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Øystein Haug
Motionsklassen
00:42:18
Plats: 32
Plats: 16
Startnr: 91
Leik il
Jonas Unsgård
Motionsklassen
00:42:19
Plats: 33
Plats: 17
Startnr: 130
Vallbo sk
Aksel Halvarsson
Motionsklassen
00:42:33
Plats: 34
Plats: 17
Startnr: 101
Støtet
Thomas Ekren
Motionsklassen
00:42:34
Plats: 35
Plats: 17
Startnr: 111
Malvik IL
Sivert Størseth
Motionsklassen
00:42:53
Plats: 36
Plats: 18
Startnr: 150
Frosta IL
Øystein Lie
Motionsklassen
00:43:03
Plats: 37
Plats: 19
Startnr: 169
Duveds IF
Ossian Rosenberg
Motionsklassen
00:43:11
Plats: 38
Plats: 19
Startnr: 58
Motionsklassen
00:43:11
Plats: 39
Plats: 20
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Jo-Inge Sandvik
Motionsklassen
00:43:18
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Terje Drøyvold
Motionsklassen
00:43:42
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Torgeir Hopen
Motionsklassen
00:43:45
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 138
Brunflo IF
Thomas Lindh
Motionsklassen
00:43:52
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 157
Forra IL
Truls Høiås
Motionsklassen
00:44:18
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 26
Budal i.l
Bjørn Ivar Haugen
Motionsklassen
00:44:20
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 28
Leirådal I.L
Sivert Borgen
Motionsklassen
00:44:28
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ådne Lund
Motionsklassen
00:44:28
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:44:35
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Morten Svinsås
Motionsklassen
00:44:52
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 112
Byneset il
Frode Engtrø
Motionsklassen
00:44:56
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 120
Motionsklassen
00:45:10
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 171
Motionsklassen
00:45:12
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 206
Leksvik il
Andreas Myran Steen
Motionsklassen
00:45:22
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 10
Motionsklassen
00:45:33
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:45:42
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Carina Ulsund
Motionsklassen
00:45:55
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 103
Leinstrand IL
Gudleik Husby
Motionsklassen
00:46:03
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Jan Erik Engan
Motionsklassen
00:46:11
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 185
Hattfjelldal il
steinar westerberg
Motionsklassen
00:46:15
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 183
SPILLUM IL
Andreas Vannebo
Motionsklassen
00:46:26
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Meland
Motionsklassen
00:46:40
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Geir Hultgren
Motionsklassen
00:46:42
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Rolf Karlsen
Motionsklassen
00:46:56
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Espen Bremseth
Motionsklassen
00:47:02
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 60
ATT-Fram
Bjørn MARTHINSEN
Motionsklassen
00:47:04
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 77
Motionsklassen
00:47:08
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 94
I.L Nor
Arne Lyngen
Motionsklassen
00:47:10
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
JØRGEN LØVSETH
Motionsklassen
00:47:37
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 42
Karolinernas Återkomst
Patrik Klingberg
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 86
Möringan
Joakim Nordlund
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 233
Prima
Toril Krokan
Motionsklassen
00:47:43
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 40
NTE BIL
Bendik Steinkjer Standal
Motionsklassen
00:47:45
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Silfver
Motionsklassen
00:48:03
Plats: 73
Plats: 34
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Mattias Lindström
Motionsklassen
00:48:14
Plats: 74
Plats: 34
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Daniel Rönsåsbjörg
Motionsklassen
00:48:28
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 131
Motionsklassen
00:48:38
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 105
Motionsklassen
00:48:47
Plats: 77
Plats: 36
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Gisle Askheim
Motionsklassen
00:48:53
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 145
Mörsils IF
Fredrik Eliasson
Motionsklassen
00:48:55
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Mette Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:48:56
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 140
Alsens IF
Markus Gunnman
Motionsklassen
00:49:03
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 232
TrønderEnergi
Kjetil Værnes
Motionsklassen
00:49:09
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Olav Hårberg
Motionsklassen
00:49:10
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 196
Vinne IL 2
Jonas Veie Daling
Motionsklassen
00:49:13
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 95
Röde Runners
Olov Wolf-Watz
Motionsklassen
00:49:17
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 204
Motionsklassen
00:49:32
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 117
Östersunds kommun
Sigrid Landgren
Motionsklassen
00:49:36
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Per Egil Korstad
Motionsklassen
00:49:56
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 24
Blecket
Hans "Star Player" Strindberg
Motionsklassen
00:50:00
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Erik "Tuberku-lus" Ottosson
Motionsklassen
00:50:11
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 100
Motionsklassen
00:50:27
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 102
Ytterøy
Atle Olav Skjerve
Motionsklassen
00:50:27
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 292
Hemit
Reidar Bruli
Motionsklassen
00:50:30
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Morten Johansen
Motionsklassen
00:50:30
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Sebastian Karlsson
Motionsklassen
00:50:35
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 43
Lättja IF
Andreas Svärd
Motionsklassen
00:50:36
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Göstas
Motionsklassen
00:50:46
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 96
Motionsklassen
00:50:47
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Per Ove Johnsen
Motionsklassen
00:51:04
Plats: 99
Plats: 42
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Nanna Söderin
Motionsklassen
00:51:04
Plats: 100
Plats: 42
Startnr: 90
IL Skauga
Alexander Ringseth
Motionsklassen
00:51:18
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 50
Skogn IL
Jon Åge Aune
Motionsklassen
00:51:23
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 201
HV-12
Martin Vassend-Børseth
Motionsklassen
00:51:26
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Gunnar Rønning Ystad
Motionsklassen
00:51:28
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 57
I.L Aasguten
Ronny Berg
Motionsklassen
00:51:32
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 76
Marieby GIF
Mattias Höglin
Motionsklassen
00:51:43
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 172
Motionsklassen
00:51:56
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 317
Motionsklassen
00:51:57
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 63
Motionsklassen
00:52:01
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 163
Team Alseth
Jonas Fløtre
Motionsklassen
00:52:37
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 106
Team 3T
Eskil Haug
Motionsklassen
00:52:54
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 237
Teknikens Under
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:52:59
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 70
Motionsklassen
00:53:01
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 151
Motionsklassen
00:53:06
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Inger Elisabeth Grønningen
Motionsklassen
00:53:14
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Sverre Buan
Motionsklassen
00:53:19
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 29
Henning IL
Pål Dyrstad
Motionsklassen
00:53:25
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 65
Sjetne
Morten Jensen
Motionsklassen
00:53:27
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 142
Motionsklassen
00:53:38
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 30
Inderøy
Bård Gunnar Furunes
Motionsklassen
00:53:46
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 192
Campus Miun IF
Sara Häggström
Motionsklassen
00:54:02
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 137
Undersåkers IF
Mattias Linderström
Motionsklassen
00:54:03
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Terje Hågenstad
Motionsklassen
00:54:12
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:54:14
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 278
Motionsklassen
00:54:22
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Mats Winnberg
Motionsklassen
00:54:27
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 81
Motionsklassen
00:54:50
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Linda Eriksson
Motionsklassen
00:55:17
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 229
Motionsklassen
00:55:23
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 85
Domstolene
Jarle Hildrum
Motionsklassen
00:55:33
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Pernille Brodtkorb
Motionsklassen
00:55:50
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 67
Motionsklassen
00:56:39
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 92
Rapp IL
Bjørn Ude
Motionsklassen
00:56:56
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 260
FSK Östersund
Christopher Johansson
Motionsklassen
00:57:29
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 197
Namdalseid IL
Nina Katrine Brandt
Motionsklassen
00:57:32
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 71
Motionsklassen
00:57:49
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 205
Nidarosdomen
Kelly Borsick
Motionsklassen
00:57:52
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Annika Willhelmsson
Motionsklassen
00:57:52
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Frode Sæther
Motionsklassen
00:58:11
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Hilde Mestvedthagen
Motionsklassen
00:58:35
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 143
Lag Olsson
Erik Olsson
Motionsklassen
00:58:40
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 99
Motionsklassen
00:59:05
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Marit Sandvik
Motionsklassen
00:59:14
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 180
Adresseavisen
Jon Overland
Motionsklassen
01:00:13
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 189
Motionsklassen
01:01:43
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Kajsa Mattsson
Motionsklassen
01:02:52
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Boris Sintra Magalhaes
Motionsklassen
01:08:09

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Runa Skrove Falch
Motion Damer
00:39:48
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:40:20
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Mariann Lande
Motion Damer
00:46:59
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Patricia Ivansson
Motion Damer
00:50:20
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Karen Rosmo Kuvås
Motion Damer
00:50:38
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Siv Anita Hegre
Motion Damer
00:50:51
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:51:30
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Marianne Kvennås
Motion Damer
00:51:31
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
01:00:41
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Motion Damer
01:11:49

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Johan Hundseth
Endagars dag 4
00:38:20
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Sivert Sørumgård
Endagars dag 4
00:45:03
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:47:10
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 210
Team Skånøy
Sindre Wold
Endagars dag 4
00:47:42
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 128
BAK-Fram
Lars KYLLO
Endagars dag 4
00:48:51
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:48:59
Plats: 7
Plats: 1
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
RAGNHILD MOGSTAD
Endagars dag 4
00:49:10
Plats: 8
Plats: 1
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Alen Cahtarevic
Endagars dag 4
00:49:34
Plats: 9
Plats: 1
Startnr: 332
Flatås IL
Inge Pettersen
Endagars dag 4
00:50:22
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Trude Carlsen
Endagars dag 4
00:50:23
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Carin Östlund
Endagars dag 4
00:50:24
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 342
Mostadmark
Kenneth Aas
Endagars dag 4
00:50:30
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:50:43
Plats: 14
Plats: 2
Startnr: 285
Powel
Kari Sylten
Endagars dag 4
00:51:06
Plats: 15
Plats: 2
Startnr: 302
Trondheim BoA
Terje Jenssen
Endagars dag 4
00:52:12
Plats: 16
Plats: 2
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:52:36
Plats: 17
Plats: 2
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Aslak Hestmann Vinjerui
Endagars dag 4
00:52:37
Plats: 18
Plats: 2
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:52:42
Plats: 19
Plats: 2
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:53:33
Plats: 20
Plats: 2
Startnr: 307
UNINETT
Tonje Ovesen
Endagars dag 4
00:55:21
Plats: 21
Plats: 2
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Birthe Brenne Dreier
Endagars dag 4
00:55:26
Plats: 22
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Ketil Kroglund
Endagars dag 4
00:56:00
Plats: 23
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Per Kristian Talsnes
Endagars dag 4
00:56:28
Plats: 24
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
John-Tore Eid
Endagars dag 4
00:57:06
Plats: 25
Plats: 3
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:59:14
Plats: 26
Plats: 3
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Anders Evjen Wormdal
Endagars dag 4
01:01:20
Plats: 27
Plats: 3
Startnr: 335
Endagars dag 4
01:02:26
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Jan Eirik Eggan
Endagars dag 4
01:02:40