Resultat Lade - Trondheim

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:12:23
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Eivind Jenssen
Motionsklassen
00:12:30
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Grønflaten
Motionsklassen
00:12:42
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 188
Hallkutarna
Olle Olsson Bad
Motionsklassen
00:12:47
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
Motionsklassen
00:13:12
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:13:17
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JO SVINSÅS
Motionsklassen
00:13:22
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Svensson
Motionsklassen
00:13:30
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Lars Svorkdal
Motionsklassen
00:13:44
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Erik Grimstad
Motionsklassen
00:13:53
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Asbjørn Sigstadstø
Motionsklassen
00:13:58
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 285
Powel
Jakob Graabak
Endagars dag 4
00:14:04
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:14:17
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Motionsklassen
00:14:29
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 4
Strindheim IL
Håkon Kristoffersen
Motionsklassen
00:14:32
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 166
Motionsklassen
00:14:34
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
André Nyeng Olsen
Motionsklassen
00:14:37
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 102
Ytterøy
Lars Erik Vandsvik
Motionsklassen
00:14:43
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Joachim Moholdt
Motionsklassen
00:14:44
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 110
Hommelvik il
Liv Paulsen
Motionsklassen
00:14:52
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 195
Vinne IL 1
Martin Skjerve
Motionsklassen
00:14:52
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 70
Motionsklassen
00:14:59
Plats: 23
Plats: 13
Startnr: 66
Meråker Mix
Kristoffer Henden
Motionsklassen
00:15:12
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 58
Motionsklassen
00:15:18
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Martin Muan
Motionsklassen
00:15:21
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Thale Bruheim Breding
Motion Damer
00:15:23
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 130
Vallbo sk
Anton Ivarsson
Motionsklassen
00:15:34
Plats: 28
Plats: 15
Startnr: 108
Motionsklassen
00:15:38
Plats: 29
Plats: 16
Startnr: 98
Motionsklassen
00:15:39
Plats: 30
Plats: 16
Startnr: 106
Team 3T
Atle Hokseggen
Motionsklassen
00:15:42
Plats: 31
Plats: 16
Startnr: 145
Mörsils IF
Magnus Jonsson
Motionsklassen
00:15:47
Plats: 32
Plats: 16
Startnr: 38
Sportsgym
Jack Sparrow
Motionsklassen
00:15:48
Plats: 33
Plats: 16
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Christian Myrvang
Motionsklassen
00:15:54
Plats: 34
Plats: 16
Startnr: 91
Leik il
Kristine Unsgård
Motionsklassen
00:15:55
Plats: 35
Plats: 17
Startnr: 111
Malvik IL
Magnus Raaen Winje
Motionsklassen
00:16:01
Plats: 36
Plats: 18
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Linn Mikalsen Rolfsen
Motionsklassen
00:16:02
Plats: 37
Plats: 19
Startnr: 94
I.L Nor
Marion Steigedal
Motionsklassen
00:16:19
Plats: 38
Plats: 19
Startnr: 129
Ogndal IL
Roald Sand
Motionsklassen
00:16:22
Plats: 39
Plats: 20
Startnr: 103
Leinstrand IL
Noah Sørgjerd
Motionsklassen
00:16:26
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 105
Motionsklassen
00:16:26
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 255
Byåsen IL
Karoline Wollan
Motion Damer
00:16:33
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 278
Motionsklassen
00:16:37
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 150
Frosta IL
Solveig Kandahl
Motionsklassen
00:16:38
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Ragne Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:16:41
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 342
Mostadmark
Jørgen Hermstad
Endagars dag 4
00:16:41
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 112
Byneset il
Robin Rødsjø
Motionsklassen
00:16:42
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 96
Motionsklassen
00:16:48
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 99
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Johanne Bjugan
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Sondre Skorstad
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 101
Støtet
Truls Gundersen
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Phuwanai Munkham
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 169
Duveds IF
Hugo Hansson
Motionsklassen
00:16:51
Plats: 54
Plats: 27
Startnr: 307
UNINETT
Janne Løberg
Endagars dag 4
00:16:55
Plats: 55
Plats: 27
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Rolf Jarle Brøske
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 56
Plats: 27
Startnr: 281
RENÅ
Steffen Renå Hamre
Motionsklassen
00:16:58
Plats: 57
Plats: 27
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
RANDI MO LILLEBERRE
Motion Damer
00:16:59
Plats: 58
Plats: 28
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anton Håkansson
Motionsklassen
00:17:02
Plats: 59
Plats: 28
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Marie Wollan Benum
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 60
Plats: 29
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Andre Vinje Rygg
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 120
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 62
Plats: 30
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Filip Tveit
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 63
Plats: 31
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Mathias Grønning
Motionsklassen
00:17:06
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Lars Haltbrekken
Motionsklassen
00:17:07
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Renate Dullum Reitan
Motionsklassen
00:17:11
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 206
Leksvik il
Frida Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:17:28
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 317
Motionsklassen
00:17:29
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Gøril Holmvassdal
Motionsklassen
00:17:29
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Sigrid Kapskarmo
Motionsklassen
00:17:34
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:17:39
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Terje Bjørnes
Motionsklassen
00:17:42
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 215
Rödöns SK
Matilda Winblad
Motionsklassen
00:17:43
Plats: 73
Plats: 34
Startnr: 121
NTNU IT
Teodor Munkhaugen Eggan
Endagars dag 4
00:17:48
Plats: 74
Plats: 34
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Sigrid Haugskott
Motion Damer
00:17:50
Plats: 75
Plats: 34
Startnr: 205
Nidarosdomen
Mladen Stanisljevic
Motionsklassen
00:17:51
Plats: 76
Plats: 34
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Grete Skjølberg
Motion Damer
00:17:57
Plats: 77
Plats: 34
Startnr: 137
Undersåkers IF
Bosse Berglund
Motionsklassen
00:17:57
Plats: 78
Plats: 34
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Fredrik Nilsson
Motionsklassen
00:17:58
Plats: 79
Plats: 35
Startnr: 244
Byåsen damer
Wenche Lisbeth Lande
Motion Damer
00:18:00
Plats: 80
Plats: 36
Startnr: 90
IL Skauga
Arne Søraas
Motionsklassen
00:18:03
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 128
BAK-Fram
Ole Dybwad ALSTAD
Endagars dag 4
00:18:10
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 114
Motionsklassen
00:18:10
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 279
HUNT4
Maria Stuifbergen
Endagars dag 4
00:18:12
Plats: 84
Plats: 37
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Svein Jarle Slenes
Motionsklassen
00:18:17
Plats: 85
Plats: 38
Startnr: 43
Lättja IF
Marcus Nilsson
Motionsklassen
00:18:18
Plats: 86
Plats: 38
Startnr: 138
Brunflo IF
Anneli Wivlén
Motionsklassen
00:18:27
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 57
I.L Aasguten
Guro Hegstad
Motionsklassen
00:18:30
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 49
Jämtkraft
Pelle Kentsson
Motionsklassen
00:18:30
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Heidi Hesselberg Rendal
Motionsklassen
00:18:30
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 201
HV-12
Robin Johansen
Motionsklassen
00:18:32
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Iver Skreden
Motionsklassen
00:18:32
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:18:36
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Marit Åberg
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Jørgen Fuglem
Motionsklassen
00:18:40
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ingrid Kolstad
Motionsklassen
00:18:49
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Torje Digernes
Endagars dag 4
00:18:52
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 160
Motionsklassen
00:19:00
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 29
Henning IL
Leonora Wekre
Motionsklassen
00:19:01
Plats: 99
Plats: 42
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Adrian Skånøy Storsve
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Hampus "Bus" Björn
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 292
Hemit
Kim Bolle
Motionsklassen
00:19:03
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:19:03
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 232
TrønderEnergi
Anders Dahl
Motionsklassen
00:19:09
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 65
Sjetne
Helge Johansen
Motionsklassen
00:19:14
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 26
Budal i.l
Kari Røttum
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Gösta Wistemar
Motionsklassen
00:19:20
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 210
Team Skånøy
sara gruven
Endagars dag 4
00:19:26
Plats: 108
Plats: 44
Startnr: 86
Möringan
Inger Nesterud
Motionsklassen
00:19:32
Plats: 109
Plats: 44
Startnr: 28
Leirådal I.L
Mathea Bjørkeng
Motionsklassen
00:19:33
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Siri Volan Hatling
Motionsklassen
00:19:34
Plats: 111
Plats: 45
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 112
Plats: 45
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:19:39
Plats: 113
Plats: 46
Startnr: 332
Flatås IL
Ask Nikolay Dragsten
Endagars dag 4
00:19:45
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 157
Forra IL
Turi Thyholt
Motionsklassen
00:19:45
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 47
Lånke IL
Line Søreng
Motionsklassen
00:19:47
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Ella Thorèn
Motion Damer
00:19:49
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 67
Motionsklassen
00:19:49
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 189
Motionsklassen
00:19:53
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 214
Motionsklassen
00:19:55
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Bjørnar Langeland
Motionsklassen
00:19:56
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 142
Motionsklassen
00:19:58
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 183
SPILLUM IL
Ann Kristin Raaum Jansen
Motionsklassen
00:19:59
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Tonje Kummeneje Vangen
Motionsklassen
00:20:01
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 42
Motionsklassen
00:20:04
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 171
Motionsklassen
00:20:08
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
HANNA B. KVÆRNØ
Motion Damer
00:20:13
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Magdalena Arvidsson
Motion Damer
00:20:19
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 79
Helgådal il
Sivert Haugan
Motionsklassen
00:20:22
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 76
Marieby GIF
Leif Gustafsson
Motionsklassen
00:20:29
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 50
Skogn IL
Vigdis Nonstad
Motionsklassen
00:20:29
Plats: 131
Plats: 55
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Kristine Næss
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 132
Plats: 56
Startnr: 192
Campus Miun IF
Andreas Karlsson
Motionsklassen
00:20:32
Plats: 133
Plats: 56
Startnr: 60
ATT-Fram
Kristina HOFSTAD
Motionsklassen
00:20:34
Plats: 134
Plats: 56
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:20:35
Plats: 135
Plats: 56
Startnr: 257
Motion Damer
00:20:35
Plats: 136
Plats: 56
Startnr: 237
Teknikens Under
Tuva Rickardsson
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 137
Plats: 56
Startnr: 85
Domstolene
May Kristin Lorvik
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 138
Plats: 56
Startnr: 151
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 139
Plats: 56
Startnr: 149
Kälens SK
Melker Israelsson
Motionsklassen
00:20:43
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 330
Endagars dag 4
00:20:45
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:20:49
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 117
Motionsklassen
00:20:50
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Marion Raaen Oppgård
Motionsklassen
00:20:54
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 155
Team Adonai
Eivind Nilsen
Motionsklassen
00:21:02
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 69
Kullarmark SK
Olov Lundgren
Motionsklassen
00:21:04
Plats: 146
Plats: 57
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:21:08
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 40
NTE BIL
Vigdis Mygland
Motionsklassen
00:21:14
Plats: 148
Plats: 57
Startnr: 229
Motionsklassen
00:21:17
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 302
Trondheim BoA
Kristin Svensson
Endagars dag 4
00:21:21
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Ines Stjerna
Motionsklassen
00:21:23
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 163
Team Alseth
Arne Eikebrokk
Motionsklassen
00:21:23
Plats: 152
Plats: 58
Startnr: 233
Prima
Stine Nilsen
Motionsklassen
00:21:27
Plats: 153
Plats: 58
Startnr: 198
Teeness BIL
Rune Bjønnum
Endagars dag 4
00:21:40
Plats: 154
Plats: 58
Startnr: 113
Endagars dag 4
00:21:55
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 197
Namdalseid IL
Martin Elden jr
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Kine Løvli Skjelstad
Endagars dag 4
00:22:09
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 71
Motionsklassen
00:22:20
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 24
Blecket
Jörgen "BLECKET" Pettersson
Motionsklassen
00:22:28
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Ingalill Mikalsen
Endagars dag 4
00:22:30
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 59
Motionsklassen
00:22:45
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:22:45
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 301
HENT AS
Lise Hammer
Endagars dag 4
00:23:07
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 172
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Madeleine Sienna Sliper
Motionsklassen
00:23:23
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Selma Lund Eikrem
Endagars dag 4
00:23:26
Plats: 166
Plats: 60
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:23:28
Plats: 167
Plats: 60
Startnr: 180
Adresseavisen
Marianne Tønset
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 168
Plats: 60
Startnr: 87
Hedevikens IF
Anna Backman
Motionsklassen
00:23:36
Plats: 169
Plats: 60
Startnr: 23
Motionsklassen
00:23:52
Plats: 170
Plats: 60
Startnr: 54
Rønning runners
Ola Rønning
Motionsklassen
00:23:52
Plats: 171
Plats: 60
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MATHILDE EIDNES BAKKEN
Endagars dag 4
00:23:56
Plats: 172
Plats: 60
Startnr: 36
IL Dalebrand
Dagfinn Storflor
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 173
Plats: 61
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Inger Lise Romsdal
Endagars dag 4
00:23:58
Plats: 174
Plats: 61
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Oddbjørn Heggem
Endagars dag 4
00:24:13
Plats: 175
Plats: 61
Startnr: 95
Röde Runners
Ida Wolf Watz
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 176
Plats: 61
Startnr: 140
Alsens IF
Klara Sätter
Motionsklassen
00:24:50
Plats: 177
Plats: 61
Startnr: 338
Team SalMar/Kverva/INAQ
Berit Helland Wold
Endagars dag 4
00:25:34
Plats: 178
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Thomas Angen
Motionsklassen
00:25:58
Plats: 179
Plats: 62
Startnr: 30
Inderøy
Amalie Dagsvik
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 180
Plats: 62
Startnr: 51
Ole Vig
Jostein Opheim
Motionsklassen
00:26:45
Plats: 181
Plats: 62
Startnr: 81
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 182
Plats: 62
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:28:41
Plats: 183
Plats: 62
Startnr: 143
Lag Olsson
Rolf Nilsson
Motionsklassen
00:28:59
Plats: 184
Plats: 62
Startnr: 92
Rapp IL
Ole Lutdal
Motionsklassen
00:29:11

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:12:23
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Eivind Jenssen
Motionsklassen
00:12:30
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Grønflaten
Motionsklassen
00:12:42
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 188
Hallkutarna
Olle Olsson Bad
Motionsklassen
00:12:47
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
Motionsklassen
00:13:12
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:13:17
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JO SVINSÅS
Motionsklassen
00:13:22
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Svensson
Motionsklassen
00:13:30
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Lars Svorkdal
Motionsklassen
00:13:44
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Erik Grimstad
Motionsklassen
00:13:53
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Asbjørn Sigstadstø
Motionsklassen
00:13:58
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:14:17
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Motionsklassen
00:14:29
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 4
Strindheim IL
Håkon Kristoffersen
Motionsklassen
00:14:32
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 166
Motionsklassen
00:14:34
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
André Nyeng Olsen
Motionsklassen
00:14:37
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 102
Ytterøy
Lars Erik Vandsvik
Motionsklassen
00:14:43
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Joachim Moholdt
Motionsklassen
00:14:44
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 110
Hommelvik il
Liv Paulsen
Motionsklassen
00:14:52
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 195
Vinne IL 1
Martin Skjerve
Motionsklassen
00:14:52
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 70
Motionsklassen
00:14:59
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 66
Meråker Mix
Kristoffer Henden
Motionsklassen
00:15:12
Plats: 23
Plats: 13
Startnr: 58
Motionsklassen
00:15:18
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Martin Muan
Motionsklassen
00:15:21
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 130
Vallbo sk
Anton Ivarsson
Motionsklassen
00:15:34
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 108
Motionsklassen
00:15:38
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 98
Motionsklassen
00:15:39
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 106
Team 3T
Atle Hokseggen
Motionsklassen
00:15:42
Plats: 29
Plats: 16
Startnr: 145
Mörsils IF
Magnus Jonsson
Motionsklassen
00:15:47
Plats: 30
Plats: 16
Startnr: 38
Sportsgym
Jack Sparrow
Motionsklassen
00:15:48
Plats: 31
Plats: 16
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Christian Myrvang
Motionsklassen
00:15:54
Plats: 32
Plats: 16
Startnr: 91
Leik il
Kristine Unsgård
Motionsklassen
00:15:55
Plats: 33
Plats: 17
Startnr: 111
Malvik IL
Magnus Raaen Winje
Motionsklassen
00:16:01
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Linn Mikalsen Rolfsen
Motionsklassen
00:16:02
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 94
I.L Nor
Marion Steigedal
Motionsklassen
00:16:19
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 129
Ogndal IL
Roald Sand
Motionsklassen
00:16:22
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 103
Leinstrand IL
Noah Sørgjerd
Motionsklassen
00:16:26
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 105
Motionsklassen
00:16:26
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 278
Motionsklassen
00:16:37
Plats: 40
Plats: 22
Startnr: 150
Frosta IL
Solveig Kandahl
Motionsklassen
00:16:38
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Ragne Kjeldsen Dahlen
Motionsklassen
00:16:41
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 112
Byneset il
Robin Rødsjø
Motionsklassen
00:16:42
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 96
Motionsklassen
00:16:48
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 99
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Johanne Bjugan
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Sondre Skorstad
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 101
Støtet
Truls Gundersen
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Phuwanai Munkham
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 169
Duveds IF
Hugo Hansson
Motionsklassen
00:16:51
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Rolf Jarle Brøske
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 281
RENÅ
Steffen Renå Hamre
Motionsklassen
00:16:58
Plats: 52
Plats: 26
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anton Håkansson
Motionsklassen
00:17:02
Plats: 53
Plats: 26
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Marie Wollan Benum
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 54
Plats: 27
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Andre Vinje Rygg
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 120
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 56
Plats: 28
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Filip Tveit
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Mathias Grønning
Motionsklassen
00:17:06
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Lars Haltbrekken
Motionsklassen
00:17:07
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Renate Dullum Reitan
Motionsklassen
00:17:11
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 206
Leksvik il
Frida Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:17:28
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 317
Motionsklassen
00:17:29
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Gøril Holmvassdal
Motionsklassen
00:17:29
Plats: 63
Plats: 31
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Sigrid Kapskarmo
Motionsklassen
00:17:34
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:17:39
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Terje Bjørnes
Motionsklassen
00:17:42
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 215
Rödöns SK
Matilda Winblad
Motionsklassen
00:17:43
Plats: 67
Plats: 32
Startnr: 205
Nidarosdomen
Mladen Stanisljevic
Motionsklassen
00:17:51
Plats: 68
Plats: 32
Startnr: 137
Undersåkers IF
Bosse Berglund
Motionsklassen
00:17:57
Plats: 69
Plats: 32
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Fredrik Nilsson
Motionsklassen
00:17:58
Plats: 70
Plats: 33
Startnr: 90
IL Skauga
Arne Søraas
Motionsklassen
00:18:03
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 114
Motionsklassen
00:18:10
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Svein Jarle Slenes
Motionsklassen
00:18:17
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 43
Lättja IF
Marcus Nilsson
Motionsklassen
00:18:18
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 138
Brunflo IF
Anneli Wivlén
Motionsklassen
00:18:27
Plats: 75
Plats: 36
Startnr: 57
I.L Aasguten
Guro Hegstad
Motionsklassen
00:18:30
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 49
Jämtkraft
Pelle Kentsson
Motionsklassen
00:18:30
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Heidi Hesselberg Rendal
Motionsklassen
00:18:30
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 201
HV-12
Robin Johansen
Motionsklassen
00:18:32
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Iver Skreden
Motionsklassen
00:18:32
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:18:36
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Marit Åberg
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Jørgen Fuglem
Motionsklassen
00:18:40
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ingrid Kolstad
Motionsklassen
00:18:49
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 160
Motionsklassen
00:19:00
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 29
Henning IL
Leonora Wekre
Motionsklassen
00:19:01
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Adrian Skånøy Storsve
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Hampus "Bus" Björn
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 292
Hemit
Kim Bolle
Motionsklassen
00:19:03
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:19:03
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 232
TrønderEnergi
Anders Dahl
Motionsklassen
00:19:09
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 65
Sjetne
Helge Johansen
Motionsklassen
00:19:14
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 26
Budal i.l
Kari Røttum
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Gösta Wistemar
Motionsklassen
00:19:20
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 86
Möringan
Inger Nesterud
Motionsklassen
00:19:32
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 28
Leirådal I.L
Mathea Bjørkeng
Motionsklassen
00:19:33
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Siri Volan Hatling
Motionsklassen
00:19:34
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 157
Forra IL
Turi Thyholt
Motionsklassen
00:19:45
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 47
Lånke IL
Line Søreng
Motionsklassen
00:19:47
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 67
Motionsklassen
00:19:49
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 189
Motionsklassen
00:19:53
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 214
Motionsklassen
00:19:55
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Bjørnar Langeland
Motionsklassen
00:19:56
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 142
Motionsklassen
00:19:58
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 183
SPILLUM IL
Ann Kristin Raaum Jansen
Motionsklassen
00:19:59
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Tonje Kummeneje Vangen
Motionsklassen
00:20:01
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 42
Motionsklassen
00:20:04
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 171
Motionsklassen
00:20:08
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 79
Helgådal il
Sivert Haugan
Motionsklassen
00:20:22
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 76
Marieby GIF
Leif Gustafsson
Motionsklassen
00:20:29
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 50
Skogn IL
Vigdis Nonstad
Motionsklassen
00:20:29
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Kristine Næss
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 192
Campus Miun IF
Andreas Karlsson
Motionsklassen
00:20:32
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 60
ATT-Fram
Kristina HOFSTAD
Motionsklassen
00:20:34
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 237
Teknikens Under
Tuva Rickardsson
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 85
Domstolene
May Kristin Lorvik
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 151
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 149
Kälens SK
Melker Israelsson
Motionsklassen
00:20:43
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 117
Motionsklassen
00:20:50
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Marion Raaen Oppgård
Motionsklassen
00:20:54
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Eivind Nilsen
Motionsklassen
00:21:02
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 69
Kullarmark SK
Olov Lundgren
Motionsklassen
00:21:04
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 40
NTE BIL
Vigdis Mygland
Motionsklassen
00:21:14
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 229
Motionsklassen
00:21:17
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Ines Stjerna
Motionsklassen
00:21:23
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 163
Team Alseth
Arne Eikebrokk
Motionsklassen
00:21:23
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 233
Prima
Stine Nilsen
Motionsklassen
00:21:27
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 197
Namdalseid IL
Martin Elden jr
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 71
Motionsklassen
00:22:20
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 24
Blecket
Jörgen "BLECKET" Pettersson
Motionsklassen
00:22:28
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 59
Motionsklassen
00:22:45
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 172
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Madeleine Sienna Sliper
Motionsklassen
00:23:23
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 180
Adresseavisen
Marianne Tønset
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 87
Hedevikens IF
Anna Backman
Motionsklassen
00:23:36
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 23
Motionsklassen
00:23:52
Plats: 137
Plats: 52
Startnr: 54
Rønning runners
Ola Rønning
Motionsklassen
00:23:52
Plats: 138
Plats: 52
Startnr: 36
IL Dalebrand
Dagfinn Storflor
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 95
Röde Runners
Ida Wolf Watz
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 140
Alsens IF
Klara Sätter
Motionsklassen
00:24:50
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 109
Sætervik UIG
Thomas Angen
Motionsklassen
00:25:58
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 30
Inderøy
Amalie Dagsvik
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 51
Ole Vig
Jostein Opheim
Motionsklassen
00:26:45
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 81
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 143
Lag Olsson
Rolf Nilsson
Motionsklassen
00:28:59
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 92
Rapp IL
Ole Lutdal
Motionsklassen
00:29:11

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Thale Bruheim Breding
Motion Damer
00:15:23
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Karoline Wollan
Motion Damer
00:16:33
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
RANDI MO LILLEBERRE
Motion Damer
00:16:59
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Sigrid Haugskott
Motion Damer
00:17:50
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Grete Skjølberg
Motion Damer
00:17:57
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 244
Byåsen damer
Wenche Lisbeth Lande
Motion Damer
00:18:00
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Ella Thorèn
Motion Damer
00:19:49
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
HANNA B. KVÆRNØ
Motion Damer
00:20:13
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Magdalena Arvidsson
Motion Damer
00:20:19
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
00:20:35

Endagars dag 4

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Jakob Graabak
Endagars dag 4
00:14:04
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Jørgen Hermstad
Endagars dag 4
00:16:41
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 307
UNINETT
Janne Løberg
Endagars dag 4
00:16:55
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 121
NTNU IT
Teodor Munkhaugen Eggan
Endagars dag 4
00:17:48
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 128
BAK-Fram
Ole Dybwad ALSTAD
Endagars dag 4
00:18:10
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Maria Stuifbergen
Endagars dag 4
00:18:12
Plats: 7
Plats: 1
Startnr: 310
Oracle Trondheim
Torje Digernes
Endagars dag 4
00:18:52
Plats: 8
Plats: 1
Startnr: 210
Team Skånøy
sara gruven
Endagars dag 4
00:19:26
Plats: 9
Plats: 1
Startnr: 304
Endagars dag 4
00:19:39
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 332
Flatås IL
Ask Nikolay Dragsten
Endagars dag 4
00:19:45
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 309
Endagars dag 4
00:20:35
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 330
Endagars dag 4
00:20:45
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 159
Endagars dag 4
00:20:49
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 340
Endagars dag 4
00:21:08
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 302
Trondheim BoA
Kristin Svensson
Endagars dag 4
00:21:21
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Rune Bjønnum
Endagars dag 4
00:21:40
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 113
Endagars dag 4
00:21:55
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Kine Løvli Skjelstad
Endagars dag 4
00:22:09
Plats: 19
Plats: 4
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Ingalill Mikalsen
Endagars dag 4
00:22:30
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 343
Endagars dag 4
00:22:45
Plats: 21
Plats: 4
Startnr: 301
HENT AS
Lise Hammer
Endagars dag 4
00:23:07
Plats: 22
Plats: 4
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Selma Lund Eikrem
Endagars dag 4
00:23:26
Plats: 23
Plats: 4
Startnr: 303
Endagars dag 4
00:23:28
Plats: 24
Plats: 4
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MATHILDE EIDNES BAKKEN
Endagars dag 4
00:23:56
Plats: 25
Plats: 4
Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
Inger Lise Romsdal
Endagars dag 4
00:23:58
Plats: 26
Plats: 4
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Oddbjørn Heggem
Endagars dag 4
00:24:13
Plats: 27
Plats: 4
Startnr: 338
Team SalMar/Kverva/INAQ
Berit Helland Wold
Endagars dag 4
00:25:34
Plats: 28
Plats: 4
Startnr: 341
Endagars dag 4
00:28:41