Resultat Ranheim - Lade

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:19:54
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Fredrik Granviken
Endagars dag 4
00:20:24
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Terje Olsen
Motionsklassen
00:20:32
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Svensson
Motionsklassen
00:20:43
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ANDERS TETTLI RENNEMO
Motionsklassen
00:21:04
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 38
Sportsgym
Hans Ahlberg
Motionsklassen
00:21:26
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Dylan Prosser
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Magnus Harr Lian
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 9
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Per Anders Føll
Motionsklassen
00:22:31
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
PER WIRÈHN
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 11
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Halvor Eidissen
Motionsklassen
00:22:40
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Mattias Bångman
Motionsklassen
00:22:44
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 160
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Adrian Fløttum
Motionsklassen
00:23:05
Plats: 15
Plats: 8
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
André Nyeng Olsen
Motionsklassen
00:23:15
Plats: 16
Plats: 9
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
TOR MORTEN KLINGEN
Motionsklassen
00:23:20
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Eystein Voll
Motionsklassen
00:23:36
Plats: 18
Plats: 10
Startnr: 90
IL Skauga
John Isak Furuseth
Motionsklassen
00:23:40
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MALI EIDNES BAKKEN
Endagars dag 4
00:23:50
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 40
NTE BIL
Eliseus Ystad-Myhre
Motionsklassen
00:23:54
Plats: 21
Plats: 11
Startnr: 129
Ogndal IL
August Helland Iversen
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 22
Plats: 12
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Nils Kjølsø
Motionsklassen
00:23:59
Plats: 23
Plats: 12
Startnr: 101
Støtet
Erlend Stendahl Spets
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 24
Plats: 12
Startnr: 105
Motionsklassen
00:24:26
Plats: 25
Plats: 13
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Hallvard Stemshaug
Motionsklassen
00:24:26
Plats: 26
Plats: 14
Startnr: 28
Leirådal I.L
Petter Sagvold
Motionsklassen
00:24:32
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Rune Myrvang
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 28
Plats: 15
Startnr: 130
Vallbo sk
Anton Ivarsson
Motionsklassen
00:24:47
Plats: 29
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Petter Dalsplass
Motionsklassen
00:24:59
Plats: 30
Plats: 16
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håkon Moe Berg
Motionsklassen
00:24:59
Plats: 31
Plats: 17
Startnr: 128
BAK-Fram
Pål BAXTER
Endagars dag 4
00:25:02
Plats: 32
Plats: 17
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Martin Muan
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:25:20
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 150
Frosta IL
Asgeir Østerlie
Motionsklassen
00:25:29
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:25:31
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Even Dybwad
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
ELISABETH WENDELBO
Motion Damer
00:25:38
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 138
Brunflo IF
Jonathan Haraldsson
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Aleksander Wisløff
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Henrik Sesseng
Motionsklassen
00:25:53
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 195
Vinne IL 1
Sindre Stiklestad
Motionsklassen
00:25:59
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 108
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Martin Stubban
Motionsklassen
00:26:05
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Martin Lien Kvam
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Trude Matberg
Motionsklassen
00:26:22
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 206
Leksvik il
Jørgen Skei
Motionsklassen
00:26:25
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 102
Ytterøy
Siri Schive Hjelde
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 48
Plats: 28
Startnr: 166
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Steinar Samdal
Motionsklassen
00:26:37
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 47
Lånke IL
Ingunn Wangberg Melhus
Motionsklassen
00:26:44
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Mari Brenne Dreier
Endagars dag 4
00:26:53
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 142
Motionsklassen
00:26:56
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 42
Motionsklassen
00:27:04
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 197
Namdalseid IL
Trond Einar Elden
Motionsklassen
00:27:09
Plats: 55
Plats: 32
Startnr: 131
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 56
Plats: 32
Startnr: 95
Röde Runners
Robert Björngard
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 114
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 94
I.L Nor
Marit Østhus
Motionsklassen
00:27:16
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 106
Team 3T
Lars-Martin Guttormsen
Motionsklassen
00:27:17
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 66
Meråker Mix
Sindre Henden
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 99
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 109
Sætervik UIG
Mathilde Sofie Mork
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 189
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 285
Powel
Bård Benum
Endagars dag 4
00:27:58
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Tonje S Steigedal
Motion Damer
00:27:58
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Jannicke Ekker
Endagars dag 4
00:28:01
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Johannes Mollan Ramberg
Endagars dag 4
00:28:04
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Abdalrahim Mussa Hassen
Motionsklassen
00:28:07
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 98
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Adrian Cornelius Kaasbøll
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 317
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 76
Marieby GIF
Martin Thomtén
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Håvard Håskjold
Motionsklassen
00:28:29
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 91
Leik il
Mads Blokkum
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 112
Byneset il
Einar Røstum
Motionsklassen
00:28:34
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 188
Hallkutarna
Johanna Lindqvist
Motionsklassen
00:28:39
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Warankov
Motionsklassen
00:28:50
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Gösta Wistemar
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 281
RENÅ
Lasse Renå
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 137
Undersåkers IF
Bosse Berglund
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 182
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 30
Inderøy
Maren Mjømen
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Yngve Hallem Solum
Motionsklassen
00:28:58
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:29:00
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 81
Motionsklassen
00:29:01
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 201
HV-12
Robin Johansen
Motionsklassen
00:29:02
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 301
HENT AS
Fredrik Sørvåg
Endagars dag 4
00:29:06
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 196
Vinne IL 2
Jonas Viken
Motionsklassen
00:29:06
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:29:11
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 111
Malvik IL
Mette Remen
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 60
ATT-Fram
Vegard Rønning VALSTADSVE
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Birgitta Wärdell
Motionsklassen
00:29:19
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 342
Mostadmark
Geir Reberg
Endagars dag 4
00:29:21
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 50
Skogn IL
Karen Marie Aune
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Jorunn Lilleslett
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 85
Domstolene
Thomas Indrebø Andås
Motionsklassen
00:29:37
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 121
NTNU IT
Turid Grav Indergaard
Endagars dag 4
00:29:41
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 92
Rapp IL
Robin Hønnås
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Oskar Lereggen
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 183
SPILLUM IL
Jan Ove Klingen
Motionsklassen
00:30:00
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 278
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 205
Nidarosdomen
Christen Torvik
Motionsklassen
00:30:07
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 67
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Hanne Vefsnmo
Endagars dag 4
00:30:10
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 180
Adresseavisen
Anne-Marit Dahl
Motionsklassen
00:30:18
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 24
Blecket
Filip Sandbom
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 108
Plats: 44
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mattias Sundt
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 109
Plats: 44
Startnr: 292
Hemit
Hilde Brå Vardehaug
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 110
Plats: 44
Startnr: 65
Sjetne
Helge Johansen
Motionsklassen
00:30:25
Plats: 111
Plats: 45
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Bernt Olav Stene
Motionsklassen
00:30:28
Plats: 112
Plats: 45
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
ANNE MARIT HAUKØ
Motion Damer
00:30:33
Plats: 113
Plats: 46
Startnr: 86
Möringan
Lars Hedström
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 157
Forra IL
Stian Flobergseter
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Robert Vanvik
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 192
Campus Miun IF
Andreas Karlsson
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 198
Teeness BIL
Daniel Myren
Endagars dag 4
00:30:51
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 143
Lag Olsson
Elina Telebond
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 302
Trondheim BoA
Elin Lovise Iversen
Endagars dag 4
00:30:52
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 149
Kälens SK
Andreas Karvonen
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 121
Plats: 48
Startnr: 140
Alsens IF
Sven Hagström
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 244
Byåsen damer
Wibeke Stenset
Motion Damer
00:31:00
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Torunn Haugen Breivik
Endagars dag 4
00:31:04
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 232
TrønderEnergi
Abraham Haile Tesfai
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 125
Plats: 49
Startnr: 49
Jämtkraft
Örjan Wiklund
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sondre mjølkalid
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 127
Plats: 50
Startnr: 255
Byåsen IL
Live Spilker
Motion Damer
00:31:30
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 229
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 57
I.L Aasguten
Roger Hokstad
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
John Allan Bidtnes
Endagars dag 4
00:31:35
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 79
Helgådal il
Odd Helge Roksvåg
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:31:48
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ingeborg Sanden Hageskal
Motionsklassen
00:31:49
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 163
Team Alseth
Kirsti Alseth Fløtre
Motionsklassen
00:31:52
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Bengt Fisken Olsson
Motionsklassen
00:31:59
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Tove Lise Pettersen
Motionsklassen
00:32:01
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Andreas Fjeld
Motionsklassen
00:32:01
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
josefine mikaelsson
Motionsklassen
00:32:03
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 103
Leinstrand IL
Simon Leinum
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 26
Budal i.l
Eli Storrø
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 51
Ole Vig
Anne Westerheim
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Merete Daae Lohne
Motionsklassen
00:32:30
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 96
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 144
Plats: 56
Startnr: 169
Duveds IF
Amanda Hansson
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 145
Plats: 56
Startnr: 233
Prima
Karianne Krokan Kragseth
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 146
Plats: 56
Startnr: 155
Team Adonai
Jan Arne Bremnes
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 147
Plats: 56
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
John Ole Aspli
Endagars dag 4
00:33:02
Plats: 148
Plats: 56
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Ove Jomar Sunde
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 149
Plats: 57
Startnr: 210
Team Skånøy
kathrine arntsen
Endagars dag 4
00:33:06
Plats: 150
Plats: 57
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ragnhild Augdal
Motionsklassen
00:33:13
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Eirik Skreden
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 257
Motion Damer
00:33:15
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 69
Kullarmark SK
Janne Huldin
Motionsklassen
00:33:19
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 307
UNINETT
Tor Holmen
Endagars dag 4
00:33:27
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 332
Flatås IL
Elise Strøm Øren
Endagars dag 4
00:33:46
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Eirin Gullteig
Motion Damer
00:33:47
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Liv Anette Holmvik
Motionsklassen
00:33:49
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Nina Kjesbu
Motion Damer
00:34:00
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 54
Rønning runners
Julie Rønning
Motionsklassen
00:34:21
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 171
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Ådne Almbakk
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Kirsti Rystad
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Lisa Kristiansen
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 29
Henning IL
Martine Jekthammer
Motionsklassen
00:35:07
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 151
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Miriam Wiklund
Motion Damer
00:35:17
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 117
Östersunds kommun
Adam Danisovic
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Yngve Svendsen
Endagars dag 4
00:36:03
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 36
IL Dalebrand
Solveig Hastadklev
Motionsklassen
00:36:06
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Frida "Frajdäj" Berglund
Motionsklassen
00:36:15
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Gunn Merethe Skorstad
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:36:36
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:37:23
Plats: 174
Plats: 62
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Erik Mattsson
Motionsklassen
00:37:26
Plats: 175
Plats: 62
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:38:40
Plats: 176
Plats: 62
Startnr: 145
Mörsils IF
Karin Ramström
Motionsklassen
00:38:41
Plats: 177
Plats: 62
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 178
Plats: 62
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:39:31
Plats: 179
Plats: 62
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elin Engelin
Motion Damer
00:39:33
Plats: 180
Plats: 63
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Adamsson
Motionsklassen
00:40:08
Plats: 181
Plats: 63
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Hansson
Motionsklassen
00:40:38
Plats: 182
Plats: 63
Startnr: 41
Motionsklassen
00:42:46
Plats: 183
Plats: 63
Startnr: 113
Endagars dag 4
00:43:21
Plats: 184
Plats: 63
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Petter Gärdin
Motionsklassen
00:44:17

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:19:54
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Terje Olsen
Motionsklassen
00:20:32
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Svensson
Motionsklassen
00:20:43
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ANDERS TETTLI RENNEMO
Motionsklassen
00:21:04
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 38
Sportsgym
Hans Ahlberg
Motionsklassen
00:21:26
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Dylan Prosser
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Magnus Harr Lian
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Per Anders Føll
Motionsklassen
00:22:31
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
PER WIRÈHN
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Halvor Eidissen
Motionsklassen
00:22:40
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Mattias Bångman
Motionsklassen
00:22:44
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 160
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Adrian Fløttum
Motionsklassen
00:23:05
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
André Nyeng Olsen
Motionsklassen
00:23:15
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
TOR MORTEN KLINGEN
Motionsklassen
00:23:20
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Eystein Voll
Motionsklassen
00:23:36
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 90
IL Skauga
John Isak Furuseth
Motionsklassen
00:23:40
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 40
NTE BIL
Eliseus Ystad-Myhre
Motionsklassen
00:23:54
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 129
Ogndal IL
August Helland Iversen
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Nils Kjølsø
Motionsklassen
00:23:59
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 101
Støtet
Erlend Stendahl Spets
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 22
Plats: 12
Startnr: 105
Motionsklassen
00:24:26
Plats: 23
Plats: 13
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Hallvard Stemshaug
Motionsklassen
00:24:26
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 28
Leirådal I.L
Petter Sagvold
Motionsklassen
00:24:32
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Rune Myrvang
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 130
Vallbo sk
Anton Ivarsson
Motionsklassen
00:24:47
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Petter Dalsplass
Motionsklassen
00:24:59
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håkon Moe Berg
Motionsklassen
00:24:59
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Martin Muan
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 150
Frosta IL
Asgeir Østerlie
Motionsklassen
00:25:29
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:25:31
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Even Dybwad
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 138
Brunflo IF
Jonathan Haraldsson
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Aleksander Wisløff
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Henrik Sesseng
Motionsklassen
00:25:53
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 195
Vinne IL 1
Sindre Stiklestad
Motionsklassen
00:25:59
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 108
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Martin Stubban
Motionsklassen
00:26:05
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Martin Lien Kvam
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Trude Matberg
Motionsklassen
00:26:22
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 206
Leksvik il
Jørgen Skei
Motionsklassen
00:26:25
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 102
Ytterøy
Siri Schive Hjelde
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 166
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Steinar Samdal
Motionsklassen
00:26:37
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 47
Lånke IL
Ingunn Wangberg Melhus
Motionsklassen
00:26:44
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 142
Motionsklassen
00:26:56
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 42
Motionsklassen
00:27:04
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 197
Namdalseid IL
Trond Einar Elden
Motionsklassen
00:27:09
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 131
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 95
Röde Runners
Robert Björngard
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 114
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 94
I.L Nor
Marit Østhus
Motionsklassen
00:27:16
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 106
Team 3T
Lars-Martin Guttormsen
Motionsklassen
00:27:17
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 66
Meråker Mix
Sindre Henden
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 99
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 109
Sætervik UIG
Mathilde Sofie Mork
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 189
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Abdalrahim Mussa Hassen
Motionsklassen
00:28:07
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 98
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Adrian Cornelius Kaasbøll
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 317
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 76
Marieby GIF
Martin Thomtén
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Håvard Håskjold
Motionsklassen
00:28:29
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 91
Leik il
Mads Blokkum
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 112
Byneset il
Einar Røstum
Motionsklassen
00:28:34
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 188
Hallkutarna
Johanna Lindqvist
Motionsklassen
00:28:39
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Warankov
Motionsklassen
00:28:50
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Gösta Wistemar
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 281
RENÅ
Lasse Renå
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 137
Undersåkers IF
Bosse Berglund
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 182
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 30
Inderøy
Maren Mjømen
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Yngve Hallem Solum
Motionsklassen
00:28:58
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 81
Motionsklassen
00:29:01
Plats: 75
Plats: 36
Startnr: 201
HV-12
Robin Johansen
Motionsklassen
00:29:02
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 196
Vinne IL 2
Jonas Viken
Motionsklassen
00:29:06
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:29:11
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 111
Malvik IL
Mette Remen
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 60
ATT-Fram
Vegard Rønning VALSTADSVE
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Birgitta Wärdell
Motionsklassen
00:29:19
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 50
Skogn IL
Karen Marie Aune
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Jorunn Lilleslett
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 85
Domstolene
Thomas Indrebø Andås
Motionsklassen
00:29:37
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 92
Rapp IL
Robin Hønnås
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Oskar Lereggen
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 183
SPILLUM IL
Jan Ove Klingen
Motionsklassen
00:30:00
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 278
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 205
Nidarosdomen
Christen Torvik
Motionsklassen
00:30:07
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 67
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 180
Adresseavisen
Anne-Marit Dahl
Motionsklassen
00:30:18
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 24
Blecket
Filip Sandbom
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 87
Hedevikens IF
Mattias Sundt
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 292
Hemit
Hilde Brå Vardehaug
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 65
Sjetne
Helge Johansen
Motionsklassen
00:30:25
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Bernt Olav Stene
Motionsklassen
00:30:28
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 86
Möringan
Lars Hedström
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 157
Forra IL
Stian Flobergseter
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Robert Vanvik
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 192
Campus Miun IF
Andreas Karlsson
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 143
Lag Olsson
Elina Telebond
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 149
Kälens SK
Andreas Karvonen
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 140
Alsens IF
Sven Hagström
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 232
TrønderEnergi
Abraham Haile Tesfai
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 49
Jämtkraft
Örjan Wiklund
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sondre mjølkalid
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 229
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 57
I.L Aasguten
Roger Hokstad
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 79
Helgådal il
Odd Helge Roksvåg
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ingeborg Sanden Hageskal
Motionsklassen
00:31:49
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 163
Team Alseth
Kirsti Alseth Fløtre
Motionsklassen
00:31:52
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Bengt Fisken Olsson
Motionsklassen
00:31:59
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Tove Lise Pettersen
Motionsklassen
00:32:01
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Andreas Fjeld
Motionsklassen
00:32:01
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
josefine mikaelsson
Motionsklassen
00:32:03
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 103
Leinstrand IL
Simon Leinum
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 26
Budal i.l
Eli Storrø
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 51
Ole Vig
Anne Westerheim
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Merete Daae Lohne
Motionsklassen
00:32:30
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 96
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 169
Duveds IF
Amanda Hansson
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 233
Prima
Karianne Krokan Kragseth
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Jan Arne Bremnes
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Ove Jomar Sunde
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ragnhild Augdal
Motionsklassen
00:33:13
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Eirik Skreden
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 69
Kullarmark SK
Janne Huldin
Motionsklassen
00:33:19
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Liv Anette Holmvik
Motionsklassen
00:33:49
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 54
Rønning runners
Julie Rønning
Motionsklassen
00:34:21
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 171
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Ådne Almbakk
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Kirsti Rystad
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Lisa Kristiansen
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 29
Henning IL
Martine Jekthammer
Motionsklassen
00:35:07
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 151
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 117
Östersunds kommun
Adam Danisovic
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 36
IL Dalebrand
Solveig Hastadklev
Motionsklassen
00:36:06
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Frida "Frajdäj" Berglund
Motionsklassen
00:36:15
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Gunn Merethe Skorstad
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Erik Mattsson
Motionsklassen
00:37:26
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 145
Mörsils IF
Karin Ramström
Motionsklassen
00:38:41
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Adamsson
Motionsklassen
00:40:08
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Hansson
Motionsklassen
00:40:38
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 41
Motionsklassen
00:42:46
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Petter Gärdin
Motionsklassen
00:44:17

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
ELISABETH WENDELBO
Motion Damer
00:25:38
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Tonje S Steigedal
Motion Damer
00:27:58
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
ANNE MARIT HAUKØ
Motion Damer
00:30:33
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 244
Byåsen damer
Wibeke Stenset
Motion Damer
00:31:00
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 255
Byåsen IL
Live Spilker
Motion Damer
00:31:30
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:33:15
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Eirin Gullteig
Motion Damer
00:33:47
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Nina Kjesbu
Motion Damer
00:34:00
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Miriam Wiklund
Motion Damer
00:35:17
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elin Engelin
Motion Damer
00:39:33

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Fredrik Granviken
Endagars dag 4
00:20:24
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MALI EIDNES BAKKEN
Endagars dag 4
00:23:50
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 128
BAK-Fram
Pål BAXTER
Endagars dag 4
00:25:02
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:25:20
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Mari Brenne Dreier
Endagars dag 4
00:26:53
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 285
Powel
Bård Benum
Endagars dag 4
00:27:58
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Jannicke Ekker
Endagars dag 4
00:28:01
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Johannes Mollan Ramberg
Endagars dag 4
00:28:04
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:29:00
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Fredrik Sørvåg
Endagars dag 4
00:29:06
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 342
Mostadmark
Geir Reberg
Endagars dag 4
00:29:21
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Turid Grav Indergaard
Endagars dag 4
00:29:41
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 330
SINTEF Løperjenter
Hanne Vefsnmo
Endagars dag 4
00:30:10
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Daniel Myren
Endagars dag 4
00:30:51
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 302
Trondheim BoA
Elin Lovise Iversen
Endagars dag 4
00:30:52
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Torunn Haugen Breivik
Endagars dag 4
00:31:04
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 303
Nørdis fra Trøndelag
John Allan Bidtnes
Endagars dag 4
00:31:35
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:31:48
Plats: 19
Plats: 3
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
John Ole Aspli
Endagars dag 4
00:33:02
Plats: 20
Plats: 3
Startnr: 210
Team Skånøy
kathrine arntsen
Endagars dag 4
00:33:06
Plats: 21
Plats: 3
Startnr: 307
UNINETT
Tor Holmen
Endagars dag 4
00:33:27
Plats: 22
Plats: 3
Startnr: 332
Flatås IL
Elise Strøm Øren
Endagars dag 4
00:33:46
Plats: 23
Plats: 4
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Yngve Svendsen
Endagars dag 4
00:36:03
Plats: 24
Plats: 4
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:36:36
Plats: 25
Plats: 4
Startnr: 338
Endagars dag 4
00:37:23
Plats: 26
Plats: 4
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:38:40
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 306
Endagars dag 4
00:39:31
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 113
Endagars dag 4
00:43:21