Resultat Malvik - Ranheim

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ørjan Kjeldsli
Motionsklassen
00:24:47
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Kristian Tjørnhom
Motionsklassen
00:25:00
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
SOLOMON ACHAME
Motionsklassen
00:25:55
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 4
Strindheim IL
Merih Solomon
Motionsklassen
00:26:08
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Håkon Hjelstuen
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
STIAN OLDERVIK
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:28:14
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 95
Röde Runners
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
JAN OLAV SMALÅS
Motionsklassen
00:28:30
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Svein Erik Halvorsen
Motionsklassen
00:28:49
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 149
Kälens SK
Viktor Johnsson
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Gisle Holberg
Motionsklassen
00:29:06
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 129
Ogndal IL
Vegard Iversen
Motionsklassen
00:29:07
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
OLA RAAUM JANSEN
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 128
BAK-Fram
Pål BAXTER
Endagars dag 4
00:29:37
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Håvard Høiaas
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 18
Plats: 10
Startnr: 38
Sportsgym
Jenny Larsson
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 19
Plats: 10
Startnr: 110
Hommelvik il
Vegard Fossli Stjern
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kjell Einar Skaret
Motionsklassen
00:29:47
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Syver Nygård
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 28
Leirådal I.L
Jon Sivertsen
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 250
Motion Damer
00:30:11
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Odd Bjørnar Joboten
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 36
IL Dalebrand
Victor Bolin
Motionsklassen
00:30:28
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 255
Byåsen IL
Emilie Fleten
Motion Damer
00:30:33
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Tor-Arne Fjellvikås
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 91
Leik il
Eirik Sundstrøm
Motionsklassen
00:30:40
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ronny Osen
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 90
IL Skauga
Anne Gerben Wind
Motionsklassen
00:30:59
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Oskar "Stornäsarn" Lönnberg
Motionsklassen
00:31:00
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 206
Leksvik il
Torkil Berg
Motionsklassen
00:31:04
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 301
HENT AS
Tore Torp
Endagars dag 4
00:31:09
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Åge Snerting
Motionsklassen
00:31:10
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Sivert Sørumgård
Endagars dag 4
00:31:21
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 143
Lag Olsson
Elias Westin
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 138
Brunflo IF
Jonathan Haraldsson
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Stian Fremstad
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 342
Mostadmark
Roar Kollerud
Endagars dag 4
00:31:43
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 60
ATT-Fram
Børge LILLEBO
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 197
Namdalseid IL
Trond Einar Elden
Motionsklassen
00:31:55
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 160
Motionsklassen
00:32:02
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 58
Motionsklassen
00:32:08
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 215
Rödöns SK
Jörgen Nordqvist
Motionsklassen
00:32:09
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 276
Endagars dag 4
00:32:09
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Helge Sæther
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 130
Vallbo sk
Anna Westerlund
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johnny Nilsson
Motionsklassen
00:32:14
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sander Sæther
Motionsklassen
00:32:26
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 40
NTE BIL
Ådne Toldnes
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:32:30
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 54
Rønning runners
Stein Rønning
Motionsklassen
00:32:32
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 285
Powel
Julie Dahl Benum
Endagars dag 4
00:32:35
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 210
Team Skånøy
Kåre Gruven
Endagars dag 4
00:32:46
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 94
I.L Nor
Håvard Solfeldt
Motionsklassen
00:32:51
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 101
Støtet
Julie Stendahl Spets
Motionsklassen
00:32:53
Plats: 58
Plats: 29
Startnr: 103
Leinstrand IL
Frode Rekkebo
Motionsklassen
00:33:00
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Johanna Morin
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 150
Frosta IL
Boye Qvarme
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 43
Lättja IF
Erik Nygård
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 105
Motionsklassen
00:33:28
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Lars Håkon Bjugan
Motionsklassen
00:33:45
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Tore Bakken Bolme
Endagars dag 4
00:33:46
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Sverre Homstad
Motionsklassen
00:33:58
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 47
Lånke IL
Ståle Steel
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
John Arild Sødal
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 281
RENÅ
Tine Marit Renå
Motionsklassen
00:34:17
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Mats Winnberg
Motionsklassen
00:34:20
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Kristoffer Lurvik
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Jens Svinsås
Motionsklassen
00:34:27
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 278
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 188
Hallkutarna
André Toresson
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 172
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eva Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:34:41
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 183
SPILLUM IL
Jonatan Devik
Motionsklassen
00:34:42
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 185
Hattfjelldal il
adrian steinbakken
Motionsklassen
00:34:43
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 111
Malvik IL
Sivert Høiseth
Motionsklassen
00:34:51
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:34:53
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Angelica Saur
Motionsklassen
00:34:57
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 169
Duveds IF
Mats Jonsson
Motionsklassen
00:35:06
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Arnvid Hellebust
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 96
Haraldreina Gammeldansforening
Leif Martin Bjørgum
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Lars Andreas Munch
Endagars dag 4
00:35:22
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 50
Skogn IL
Erling Aune
Motionsklassen
00:35:23
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Mari Rotmo
Motion Damer
00:35:29
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Roger Værnes
Motionsklassen
00:35:30
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 67
Motionsklassen
00:35:34
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 99
Motionsklassen
00:35:43
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Edvard S Fuglem
Motionsklassen
00:35:44
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 279
HUNT4
Torbjørn Bragstad Eid
Endagars dag 4
00:35:47
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:47
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 201
HV-12
Frode Dyngeland
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Unni Valla Skevik
Motionsklassen
00:36:00
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 243
Motion Damer
00:36:12
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Frank Robert Solheim
Motionsklassen
00:36:12
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Janne Brenne
Motionsklassen
00:36:16
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Vassenden
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 99
Plats: 42
Startnr: 205
Nidarosdomen
Torbjørn Dybsland
Motionsklassen
00:36:32
Plats: 100
Plats: 42
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Adrian Fenstad
Motionsklassen
00:36:40
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 59
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 180
Adresseavisen
Vetle Christian Nødtvedt
Motionsklassen
00:36:55
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 137
Undersåkers IF
Catrin Carlsson
Motionsklassen
00:36:57
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mattias Sundt
Motionsklassen
00:37:02
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 86
Möringan
Lars Hedström
Motionsklassen
00:37:07
Plats: 106
Plats: 43
Startnr: 189
Motionsklassen
00:37:09
Plats: 107
Plats: 43
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Ronny Sitter
Motionsklassen
00:37:13
Plats: 108
Plats: 43
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ingvild Saksvik-Lehouillier
Motion Damer
00:37:14
Plats: 109
Plats: 43
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Stig Rune Holberg
Endagars dag 4
00:37:18
Plats: 110
Plats: 44
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Kristian Mittet
Motionsklassen
00:37:21
Plats: 111
Plats: 44
Startnr: 98
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 112
Plats: 44
Startnr: 112
Byneset il
Tom Ovesen
Motionsklassen
00:37:27
Plats: 113
Plats: 45
Startnr: 102
Ytterøy
Stein Ove Winnberg
Motionsklassen
00:37:35
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Even V. Gevik
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 241
Motion Damer
00:37:43
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 49
Jämtkraft
Stig Berg
Motionsklassen
00:37:44
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:37:49
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 163
Team Alseth
Nina Hagen
Motionsklassen
00:37:50
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Ole Melting Brauteset
Motionsklassen
00:37:53
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Lars Christensen
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Sofie Søraunet wangberg
Endagars dag 4
00:38:09
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Sven-Olov Lindström
Motionsklassen
00:38:13
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 26
Budal i.l
Ida Malum
Motionsklassen
00:38:13
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 29
Henning IL
Kristina Jekthammer
Motionsklassen
00:38:21
Plats: 125
Plats: 49
Startnr: 24
Blecket
Pontus "The Beast" Strindberg
Motionsklassen
00:38:25
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 30
Inderøy
Karen Grut
Motionsklassen
00:38:30
Plats: 127
Plats: 49
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Hampus Isaksson
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 128
Plats: 49
Startnr: 57
I.L Aasguten
Victor Solvold
Motionsklassen
00:38:50
Plats: 129
Plats: 50
Startnr: 198
Teeness BIL
Einar Leo Ottesen
Endagars dag 4
00:39:01
Plats: 130
Plats: 50
Startnr: 85
Domstolene
Vigdis Gabrielsen Sandø
Motionsklassen
00:39:14
Plats: 131
Plats: 50
Startnr: 196
Vinne IL 2
Torje Veie Daling
Motionsklassen
00:39:17
Plats: 132
Plats: 51
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 133
Plats: 51
Startnr: 51
Ole Vig
Toril Krog Berg
Motionsklassen
00:39:28
Plats: 134
Plats: 51
Startnr: 157
Forra IL
Tobias Aadal
Motionsklassen
00:39:29
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Andreas Bold
Motionsklassen
00:39:36
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Tidemann
Motion Damer
00:39:44
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Kevin Nilsson
Motionsklassen
00:39:53
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 79
Helgådal il
Ivar Dillan
Motionsklassen
00:39:53
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Monika Glørstad
Motionsklassen
00:39:59
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 171
Motionsklassen
00:40:05
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 214
Motionsklassen
00:40:08
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
AINA SØBAK
Endagars dag 4
00:40:09
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 317
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Liv Hågensen
Motion Damer
00:40:14
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 66
Meråker Mix
Tomas Werkland
Motionsklassen
00:40:17
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 155
Team Adonai
Joar Hofstad
Motionsklassen
00:40:21
Plats: 147
Plats: 54
Startnr: 307
UNINETT
Simen Myran Sørvig
Endagars dag 4
00:40:25
Plats: 148
Plats: 54
Startnr: 113
Endagars dag 4
00:40:26
Plats: 149
Plats: 54
Startnr: 229
Motionsklassen
00:40:37
Plats: 150
Plats: 55
Startnr: 151
Motionsklassen
00:40:42
Plats: 151
Plats: 55
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Andreas Tjernström
Motionsklassen
00:40:44
Plats: 152
Plats: 55
Startnr: 145
Mörsils IF
Andreas Lindgren
Motionsklassen
00:40:53
Plats: 153
Plats: 55
Startnr: 260
FSK Östersund
Joakim Wiklund
Motionsklassen
00:40:55
Plats: 154
Plats: 55
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:41:02
Plats: 155
Plats: 55
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Jørgen Fløttum
Motionsklassen
00:41:06
Plats: 156
Plats: 55
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:42:02
Plats: 157
Plats: 55
Startnr: 83
Motionsklassen
00:42:08
Plats: 158
Plats: 55
Startnr: 292
Hemit
Ragnhild Vardehaug
Motionsklassen
00:42:11
Plats: 159
Plats: 55
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Annika Willhelmsson
Motionsklassen
00:42:20
Plats: 160
Plats: 55
Startnr: 65
Sjetne
Siv-Helen Lund
Motionsklassen
00:42:31
Plats: 161
Plats: 56
Startnr: 117
Östersunds kommun
Arne Hjalmarsson
Motionsklassen
00:42:38
Plats: 162
Plats: 56
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Frode Kalland
Motionsklassen
00:42:52
Plats: 163
Plats: 56
Startnr: 332
Flatås IL
Anne Berit Strøm
Endagars dag 4
00:43:04
Plats: 164
Plats: 57
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Kari Johanne Skjølberg
Endagars dag 4
00:43:17
Plats: 165
Plats: 57
Startnr: 106
Team 3T
Per Inge Pedersen
Motionsklassen
00:43:32
Plats: 166
Plats: 57
Startnr: 42
Motionsklassen
00:43:38
Plats: 167
Plats: 57
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Frida Løvli Skjelstad
Endagars dag 4
00:44:22
Plats: 168
Plats: 58
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:44:27
Plats: 169
Plats: 58
Startnr: 153
Motionsklassen
00:44:50
Plats: 170
Plats: 58
Startnr: 142
Motionsklassen
00:45:01
Plats: 171
Plats: 59
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Gunn Berlotte Spjøtvold
Endagars dag 4
00:45:13
Plats: 172
Plats: 59
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Linnea Hansen Gederaas
Motionsklassen
00:45:18
Plats: 173
Plats: 60
Startnr: 76
Marieby GIF
Charlotte Esping Svarc
Motionsklassen
00:45:24
Plats: 174
Plats: 61
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Maria Eriksson
Motion Damer
00:45:34
Plats: 175
Plats: 61
Startnr: 92
Rapp IL
Oline Skarsbakk
Motionsklassen
00:45:54
Plats: 176
Plats: 62
Startnr: 70
Motionsklassen
00:46:08
Plats: 177
Plats: 62
Startnr: 121
NTNU IT
Morten Lund
Endagars dag 4
00:46:14
Plats: 178
Plats: 62
Startnr: 192
Campus Miun IF
Per Gradin
Motionsklassen
00:46:45
Plats: 179
Plats: 62
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Anne Holen Helland
Motionsklassen
00:47:31
Plats: 180
Plats: 62
Startnr: 140
Alsens IF
Anders Hagström
Motionsklassen
00:47:36
Plats: 181
Plats: 62
Startnr: 233
Prima
Bodil Krokan
Motionsklassen
00:47:36
Plats: 182
Plats: 62
Startnr: 302
Trondheim BoA
Merethe Berg
Endagars dag 4
00:47:48
Plats: 183
Plats: 62
Startnr: 109
Sætervik UIG
Astrid Merethe Mork
Motionsklassen
00:49:48
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Lars Fjällman
Motionsklassen
00:54:59

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ørjan Kjeldsli
Motionsklassen
00:24:47
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Kristian Tjørnhom
Motionsklassen
00:25:00
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
SOLOMON ACHAME
Motionsklassen
00:25:55
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 4
Strindheim IL
Merih Solomon
Motionsklassen
00:26:08
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Håkon Hjelstuen
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
STIAN OLDERVIK
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 95
Röde Runners
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
JAN OLAV SMALÅS
Motionsklassen
00:28:30
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Svein Erik Halvorsen
Motionsklassen
00:28:49
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 149
Kälens SK
Viktor Johnsson
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Gisle Holberg
Motionsklassen
00:29:06
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 129
Ogndal IL
Vegard Iversen
Motionsklassen
00:29:07
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
OLA RAAUM JANSEN
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Håvard Høiaas
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 38
Sportsgym
Jenny Larsson
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 110
Hommelvik il
Vegard Fossli Stjern
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kjell Einar Skaret
Motionsklassen
00:29:47
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Syver Nygård
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 28
Leirådal I.L
Jon Sivertsen
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Odd Bjørnar Joboten
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 36
IL Dalebrand
Victor Bolin
Motionsklassen
00:30:28
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Tor-Arne Fjellvikås
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 91
Leik il
Eirik Sundstrøm
Motionsklassen
00:30:40
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ronny Osen
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 90
IL Skauga
Anne Gerben Wind
Motionsklassen
00:30:59
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Oskar "Stornäsarn" Lönnberg
Motionsklassen
00:31:00
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 206
Leksvik il
Torkil Berg
Motionsklassen
00:31:04
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Åge Snerting
Motionsklassen
00:31:10
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 143
Lag Olsson
Elias Westin
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 138
Brunflo IF
Jonathan Haraldsson
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Stian Fremstad
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 60
ATT-Fram
Børge LILLEBO
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 197
Namdalseid IL
Trond Einar Elden
Motionsklassen
00:31:55
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 160
Motionsklassen
00:32:02
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 58
Motionsklassen
00:32:08
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 215
Rödöns SK
Jörgen Nordqvist
Motionsklassen
00:32:09
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Helge Sæther
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 130
Vallbo sk
Anna Westerlund
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johnny Nilsson
Motionsklassen
00:32:14
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sander Sæther
Motionsklassen
00:32:26
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 40
NTE BIL
Ådne Toldnes
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:32:30
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 54
Rønning runners
Stein Rønning
Motionsklassen
00:32:32
Plats: 46
Plats: 27
Startnr: 94
I.L Nor
Håvard Solfeldt
Motionsklassen
00:32:51
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 101
Støtet
Julie Stendahl Spets
Motionsklassen
00:32:53
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 103
Leinstrand IL
Frode Rekkebo
Motionsklassen
00:33:00
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Johanna Morin
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 150
Frosta IL
Boye Qvarme
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 43
Lättja IF
Erik Nygård
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 105
Motionsklassen
00:33:28
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Lars Håkon Bjugan
Motionsklassen
00:33:45
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Sverre Homstad
Motionsklassen
00:33:58
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 47
Lånke IL
Ståle Steel
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 56
Plats: 32
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
John Arild Sødal
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 281
RENÅ
Tine Marit Renå
Motionsklassen
00:34:17
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Mats Winnberg
Motionsklassen
00:34:20
Plats: 59
Plats: 34
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Kristoffer Lurvik
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 60
Plats: 35
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Jens Svinsås
Motionsklassen
00:34:27
Plats: 61
Plats: 35
Startnr: 278
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 188
Hallkutarna
André Toresson
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 63
Plats: 35
Startnr: 172
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eva Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:34:41
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 183
SPILLUM IL
Jonatan Devik
Motionsklassen
00:34:42
Plats: 66
Plats: 36
Startnr: 185
Hattfjelldal il
adrian steinbakken
Motionsklassen
00:34:43
Plats: 67
Plats: 37
Startnr: 111
Malvik IL
Sivert Høiseth
Motionsklassen
00:34:51
Plats: 68
Plats: 38
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Angelica Saur
Motionsklassen
00:34:57
Plats: 69
Plats: 38
Startnr: 169
Duveds IF
Mats Jonsson
Motionsklassen
00:35:06
Plats: 70
Plats: 38
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Arnvid Hellebust
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 96
Haraldreina Gammeldansforening
Leif Martin Bjørgum
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 50
Skogn IL
Erling Aune
Motionsklassen
00:35:23
Plats: 73
Plats: 39
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Roger Værnes
Motionsklassen
00:35:30
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 67
Motionsklassen
00:35:34
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 99
Motionsklassen
00:35:43
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Edvard S Fuglem
Motionsklassen
00:35:44
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 201
HV-12
Frode Dyngeland
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Unni Valla Skevik
Motionsklassen
00:36:00
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Frank Robert Solheim
Motionsklassen
00:36:12
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Janne Brenne
Motionsklassen
00:36:16
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Vassenden
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 205
Nidarosdomen
Torbjørn Dybsland
Motionsklassen
00:36:32
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Adrian Fenstad
Motionsklassen
00:36:40
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 59
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 180
Adresseavisen
Vetle Christian Nødtvedt
Motionsklassen
00:36:55
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 137
Undersåkers IF
Catrin Carlsson
Motionsklassen
00:36:57
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mattias Sundt
Motionsklassen
00:37:02
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 86
Möringan
Lars Hedström
Motionsklassen
00:37:07
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 189
Motionsklassen
00:37:09
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Ronny Sitter
Motionsklassen
00:37:13
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Kristian Mittet
Motionsklassen
00:37:21
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 98
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 93
Plats: 40
Startnr: 112
Byneset il
Tom Ovesen
Motionsklassen
00:37:27
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 102
Ytterøy
Stein Ove Winnberg
Motionsklassen
00:37:35
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Even V. Gevik
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 49
Jämtkraft
Stig Berg
Motionsklassen
00:37:44
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 163
Team Alseth
Nina Hagen
Motionsklassen
00:37:50
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Ole Melting Brauteset
Motionsklassen
00:37:53
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Lars Christensen
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Sven-Olov Lindström
Motionsklassen
00:38:13
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 26
Budal i.l
Ida Malum
Motionsklassen
00:38:13
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 29
Henning IL
Kristina Jekthammer
Motionsklassen
00:38:21
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 24
Blecket
Pontus "The Beast" Strindberg
Motionsklassen
00:38:25
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 30
Inderøy
Karen Grut
Motionsklassen
00:38:30
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Hampus Isaksson
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 57
I.L Aasguten
Victor Solvold
Motionsklassen
00:38:50
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 85
Domstolene
Vigdis Gabrielsen Sandø
Motionsklassen
00:39:14
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 196
Vinne IL 2
Torje Veie Daling
Motionsklassen
00:39:17
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 51
Ole Vig
Toril Krog Berg
Motionsklassen
00:39:28
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 157
Forra IL
Tobias Aadal
Motionsklassen
00:39:29
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Andreas Bold
Motionsklassen
00:39:36
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Kevin Nilsson
Motionsklassen
00:39:53
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 79
Helgådal il
Ivar Dillan
Motionsklassen
00:39:53
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Monika Glørstad
Motionsklassen
00:39:59
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 171
Motionsklassen
00:40:05
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 214
Motionsklassen
00:40:08
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 317
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 66
Meråker Mix
Tomas Werkland
Motionsklassen
00:40:17
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 155
Team Adonai
Joar Hofstad
Motionsklassen
00:40:21
Plats: 121
Plats: 48
Startnr: 229
Motionsklassen
00:40:37
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 151
Motionsklassen
00:40:42
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Andreas Tjernström
Motionsklassen
00:40:44
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 145
Mörsils IF
Andreas Lindgren
Motionsklassen
00:40:53
Plats: 125
Plats: 49
Startnr: 260
FSK Östersund
Joakim Wiklund
Motionsklassen
00:40:55
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Jørgen Fløttum
Motionsklassen
00:41:06
Plats: 127
Plats: 49
Startnr: 83
Motionsklassen
00:42:08
Plats: 128
Plats: 49
Startnr: 292
Hemit
Ragnhild Vardehaug
Motionsklassen
00:42:11
Plats: 129
Plats: 49
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Annika Willhelmsson
Motionsklassen
00:42:20
Plats: 130
Plats: 49
Startnr: 65
Sjetne
Siv-Helen Lund
Motionsklassen
00:42:31
Plats: 131
Plats: 50
Startnr: 117
Östersunds kommun
Arne Hjalmarsson
Motionsklassen
00:42:38
Plats: 132
Plats: 50
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Frode Kalland
Motionsklassen
00:42:52
Plats: 133
Plats: 50
Startnr: 106
Team 3T
Per Inge Pedersen
Motionsklassen
00:43:32
Plats: 134
Plats: 50
Startnr: 42
Motionsklassen
00:43:38
Plats: 135
Plats: 50
Startnr: 153
Motionsklassen
00:44:50
Plats: 136
Plats: 50
Startnr: 142
Motionsklassen
00:45:01
Plats: 137
Plats: 51
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Linnea Hansen Gederaas
Motionsklassen
00:45:18
Plats: 138
Plats: 52
Startnr: 76
Marieby GIF
Charlotte Esping Svarc
Motionsklassen
00:45:24
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 92
Rapp IL
Oline Skarsbakk
Motionsklassen
00:45:54
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 70
Motionsklassen
00:46:08
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 192
Campus Miun IF
Per Gradin
Motionsklassen
00:46:45
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Anne Holen Helland
Motionsklassen
00:47:31
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 140
Alsens IF
Anders Hagström
Motionsklassen
00:47:36
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 233
Prima
Bodil Krokan
Motionsklassen
00:47:36
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Astrid Merethe Mork
Motionsklassen
00:49:48
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Lars Fjällman
Motionsklassen
00:54:59

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 250
Motion Damer
00:30:11
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Emilie Fleten
Motion Damer
00:30:33
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Mari Rotmo
Motion Damer
00:35:29
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:47
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 243
Motion Damer
00:36:12
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ingvild Saksvik-Lehouillier
Motion Damer
00:37:14
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 241
Motion Damer
00:37:43
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Tidemann
Motion Damer
00:39:44
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Liv Hågensen
Motion Damer
00:40:14
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Maria Eriksson
Motion Damer
00:45:34

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:28:14
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 128
BAK-Fram
Pål BAXTER
Endagars dag 4
00:29:37
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 301
HENT AS
Tore Torp
Endagars dag 4
00:31:09
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Sivert Sørumgård
Endagars dag 4
00:31:21
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Roar Kollerud
Endagars dag 4
00:31:43
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 276
Endagars dag 4
00:32:09
Plats: 7
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Julie Dahl Benum
Endagars dag 4
00:32:35
Plats: 8
Plats: 1
Startnr: 210
Team Skånøy
Kåre Gruven
Endagars dag 4
00:32:46
Plats: 9
Plats: 1
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Tore Bakken Bolme
Endagars dag 4
00:33:46
Plats: 10
Plats: 1
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:34:53
Plats: 11
Plats: 1
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
Lars Andreas Munch
Endagars dag 4
00:35:22
Plats: 12
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Torbjørn Bragstad Eid
Endagars dag 4
00:35:47
Plats: 13
Plats: 1
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Stig Rune Holberg
Endagars dag 4
00:37:18
Plats: 14
Plats: 2
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:37:49
Plats: 15
Plats: 2
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Sofie Søraunet wangberg
Endagars dag 4
00:38:09
Plats: 16
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Einar Leo Ottesen
Endagars dag 4
00:39:01
Plats: 17
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
AINA SØBAK
Endagars dag 4
00:40:09
Plats: 18
Plats: 2
Startnr: 307
UNINETT
Simen Myran Sørvig
Endagars dag 4
00:40:25
Plats: 19
Plats: 2
Startnr: 113
Endagars dag 4
00:40:26
Plats: 20
Plats: 2
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:41:02
Plats: 21
Plats: 2
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:42:02
Plats: 22
Plats: 2
Startnr: 332
Flatås IL
Anne Berit Strøm
Endagars dag 4
00:43:04
Plats: 23
Plats: 3
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Kari Johanne Skjølberg
Endagars dag 4
00:43:17
Plats: 24
Plats: 3
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Frida Løvli Skjelstad
Endagars dag 4
00:44:22
Plats: 25
Plats: 4
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:44:27
Plats: 26
Plats: 4
Startnr: 343
Kyrksæterøra IL Lag3
Gunn Berlotte Spjøtvold
Endagars dag 4
00:45:13
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Morten Lund
Endagars dag 4
00:46:14
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 302
Trondheim BoA
Merethe Berg
Endagars dag 4
00:47:48